
Kā izvairīties no kukaiņu dzēlieniem un ko darīt koduma gadījumā? Skaidro speciālisti
Iestājoties siltam un saulainam laikam, aktivizējas ne vien odi un mušas, bet arī bites, dunduri, lapsenes, irši un citi kukaiņi, kuri atpūtu pie dabas vai vakara baudīšanu piemājas dārzā var padarīt ne vien sāpīgu, bet dažkārt pat dzīvībai bīstamu.

Kā dārzu un pagalmu izmantot sportiskām aktivitātēm? Iesaka eksperti
Vasara ir laiks, kad bērniem dota sava veida brīvība – skolas darbi beigušies un var ļauties dažādām aktivitātēm brīvā dabā. Praktiskus piemērus, kā dārzu un pagalmu izmantot sportiskām aktivitātēm, iesaka eksperti.

Retinīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Retinīts ir acs tīklenes iekaisums: slimība, kas apdraud redzi, sabojājot tīkleni – mugurējo daļu jeb redzes daļu, kur atrodas fotoreceptorās šūnas. Lai gan retinīts nav pilnībā izārstējams, iespējams veikt dažādus pasākumus, lai pasargātu redzi un maksimāli izmantotu esošo redzi.

Neiroreimatisms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Nervu sistēmas reimatisms (neiroreimatisms) ir reimatisma forma, kas rodas divdesmit trīsdesmit procentiem reimatisma slimnieku. Tas var rasties un attīstīties strauji vai pakāpeniski jebkurā reimatisma fāzē. Neiroreimatisms var saasināties, veidojoties reimatiskam procesam citos orgānos, tomēr var norisināties arī patstāvīgi, bez sirds vai locītavu saslimšanām.

TOP 6 vasaras zaļumi – veselībai un garšu dažādībai
Vasara nāk ar svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, ar ko varam dažādot un pilnveidot savu ikdienas ēdienkarti, uzņemot svarīgos vitamīnus un minerālvielas. Taču vai atceries ikdienā izmantot arī dažādos zaļumus un garšaugus, kas jau ir pieejami plašā klāstā? Kurus garšaugus un cik daudz iekļaut savā ēdienkartē? Ko tie sniedz mūsu organismam?

Kādas sekas pārspīlēta vainas apziņa atstāj uz veselību? Skaidro speciālisti
Pandēmija ir saasinājusi garīgās veselības problēmas, un arvien biežāk cilvēki vēršas pēc palīdzības pie speciālistiem. Laikā, kad neierastos apstākļos jāpārvar privātas un profesionālas grūtības, vairums saskaras ar vainas izjūtu. Tā var būt motivējoša, tomēr vairumā gadījumu var būt apgrūtinoša un pat postoša.

Kā stresa hormoni ietekmē ķermeni? Skaidro farmaceite
Stress ir nespecifiska organisma reakcija uz jebkuru doto uzdevumu. Tas palīdz organismam pielāgoties jaunajiem apstākļiem un mobilizēt slēptās rezerves, lai sekmīgi tiktu galā ar izaicinājumiem un sasniegtu iecerētos mērķus. Lai gan nelielās devās stress iedarbojas labvēlīgi, ilgstoša spriedze var radīt nervozitāti, pārmērīgu nogurumu un pat veicināt nopietnas saslimšanas.

Kādas veselības pārbaudes ir ieteicamas pēc Covid-19 izslimošanas? Iesaka speciālisti
Diemžēl pat pēc asimptomātiska Covid-19 izslimošanas pacienti var saskarties ar komplikācijām, turklāt reizēm tās nemaz nav uzreiz pamanāmas. Kādas pārbaudes ir ieteicamas pēc Covid-19 izslimošanas un kā palīdzēt organismam atgūties pēc saslimšanas?

Kāpēc bērniem svarīgi lietot saulesbrilles? Stāsta optometriste
Aktuālie dati liecina, ka Latvijā aptuveni 25% bērnu saskaras ar redzes problēmām, tāpēc ir svarīgi rūpēties par redzes veselību jau no agra vecuma. Redzes problēmas izraisa ne vien iedzimtība, bet virkne ikdienišķu ieradumu, tostarp saulesbriļļu nenēsāšana. Bērnu acis ir daudz jūtīgākas nekā pieaugušo, tāpēc īpaši vasaras sezonā, tieši saulesbrilles palīdz būtiski aizsargāt acis no kaitīgā UV starojuma.

Fenilketonūrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Fenilketonūrija (FKU) ir iedzimts aminoskābju maiņas traucējums. Daļa fenilalanīna nepārveidojas tirozīnā, tāpēc organismā palielinātā daudzumā uzkrājas fenilalanīna maiņas blakusprodukti (fenilketoni), kas savukārt izraisa jaunas vielmaiņas novirzes. Fenilketonūrijas gadījumā ir traucēta bērna psihiskā attīstība (var būt debilitāte vai pat idiotija); bieži ir arī krampji, ādas un matu pigmentācijas traucējumi.