
Stress un asinsspiediens: Kas jāzina hipertensijas pacientiem?
Stress un satraukumi spēj ietekmēt teju visas orgānu sistēmas, tai skaitā sirdi, kā arī veicināt hipertensiju jeb paaugstinātu asinsspiedienu. Ko darīt, lai rūpētos par sirds veselību, un kas šobrīd ir īpaši būtiski hipertensijas pacientiem, stāsta kardioloģe un klīniskā farmaceite.

Bezkontakta termometri – kam pievērst uzmanību? Reklāmraksts
Ja vēlaties tikt pie progresīva termometra pavisam izdevīgi, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv! Tieši te jūs atradīsiet infrasarkanos bezkontakta termometrus par savam budžetam atbilstošāko cenu.

Uzlabojiet dzīves kvalitāti ar matu transplantāciju klīnikā Rubenhair Reklāmraksts
Matu transplantācijas klīnikā "Rubenhair" tiek veiktas unikālas matu transplantācijas, sabiezināšanas un atjaunošanas procedūras gan vīriešiem, gan sievietēm. Tiek veikta arī bārdas, ūsu zonas korekcija un uzacu pilnīga atjaunošana.

Toksoplazmoze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Toksoplazmoze ir invāzijas slimība, ko ierosina vienšūnas parazīts toksoplazma (Toxoplasma gondii), kas ir viens no pasaulē izplatītākajiem parazītiem. Ar toksoplazmozi var slimot cilvēks, savvaļas un mājas dzīvnieki un putni. Inficēšanās parasti notiek, ēdot termiski nepietiekami apstrādātu inficētu gaļu. Toksoplazmoze dažiem cilvēkiem var izraisīt gripai līdzīgus simptomus, taču lielākajai daļai inficēto cilvēku simptomi var neparādīties.

Kā rūpēties par pēdu veselību un labsajūtu vasaras sezonā? Stāsta podoloģe
Sausa, plaisājoša āda ir tikai viena no nepatīkamām problēmām, kas vasarā var skart pēdas, tādēļ tieši siltajā sezonā pēdām nepieciešamas īpašas rūpes un ikdienas kopšana.

Kā sportot pareizi un ar atbilstošu slodzi? Iesaka speciālisti
Iestājoties siltākam laikam, arvien vairāk palielinās to cilvēku skaits, kas izmanto labos laikapstākļus, lai sportotu. Fiziskās aktivitātes nāk par labu gan mūsu ķermenim kopumā, gan emocionālajai pašsajūtai. Taču kā sportot pareizi, lai nenodarītu sev pāri, rūpētos par sirdi un nepārspīlētu ar slodzes apjomu?

Rētas: Ko darīt, lai no tām atbrīvotos vai tās mazinātu?
Teju katram dzīves laikā nākas iegūt kādu rētu, un katrai no tām ir savs stāsts, kā tā ir radusies. Traumas, ķeizargrieziena, krūts operācijas vai aknes rētas – tās atklāj un stāsta to, ko mēs esam piedzīvojuši savā dzīvē. No rētām nevajadzētu kautrēties, tomēr tās nereti rada psiholoģisku diskomfortu, ne tikai visu laiku atgādinot par konkrēto notikumu, bet arī mainot mūsu ārējo izskatu.

Vajāšanas mānija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kad kāds sirgst ar vajāšanas māniju, šis cilvēks tic, ka kāda persona vai grupa to apdraud un vēlas tam nodarīt pāri, stingri paliekot pie sava uzskata, pat neskatoties uz pierādījumu trūkumu. Vajāšanas mānija ir paranojas forma, un bieži tiek novērota šizofrēnijas un citu garīgo slimību gadījumā.

Kas izraisa sliktu dūšu un kā to novērst? Skaidro farmaceite
Sliktu dūšu jeb nelabumu dzīves laikā piedzīvojis ikkatrs, turklāt bieži vien nepatīkamās sajūtas piemeklē visnepiemērotākajos brīžos un šķietami bez izskaidrojuma. Vairumā gadījumu par nelabuma cēloni tiek uzskatīts vēdera vīruss vai saindēšanās ar pārtiku, tomēr sliktu dūšu var izraisīt virkne dažādu faktoru – gan gremošanas traucējumi, gan noteikti medikamenti un saslimšanas.

Hematomiēlija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Hematomiēlija ir asinsizplūdums muguras smadzenēs. Kaut arī hematomiēlija var rasties traumas rezultātā, šo terminu ierasti lieto, lai apzīmētu asinsizplūdumu muguras smadzenēs, kas nav traumatisks. Šāda veida asinsizplūdums bieži var rasties pēc straujām mugurkaula fleksijas un ekstensijas kustībām, lielas fiziskas slodzes vai mugurkaula trulas traumas.