Melatonīns: Kāda ir tā nozīme organismā un kad to uzņemt papildus?
Pilnvērtīgs miegs ir labas veselības priekšnoteikums – tas ļauj ķermenim atjaunoties, nodrošina mūs ar enerģiju un dzīvesprieku, turklāt no miega daudzuma un kvalitātes atkarīga virkne organisma funkciju, tai skaitā imunitāte un smadzeņu darbība.
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu? Skaidro speciālisti
Respiratori sincitiālais vīruss (RSV) ir izplatīts elpceļu vīruss, kas parasti izraisa vieglus saaukstēšanās simptomus. Lai gan lielākā daļa cilvēku atveseļojas nedēļas vai divu laikā, RSV var izraisīt arī smagu saslimšanu, īpaši zīdaiņiem, gados vecākiem cilvēkiem un hronisko slimību pacientiem.
Viedoklis: Vienota pacienta digitālā pase un veselības pratība skolās – risinājumi, kas jāievieš Latvijas sabiedrībā
Jauns laika posms nāk ar jaunu valdību un jauniem ģeopolitiskiem izaicinājumiem. Veselības nozare gadiem ilgi cietusi no katastrofāla naudas līdzekļu trūkuma, kas radījis virkni citu izaicinājumu – medicīnas personāla nepietiekamību, nerimstošu cīņu par pienācīgu atalgojumu, pacientu iespējām laicīgi iegūt kvalitatīvu veselības aprūpi.
Galvassāpes vai migrēna: Kā rīkoties?
“Iedodiet kaut ko pret migrēnu!” ir lūgums, ko tik mulsinoši bieži aptiekā dzird farmaceiti. Taču – vai katras galvassāpes ir migrēna – palīdz noskaidrot neiroloģe un farmaceite.
8 simptomi, kas var liecināt par obsesīvi kompulsīviem traucējumiem
Aukstumpumpa: Kā to pareizi ārstēt un ko labāk nedarīt?
Aukstumpumpas mēdz parādīties pašos nepiemērotākajos brīžos, radot ne vien estētisku defektu, bet arī sāpes un diskomfortu. Aukstumpumpu izraisītāju – herpes vīrusu – pārnēsā līdz pat 90 % pasaules iedzīvotāju, un, lai gan ikdienā tas nav aktīvs, pazeminoties imunitātei, vīruss aktivizējas, izpaužoties kā herpes.
Kājas īkšķa kaula deformācija: Cēloņi, simptomi un ārstēšana
6 soļi, lai Jaunā gada apņemšanās izdotos
Jaunā gada sākumā tradicionāli atskatāmies uz aizvadītā gada laikā paveikto un izvirzām sev jaunus mērķus vai uzņemamies kādu apņemšanos. Kā pareizi izvirzīt mērķus, kas piemēroti tieši tev, un kā tos veiksmīgi sasniegt?
TOP 3 Jaunā gada apņemšanās labākai veselībai un pašsajūtai
Jaunā gada tuvošanās nereti mudina mūs ņemt rokā pierakstu blociņus un sākt rakstīt jaunas apņemšanās nākamajam gadam. Iespējams, kāds arī paņem rokā pērnā gada blociņu, saliek plusus un mīnusus – kas izdevies un kas nē –, izvērtējot, kāpēc kaut kas nav sasniegts.
Priekšrocības un trūkumi, lietojot sauso šampūnu
Ne tikai ieveidota frizūra, bet arī veselīgi, tīri un kopti mati spēj mainīt cilvēka izskatu, kā arī uzlabot emocionālo stāvokli un labsajūtu. Steidzīgajā ikdienā var gadīties situācijas, kad nav pietiekami daudz laika, lai parūpētos par matiem, tāpēc īslaicīgs palīgs matu svaiguma atgūšanai var būt sausais šampūns.