Kam pievērst uzmanību, tievējot 20, 30 un 40+ gados? Skaidro uztura speciāliste
Pierādīts, ka liekais svars ir viens no būtiskākajiem riska faktoriem dažādām ar iekaisumu saistītām slimībām, tai skaitā onkoloģiskām un sirds asinsvadu saslimšanām. Zaudējot liekos kilogramus, šie veselības riska faktori arī mazinās, bet katrā vecumposmā ir savas nianses, kam pievērst uzmanību, lai svara korekcija būtu efektīva.
Ārstu kļūdas – kā panākt kompensāciju Reklāmraksts
Nereti ir gadījumi, kad ārstniecības personas pārkāpj Ārstniecības likuma 37. pirmās daļas 1.punktu, proti, neveic vispār vai neveic kvalitatīvi slimību profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un pacientu medicīnisko rehabilitāciju. Šādos gadījumos pacientam ir tiesības uz atlīdzību par viņa dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu (arī morālo kaitējumu). Uzzināsim par to vairāk!
Uztura speciāliste un klīniskā psiholoģe: Pareizs uzturs var palīdzēt mācībās bērniem ar UDHS
Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) tiek diagnosticēts katram desmitajam bērnam, turklāt zēniem šis traucējums ir sastopams divas reizes biežāk nekā meitenēm. Sākoties jaunajam mācību gadam, kļūst aktuāls jautājums kā palīdzēt bērniem un jauniešiem ar UDHS veiksmīgi mācīties, samazināt viņu trauksmi un impulsivitāti.
Ābolu ražas laiks – kas vērtīgs ābolos? Stāsta speciālisti
Ābolu ražas laiks rit pilnā sparā! Taču vai zināt, kādas veselīgas vielas satur āboli un kā tos izmanto farmācijā un skaistumkopšanā? Vairāk par ābolu vērtīgajām īpašībām stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Kā tikt vaļā no putekļu ērcītes? Reklāmraksts
Putekļu ērcītes ir mikroskopiski radījumi, kas sastopamas gandrīz visās mājās visā pasaulē. Lai gan tās pašas par sevi nav bīstamas, to klātbūtne var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas un veselības problēmas, īpaši cilvēkiem ar astmu vai alerģijām. Apskatīsim efektīvus veidus, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm un uzturēt tīru un veselīgu vidi savā mājoklī!
Kā saldinātie dzērieni ietekmē bērna veselību? Stāsta uztura speciāliste
Lai nodrošinātu bērna organisma normālu attīstību un darbību, ir vitāli svarīgi pietiekamā daudzumā uzņemt šķidrumu. Taču ļoti būtiski ir arī tas, kāds šķidrums tiek uzņemts. Sertificēta uztura speciāliste atklāj saldināto dzērienu – sulu, limonāžu un ledus tēju – ietekmi uz bērna veselību.
Kā pareizi izvēlēties un lietot kopjošās sejas maskas? Stāsta speciālisti
Vasaras spožā saule un karstums var būt izaicinājums ādas kopšanā. Kā pēc aizvadītajiem vasaras mēnešiem palutināt ādu, piešķirt tai mirdzumu un palīdzēt atgūt mitruma līmeni? Te noderēs kosmētiskās sejas maskas. Kā tās pareizi izvēlēties un lietot tā, lai gūtu vislabāko efektu? Stāsta dermatoloģe un farmaceite.
Kā ģimenei sagatavoties jaunajam mācību gadam? Iesaka ģimenes ārste un farmaceite
Sākoties jaunajam mācību gadam, mainās gan bērnu, gan vecāku dzīve – ir jauni pienākumi, prasības, cits dienas ritms. Pastiprinātu stresu, fizisku un emocionālu slodzi, saskaroties ar jaunu vidi, ikdienas nodarbībām un mājas darbiem, īpaši izjūt pirmklasnieki un viņu ģimenes. Par to, kā sagatavot bērnu mācībām skolā, kā nodrošināt pareizu uzturu, atbalstīt imūnsistēmu un mazināt stresu, stāsta ģimenes ārste un sertificētā farmaceite.
Kā iekļaut vitamīniem bagātos kabačus ikdienas ēdienkartē?
Ir sācies kabaču laiks, un daudziem no mums mājās ir kāds lieks kabacis. Šo garšā neitrālo, taču vitamīniem bagāto dārzeni noteikti nevajadzētu laist zudumā, jo tas ir lielisks papildinājums jebkuram ēdienam. Kabači ir ideāli piemēroti kā brokastu un pamatēdienu, tā arī desertu bagātināšanai. Tie piešķir ēdienam papildu masu un ir daudzējādi pagatavojami.
Padomi veselīgām bērna maltītēm ceļojumā un uzkodu receptes pa ceļam: Iesaka uztura speciāliste
Ja bērns ir izvēlīgs ēdājs vai bērna ēdienkartē ir specifiskas prasības, pilnvērtīga uztura nodrošināšana ceļojot var sagādāt izaicinājumus. Esot ceļā, ir svarīgi padomāt uz priekšu – vai un cik reizes pa ceļam plānojat apstāties, lai ieturētu siltu maltīti kādā kafejnīcā; vai ir kādas veselīgas uzkodas, kuras varētu sarūpēt sev un bērnam starp ēdienreizēm?