medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidītu svētkus gadu mijā: Iesaka farmaceits : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidītu svētkus gadu mijā: Iesaka farmaceits

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas nenoliedzami ir gada skaistākais laiks, kad gribas sagādāt jaukus pārsteigumus mīļajiem, pagatavot gardāko mielastu un izbaudīt ziemas priekus. Par to, ko svarīgi ņemt vērā, lai brīvdienu plāni izdotos, nenodarot pāri savai veselībai, pieci vērtīgi ieteikumi no Gada farmaceits 2021 apbalvojuma ieguvēja, "Mēness aptiekas" farmaceita Vadima Brižaņa.

Samazini stresa līmeni pirms svētkiem

Foto: Freepik.com/ senivpetro

Skaidrs, ka gatavošanās svētkiem nozīmē ne tikai patīkamu rosību. Nereti ikdienas darbu steigā dāvanu sagādāšana mīļajiem, svētku ēdienkartes plānošana un produktu sarūpēšana tiek atstāta uz pēdējo brīdi, radot papildu stresu. Farmaceits iesaka: “Lai izvairītos no stresa un spriedzes laikā, kam vajadzētu būt klusam un mierīgam, visu, kas attiecas uz gatavošanos svētkiem un vairākām brīvdienām, vajadzētu plānot un izdarīt laikus. Pandēmijas apstākļos, cik iespējams, jāizvairās no veikalu apmeklējuma – gan dāvanas, gan pārtiku un pat medikamentus un citas aptiekas preces var iegādāties attālināti, daudz ko, tostarp recepšu medikamentus, pastāv iespēja saņemt ar piegādi mājās. Izvēloties praktiskas dāvanas, iesaku atcerēties par digitālām ierīcēm, kas kalpos gadiem, piemēram, tonometru, elektronisko zobu suku, infrasarkano termometru.

Foto: Freepik.com/ topntp26

Svētkos nereti rodas iepriekš neparedzēta vajadzība pēc kādas dāvaniņas, un arī tas mēdz radīt stresu. Šādam nolūkam vienmēr var noderēt kaut kas veselībai. Piemēram, D vitamīns, kas, visticamāk, jālieto ikvienam, būs vērtīga dāvana neatkarīgi no vecuma. Tā pat var rezervē sagādāt arī kādu zāļu tēju, dermokosmētiku vai uztura bagātinātāju, piemēram, zivju eļļu jeb omega-3,” iesaka farmaceits.

Drošs paliek drošs – pārskati mājas aptieciņas saturu

Traumām un brūcēm

Foto: Freepik.com/ freepik

“Kaut kur taču tiem plāksteriem jābūt!” – kam gan nav gadījies šādi iesaukties, kad darbošanos virtuvē apturējusi, piemēram, griezta trauma. Karsta plīts vai sveču dedzināšana arī nav gluži droša un, neuzmanīgi rīkojoties, var radīt apdegumu. Farmaceits vērš uzmanību uz to, ka, gūstot jebkādu traumu, tā vispirms ir jānovērtē – jāsaprot, vai ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, vai tomēr var tikt galā saviem spēkiem. “Ja trauma nav smaga, savainoto vietu, atbilstoši tam, kāda ir brūce, apstrādā ar dezinfekcijas līdzekli un izolē no apkārtējās vides iedarbības, tātad – aplicē plāksteri vai uzklāj gelu, kas izveido aizsargājošo plēvīti. Brūces apstrādei noteikti ir jāizmanto aptiekā iegādāts dezinfekcijas līdzeklis, nevis alkoholisks dzēriens vai odekolons.

Starp citu, svētku galda sagatavošana mēdz izvērsties dramatiski, ja pēc piemirstās zaļo zirnīšu buciņas pa slideniem ceļiem uz veikalu steidzas pārgalvīgi.”

Smagumam kuņģī

Foto: Freepik.com/ freepik

Svarīgi atcerēties, ka svētki nav iemesls pārēsties. Šajās dienās maltītes, iespējams, ir garšīgākas nekā ikdienā, ēdiens ir dažādāks, tā ir vairāk un visu gribas pagaršot, taču ieteicams ievērot mērenību, ēst nelielām porcijām. Jāatceras, ka gremošanas sistēma nav spējīga izcili strādāt ārkārtas režīmā. “Ja tomēr ir nepieciešamība, var iedzert fermentus, enzīmus saturošu bezrecepšu medikamentu, kas palīdz sašķelt ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas. Šādu medikamentu ir pareizi lietot tieši ēšanas laikā, negaidot, kad iestājas smaguma sajūta. Ja jūtama dedzināšana, noder košļājamās tabletes ar magniju un kalciju – sārmainas vides savienojumi, kas neitralizē skābi,” skaidro farmaceits.

Lai nesaindētos

Alkohols ir produkts, bez kura varētu nosvinēt svētkus, tomēr, visticamāk, ne vienā vien mājā to iemalkos. “Svarīgi ir neaizrauties ar alkohola dažādību un daudzumu. Tā var iedzīvoties vēdera sāpēs un pat caurejā. Ja nu ir gadījies, noderēs absorbenti – aktivētā ogle (1 tablete uz 10 kg ķermeņa svara), diosmektīts, silīcijskabes gels. Taču ir jāuzmanās ar absorbentu pārdozēšanu, jo tie absorbē ne tikai patogēno floru, bet arī labās baktērijas.

Lai nākamajā dienā nebūtu paģiru, alkohols organismā jāatšķaida, lietojot pietiekami daudz tīru ūdeni vai negāzētu minerālūdeni. Ja mērenības ievērošana rada šaubas, aptiekās ir pieejami speciāli pulverīši, kas satur minerālos sāļus (kāliju, nātriju) un glikozi. Lai laikus nodrošinātu organismu ar sāļiem, tos var lietot jau svinību dienas rītā.”

Ikdienā lietojamās zāles

Foto: Freepik.com/ xb100

Gada izskaņa ir labs iemesls, lai pārskatītu mājas aptieciņas saturu un ieviestu tajā kārtību. Farmaceits atgādina: “Jāpārbauda zāļu derīguma termiņš – ja tas ir beidzies, medikamenti jānodod tuvākajā aptiekā, kurā tos pieņem utilizācijai. To var noskaidrot aptieku mājas lapās.

Ja ikdienā ir jālieto zāles kādas hroniskas slimības ārstēšanai, pirms brīvdienām vai, dodoties izbraukumā uz vairākām dienām, vajadzētu pārliecināties, ka tās ir pietiekamā daudzumā. Lai arī ir aptiekas, kas strādā svētkos, par savu medikamentu pieejamību ir jāparūpējas savlaicīgi.”

Gādā par ādas un acu aizsardzību

Ir ģimenes, kas gan brīvdienu aktivitātes, gan svētkus izvēlas svinēt pie dabas. “Ziemas laikapstākļi nereti ir īsts pārbaudījums sejas ādai, tādēļ, dodoties pastaigā, slēpot vai citās aktivitātēs, vismaz 30 minūtes pirms tam sejai ir jāuzklāj aizsargkrēms, kas mazinās aukstuma un vēja negatīvo ietekmi. Protams, jāņem vērā ādas tipu. Piemēram, sausai un jutīgai ādai ieteicams izvelēties ūdeni saturošu gelu bez ķīmiskām piedevām.

Atgriežoties āda ir jākopj – jāattīra un jāuzklāj barojošs krēms,” saka farmaceits un piebilst, ka aizsargāt un mitrināt vajag arī lūpas, jo sevišķi, bērnam. Ja, āra ejot, neuzklāj lūpu balzamu, āda var saplaisāt līdz pat mikrobrūcēm.

“Ne mazāk svarīgi ir parūpēties par roku ādu, kas aukstumā (un mitrumā, ja cimdi no sniega kļuvuši slapji) kļūst sausa, saplaisā. “Aizsargājošam roku krēmam vajadzētu būt uz eļļas bāzes – tad aizsargslānis būs pietiekami biezs, lai aukstais gaiss ādu neietekmētu. Laba papildu aktīvā viela krēma sastāvā ir urea, kas dod mitrinošu efektu. Ja āda jau ir bojāta, vajadzētu izvelēties krēmu ar dekspantenolu, kas veicinās mikrobrūču dziedēšanu.”

Acis arī pelnījušas rūpes. “Lai gan šķiet, ka saulesbrilles piestāv tikai vasarai, saulainā ziemas dienā acu aizsardzība ir pat ļoti aktuāla (jo sevišķi – uz kalna). Sniegs atstaro saules starus un, ja acis nav aizsargātas, var gūt acs apdegumu.”

Ģērbies, atbilstoši laikapstākļiem

Foto: Freepik.com/ senivpetro

Mēdz teikt, ka nav sliktu laikapstākļu ir tikai nepiemērots apģērbs. Ziemā pie tā ir īpaši jāpiedomā, gan, lai nenosaltu, gan arī, lai apģērbs būtu atbilstošs plānotajai aktivitātei. “Dodoties āra sportot vai citādi aktīvi atpūsties, apģērbam ir jābūt ērtam, elpojošam, tādam, lai kustoties tūlīt nesasvīstu. Vislabāk, ja ir iespēja sportiskām aktivitātēm sagādāt speciālu apģērbu un aksesuārus. Pie miesas vajadzētu būt materiāliem, kas uztur patīkamu siltumu un absorbē sviedrus.”

Uguņo – bez riska

Jaungada svinības nenoliedzami saistās ar uguņošanu. Farmaceits atzīst: “Jā, tā ir skaista un rada daudz prieka gan bērniem, gan pieaugušajiem, taču var būt arī bīstama, tādēļ jāievēro vismaz elementāra drošība:

  • nekad nedarbojies ar pirotehniku vienatnē, noteikti ir jābūt klāt vēl kādam pieaugušajam, ja nu kaut kas atgadās;
  • darbojoties ar pirotehniku, jālieto acu aizsardzības līdzekļi;
  • ja pirotehnikas ierīce ir uzstādīta un aktivizēta, taču darbība nenotiek, tai nedrīkst tuvoties un to aiztikt;
  • bērniem jābūt drošā attālumā, mājdzīvniekiem – telpās.”

Parūpējies par tiem, kuri ir vieni vai vientuļi

Foto: Freepik.com/ prostooleh

 “Lai gan  Ziemassvētki ir ģimeniski svētki, ne katram, jo īpaši pašlaik, pandēmijas apstākļos, ir iespēja būt kopā ar tuvākajiem, un kādam to varbūt vairs nav. Daudzi cilvēki Ziemassvētkos jūtas vientuļi un pat depresīvi. Jāņem arī vērā, ka nevaram būt droši un rīkot plašas radu un draugu ballītes – kovids vēl arvien ir apdraudējums veselībai. Tomēr ir jāizmanto visi iespējamie veidi, kā emocionāli atbalstīt savējos un atcerēties arī par tiem radiniekiem, paziņām, draugiem, ar kuriem ciešus ikdienas kontaktus neuzturam. Psihiskā veselība un labsajūta nav mazsvarīga. Ikvienam nepieciešama uzmanība – saruna, atbalsts, silti vārdi, uzmundrinājums, laba vēlējumi. Piezvani vecvecākiem, nosūti mazbērna foto, radiniekam pansionātā – pastkartīti, ar roku rakstītu vēstuli! Tas neprasa daudz laika, toties sniedz tik daudz prieka!” aicina farmaceits.  

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas":

Uzņēmumi nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas"

Nature's Sunshine Products LV

Nature's Sunshine Products LV

Veselīga dzīvesveida konsultants, piedāvāju nutriciologa konsultācijas katram NSP klientam. Augstvērtīga produkcija, pedantiska kvalitāte, izmantojot dabas dziedinošo spēku. Piedāvājumā vairāk nekā 50 produkti, ieskaitot uztura bagātinātājus, ēteriskās eļļas un kosmētiku.

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Apraksts

Veselīga dzīvesveida konsultants, piedāvāju nutriciologa konsultācijas katram NSP klientam.
Augstvērtīga produkcija, pedantiska kvalitāte, izmantojot dabas dziedinošo spēku.
Piedāvājumā vairāk nekā 50 produkti, ieskaitot uztura bagātinātājus, ēteriskās eļļas un kosmētiku.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

NSP produkti. Šķidrais hlorofils, hlorofils, kurkumīns, curcumin, ashwagandha, ašvaganda, gentlemove vēdera izeja, bacilluscoagulans, labās baktērijas, bakterijas bifidophius, bowelbuild carbograbbers, cholesterreg, kolagēns, collagenplus, koenzīmsQ10, CoQ10, hondroitīns, cinks, cinksalt, sarkanais āboliņš, ķiploks, defense Maintenance, aizsargformula, Ever Flex, Gotu Kola, grapīns un antioksidanti, hops valerian passionflower, apinis, baldriāns, pasiflora, immune formula, Kelp, Lecitīns, Liverhealth formula, aknu formula, olīvlapas, olīvaslapa ekstrakts, Loclo, uztura šķiedrvielas, lucerna, magnesium, msm, metils, ulfonilmetāns, kajēnas pipari, ķiploks, pētersīlis, pawpaw, tauku absorbētājs, fatgrabbers, Pro B vienpadsmit, Smart Meal, Alveja sula, solsticenergy, Super Omega EPA, Ury, kalcijs plus vitamīns D, vitamīns C, vitamīns D, Supercomplex, vitamin Bcomplex, Zambroza, roku, ķermeņa krēms, aizsardzības sudrabs, koloidālais sudrabs, Tei fu, sunshine brite, essentialoil peppermint, essentialoil lavender, essentialoil frankincense, essentialoil inspire, essentialoil essential Shield, essentialoil core, essentialoil refuge, essentialoil recover, essentialoil Tea Tree, ēteriskās eļļas, peppermint, lavender, frankincense, inspire, shield, core, Refuge, recover, teatree, ultraskaņas difuzors, ultraskaņas difuzors koka, ultraskaņas difuzors USB, difuzors, Bremani Care, šampūns matiem, matu kondicionieris, micelārā želeja, bērnu vannas želeja, Royal Lash skropstu tuša, skropstu tuša, krēms ādai ap acīm SPF, mitrinošais sejas krēms , pretgrumbu krēms ādai ap acīm, sejas toniks, toniks, Bremani Care kosmētikas komplekts, uztura bagātinātāji, uztura korektori, sabalansēts uzturs, adekvāts uzturs, vitamīni, minerālvielas, mikroelementi , makroelementi , aminoskābes, zāļu tējas, zāļu tējas kapsulās, nutrienti, imūnmodulatori, labie tauki, adaptogēni, pretalerģijas preparāti, antioksidanti, bioelementi , hepatoprotektori, elpošanas sistēma, redze, imūnās sistēma, imunitāte, āda, mati, nagi, kauli, saistaudi, muskuļi, asinsvadi, nervu audi , asinsrite, asinsvadi, limfatiskā sistēma, urīnizvadsistēma, nervu sistēma, nervi, zobi, balsta un kustību sistēma, onkoprotektori, gremošanas sistēma, reproduktīvā sistēma, gremošana, gremošanas sistēma, sievietes veselība, vīrieša veselība, bērna veselība, cukura diabēts, sirds asinsvadu sistēma, endokrīnā sistēma, fermenti, enzīmi, hormoni, fitopreparāti , ādas kopšana, kopjošā kosmētika, ēteriskās eļļas, autentiskās ēteriskās eļļas, dabas produkti veselībai .


Vairāk

Foto 10

Magnijs – mikroelements
Loclo – šķiedrvielu kokteilis
Zambroza – antioksidants, sulu koncentrāts
Imūnformula – ārstniecības augu komplekts imunitātei
C vitamīns – antioksidants ar bioflavonoīdiem
D3 vitamīns
Ašvaganda – adaptogēns, kurš savieno prātu ar ķermeni
Solstic energy – vitaminizēts dzēriens enerģijai, kurš aizvieto kafiju
Smart meal – olbaltumvielu, šķiedrvielu, vitamīnu un mikroelementu kokteilis
Koenzīms Q10 – sirds spēkam un enerģijai

Mājas lapa internetā