
Sliktā stresa sekas - atkarības un vardarbība ģimenē. Kas par to jāzina?
Nav noslēpums, ka sliktais stress negatīvi ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti, taču reizēm tā sekas var būt ļoti nopietnas, veicinot gan dažādu atkarību veidošanos, gan vardarbīgas izpausmes.

7 ieteikumi bērnu un pusaudžu veselībai eksāmenu laikā
Eksāmenu laiks skolēniem un studentiem rada satraukumu un pat pastiprinātu stresu. Kā pārvarēt stresu un saspringto periodu pārlaist veselīgi, skaidro speciāliste.

Psiholoģe: Kopīgas aktivitātes nostiprina ģimenes saites
Kad bērni sasniegs pilngadību, viņi steigsies izvākties no vecāku mājām, tāpēc ir vērts izmantot iespēju veidot priecīgas atmiņas, kas pavadīs mūs un mūsu bērnus visa mūža garumā, aicina psiholoģe Diāna Zande.

Vēža pacientes pieredze: "Man ļoti (!) palīdzēja PET izmeklējums!"
Neskatoties uz to, ka PET/CT izmeklējums, kas ļauj audzēju atrast ātri, agrīni un precīzi, nu ir pieejams mūsu valstī, ārsti nesteidzas ar tā ieteikšanu pacientiem. Kāpēc tā?

Osteoporotiskie skriemeļu lūzumi. Vai vienmēr ir nepieciešama operācija?
Jautājumu, kas saistīts ar skriemeļu lūzumu ķirurģiskās ārstēšanas nepieciešamību, skaidro
traumatologs-ortopēds Viktors Vestermanis.

Psiholoģe: Uz vienu aizrādījumu bērnam vajadzīgas piecas uzslavas
Ja pieaugušie dienas beigās pārdomātu bērniem pateiktos vārdus, daudziem diemžēl nāktos atzīt, ka izteiktas kritikas un aizrādījumu bijis vairāk nekā uzslavu un atzinības, norāda psiholoģe Iveta Aunīte.

5 produkti, ko nevajadzētu lietot, plānojot grūtniecību
Veselīgs uzturs ir viens no labas reproduktīvās veselības stūrakmeņiem, un ir svarīgi saprast, ko ir ieteicams, un ko nav ieteicams lietot uzturā, stāsta Klīnikas EGV vadītāja, neauglības ārstēšanas kampaņas ginekoloģe Zane Vītiņa.

7 simptomi, kas var liecināt par dzemdes miomu
Dzemdes mioma ir labvēlīgs reproduktīvās sistēmas audzējs, kas var būtiski ietekmēt sievietes dzīves kvalitāti un veselību. Ja novēro simptomus, kas liecina par saslimšanu, vērsies pēc palīdzības pie sava ginekologa!

Kā cīnīties ar pavasara nogurumu un vitamīnu deficītu? Stāsta speciāliste
Lai arī dabā viss plaukst un zaļo, nereti pavasara mēneši nāk roku rokā ar spēku izsīkumu, miegainumu, dažādu saslimšanu saasināšanos, vīrusa infekcijām un citām nebūšanām, kurām iemesls ir viens – tumšajā ziemas periodā organisms ir novājināts.

Produkti, kas novērš vēdera uzpūšanos
Pastāvīgu vēdera uzpūšanos var izraisīt nopietnas saslimšanas, taču nereti šīs problēmas cēlonis meklējams nepareizi izvēlētā uzturā vai ikdienas ieradumos. Tādā gadījumā to novērst palīdzēs atbilstoša ēdienkarte.