Ginekoloģe: Dzemdes kakla vēzis apdraud arī jaunas sievietes
Kaut arī valsts apmaksātā vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) pasargā no saslimšanas ar vēzi un dzimumorgānu kondilomām, absolūtu garantiju nedod neviena vakcīna, tāpēc ar laiku ir jāveic arī dzemdes kakla vēža skrīnings. Savukārt šīs vakcīnas atlikšana palielina inficēšanās risku, brīdina ginekoloģe Lāsma Līdaka.
Bailes no zobārsta. Kā pārvarēt dentofobiju?
Lielai daļai cilvēku zobārsta apmeklējums un līdzvērtīgas procedūras var izraisīt tādas nepārvaramas emocijas kā satraukums, nemiers, pastāvīgas bailes un panika. Sastopamākie iemesli – nepatīkama pieredze, bērnības trauma, kontroles zaudēšanas sajūta vai stāsti par padomju laika zobārstniecību.
Iesnas, niezoša rīkle, klepus – atkal saaukstēšanās vai alerģija?
Iestājoties pavasarim, kļūst aktuāli jautājumi par putekšņu alerģijām. Kas jāņem vērā, sagaidot pavasari, kā atšķirt alerģijas simptomus no saaukstēšanās un kā piemeklēt piemērotāko ārstēšanas veidu?
Kā pareizi nodot analīzes: Izplatītas kļūdas un ieteikumi
Analīzēm ir jēga tikai tad, ja to rezultāts ir precīzs un tātad – pietiekami informatīvs, lai ārsts to izmantotu pareizas diagnozes noteikšanai, terapijas dinamikas novērošanai vai izveseļošanās apstiprināšanai. Taču precizitāte lielā mērā ir atkarīga no pacienta rīcības pirms analīžu nodošanas.
7 efektīvi paņēmieni, kā mazināt satraukumu par ērču pārnēsātām kaitēm
Tiklīdz termometra stabiņš sasniedz +3 līdz +8 grādus, sarosās visa dzīvā daba, tai skaitā ērces. Dzīvojot Latvijas platuma grādos, katram būtu jācenšas ievērot septiņi sadzīvošanas paņēmieni, lai neļautu sīkajām ērcēm aizēnot prieku par gada skaistāko sezonu.
Kā mazināt dažādas sāpes? Stāsta farmaceite
Sāpju sajūtās nav nekā patīkama, taču tās mums ziņo par kādu neveselīgu procesu organismā, piemēram, locītavu problēmām, pārslogotu muguru. Tādēļ šos signālus ir svarīgi prast pareizi tulkot un uz tiem atbilstoši reaģēt.
Kā pielāgot miega un nomoda režīmu pārejai uz vasaras laiku? Stāsta speciālisti
Depresija pusaudžu vecumā: Kā atpazīt un kā palīdzēt?
Lielākajai daļai pieaugušo psihiskās saslimšanas sākas līdz 25 gadu vecumam- trešdaļa bērnu tās piedzīvo līdz 14 gadiem, teju puse – līdz 18. Depresija, trauksme un uzvedības traucējumi ir starp vadošajiem sliktas veselības un invaliditātes cēloņiem pusaudžu vecumā.
Vitamīni redzei: Kādos gadījumos tos lietot? Skaidro farmaceite
Pavasara spožās saules ietekmē acis reizēm grauž, kņudina un asaro. Lai gan ar sabalansētu uzturu var uzņemt teju visus labai redzei nepieciešamos vitamīnus, tomēr ar pārtiku nevar uzņemt tik daudz luteīna, kas nodrošinātu acīm aizsardzību pret UV staru kaitīgo iedarbību.
Saindēšanās – sevišķi bīstama bērniem: Kā pasargāt mazākos?
Sarkana tabletīte, kas atgādina konfekti, balts veļas pulveris, kas izskatās kā cukurs... šādas lietas var maldināt bērnu, rosinot pagaršot atrasto “konfekti”. Bērns izzina pasauli ar garšu, smaržu, tausti, un pats vēl nespēj izvērtēt saindēšanās risku.