
Angīna ir viltīga slimība
Aplūkojot mandeles, redzams, ka tās ir iekaisušas, palielinātas, kakls sarkans, ļoti sāp, grūti norīt siekalas un ēdienu. Ne velti slimībai dots latīņu vārds angina ar nozīmi – smacēt, žņaugt. Mūsdienīgajā medicīniskajā pasaulē angīnu sauc par tonsilītu. Angīnai raksturīgi bālgani aplikumi, strutu korķīši mandeļu virspusē. Un šo nepatīkamo simptomu buķeti papildina paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Saaukstēšanās, vai kas ir "Fitobiotika"?
Cik daudz nepatikšanu sākas ar šķietami banālu saaukstēšanos, kuras norise nav paredzama. Ja imunitāte ir pavājināta, saaukstēšanās draud ar smagu sarežģījumu attīstību (tonzilīts, haimorīts, bronhīts, otīts). Baidoties no sarežģījumiem, daudzi no mums patstāvīgi sāk lietot vai dot bērnam antibakteriālus līdzekļus nemaz neaizdomājoties, kādu kaitējumu, labu vēlēdami, var nodarīt.

Aurocard - zelta pilieni sirdij
Jūs vēršaties pie ārsta ar sūdzībām par sāpēm sirds rajonā, par smaguma un spiediena sajūtu, paātrinātu sirdsdarbību. Bez tam, jūs jūtaties nomākts, par kaut ko norūpējies un satraucies. Ko darīt?
Cukura diabēts. Kā sadzīvot?
Ārste endokrinoloģe Dr. med. Ilze Konrāde, klīniskā slimnīcā "Gaiļezers" strādā jau no 1998.gada. Viņai cilvēku šaubas un bažas labi zināmas. Viena no pirmajām sarunām ar cilvēku, kam atklāts cukura diabēts, ir par insulīnu. No insulīna pacienti baidās visvairāk. Bet tam nav pamata.
Vai bērniem sāpes vēderā saistītas ar fruktozi?
Bieži tiek dzirdēts sakām: "Man sāp vēderiņš." Vecāki un skolotāji ir cīnījušies ar šīm sūdzībām jau gadu desmitiem, uzklausot bērnu žēlabas par sāpēm un nespēdami izskaidrot sāpju īsto cēloni.

Pacientu tiesības un pienākumi
Ja Jums ir radušās problēmas ārstniecības iestādē, iesakām tās vispirms risināt kopā ar ārstējošo ārstu, nodaļas vai ārstniecības iestādes vadītāju. Jebkurā gadījumā iedzīvotājiem, kuriem ir radušās šaubas par ārsta darba kvalitāti, nav izskaidrotas tiesības saņemt valsts apmaksātu ārstēšanu vai ir šaubas par pieprasītās samaksas pamatotību, ir tiesības iesniegt iesniegumu Veselības inspekcijā.

Apgrūtinošās Iesnas
Šo sajūtu nesajauksi ne ar ko citu – sāk kņudināt degunā, ir jāšķauda, ir aizlikta viena vai otra nāss, un drīz vien iesnas jau klāt!
Kas jāzina, dodoties pie ārsta?
Saskaņā ar Ārstniecības likuma 55.pantu Latvijā "ar ārstniecību drīkst nodarboties tikai tādas ārstniecības iestādes, kas atbilst ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām noteiktajām obligātajām prasībām".
Multiplā skleroze - hroniska centrālās nervu sistēmas slimība
Diānai* multiplā skleroze (MS) vienkārši pateica "Stop!", izmainot visu 30 gadu laikā piedzīvoto - skolotājas un gides darbu, deju kolektīva vadīšanu, attiecības ar vīru un dēlu. Sākumā slimība - gluži kā daudziem citiem pacientiem - izpaudās nemanāmi. Tagad Diāna ar MS sadzīvo jau vairāk nekā 40 gadu: "MS - tā ir slimība, kas parasti piezogas nemanāmi, un nav divu cilvēku, kam tā noritētu pilnīgi vienādi."
Kā mūzika ietekmē mazuļa veselību un attīstību?
Mūzika atslābina, relaksē un uzmundrina - grūtniecības laikā klausītāja ir ne tikai topošā māmiņa, bet arī viņas mazulis. Arī pēc dzimšanas mūzika ieņem nozīmīgu lomu bērna prasmju un sajūtu attīstībā. Kā t/c "Domina" organizētajā seminārā "Gaidību 4dienas" topošajām māmiņām norāda "Veselības centra 4" filiāles "Bērnu veselības centrs" mūzikas un attīstošo grupu pedagoģe Dace Geidmane, mūzika jau no agrīna mazuļa vecuma kalpo ne tikai dziedāt mācīšanās, ritma izjūtas, klausīšanās, kustību un citu iemaņu veicināšanai, bet arī bērna individualitātes attīstībai.