Atkal klāt saaukstēšanās! Ko darīt?
Ik gadu rudenīgās vēsmas, gribot negribot, pārsteidz mūs diezgan nesagatavotus. Kā rezultāts bieži vien ir pirmā rudens saaukstēšanās. Vai no saaukstēšanās, iestājoties vēsākam laikam, vispār ir iespējams izvairīties un ko darīt, ja sajūti saaukstēšanās pirmos simptomus?
Kāda ir B grupas vitamīnu nozīme cilvēku organismā? Stāsta farmaceits
Vīrusu un saaukstēšanās sezonā bieži dzirdam par C un D vitamīna nozīmi mūsu organisma aizsargspēju stiprināšanā, kas nepārprotami ir svarīga. Tomēr arī B grupas vitamīniem šajā laikā ir ļoti būtiska loma – tie ne vien palīdz aizsargāties no vīrusiem, bet arī rūpējas par daudzām citām organisma sistēmām.
Kardiologs: Holistiskā pieeja ir komandas darbs – daudzpusīgi ārsta jautājumi un pacienta ieinteresētība
Kā skaidro kardiologs, profesors Gustavs Latkovskis, holistiskā pieeja ir sens ārsta darba pamatprincips jau kopš medicīnas pirmsākumiem – tā ir gan ārsta pieeja pacienta novērtēšanā un ārstēšanā no visiem iespējamiem aspektiem, gan multidisciplinārā pieeja, kurā kopīgi sadarbojas dažādu specialitāšu ārsti...
Kā savlaicīgi atklāt un novērst kritiski augsta holesterīna izraisītus riskus?
24. septembrī tika atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena, kuras mērķis ir vērst uzmanību biežākajai ģenētiski pārmantotai slimībai, kas, laicīgi nediagnosticēta un neārstēta, var novest pie agrīnas sirds slimības un pat nāves.
Bērni savā starpā strīdas un kaujas: Kad vecākiem iejaukties?
Bieži vien bērnu strīdi ģimenē ir ļoti nogurdinoši un vecākiem rada pamatīgas galvassāpes. Kurā brīdī iejaukties un kā palīdzēt bērniem risināt strīdus un nesaskaņas, stāsta ārste psihoterapeite.
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mācību gada pirmais mēnesis mēdz būt trauksmains. Visa skolai nepieciešamā sagāde vien ir ko vērta, jo allaž kaut kas nav bijis vajadzīgo lietu sarakstā vai tomēr vēl piemirsies!
Kādēļ rudenī jāpārbauda redze? Skaidro optometriste
Acis nereti tiek sauktas par dvēseles spoguli, taču tās ir arī mūsu kopējā veselības stāvokļa atspulgs. Rudenī, sākoties jaunam intensīva darba periodam, ir svarīgi redzi sagatavot garajai samazinātas dienasgaismas sezonai, tādēļ speciālisti aicina acis profilaktiski pārbaudīt.
Vilkābeles ārstnieciskās īpašības: Stāsta klīniskā farmaceite
Rudens ir bagāts ar ārstniecības augiem. Viens no populāriem, ārstniecībā un profilaksē iecienītajiem augiem ir vilkābele. Tās ārstnieciskās īpašības izsenis tiek saistītas ar sirds un asinsvadu veselību. Kādas ir vilkābeles ārstnieciskās īpašības, kā tās pareizi izmantot un kādos gadījumos jāievēro īpaša piesardzība?
Kā iedrošināt bērnu izpētīt pasauli un savas spējas? Stāsta eksperts
Vecāki tik ļoti vēlas, lai viņu bērni visu darītu pareizi, turklāt varbūt pat labāk par vienaudžiem, ka nereti nepamana, kā paši liek sprunguļus savu bērnu attīstībā. Dažkārt par šķērsli var būt pat šķietami ikdienišķas frāzes. Kā pasargāt savu bērnu, vienlaikus ļaujot viņam veselīgā veidā iepazīt pasauli un apgūt jaunas prasmes?
Kad stresa ir par daudz: Kā stresa hormoni ietekmē veselību un kā mazināt spriedzi?
Trauksme, saspringums un paātrināta sirdsdarbība – šie stresa simptomi ir dabiska organisma atbildes reakcija uz kairinātāju, piemēram, nepatīkamu situāciju, problēmu vai citiem faktoriem, kas veicina spriedzi. Piedzīvojot stresu, virsnieru dziedzeris izstrādā stresa hormonus, kas īstermiņā ir noderīgi...