Kā gatavot Lieldienu olas, lai tās būtu gan dekoratīvas, bet arī drošas uzturā? Iesaka uztura speciāliste
Lieldienu laikā pat rūdīti olu neēdāji uzskata par savu pienākumu nokrāsot vismaz dažas raibas olas svētku galdam. Turklāt svētki ir gari un reizēm vārītas olas siltā istabā stāv vairākas dienas. Vai zini cik ilgi krāsotās olas ir ēdamas, vai tās jātur ledusskapī un kurā brīdī raibās olas kļūst tikai par svētku rotu un uzturā nav lietojamas?
Kas jāzina par detoksu jeb organisma attīrīšanu? Skaidro farmaceite
Tiešsaistes aptiekas speciālisti ir ievērojuši, ka daudziem, iestājoties pavasarim, pieaug vēlme veikt sava organisma attīrīšanu, uzlabot ķermeņa aprises vai atbrīvoties no citām likstām, kuru iemesls ir piesārņots organisms.
Kāpēc olas iekļaut uzturā ne tikai Lieldienās? Stāsta speciālisti
Ik pavasari saistībā ar Lieldienām kļūst aktuāls „olu jautājums”! Krāsošana un ripināšana svētku dienās ir tikai daļa no tā – nāk prātā doma arī par olu veselīgumu. Vai tās ir labas veselībai, vai apēdam par daudz? Par to stāsta sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.
Kā bērzu sulas, pumpuri un jaunās lapiņas var noderēt mūsu veselībai? Stāsta speciālisti
Bērzu sulas ir īsts pavasara vēstnesis! Turklāt mums noderīga ir ne vien bērzu sula, bet arī pumpuri! Kā pareizi ievākt un uzglabāt bērzu sulas un kā mūsu organismam var būt noderīgi bērzu pumpuri? Konsultē sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Pārtrauktais gavēnis: Kā pareizi iesākt un cik veselīgi tas ir?
Gavēšana jeb periodiska atteikšanās no ēdiena uzņemšanas veselības uzlabošanas un svara korekcijas nolūkos kļūst arvien populārāka. Pēdējā gada laikā to ir izmēģinājuši 17% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju.
5 sēklas un sēklu eļļas, kas var palīdzēt uzlabot veselību: Iesaka farmaceite
Tuvojoties pavasarim, organisma vitamīnu un enerģijas rezerves parasti ir izsīkušas, tāpēc imunitātes stiprināšanai noteikti vērtīgs būs C un D vitamīnu kurss. Vienlaikus ieteicams bagātināt arī uzturu ar veselībai nepieciešamām vielām, iekļaujot tajā dažādas sēklas un no tām iegūtās eļļas, kas satur unikālas uzturvielu kompozīcijas.
4 pazīmes, kas var liecināt, ka organismā trūkst dzelzs
Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka katrai trešajai sievietei reproduktīvajā vecumā ir anēmija [1]. Viens no galvenajiem anēmijas cēloņiem ir izteikts dzelzs trūkums organismā. Neskatoties uz to, ka aizvien ir augsti Covid-19 saslimstības rādītāji, nedrīkstam aizmirst par savu kopējo veselības stāvokli un citām saslimšanām, jo arī šie aspekti ietekmē imunitāti.
6 svarīgas minerālvielas un vitamīni organisma stiprināšanai
Lai ikdienā justos labi un spētu veiksmīgāk atvairīt saslimšanas, organismam ir būtiski uzņemt visas nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus. Tādēļ pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir īpaši svarīgs. Tomēr diemžēl ne vienmēr spējam pareizi un pilnvērtīgi saplānot savu ēdienkarti.
Ko iekļaut ēdienkartē, lai pavasarī būtu enerģija visai dienai? Stāsta uztura speciāliste
Pēc garās ziemas mūsu vitamīnu un enerģijas krājumi bieži vien ir izsīkuši, tāpēc īpaša uzmanība būtu jāpievērš produktiem, kas nodrošina gana daudz vitamīnus – D, C, E, folskābi un citus vērtīgus savienojumus, piemēram antioksidantus. Ko būtu ieteicams iekļaut ēdienkartē, lai, sagaidot pavasari, enerģijas pietiktu visai dienai, skaidro uztura speciāliste.
Saldēti augļi un dārzeņi: Kāpēc iekļaut tos uzturā?
Plānojot ģimenes maltītes, nereti aizmirstam, ka kolosāls palīgs virtuvē var būt dažādi saldēti produkti, piemēram, saldēti dārzeņi, kas bagātinās ikdienas ēdienkarti ziemā un agrā pavasarī, kad mazāk uzticamies ārzemju tomātiem un gurķiem.