Dzelzs deficīts: 6 riska grupas, un kā to novērst?
Lai gan dzelzi varam uzņemt ar pārtiku, dzelzs anēmija liecina, ka organismā tā trūkst, ir jāuzsāk terapija un jāatrod iemesls, kādēļ dzelzs anēmija ir radusies.
Čūlainais kolīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Čūlainais kolīts ir hroniska zarnu slimība, kam raksturīgs iekaisums un čūlu veidošanās resnās zarnas gļotādā; vaļējās čūlas asiņo un izdala strutas. Iekaisums parasti sākas taisnajā zarnā, un simptomi attīstās laika gaitā, nevis pēkšņi. Čūlainais kolīts var novājināt organismu un dažreiz izraisīt dzīvībai bīstamas komplikācijas. Lai gan tā pētniecībā ir panākts ievērojams progress, vēl nav zināms, kas šo slimību izraisa.
Atpazīsti HAE jeb hereditāro angiodēmu - tūsku, kas var maksāt dzīvību!
HAE jeb hereditārā angioedēma ir dzīvībai bīstama slimība, kas izpaužas kā tūska bez acīm redzama iemesla un var jebkurā brīdī skart ādu, gremošanas traktu un elpceļus. Ja piepampst balsene, cilvēks var nosmakt. Tāpēc ir tik svarīgi šo reto slimību atpazīt, nejaukt to ar alerģiju un lēkmes brīdī saņemt atbilstošu palīdzību. Kā atpazīt šo reto slimību, pie kādiem speciālistiem vērsties?
Piektā slimība: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Piektā slimība ir Parvovīrusa B19 infekcijas ierosināta vīrusu slimība, kuras rezultātā bieži parādās sarkani izsitumi uz rokām, kājām un vaigiem. Šī iemesla dēļ piektā slimība ir pazīstama arī kā "iepļaukāto vaigu slimība", un ar to vieglā formā diezgan bieži slimo bērni, savukārt smagāka slimības gaita var būt grūtniecēm vai ikvienam, kam ir novājināta imūnsistēma.
8 pazīmes, kas var signalizēt par dzelzs trūkumu: Skaidro farmaceite
Nogurums, bāla sejas āda, elpas trūkums un reiboņi ir vien dažas no pazīmēm, kas var liecināt par dzelzs trūkumu organismā, no kā cieš viss ķermenis. Kā atpazīt dzelzs trūkumu un kā to ikdienā iespējams uzņemt nepieciešamajā daudzumā, skaidro farmaceite.
5 zāļu tējas, kas palīdzēs pret saaukstēšanās simptomiem
Karstas vai siltas zāļu tējas tase ir ieteicama ikdienas uztura sastāvā, jo sevišķi – rudens un ziemas sezonā –, taču ne visas tējas vienādi labi derēs jebkuram, tāpēc dažkārt ir labi zināt par atsevišķu augu iedarbību uz organismu. Lai arī efektivitātes ziņā tās neaizvieto medikamentus, zāļu tējas mazina saslimšanas risku, palīdz hronisku slimību un vieglu saslimšanu gadījumos, kā arī uzlabo veselību kopumā.
5 pazīmes, kas liecina par novājinātu imunitāti
Veselības indekss pētījums liecina, ka lielākā daļa (59%) Latvijas iedzīvotāju savu veselību vērtē kā labu, tomēr katrs trešais (33%) slimo vairākas reizes gadā. Kā norāda eksperti – tuvojoties gada vēsajai sezonai, slimošana kļūst arvien biežāka, kas signalizē, ka imūnsistēma ir novājināta.
Kā atbrīvoties no aukstumpumpām? Iesaka farmaceite
Mainīgi laika apstākļi, vēss vējš un gaisa temperatūras pazemināšanās veicina dažādu sezonālu slimību rašanos. Viena no rudens biežākajām infekcijām ir herpes vīruss jeb tautas valodā sauktās aukstumpumpas. Ar tām cīnīties ir sarežģīti, bet ne neiespējami, tāpēc farmaceite atklāj efektīvus ieteikumus, kā izvairīties no rudens sezonas nevēlamajiem "viesiem" uz lūpām un sejas ādas.
Epiteliālie jeb ādas vīrusi: To veidi, cēloņi un ārstēšana
Kā jau robeža ar apkārtējo vidi, cilvēka āda katru dienu nonāk kontaktā ar dažādiem mikroorganismiem, kuru loma cilvēka dzīvē ir ļoti atšķirīga. No šiem mikroorganismiem pēc izmēra vismazākie ir vīrusi. 2020. gads cilvēces vēsturē, protams, tiks atzīmēts ar lieliem burtiem "COVID-19", un jāpiebilst, ka šis vīruss noteiktos apstākļos atrodams arī uz cilvēka ādas.
Rotavīruss: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Rotavīruss ir ļoti lipīgs vīruss, kas izraisa caureju, paaugstinātu temperatūru, vājumu, kā arī citus simptomus, turklāt ir visizplatītākais caurejas iemesls zīdaiņiem un bērniem visā pasaulē. Neskatoties uz to, ka rotavīrusu infekcijas ir nepatīkamas, šo infekciju var ārstēt mājās, kā arī novērst ķermeņa atūdeņošanos, uzņemot papildu šķidrumu.