medicine.lv skaitļos

Lietotāji online40
Aktīvie uzņēmumi12242
Nozares raksti1463
Ekspertu atbildes21477
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidītu svētkus gadu mijā: Iesaka farmaceits : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidītu svētkus gadu mijā: Iesaka farmaceits

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas nenoliedzami ir gada skaistākais laiks, kad gribas sagādāt jaukus pārsteigumus mīļajiem, pagatavot gardāko mielastu un izbaudīt ziemas priekus. Par to, ko svarīgi ņemt vērā, lai brīvdienu plāni izdotos, nenodarot pāri savai veselībai, pieci vērtīgi ieteikumi no Gada farmaceits 2021 apbalvojuma ieguvēja, "Mēness aptiekas" farmaceita Vadima Brižaņa.

Samazini stresa līmeni pirms svētkiem

Foto: Freepik.com/ senivpetro

Skaidrs, ka gatavošanās svētkiem nozīmē ne tikai patīkamu rosību. Nereti ikdienas darbu steigā dāvanu sagādāšana mīļajiem, svētku ēdienkartes plānošana un produktu sarūpēšana tiek atstāta uz pēdējo brīdi, radot papildu stresu. Farmaceits iesaka: “Lai izvairītos no stresa un spriedzes laikā, kam vajadzētu būt klusam un mierīgam, visu, kas attiecas uz gatavošanos svētkiem un vairākām brīvdienām, vajadzētu plānot un izdarīt laikus. Pandēmijas apstākļos, cik iespējams, jāizvairās no veikalu apmeklējuma – gan dāvanas, gan pārtiku un pat medikamentus un citas aptiekas preces var iegādāties attālināti, daudz ko, tostarp recepšu medikamentus, pastāv iespēja saņemt ar piegādi mājās. Izvēloties praktiskas dāvanas, iesaku atcerēties par digitālām ierīcēm, kas kalpos gadiem, piemēram, tonometru, elektronisko zobu suku, infrasarkano termometru.

Foto: Freepik.com/ topntp26

Svētkos nereti rodas iepriekš neparedzēta vajadzība pēc kādas dāvaniņas, un arī tas mēdz radīt stresu. Šādam nolūkam vienmēr var noderēt kaut kas veselībai. Piemēram, D vitamīns, kas, visticamāk, jālieto ikvienam, būs vērtīga dāvana neatkarīgi no vecuma. Tā pat var rezervē sagādāt arī kādu zāļu tēju, dermokosmētiku vai uztura bagātinātāju, piemēram, zivju eļļu jeb omega-3,” iesaka farmaceits.

Drošs paliek drošs – pārskati mājas aptieciņas saturu

Traumām un brūcēm

Foto: Freepik.com/ freepik

“Kaut kur taču tiem plāksteriem jābūt!” – kam gan nav gadījies šādi iesaukties, kad darbošanos virtuvē apturējusi, piemēram, griezta trauma. Karsta plīts vai sveču dedzināšana arī nav gluži droša un, neuzmanīgi rīkojoties, var radīt apdegumu. Farmaceits vērš uzmanību uz to, ka, gūstot jebkādu traumu, tā vispirms ir jānovērtē – jāsaprot, vai ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, vai tomēr var tikt galā saviem spēkiem. “Ja trauma nav smaga, savainoto vietu, atbilstoši tam, kāda ir brūce, apstrādā ar dezinfekcijas līdzekli un izolē no apkārtējās vides iedarbības, tātad – aplicē plāksteri vai uzklāj gelu, kas izveido aizsargājošo plēvīti. Brūces apstrādei noteikti ir jāizmanto aptiekā iegādāts dezinfekcijas līdzeklis, nevis alkoholisks dzēriens vai odekolons.

Starp citu, svētku galda sagatavošana mēdz izvērsties dramatiski, ja pēc piemirstās zaļo zirnīšu buciņas pa slideniem ceļiem uz veikalu steidzas pārgalvīgi.”

Smagumam kuņģī

Foto: Freepik.com/ freepik

Svarīgi atcerēties, ka svētki nav iemesls pārēsties. Šajās dienās maltītes, iespējams, ir garšīgākas nekā ikdienā, ēdiens ir dažādāks, tā ir vairāk un visu gribas pagaršot, taču ieteicams ievērot mērenību, ēst nelielām porcijām. Jāatceras, ka gremošanas sistēma nav spējīga izcili strādāt ārkārtas režīmā. “Ja tomēr ir nepieciešamība, var iedzert fermentus, enzīmus saturošu bezrecepšu medikamentu, kas palīdz sašķelt ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas. Šādu medikamentu ir pareizi lietot tieši ēšanas laikā, negaidot, kad iestājas smaguma sajūta. Ja jūtama dedzināšana, noder košļājamās tabletes ar magniju un kalciju – sārmainas vides savienojumi, kas neitralizē skābi,” skaidro farmaceits.

Lai nesaindētos

Alkohols ir produkts, bez kura varētu nosvinēt svētkus, tomēr, visticamāk, ne vienā vien mājā to iemalkos. “Svarīgi ir neaizrauties ar alkohola dažādību un daudzumu. Tā var iedzīvoties vēdera sāpēs un pat caurejā. Ja nu ir gadījies, noderēs absorbenti – aktivētā ogle (1 tablete uz 10 kg ķermeņa svara), diosmektīts, silīcijskabes gels. Taču ir jāuzmanās ar absorbentu pārdozēšanu, jo tie absorbē ne tikai patogēno floru, bet arī labās baktērijas.

Lai nākamajā dienā nebūtu paģiru, alkohols organismā jāatšķaida, lietojot pietiekami daudz tīru ūdeni vai negāzētu minerālūdeni. Ja mērenības ievērošana rada šaubas, aptiekās ir pieejami speciāli pulverīši, kas satur minerālos sāļus (kāliju, nātriju) un glikozi. Lai laikus nodrošinātu organismu ar sāļiem, tos var lietot jau svinību dienas rītā.”

Ikdienā lietojamās zāles

Foto: Freepik.com/ xb100

Gada izskaņa ir labs iemesls, lai pārskatītu mājas aptieciņas saturu un ieviestu tajā kārtību. Farmaceits atgādina: “Jāpārbauda zāļu derīguma termiņš – ja tas ir beidzies, medikamenti jānodod tuvākajā aptiekā, kurā tos pieņem utilizācijai. To var noskaidrot aptieku mājas lapās.

Ja ikdienā ir jālieto zāles kādas hroniskas slimības ārstēšanai, pirms brīvdienām vai, dodoties izbraukumā uz vairākām dienām, vajadzētu pārliecināties, ka tās ir pietiekamā daudzumā. Lai arī ir aptiekas, kas strādā svētkos, par savu medikamentu pieejamību ir jāparūpējas savlaicīgi.”

Gādā par ādas un acu aizsardzību

Ir ģimenes, kas gan brīvdienu aktivitātes, gan svētkus izvēlas svinēt pie dabas. “Ziemas laikapstākļi nereti ir īsts pārbaudījums sejas ādai, tādēļ, dodoties pastaigā, slēpot vai citās aktivitātēs, vismaz 30 minūtes pirms tam sejai ir jāuzklāj aizsargkrēms, kas mazinās aukstuma un vēja negatīvo ietekmi. Protams, jāņem vērā ādas tipu. Piemēram, sausai un jutīgai ādai ieteicams izvelēties ūdeni saturošu gelu bez ķīmiskām piedevām.

Atgriežoties āda ir jākopj – jāattīra un jāuzklāj barojošs krēms,” saka farmaceits un piebilst, ka aizsargāt un mitrināt vajag arī lūpas, jo sevišķi, bērnam. Ja, āra ejot, neuzklāj lūpu balzamu, āda var saplaisāt līdz pat mikrobrūcēm.

“Ne mazāk svarīgi ir parūpēties par roku ādu, kas aukstumā (un mitrumā, ja cimdi no sniega kļuvuši slapji) kļūst sausa, saplaisā. “Aizsargājošam roku krēmam vajadzētu būt uz eļļas bāzes – tad aizsargslānis būs pietiekami biezs, lai aukstais gaiss ādu neietekmētu. Laba papildu aktīvā viela krēma sastāvā ir urea, kas dod mitrinošu efektu. Ja āda jau ir bojāta, vajadzētu izvelēties krēmu ar dekspantenolu, kas veicinās mikrobrūču dziedēšanu.”

Acis arī pelnījušas rūpes. “Lai gan šķiet, ka saulesbrilles piestāv tikai vasarai, saulainā ziemas dienā acu aizsardzība ir pat ļoti aktuāla (jo sevišķi – uz kalna). Sniegs atstaro saules starus un, ja acis nav aizsargātas, var gūt acs apdegumu.”

Ģērbies, atbilstoši laikapstākļiem

Foto: Freepik.com/ senivpetro

Mēdz teikt, ka nav sliktu laikapstākļu ir tikai nepiemērots apģērbs. Ziemā pie tā ir īpaši jāpiedomā, gan, lai nenosaltu, gan arī, lai apģērbs būtu atbilstošs plānotajai aktivitātei. “Dodoties āra sportot vai citādi aktīvi atpūsties, apģērbam ir jābūt ērtam, elpojošam, tādam, lai kustoties tūlīt nesasvīstu. Vislabāk, ja ir iespēja sportiskām aktivitātēm sagādāt speciālu apģērbu un aksesuārus. Pie miesas vajadzētu būt materiāliem, kas uztur patīkamu siltumu un absorbē sviedrus.”

Uguņo – bez riska

Jaungada svinības nenoliedzami saistās ar uguņošanu. Farmaceits atzīst: “Jā, tā ir skaista un rada daudz prieka gan bērniem, gan pieaugušajiem, taču var būt arī bīstama, tādēļ jāievēro vismaz elementāra drošība:

 • nekad nedarbojies ar pirotehniku vienatnē, noteikti ir jābūt klāt vēl kādam pieaugušajam, ja nu kaut kas atgadās;
 • darbojoties ar pirotehniku, jālieto acu aizsardzības līdzekļi;
 • ja pirotehnikas ierīce ir uzstādīta un aktivizēta, taču darbība nenotiek, tai nedrīkst tuvoties un to aiztikt;
 • bērniem jābūt drošā attālumā, mājdzīvniekiem – telpās.”

Parūpējies par tiem, kuri ir vieni vai vientuļi

Foto: Freepik.com/ prostooleh

 “Lai gan  Ziemassvētki ir ģimeniski svētki, ne katram, jo īpaši pašlaik, pandēmijas apstākļos, ir iespēja būt kopā ar tuvākajiem, un kādam to varbūt vairs nav. Daudzi cilvēki Ziemassvētkos jūtas vientuļi un pat depresīvi. Jāņem arī vērā, ka nevaram būt droši un rīkot plašas radu un draugu ballītes – kovids vēl arvien ir apdraudējums veselībai. Tomēr ir jāizmanto visi iespējamie veidi, kā emocionāli atbalstīt savējos un atcerēties arī par tiem radiniekiem, paziņām, draugiem, ar kuriem ciešus ikdienas kontaktus neuzturam. Psihiskā veselība un labsajūta nav mazsvarīga. Ikvienam nepieciešama uzmanība – saruna, atbalsts, silti vārdi, uzmundrinājums, laba vēlējumi. Piezvani vecvecākiem, nosūti mazbērna foto, radiniekam pansionātā – pastkartīti, ar roku rakstītu vēstuli! Tas neprasa daudz laika, toties sniedz tik daudz prieka!” aicina farmaceits.  

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas":

Uzņēmumi nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas"

HealthAid Baltics, SIA

HealthAid Baltics, SIA

SIA "HealthAid Baltics" ir Lielbritānijas uzņēmuma "HealthAid" Ltd. produkcijas eksluzīvais izplatītājs Latvijā. Latvijas tirgū mēs piedāvājam Premium klases uztura bagātinātājus, minerālvielas un multivitamīnus, kā arī dabīgo kosmētiku un aromaterapijas produkciju - ēteriskās eļļas un bāzes eļļas.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc ir vērts lietot Coral-Mine ūdeni?

Kāpēc ir vērts lietot Coral-Mine ūdeni?

Ūdens ir cilvēkam svarīgākais elements, dzīves pamats un galvenā organisma sastāvdaļa, kas pieauguša cilvēka organismā ir vairāk nekā 60%, bet bērniem šis rādītājs sasniedz pat 80%. Taču ar gadiem šis rādītājs samazinās, tāpēc ir īpaši svarīgi ikdienā dzert pietiekami daudz ūdens. 

Kā noteikt sev piemērotākās ēteriskās eļļas

Kā noteikt sev piemērotākās ēteriskās eļļas

Šobrīd, kad ēterisko eļļu izvēle ir tik plaša, var rasties zināms apjukums. Kā lai saprot, kuru ēterisko eļļu izvēlēties un vai tā būs man piemērota? 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CORAL-MINE minerālu kompozīcija ūdens kvalitātes un garšas uzlabošanai

CORAL-MINE minerālu kompozīcija ūdens kvalitātes un garšas uzlabošanai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club", veselīgam dzīvesveidam paredzētu produktu ražotāju, piedāvā izmēģināt "Coral-Mine" minerālu kompozīciju, kuras pamatā ir dabīgie koraļļi, kas paredzēti ūdens kvalitātes un garšas uzlabošanai.

RUUTe dabiska eļļa, cietais šampūns un kondicionieris veseliem un mirdzošiem matiem

RUUTe dabiska eļļa, cietais šampūns un kondicionieris veseliem un mirdzošiem matiem

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar zīmola RUUTe® izveidotāju Inesi Vasiļevsku piedāvā testēt matu kopšanas komplektu – dabisku eļļu veseliem matiem, cieto šampūnu ar zilajiem māliem un kondicionieri mirdzošiem matiem ar rabarbera ekstraktu.

Testa rezultāti: Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Testa rezultāti: Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvāja testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

Aloe Body Lotion – labākais ķermeņa losjons 2022. gadā

Aloe Body Lotion – labākais ķermeņa losjons 2022. gadā

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar Alveja.lv piedāvā izmēģināt 2022. gada labāko ķermeņa losjonu ar alveju "Aloe Body Lotion".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Uztura bagātinātājs "Mamita", dr. V. Veisas viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Uztura bagātinātājs

Uztura bagātinātājs grūtniecēm "Mamita" ir neaizstājamu omega -3 taukskābju komplekss vienā kapsulā. Vai grūtniecēm papildus jālieto vitamīni, atbild ginekoloģe, dzemdību speciāliste Vija Veisa.

Intas Dinsbergas klīnika – integrēta pieeja sievietes veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Intas Dinsbergas klīnika – integrēta pieeja sievietes veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

HealthAid Baltics, SIA

HealthAid Baltics, SIA

Darba laiks

 • P.0000-2400
 • O.0000-2400
 • T.0000-2400
 • C.0000-2400
 • P.0000-2400
 • S.0000-2400
 • Sv.0000-2400
 • Pasūtījumu apstrāde P.-Pk. no pulkst. 9.00 līdz 17.00

Juridiskie dati

 1. 40103799262
 2. LV40103799262
 3. 13.06.2014
 4. Mastu iela 2 – 52, Rīga, LV-1045
 5. 2021

Apraksts

SIA "HealthAid Baltics" ir Lielbritānijas uzņēmuma "HealthAid" Ltd. produkcijas eksluzīvais izplatītājs Latvijā. Latvijas tirgū mēs piedāvājam Premium klases uztura bagātinātājus, minerālvielas un multivitamīnus, kā arī dabīgo kosmētiku un aromaterapijas produkciju - ēteriskās eļļas un bāzes eļļas.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

uztura bagātinātāji, dabīgā kosmētika, vitamīni, vitamīnu kompleksi.

healthaid, prostavital, livercare, aknu veselība, acu veselība, vitamīni sievietēm, naktssveces eļļa, magnija citrāts, wintervits, locītavas, uztura bagātinātāji, bērnu vitamīni, pienskābās baktērijas, ražots Lielbritānijā, imunitātes stiprināšana, imunitātei ziemā, aizsardzība pret vīrusiem, kaulu sāpes, vitamīni acīm, kvalitatīvi uztura bagātinātāji, Premium vitamīni, neuroforte, brainvit, juniorvit, dabīgā kosmētika, alveja, alvejas produkti, alvejas želeja ķermenim, alvejas želeja apdegumiem, bojātai ādai, veselīga āda, ķermeņa eļļa, eļļa ķermenim, eļļa ar e vitamīnu, skaista āda, veselīga āda, skaistumkopšanai, aromterapija, aromterapijas eļļas, dabīgās eļļas, augstas kvalitātes arom eļļas, aromeļļa, ēteriskās eļļas, 100% ēteriska eļļa, uztura bagātinātāji, vitamīni, vitamīni imunitātei sievietēm, vitamīni imunitātei bērniem, vitamīni imunitātei vīriešiem, sportistiem, sportistu pārtikas piedevas, Glucosamine, minerālvielas, vitamīnu kompleksi, zivju eļļa, augu ekstrakti, matu skaistumam, ādas skaistumam, nagiem, naktssveces eļļa skaistumam, organisma attīrīšana, attīrīt organismu, svara vērošana, svara samazināšana, svara palielināšana, svara saglabāšana, sieviešu veselībai, vīriešu veselībai, sirdij, asinsritei, sirds veselībai, gremošanai, gremošanas uzlabošanai, muskuļiem, kauliem, locītavām, preparāti locītavām un stipriem kauliem. stipriem matiem, spīdīgi, stipri mati, b vitamīns, vegāniem, veģetāriešiem, nervu veselībai.


Vairāk

Foto 53

Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni
Uztura bagātinātāji, vitamīni

Mājas lapa internetā