Kas jāievēro, lai pirtī iešana nekaitētu veselībai?
Mūsdienu cilvēks dzīvo materiālā pasaulē, tāpēc ikdienas steigā un rutīnā pirts ir tā, kas spēj palīdzēt sakārtot gan mūsu fizisko, gan garīgo ķermeni, radot līdzsvaru starp tiem. Kāda ir pirts rituālu būtība, kas jāievēro, lai pirtī iešana nekaitētu veselībai, un kādas ir izplatītākās pirtošanās kļūdas, stāsta sertificēts pirtnieks un klīniskā farmaceite.
Kā pareizi veikt pirts rituālus, lai rodas labsajūta un āda staro?
Pirts izsenis bijusi vieta, kas ļāvusi attīrīties, stiprināt imunitāti, uzlabot pašsajūtu un ādas stāvokli. Ķermeņa sildīšana it īpaši aktuāla gada drēgnākajā laikā, taču, kā ar visu labo, pastāv iespēja “nošaut greizi” un nodarīt kaitējumu savam ķermenim un ādai, ja pirms tam kārtīgi nesagatavojas un attīrīšanās procedūras neizpilda pareizi.
Kā apmeklēt pirti, nekaitējot sirds veselībai?
Karsta, smaržīga un no visiem sārņiem attīroša – pirts jau izsenis ir bijusi ne tikai vieta, kur mazgāties, bet arī atgūt emocionālo līdzsvaru un atbrīvoties no stresa. Vai visiem cilvēkiem ir ieteicama augstā temperatūra, un kādus pirts rituālus izvēlēties, lai nekaitētu sirds veselībai, stāsta farmaceite.
10 ieguvumi, ko sniedz pirts un spirdzinoša pelde
Jau mūsu senči zināja, ka iknedēļas pirts rituāls apvienojumā ar spirdzinošu peldi vai iegremdēšanos aukstā ūdenī, ir viens no iedarbīgākajiem līdzekļiem, lai uzturētu labu miesas un gara veselību.
Rehabilitācijas process pēc vasaras traumām!
Vasara ir aktīvās atpūtas un sauļošanās periods. Tā ir bauda un prieks, aizbraukt uz pludmali pasauļoties vai izbraukt aktīvajā atpūtā pludmalē vai uz ūdens. Līdz ar pārmērīgām sportiskajām aktivitātēm pie dabas var gadīties arī traumas: apdegumi, sasitumi, sastiepumi vai jūtama muskuļu pārslodze, kas nākošajās dienās rada diskomfortu.