medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12507
Nozares raksti4516
Ekspertu atbildes20496
Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
DASH diēta: Priekšrocības un trūkumi

Jaunākais forumā

Medicīna

Ikdienas higiēna, ja mājās ir slimnieks: Stāsta farmaceite

Farmācija

5 zāļu tējas, kas palīdzēs pret saaukstēšanās simptomiem
Veģetatīvā distonija nav vienkārši atruna! Tā ir īsta un ar to ir jācīnās!

Rehabilitācija

Kā tehnoloģijas uzrauga mūsu veselību? Stāsta eksperts
Eksperts: Kā iesildīšanās var uzlabot treniņa rezultātus un pasargāt no traumām?

Veselīgs dzīvesveids

DASH diēta: Priekšrocības un trūkumi
Kā uzturs ietekmē ādas stāvokli? Stāsta dermatoloģe-dietoloģe

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

HEALICA ir veselības un ārstniecības centrs, kura galvenais uzdevums – atjaunot jūsu veselību pēc iespējas dabiskākā veidā, palīdzot organismam rast vajadzīgos resursus.

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Cilvēks baidoties neko nevar mainīt, bet nebaidoties var pasargāt savu ķermeni no saslimšanas. Dziedniece Sallija sniedz konsultācijas un pamāca, kā cilvēkam pašam sakārtot enerģiju.

Video

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

Ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādām ar psihisko veselību saistībām tēmām. Nomāktība, trauksme un panikas lēkmes ir vieni no biežāk piedzīvotajiem psihiskās veselības sarežģījumiem, kas var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un savstarpējās attiecības, kā arī negatīvi ietekmēt spēju strādāt un mācīties.

Produktu testi

"Sinurin" – atvieglo elpošanu, mitrina un aizsargā deguna gļotādu

"Sinurin" – atvieglo elpošanu, mitrina un
aizsargā deguna gļotādu

Oktobrī un novembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Lotos Pharma" piedāvā testēt dabīgus ēterisko eļļu pilienus elpošanas atvieglošanai, deguna gļotādas mitrināšanai un aizsardzībai. 

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinatāju organisma attīrīšanai un detoksikācijai HealthAid Livercare®.

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr. Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu elpceļu veselībai un imūnsistēmai.

Uzņēmējs runā

Zobu tehniskā laboratorija DENTALAB

dental

DENTALAB laboratorijā strādā augsti kvalificēti darbinieki, kas spēj tikt galā ar jebkuras sarežģītības un nozīmes uzdevumiem – ātri, droši un kvalitatīvi.

Atbild eksperti

No kā var rasties sāpes saules pinuma apvidū?
Labdien!

Kādu laiku jau ir sāpes saulītes pinuma rajonā, bet ne dedzinošas, ne durstošas, bet tāda sajūta, ka spiež nost, sāp neizturami, bet, kad sāpes bija pēdējo reizi, tām papildus bija kramji pa visu ķermeni un pat šķita, ka smoku. Esmu ļoti satraukusies - no kā var rasties tik neizturamas sāpes? Biju slimnīcā, ārsti iedeva zāles un uzskata, ka tas ir no nepareiza uztura, bet man pašai nešķiet, ka no uztura vien varētu būt tik neizturamas sāpes.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa
Labdien!

Ar vislielāko varbūtību sāpes ir saistītas ar barības vadu un kuņģi. Ja netika veikta gastroskopija, to noteikti vajag izdarīt. Tad arī viss noskaidrosies. Jāsaka, ka ar sliktu uzturu vien ir par maz. Parasti ir vēl arī citi faktori, kas situāciju ir pasliktinājuši: diafragmas atveres trūce, skābes atvilnis no kuņģa uz barības vadu, lietoti pratsāpju vai citi kuņģi kairinoši medikamenti, helikobaktēriju klātbūtne kuņģī utt. Bez šaubām, ka uzturam, stresa līmenim un dzīvesveidam kopumā ir nozīme, tomēr tas nav viss.

Nevaru komentēt par krampjiem, ko Jūs piemināt. Būtu jāzina vairāk, lai saprastu, kas tās bija par sajūtām, ko traktējat kā krampjus. Ja tie tiešām bija krampji, jākonsultējas ar neirologu un jāveic elektroencefalogrāfija, lai izslēgtu epilepsiju.

Novēlu tikt pie diagnozes un saņemt atbilstošu terapiju!

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

No kā varēja uzpampt sāns?
Labdien!

Pāris dienas atpakaļ pamanīju, ka ir sapampis kreisais sāns virs kaula. Ir maza temperatūra 37.2-37.4. Ir nodotas analīzes, bet tur viss normas robežās. Biju pie ķirurga, kurš man mēģināja ieskaidrot, ka esmu atsitusi sānu. Bet tā nav! Pašsajūta nav laba, ir nogurums. Vakar sāka tirpt kreisā kāja, nu tāda sajūta, ka būtu nosēdēta. Nesaprotu, ko darīt. Ģimenes ārsts teica, ja paliek sliktāk. tad uz slimnīcu. Gribu saprast, kas par vainu. Pieildīšu, ka sāns nesāp, tikai, kad aiztiek, ir nepatīkama sajūta.

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Grūti ko piebilst, ja skatījis ķirurgs un ģimenes ārsts. Vajag pavērot sevi, vai temperatūra pa diennakti mainās, kas ar pietūkumu - vai tas palielinās, vai ir apsārtums utt. Un principā atkārtoti jādodas pie ķirurga. Iesaku uz nakti likt degvīna kompresi - 2 daļas ūdens, viena daļa degvīns, zem plēves un silti nosiet.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Šizofrēnija, nespēju uztvert informāciju - kā uzlabot situāciju?
Labdien!

Man ir 23 gadi, ir diagnoze - šizofrēnija, taču jau kopš bērnības nespēju uztvert TV pārraides vai filmas, "uztveru" tikai atsevišķas frāzes. Līdzīgi ir arī ar lasīšanu, bieži vien "iestrēgstu" un pārlasu fragmentu vairākas reizes, kamēr uztveru rakstītā jēgu. Bieži "nedzirdu", ko man saka sarunas biedrs, lai gan man dzirde ir normāla. Atmiņa arī ir katastrofāli slikta. Esmu racies pa internetu, meklējot atbildes, bet nekā... Vistuvākais, ko esmu atradis pēc simptomiem, ir traumatisks smadzeņu bojājums, taču datortomogrāfija vai magnētiskā rezonanse nekādus organiskus bojājumus neuzrāda. Ko var darīt lietas labā?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Jūsu gadījumā ieteiktu šīs lietas pārrunāt ar savu psihiatru. Reizēm tam par iemeslu var būt esoši psihiski pārdzīvojumi, piemēram, trauksmainas domas. Šādā gadījumā būtu maināma esošā terapija.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Sadarbības partneri