
Smaganu atkāpšanās: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Smaganu atkāpšanās ir process, kurā smaganu audu mala, kas ieskauj zobus, atvelkas, atsedzot saknes virsmu – rezultātā zobs vizuāli kļūst garāks. Kad notiek smaganu atkāpšanās, starp zobiem un smaganu līniju veidojas “kabatas” jeb spraugas, kas atvieglo slimību izraisošo baktēriju savairošanos un uzkrāšanos. Ja to neārstē, zobi un to saknes var tikt nopietni bojātas, galu galā novedot pie zoba zaudēšanas.

Kā kontrolēt taukainu ādu? Stāsta kosmētiķe
Starojoša sejas āda ir ikvienas sievietes sapnis, tāpēc nereti pie pirmā liekā spīduma un taukainuma tiek pielietotas abrazīvas un ādu sausinošas metodes. Biežāk tās pielieto taukainas un kombinētas sejas ādas īpašnieces.

Kā atpazīt galējas stresa izpausmes un ko ar tām iesākt? Stāsta psihiatrs
Ar stresu saistītu traucējumu izplatība pasaulē un Latvijā pieaug: to ietekmē gan ekonomiskā krīze, gan ieilgusī Covid-19 pandēmija, un karš Ukrainā, kā arī dažādas lielākas un mazākas personiskas krīzes. Par stresu ir runāts daudz, taču tagad ikdienā biežāk nekā agrāk ienāk arī tādas galējas stresa izpausmes kā adaptācijas traucējumi un posttraumatiskā stresa (PTSS) sindroms, ko Latvijā atpazīst vien retais.

Hallux Valgus jeb īkšķa kauliņa deformācija: Kā to ārstēt?
Operācija īkšķa kauliņa korekcijai ir efektīvs, bet ne ātrs un arī ne pirmais, un vienīgais risinājums – skaidro traumatologs ortopēds un vertebrologs. Gaidot vizīti pie traumatologa ortopēda, nāksies sadzīvot ar sāpēm pēdā. Par to, kas uzreiz ir pieejams sāpju simptomu atvieglošanai, stāsta farmaceite.

D vitamīns – līderis imunitātes stiprināšanā: Kādu labumu veselībai tas dod?
Ir iestājies rudens. Tātad ir pienācis laiks sākt aktīvi sagatavot savu organismu sezonālām nepatikšanām, kas ir saaukstēšanās, spēka zudums, depresija un citas samazinātas imunitātes izpausmes. Mums ir jāsniedz mūsu ķermenim maksimāla noderīgo minerālvielu un vitamīnu uzlāde, kas palīdzēs mums pārdzīvot garo ziemu ar minimāliem zaudējumiem. Un čempions šajā ziņā ir D vitamīns.

Regulāri aukstas rokas un kājas: Par ko tas var liecināt un ko ieteicams darīt?
Daudzi cilvēki ir pieraduši pie regulāri aukstām rokām vai kājām, sakot, ka tā viņiem ir ierasta parādība un tas ir normāli. Taču tā ne vienmēr ir, jo tas var būt saistīts ne tikai, ar aukstākiem laikapstākļiem, bet arī nopietnākām veselības problēmām, piemēram, ar sirds un asinsvadu veselību.

Kā rīkoties, parādoties pirmajām saaukstēšanās pazīmēm? Stāsta farmaceite
Šogad aukstais un slapjais laiks iestājies īpaši strauji, kas veicinājis dažādu vīrusu un saaukstēšanās izplatību. Vienlaikus arī ilgāka uzturēšanās telpās un ciešāka saskarsme ar citiem sekmē vīrusu risku. Ko darīt, ja sajūti pirmās saaukstēšanās pazīmes?

Krusas un mieža graudi: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
Mieža grauds, medicīniski zināms arī kā hordeolum, ir sāpīgs, strutains pietūkums plakstiņa malā, kas vizuāli atgādina mieža graudu. Iekaisumu gandrīz vienmēr izraisa bakteriāla (izraisa stafilokoki vai, retāk, arī streptokoki) plakstiņu dziedzeru infekcija uz acs. Krusas grauda gadījumā dziedzera iekaisuma process parasti ir nesāpīgs un pakāpeniski palielinās. Reizēm krusas grauds veidojas no mieža grauda.

Dismenoreja jeb sāpīgas mēnešreizes: Cēloņi un ārstēšana
Reproduktīvā funkcija ir viena no svarīgākajām sievietes organismā. Reproduktīvās sistēmas attīstība un regulācija ir ļoti sarežģīta un to nodrošina savstarpēji precīzi saistīti neirogēnie, humorālie un anatomiskie posmi. Sistēmas formēšanās un nobriešana notiek pakāpeniski, noteiktā laika periodā un secībā.

Amnēzija: Tās veidi, cēloņi, ārstēšana un profilakse
Amnēzija ir pilnīgs vai daļējs atmiņas zudums. Šīs atmiņas var būt gan par notikumiem un pieredzi dažu pēdējo minūšu laikā, gan pēdējās dienās vai pat tālā pagātnē.