
9 populāri mīti par valsts kompensējamo zāļu jauno izrakstīšanas kārtību
Šā gada 1. aprīlī stājās spēkā jaunā valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība – tagad ārsts receptē norāda aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu, savukārt aptiekām ir pienākums izsniegt pacientam lētākās kompensējamās zāles.

Imunitātes uzlabošana Austrumu stilā: Iesaka dietoloģe
Imunitātes stiprināšana, īpaši ņemot vērā notikumus ar koronavīrusa pandēmiju, ir pašlaik aktuāla visā pasaulē. Eksperti iesaka dažādas dabiskas vielas un produktus. Ir tāds joks, ka ingvers ir mūsu laika valūta. Bet vai garšvielas, kas parādījās Eiropā no austrumiem, būs noderīgas mums, ziemeļu platuma grādos dzīvojošajiem?

5 izplatītākie maldi par paaugstinātu holesterīna līmeni: Skaidro kardiologs
Latvija jau daudzus gadus pēc kārtas nokļūst bēdīgi slavenajā Eiropas valstu TOP-3 ar augstākajiem mirstības rādītājiem no kardiovaskulārajām slimībām [1] un īsāko prognozējamo dzīves ilgumu [2]. "Bez dzīvesveida situāciju spēcīgi ietekmē pašārstēšanās un atteikšanās no medikamentiem.

Pieredzes stāsts: Arī esot bērniņa gaidībās, nedrīkst aizmirst par fiziskām aktivitātēm
Profesionālajiem sportistiem svarīgi ne vien uzturēt sevi labā fiziskajā formā, bet nostiprināt sevi arī psiholoģiski. Tomēr pienāk brīži, kas izmaina līdz šim ierasto dienas ritmu. Par to, kā mainījās ik dienas fiziskās aktivitātes, esot bērniņa gaidībās, un kā tam pielāgoties, pieredzē dalās latviešu vieglatlēte, soļotāja un garo distanču skrējēja.

Koronavīruss un insults – bīstama savienība
COVID–19 vīruss turpina radīt nepatīkamus pārsteigumus: CNN ziņo, ka speciālisti Amerikas Savienotajās Valstīs atsevišķos gadījumos konstatē insulta un vīrusa slimības saistību. Tomēr pat bez COVID–19 negatīvās ietekmes insults joprojām ir viens no galvenajiem draudiem Latvijas iedzīvotāju dzīvībai un veselībai.

6 iemesli, kāpēc nūjošana ir populārs sporta veids
Nūjošana ir viena no visstraujāk augošajām sporta aktivitātēm pasaulē un arī Latvijā – pēc Latvijas Tautas sporta asociācijas aplēsēm Latvijā ar nūjošanu nodarbojas vairāk nekā 30 000 iedzīvotāji, un šis skaits ar katru gadu aug. Tam iemesls ir gluži vienkāršs – nūjošana ir izteikti demokrātisks sporta veids, kas piemērots jebkādas fiziskās sagatavotības un vecuma cilvēkiem.

Psiholoģe: Krīzes situācijās iekšējo trauksmi var izmantot un vadīt apzināti
Pirmais satraukums par COVID-19 ir mazinājies. Ierobežojumi tiek pamazām samazināti un daļa cilvēku jūt cerību, ka drīz varēs atgriezties ikdienā. Tomēr ir cilvēki, kuru dzīves ir neatgriezeniski mainījis tuvinieku zaudējums, citi izjūt nedrošību par krīzes ilgtermiņa sekām, materiālus zaudējumus.

Propoliss: Kādos gadījumos un kā to pareizi lietot? Skaidro speciālisti
Farmaceitu novērojumi liecina – aprīlī ievērojami pieaugusi klientu interese par dabas līdzekļiem imunitātes stiprināšanai, īpaši propolisu un to saturošajiem līdzekļiem. Tādēļ apkopota noderīga informācija par to, kas ir propoliss, kā arī kad un kā tas pareizi jālieto. Ieteikumos dalās ģimenes ārste un farmaceite.

Kā pagatavot sejas maskas no mājās esošiem produktiem? Iesaka farmaceite
Šobrīd, kad ieteicams izvairīties no sabiedriskām vietām un vairāk laika tiek pavadīts mājās, ir iespēja nodoties dažādiem skaistumkopšanas rituāliem un eksperimentēt, piemēram, ierastās sejas maskas vietā izmēģinot paša gatavotu masku. Ar padomiem, kā ātri un vienkārši pagatavot dabīgu izejvielu sejas maskas dažādiem ādas tipiem un vajadzībām, dalās farmaceite.

Kā neapjukt daudzo pienākumu gūzmā un saglabāt mieru? 6 padomi vecākiem
Šī brīža situācijā ģimenes locekļi lielu daļu laika pavada viens otra kompānijā, taču ilgtermiņā šāda kopābūšana no vecākiem var prasīt daudz lielāku emocionālo stabilitāti, spēju pielāgoties un ievērojamu dienas ritma pārplānošanu. Kā neapjukt daudzo pienākumu gūzmā un saglabāt vēsu prātu, iesaka ģimenes psihoterapeite.