



Jaunākais forumā
Veselīgs dzīvesveids
uzturs, sports
28 tēmas
Medicīna
Farmācija
Rehabilitācija
Veselīgs dzīvesveids
Nedēļas tēma
SPF aizsardzība – mārketinga triks vai ikdienas nepieciešamība?

UV starojums ir klātesošs visu gadu, neatkarīgi no laikapstākļiem, tāpēc SPF nav tikai mārketinga triks, bet gan reāla un efektīva ādas aizsardzība. Rūpējoties par ādu šodien, mēs novēršam problēmas nākotnē – grumbas, pigmentāciju un arī iespēju saslimt ar ādas slimībām.
Aktuālie piedāvājumi
Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu.
5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu.
Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu.
Video
Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.
Produktu testi
VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.
Testa rezultāti: "Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos.
Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.
Testa rezultāti: "Gusto" putas sejas mazgāšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto" piedāvāja izmēģināt “Gusto” putas sejas mazgāšanai.
Izstāsti Latvijai veselības receptes
Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Universitātes aģentūra Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK) ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt īsā cikla profesionālo augstāko izglītību.
EPSORIN sejas krēms – atsauksme no aktrises Olgas Dreģes: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Spānijas uzņēmums ir uzsācis EPSORIN sejas krēma ražošanu. Dabisks skaistums, zinātniski pierādīts aktīvo izejvielu efekts un patīkama sajūta – tas viss vienā produktā!
Atbild eksperti
Cik ilgi pēc antibiotiku lietošanas drīkst atsākt barot ar krūti, lai nekaitētu mazajam?
Labdien!Baroju mazo ar krūti, taču, saslimstot ar mikoplazmu, esmu spiesta lietot antibiotikas - DOXYCYCLINUM 10 dienas. Cik ilgi pēc šo antibiotiku lietošanas drīkst atsākt barot ar krūti, lai tās nekaitētu mazajam?
Paldies!
Dr. Ivars Strazds, pediatrs
Augsts asinsspiediens un citi simptomi: kā atrast problēmas cēloni?
Labdien!Meklējot savas periodiskās sliktās pašsajūtas cēloņus, esmu iedomājies par jaunu teoriju. Vēlos, lai kāds konsultē, vai tā var būt...
1. Visu mūžu (44 gadi) cīnos ar augstu asinsspiedienu. Pareizāk būtu teikt - ar svārstībām. Veikti neskaitāmi izmeklējumi un analīzes, bet tiešs cēlonis nav atrasts. Lietotas visādas zāles, bet arī bez jūtamiem stabiliem rezultātiem.
2. No 22 gadu vecuma diagnosticēti somatoformi veģetatīvi traucējumi. Diezgan smagi. Nav pastavīgi, bet ik pēc kādiem 3 gadiem, gadu mokos. Ģībšanas sajūta, roku kāju tirpšana, sirds klauves, nerealitātes sajūta, migrēnas auras acīs (bez galvassāpēm), paātrināts pulss. Reiboņi, škietami nestabilas kājas. Krāsu uztveres traucējumi acīs, sajūta, ka acis rāda dažādi, aizmiegot sajūta, ka nevis aizmigsi, bet zaudēsi samaņu. Pēkšņa sajūta, ka būs jāvemj, bet ne no kuņģa. Ģībis neesmu un dēļ šī vēmis arī ne. Un vēl viskaut kas cits...
Pedējā laikā simptomi ir saasinājušies. Nevaru strādāt ar noliektu galvu un arī ar atliektu ar skatienu uz augšu. Pēc tam ir apjukums un nedrošas kājas. Protams, ne vienmēr. Mēdz tirpt un svilt rokas un kājas, vairāk kreisā pusē. Spranda ir stīva un jutīga.
Kādus audzējus domāju, ka var izslēgt, jo viss šis ar variācijām turpinās jau 20 gadus. Pirms 2 gadiem taisīts MR galvai.
Liela fiziska slodze nekaitē, pēc tās pat jūtos kādu laiku labāk. Skolā ļoti bieži un stipri sāpēja galva. Pēcāk vairs ne. Un arī tagad tā nav sapējusi, tikai dīvainas sajūtas. Sāpes ne. Dažkārt pamostoties ir sajūta, ka notirpis pakausis, kā nogulēta roka. Esmu modies ar spēcīgu spazmu kā krampi galvas pamatnē.
Visu mūžu ir bijusi iekšēja sajūta, ka problēma ir kaut kur tajā vietā, kur galva savienojas ar mugurkaulu. Ka tur ir tas sajūtu cēlonis. Bet ne tieši, jo sāpējis tur nav. Man kādreiz bērnība kāds ārsts teica, ka man ir garais, taisnais kakls.
Uz ko es ar šo sacerējumu velku? Nesen mana māsa bija uz pārbaudēm, un viņai teikts, ka viņai ir garais kakls un kaut kāda iedzimta (!!) īpatnība, ka kakla skriemeļi nospiež artērijas vai vēnas un tajos asinsvados veidojas kaut kādi virpulīši. Tā viņa teica.. nezinu, cik objektīvi. Un tas viss traucē asins apriti galvā un rada visādas nevēlamas sajūtas.
Un tagad jautājuma būtība... Cik liela iespēja, ka tā ir arī man? Ja jau māsai iedzimta...
Vai iespējams, ka man visu mūžu kaut ko ārstē, līdz pat antidepresantiem, bet vaina patiesībā ir tīri mehāniska? Un pie kāda ārsta vērsties, lai to noskaidrotu?
Paldies!
Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts
Kādas analīzes ir jānodod, lai saprastu vai es esmu inficējies ar hepatītu C?
Labdien!Vienā no PDF skrejlapiņām par to, kas ir hepatīts C, ir informācija —> “ka antivielu pozitīvais tests norāda, ka cilvēks ir bijis inficējis ar C hepatīta vīrusu, taču tas nenozīmē, ka viņam ir infekcija.” Bet mans ārsts pēc informācijas, ka man ir bijis sekss, lai veiktu pārbaudi, ir ieteicis man nodod Anti vielu testu. Jautājums - vai ar to testu ir pietiekoši un vai, ja tas ir negatīvs, tas nozīmē, ka esmu vesela? Vai tomēr tāpēc, ka es neesmu iepriekš slimojusi ar C hepatītu, man būs papildus jānodod citas analīzes, un, ja jā, tad kādas?
Paldies par Jūsu darbu, jo diemžēl mūsu LV portālos neesmu atradusi atbildes uz šo jautājumu...
Ar cieņu, Veselības salons 888
Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri