medicine.lv skaitļos

Lietotāji online289
Aktīvie uzņēmumi12556
Nozares raksti4641
Ekspertu atbildes20587
Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Zobu ekstrakcija grūtniecēm 

Jaunākais forumā

Medicīna

Zobu ekstrakcija grūtniecēm 
E hepatīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Farmācija

Kas jāņem vērā, iegādājoties uztura bagātinātājus tuviniekiem? Skaidro farmaceite

Rehabilitācija

9 padomi, kā izvairīties no muguras sāpēm, strādājot mājās: Iesaka ergoterapeite
10 000 soļu dienā: Kāpēc tas ir svarīgi, un kā sevi motivēt?

Veselīgs dzīvesveids

Kā īstenot šī gada apņemšanās ārkārtējās situācijas laikā? Iesaka farmaceite

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Skandināvijas un vācu kvalitāte jūsu veselībai un aprūpei

Skandināvijas un vācu kvalitāte jūsu veselībai un aprūpei

Uzņēmums "Prāna Ko" Latvijas tirgū veiksmīgi darbojas jau 25 gadus. Uzņēmums sadarbojas ar spēcīgiem zīmoliem un, pateicoties tiem, var sniegt saviem klientiem augstas kvalitātes saimniecības un higiēnas preces, profesionālus uzkopšanas līdzekļus un inventāru.

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Ārsts Artūrs Tereško apkopojis informāciju pētījumiem un ārstēšanu, kā arī piedāvā plānu, ko darīt, ja gadās saslimt, lai slimību varētu vieglāk pārciest. 

Video

Produktu testi

GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvā testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbōibā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Testa rezultāti: SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Testa rezultāti: SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Decembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA WOOM piedāvāja testēt zobu pastu ļoti jutīgiem zobiem WOOM SENSITIVE +.

Uzņēmējs runā

Zobu ekstrakcija grūtniecēm 

smaida_linija

Topošajām māmiņām iesaka atlikt zobu izraušanu, taču stipru sāpju gadījumā un noteiktajos klīniskajos gadījumos SMAIDA LĪNIJAS speciālisti vienmēr ir gatavi palīdzēt – klīnikā zobu ekstrakciju grūtniecēm veic tikai pieredzējušākie ķirurgi.

Atbild eksperti

Vai ir iespējama grūtniecība 48 gadu vecumā?
Labdien!

Vai ir iespējama grūtniecība 48 gadu vecumā? Vīrietis ļoti vēlas bērnu, bet jau 5 mēnešus mēģinām un neizdodas. Viņam ir bērni no iepriekšējās kopdzīves, man arī. Vai pie vainas ir mani gadi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Šajā vecuma grupā bērnus dzemdē vairs tikai 0,03 procenti sieviešu, un izredzes uz veiksmīgu grūtniecību ir dramatiski samazinājušās. Jau bērna ieņemšana un iznēsāšana vien šajā vecumā uzskatāma par izcilu sasniegumu un savā ziņā liecina par to, ka sieviete saglabājusi lielisku veselību.

Daudz dzirdēti stāsti par veiksmīgiem gadījumiem, kad sievietes tikušas pie bērniem, kad viņām jau tuvojas 50 gadu vecums, taču patiesībā vairāk nekā pusē gadījumu grūtniecība iestājusies ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību, šīs vecuma grupas sievietēm tikusi izmantota donores olšūna.
Kad bērns ir ieņemts, šīs vecuma grupas grūtniecei noteikti būs jāiziet pamatīgas medicīniskās pārbaudes, kādas parasti netiek veiktas jaunākām sievietēm.

Pat ja sieviete šajā vecumā ir saglabājusi lielisku veselību, bērna iznēsāšana un dzemdēšana būs grūtāka nekā pie tādas pašas veselības 20 gadu vecumā. Grūtniecība šādā vecumā var būt bīstama kā mātei, tā bērnam.

Vairāk nekā puse grūtniecību sievietēm, kam pāri 45, beidzas ar spontāno abortu (pirms grūtniecības 20. nedēļas). Salīdzinot ar 20 līdz 29 gadus vecām sievietēm, iespēja, ka bērns piedzims nedzīvs, par 40 gadiem vecākām grūtniecēm ir dubultojies. Šī iemesla dēļ mediķi šīm sievietēm grūtniecības pēdējā posmā veic vairāk stresa testu un ultrasonogrāfisko izmeklēšanu.

Ievērojami pieaug arī risks, ka bērns piedzims ar hromosomu anomālijām. 45 gadu vecumā iespēja dzemdēt bērnu ar Dauna sindromu ir viena pret 30, bet citu hromosomu anomāliju risks ir viens pret 21. 49 gadus vecām sievietēm šis risks ir attiecīgi viens pret 11 un viens pret astoņi.

Jūsu gadījumā jāveic padziļināti izmeklējumi abiem partneriem, jo bērnu esamība nenorāda par objektīvo stāvokli patlaban.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc zūd līdzsvars?
Labdien!

Jau kādu mēnesi man zūd līdzsvars. Viss sākās ar grīdas šūpošanos, pēc tam tas sāka izpausties citādāk. Stāvot kājās, pāris reizes dienā rodas sajūta, ka krītu, pazūd zeme zem kājām. Tas ilgst dažas sekundes. Sajūtas nav patīkamas, liekas, ka krītu. Kas var būt pie vainas un kā rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa
Labdien!

Iemesli Jūsu minētajām sūdzībām var būt dažādi - sākot ar anēmiju un beidzot ar neiroloģiskām diagnozēm.

Lūdzu, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu. Jāmēra asinsspiediens, jāveic asins analīzes, jāveic izmeklējumi. Ārsts varētu veikt asins analīzes un nosūtīt uz izmeklējumiem vai pie speciālista, ja būtu tāda nepieciešamība.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Migrēna ar vemšanu vairāku stundu garumā menstruāciju pirmajā vai otrajā dienā - ko darīt?
Labdien!

Vispār migrēnas manā dzīvē nav nekas jauns, bet tieši pēdējā pusotra gada laikā (man ir 45 gadi) tās notiek tieši menstruāciju 1. vai 2. dienā un jau trīs reizes ir bijis tā, ka vemju ik pa 30 minūtēm kādas 6 stundas, un nekāds "Finlepsin" pat nelīdz! To lietoju, jo man iekaist sejas nervs šad tad, un tad mēģinu noņemt galvassāpes arī pie menstruāciju migrēnām, bet palīdzēt tas sāk, kad jau lielā vemšanas fāze ir garām, pēc kādām 10 stundām no migrēnas sākuma.

Vai tiešām nav kāds līdzeklis, ko varētu kaut vai iepotēt, kad sākas tā neizturamā migrēnas stadija? Kur meklēt izeju no šīm sāpēm? Un vienmēr dažas stundas pirms tām galvassāpēm ir tāda sajūta, ka esmu pieslēgta pie kaut kādas ķīmijterapijas, organismā kaut kādas reakcijas notiek, sliktuma viļņi tā kā uzpeld un tad arī uz galvu aiziet.

Citādāk esmu pilnīgi vesela, nekad ne ar ko neslimoju. Menopauze arī nevar būt sākusies, jo menstruācijas man sākās tikai 21 gada vecumā, tas periods tad man attiecīgi attālinās.

Liels paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu gadījumā jākonsultējas ar galvas sāpju speciālistu un ginekologu. Iespējams, ka vajadzīga hormonu terapija, bet to var secināt tikai pēc šo divu speciālistu veiktās apskates. Tas, ka Jums vēlu sākās menstruācijas, liecina par zināmām hormonālās sistēmas darbības izmaiņām, bet tas nav rādītājs, ka attiecīgi menopauze iestāsies vēlāk.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Sadarbības partneri