Ādas kopšana pavasarī: Kas jāņem vērā?
Atnākot pavasarim, mainās ne vien laikapstākļi, bet arī mūsu ādas vajadzības. Kā pareizi kopt ādu pavasara mainīgajos laikapstākļos, kādus līdzekļus noteikti iekļaut savā ikdienas sejas un ķermeņa ādas kopšanas rutīnā? Konsultē farmaceite.
Neirologs: Pārslimotām vīrusu infekcijām var būt neiroloģiskas sekas
Vīrusa infekcija ne vienmēr beidzas brīdī, kad pārciests akūtais slimības posms. Pēc pārslimošanas nereti mēdz parādīties neiroloģiskas sekas. Šīm problēmām pastiprinātu uzmanību pievērsa Covid-19, taču arī citas vīrusu infekcijas var radīt neiroloģiskas komplikācijas, kas risināmas ilgtermiņā.
Kā bērnam paskaidrot, kā viņš piedzimis? Stāsta psihoterapeits
Aptuveni četru līdz sešu gadu vecumā mazos pasaules izzinātājus sāk interesēt jautājumi par to, kā viņi piedzimuši, kā radušies. Ārste-psihoterapeite uzsver – bērnam tas ir tikpat ikdienišķs jautājums kā, piemēram, ko mēs šodien ēdīsim pusdienās. Tādēļ speciāliste aicina pārvarēt mulsumu un sniegt atbildes.
Kā atšķirt saindēšanos ar pārtiku no vēdera vīrusa?
Sāpes vēderā, slikta dūša, caureja un vemšana – šie simptomi raksturīgi vairākām saslimšanām, tomēr visbiežāk pie vainas ir vēdera vīruss vai saindēšanās ar pārtiku. Kā atpazīt saslimšanas cēloni un kas jādara, lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, stāsta aptieku tīkla sertificētā farmaceite.
5 vērtīgi vitamīni sejas kopšanas līdzekļos: Stāsta farmaceite
Mūsdienās liela daļa cilvēku apzinās, ka organisma imunitātei un labsajūtai ir nepieciešams ikdienā uzņemt, piemēram, D un C vitamīnu, taču mazāk aizdomājas, ka arī ādas kopšanas līdzekļu sastāvā ir dažādi vitamīni, kas sejas ādas problēmu risināšanai var lieti noderēt. Kādi vitamīni ir sastopami sejas kopšanas līdzekļu produktos un kāpēc tie ir svarīgi, skaidro farmaceite.
Farmaceite: Ādas kopšanas līdzekļi ir efektīvi tikai tad, ja tos lieto pareizi
Kāds teiks: kas tur ko nezināt? Tomēr tā nav – ādas kopšanas process, kas izpildīts saskaņā ar rekomendācijām, noteikti sniegs ādai lielāku labumu, turklāt tas nebūt nav sarežģīti. Gluži otrādi – tas atvieglos ikdienu un, iespējams, arī ietaupīs naudu.
5 padomi, lai izvairītos no insulta: Iesaka speciālisti
Insults ir pēkšņs galvas smadzeņu asinsrites traucējums, asinsizplūdumam vai trombam nosprostojot asinsvadu. Lai gan pirmajās stundās pēc insulta iespējama efektīva ārstēšana, tas joprojām ir viens no biežākajiem invaliditātes un nāves iemesliem pasaulē. Ieteikumus insulta profilaksei atgādina neiroloģe un farmaceite.
Nieru veselība – kāpēc par to rūpēties jau profilaktiski? Reklāmraksts
Šogad Pasaules Nieru diena tiek atzīmēta 9. martā ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz nieru veselību, veicināt izpratni, kā arī mazināt nieru slimību un ar tām saistīto veselības problēmu risku biežumu un ietekmi visā pasaulē.
5 padomi konfliktu risināšanai: Iesaka eksperte
“Konflikti ne vienmēr ir vērtējami kā kaut kas negatīvs un klaji nepatīkams, tie var arī būt atbalstāmi, pat vajadzīgi, un var palīdzēt stiprināt attiecības starp abām pusēm. No konfliktiem nevajag bēgt un to risināšanu atlikt, tas var problēmu tikai pastiprināt, ir jāprot ieklausīties un sarunāties, un censties nonākt pie kopsaucēja, kas abām pusēm ļauj justies kā ieguvējām,” uzsver eksperte.
Kādēļ telpaugus mājoklim jāizvēlas ļoti uzmanīgi? Stāsta farmaceita asistente
Istabas augi spēj ne tikai izdaiļot interjeru, bet arī attīrīt, mitrināt gaisu un labvēlīgi ietekmēt veselību. Vienmēr pastāv iespēja, ka uz labu laimi iegādāts vai mantots augs, var izraisīt alerģiju, galvassāpes un citas īpatnējas organisma reakcijas.