Topošās māmiņas uzturs: No kā labāk izvairīties?
Grūtniecības laiks ir īpašs periods sievietes dzīvē. Līdz ar ziņu, ka sieviete gaida bērniņu, viņas dzīvē notiek daudz pārmaiņu gan emocionāli, gan fiziski – mainās sievietes domāšana, izskats, emocionālais stāvoklis. Nu jau ir atbildība par divām dzīvībām, līdz ar to aktuāls kļūst jautājums – ko sieviete var droši lietot uzturā, bet no kā labāk izvairīties?
Vai ar uztura palīdzību var stiprināt bērna zobus? Stāsta uztura speciāliste
Uztura paradumi izveidojas bērna pirmajos dzīves gados. Ja vecāki pieradina bērnu pie cukuru saturošiem produktiem, nav brīnums, ka paaugoties bērnam ir kāre pēc saldumiem, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmēs veselību, tai skaitā zobus.
Stēvija – veselībai un veselīgākam dzīvesveidam: Kādos gadījumos cukuru aizstāt ar stēviju?
Lai gan stēviju jau vairākus gadu simtus senā pagātnē Dienvidamerikas reģiona indiāņu ciltis izmantojušas tējas saldināšanai un arī ārstniecībā, Eiropā oficiāli kā pārtikas saldinātāju to atļauts izmantot tikai kopš 2011. gada. Pateicoties stēvijas pozitīvajām īpašībām, mūsdienās tā kļūst arvien iecienītāka.
Kāpēc īpaši būtiski uzņemt Omega-3 taukskābes ziemas sezonā? Stāsta farmaceite
Neskatoties uz pandēmiju un straujo saslimšanu valstī, nekur nav pazuduši ierastie vīrusi un baciļi. Tieši tādēļ ir jāpievērš pastiprināta uzmanība imunitātes stiprināšanai. Viens no veidiem – pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, ko ne visiem izdodas īstenot.
Kas vērtīgs atrodams graudaugu pārslās? Stāsta uztura speciāliste
Jauns gads nereti mudina pārdomāt ikdienas ieradumus un ievērot veselīgāku dzīvesveidu. Kā viens no pamatnoteikumiem labam noskaņojumam un pašsajūtai vienmēr ir bijis pilnvērtīgs un veselīgs uzturs, tāpēc ir būtiski sekot līdzi tam, ko savās ikdienas maltītēs liekam uz šķīvja.
Kāda ir koenzīma Q10 nozīme organismā, un ko darīt, ja tā trūkst? Skaidro eksperti
Koenzīms Q10 atrodams katrā ķermeņa šūnā un organismam ir tik nozīmīgs, ka samērā lielu daudzumu organisms to saražo pats, bet pārējo gūst no uztura. Sīkāk par to stāsta internās un ortomolekulārās medicīnas speciāliste un farmaceite. Q10 koenzīma ķīmiskais nosaukums ir ubihinons.
Kas jāņem vērā, uzsākot diētu? Skaidro speciālisti
Janvāris, gada sākums un pavasara tuvošanās ir laiks, kad visbiežāk pievēršamies dažādām diētām un izmaiņām ikdienas uzturā. Taču vai darām to pareizi un pārdomāti? Kas jāņem vērā, ja tavs šī gada mērķis ir svara korekcija, un kādas kļūdas nepieļaut šajā procesā?
Kā pareizi uzņemt diennakts nepieciešamo ūdens daudzumu? Stāsta farmaceite
Ūdens piedalās dažādos cilvēka organisma procesos – tas uzlabo asins cirkulāciju, regulē ķermeņa temperatūru, “ieeļļo” un aizsargā locītavas, mitrina ādu, palīdz uzturēt optimālu ķermeņa svaru, kā arī izvada nevajadzīgās vielas no organisma.
Skaistumam un organismam vērtīgie tauki – kas jāzina par omega taukskābēm?
Omega taukskābes gandrīz ikvienam ir pazīstamas to labo īpašību dēļ, kas veicina normālu smadzeņu darbību. Taču omega taukskābēm ir arī citas funkcijas, kas labvēlīgi ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu kopumā. Kas ir omega taukskābes un kā tās var noderēt, kā arī kāpēc to uzņemšanai būtu jāpievērš uzmanība arī ziemā, skaidro farmaceite.
Kalcijs un D vitamīns – kombinācija veseliem kauliem visās vecuma grupās
Organismam nepieciešamos vitamīnus ikdienā uzņemam dažādos veidos, bet dažkārt nepareizas produktu lietošanas vai rīcības rezultātā vajadzīgās uzturvielas neuzsūcas un tiek izvadītas no organisma. Bieži vien organisms mums pats signalizē, ja ir kādu vitamīnu, minerālvielu vai uzturvielu deficīts, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību izmaiņām organismā un savlaikus rīkoties, lai saglabātu ķermeni veselu.