
6 pazīmes, ka tavam organismam trūkst magnija
Magnijs ir viena no cilvēka organismam svarīgākajām vielām – tas rūpējas par sirds, nieru un muskuļu veselību, stiprina kaulus, regulē vielmaiņu, kā arī piedalās virknē citu veselībai nozīmīgu procesu.

Kas ir kolektīvā imunitāte un kā tā darbojas? Stāsta speciāliste
Jebkura infekcijas slimība izplatās pa ķēdi: viens inficē otru, otrais – trešo, kamēr ceļā stājas šķērslis. Ja, piemēram, ceturtā persona ir vakcinēta pret konkrēto slimību, tā nesaslimst un "nepadod" infekciju arī tālāk.

10 simptomi, kas var liecināt par endometriozi
Endometrioze ir saslimšana, kas var skart sievietes reproduktīvajā vecumā. Lai gan slimības simptomi spēj ievērojami pasliktināt dzīves kvalitāti, sievietēm nereti trūkst informācijas par šo kaiti.

Kas ir leģionāru slimība un kā no tās izvairīties? Skaidro ārste
Lai gan saslimstība ar leģionāru slimību Latvijā kopumā nav augsta, tomēr esošie gadījumi raisa satraukumu sabiedrībā.

9 veidi, kā kontrolēt holesterīna līmeni
Holesterīns ir taukveida viela, kas atrodama teju visos ķermeņa audos. Tas piedalās hormonu sintēzē un palīdz funkcionēt šūnu membrānām, taču, holesterīna līmenim paaugstinoties, tiek nopietni apdraudēta veselība.

RSU dekāne: Ir jāmaina stereotipi par ģimenes ārstu kā pabērnu medicīnā
Šobrīd 70 % Latvijas ģimenes ārstu ir vecāki par 50 gadiem. It īpaši reģionos daudzi no tiem ir jau pārkāpuši 70 gadu slieksni.

Bieži mazgāt matus ir kaitīgi: 6 mīti par matu kopšanu
Solījumi skaistu un veselu matu iegūšanai rodami gan friziera ieteikumos par modernām procedūrām, gan šampūnu reklāmās, gan arī ģimenē pārmantotos vecmāmiņu noslēpumos, taču daļa no tiem ir vien mīti.

Kam jāpievērš uzmanība dzimtas slimību vēsturē? Skaidro ārste
Zināt pirmās pakāpes radinieku anamnēzi jeb slimības vēsturi ir teju tikpat svarīgi kā pārzināt savu, jo vairums slimību mēdz būt iedzimtas.

8 simptomi, kas var liecināt par smadzeņu audzēju
Lai gan smadzeņu audzējs dzīves laikā skar tikai 1% pasaules iedzīvotāju, tā attīstība nereti noris bez izteiktiem simptomiem, kā rezultātā vēzis tiek diagnosticēts novēloti.

Urologs: Ikvienam vīrietim pēc 40 būtu jāveic analīzes prostatas vēža diagnostikai (VIDEO)
Kaut arī prostatas vēzis biežāk sastopams vecāka gadagājuma vīriešiem, RSU profesors un urologs Vilnis Lietuvietis aicina arī vīriešus pēc 40 gadu vecuma doties pie ārsta veikt vienkāršu asins testu.