Pie kā vērsties, ja naktīs regulāri rodas vēlme ēst?
Sveiki!

Sāku domāt, ka nakts ēšana jau ir kļuvusi par problēmu, bet īsti nezinu, pie kāda ārsta doties un ko man mēģināt darīt pašai.

Pēdējā laikā, nu jau katru nakti, laika posmā no 3 līdz 5 naktī ceļos un eju ēst. Varbūt organismam kaut kā trūkst, un man mēģināt padzert kādus vitamīnus vai uztura bagātinātājus? Pat nezinu, ar ko runāt par šādu problēmu.
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Pēc jūsu situācijas apraksta, ir pārāk maz informācijas, lai dotu kaut kādas rekomendācijas. Man rodas daudz jautājumu, - vai jūs mostaties no bada? Vai varbūt jūs mostaties un sākat ēst, jo ēdiens jūs nomierina? Bet varbūt jūs mostaties un ēdat tāpēc, ka nav ko darīt? Ir grūti ieteikt kādu konkrētu rīcības variantu, kamēr nebūs atbilžu uz šiem jautājumiem. Pavērojiet sevi un, ja jums būs konkrētāka informācija, tad var skatīties, ko tālāk darīt.

Veselīgs uzturs

Cik nopietna ir diagnoze - endometrija polips?
Labdien!

Vai varētu, lūdzu, paskaidrot, cik nopietns ir mikroskopijas apraksts par dzemdes dobuma abrāzijas materiālu? Man 22 gadi.

Sākotnējā RTG noteica submukozu miomu, histeroskopijas laikā paņēma tikai histoloģijas materiālu.

"Endometrija ar dziedzeriem proliferācijas fāzes izskatā. Polipozi endometrija fragmenti ar deformētiem, zarotiem endometrija dziedzeriem blīvā stromā".

Slēdziens: Endometrija polips.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Histoloģiskais materiāls liecina, ka ir problēma hormonālajā sistēmā. Ir jālieto medikamenti (parasti hormonāli), kurus ieteiks Jūsu ārsts.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai smērēšanās mēnešreižu vietā var rasties stresa dēļ?
Labdien!

Ar mani pirmo reizi atgadījies kas tāds. Pieraksts pie ārsta tikai 17.10.

Man septembrī mēnešreizes tā arī nesākās. Tā vietā apmēram 10 dienas bija smērēšanās. Diezgan maz, bet tāda tumši tumši sarkanā, brūnganā krāsā. Tad beidzās uz kādu nedēļu, bet šodien parādījās koši sarkani izdalījumi. Domāju, ka jau sākās mēnešreizes, bet nē. Tagad jau vairākas stundas atkal nekā nav. Sāpju nav, nekas cits neliekas dīvains.

Septembris bija loti stresains mēnesis, strauji zaudēju svaru - kādus 6 kg nemanot. Vai tas varētu būt kāds iekaisums, vai vienkārši uz stresa pamata streiko organisms?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Mēnešreižu zudums, visticamāk, saistās ar neadekvāti lielo svara zaudējumu. Tas ir signāls, ka Jūsu organismam ir nopietnas problēmas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kas ir starpzarnu šķidrums, no kā tas rodas un vai tas ir bīstams veselībai?
Labdien!

Vēlējos uzzināt - kas ir starpzarnu šķidrums, no kā tas rodas un vai tas ir bīstams veselībai?

Man ir 19 gadi un agrāk ir bijis kairināto zarnu sindroms, kā arī otrās pakāpes hemeroīdi. Brīžiem izjutu sāpes vēdera apakšā kreisajā sānā, bet to esmu izārstējusi. Tomēr ar laiku sāpes un apgrūtināta vēdera izeja atsākās, sonogrāfijā ārste teica, ka zarnas ir ļoti piepildītas, uzpūstas un ir izveidojies diezgan daudz starpzarnu šķidruma, kas ir diezgan slikti.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Margarita Čačka, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Vivija!

Jums būtu nepieciešams sākumā griezties pie ķirurga un veikt CT vēdera dobumam, lai saprastu, vai tiešām Jums veidojas starpzarnu šķidrums. Tad noteikti apmeklējiet arī ginekologu un veiciet asins analīzes. Kad visi šie izmeklējumi Jums ir, griezieties pie gastroenterologa, jo, ja Jums tiešām veidojas starpzarnu šķidrums, tad to bez ārstēšanas nedrīkst atstāt.

MFD veselības centros iespējams veikt gan CT izmeklējumus, gan pierakstīties pie speciālistiem, sīkāku informāciju lūdzam skatīt mūsu mājas lapā www.mfd.lv.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai ir pamats uztraukumam?
Labdien!

Vai ir jāuztraucās, ja ginekologs pasaka, ka olnīcā iespējama cista? CA 125 ir analīzēs 10,5 un CRO 0,1.

Vai ir pamats uztraukumam? Vai tiešām olnīcas mēdz mainīt savu izmēru pašas? Vai pastāv audzēja varbūtība?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, to nevar atstāt bez ievērības. Ir dažādu veidu cistas - tādas, kas rodas un pazūd cikla laikā hormonu darbības rezultātā, un tādas, kas ir labdabīgi vai ļaundabīgi audzēji.

Jūsu gadījumā, visticamāk, ginekologs ieteica atkārtotu apskati diagnozes precizēšanai.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko nozīmē "endometrijs ar hiperplāzijas pazīmēm"?
Labdien!

Veicot citoloğijas analīzi, uzrāda cervicītu un dzemdes dobuma aspirāta citoloğiju-endometrijs ar hiperplāzijas pazīmēm un değeratīvām izmaiņām. Vēlams histoloğijas izmeklējums.

Ko nozīmē "endometrijs ar hiperplāzijas pazīmēm"? Un "değeratīvas izmaiņas"? Vai tas ir ar vēzi saistīts?

Paldies!
Atbild:
Agnese Bergmane-Muižniece, "Vītols un Vītols", SIA
Labdien!

Ņemot vērā Jūsu doto informāciju, noteikti vēlams sekot rekomendācijām un ir nepieciešams veikt histoloģisku izmeklēšanu, lai precizētu iespējamās izmaiņas.

Lai labāk varētu atbildēt uz Jūsu jautājumiem, būtu svarīgi zināt Jūsu vecumu, ķermeņa masas indeksu, kā arī vai lietojat kādus medikamentus. Endometrija hiperplāzija nozīmē, ka tas ir kļuvis biezāks, kā tam normāli būtu jābūt. Deģeneratīvas izmaiņas nozīmē, ka endometrija šūnas ir izmainītas, kas varētu būt saistīts ar fizioloģiskām vecuma pārmaiņām. Šādas pārmaiņas nav vēzis, tomēr jāņem vērā, ka tās, nepilnīgi diagnosticējot vai neārstējot, var par tādu kļūt. Tāpēc aicinām veikt histoloģisku izmeklēšanu, ko iespējams veikt arī JV klīnikā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ņirboņai acu priekšā iemesls var būt veģetatīvā distonija?
Labdien!

Man jau kādu laiku ir ņirboņa acu priekšā - sajūta, it kā skatoties vecu televizoru, īpaši tumsā viss ņirb. Biju pie acu ārsta, acs stiklveida ķermenī ir apduļķojumi (to jau sen zināju), bet visādi citādi viss ar acīm ir labi. Biju pie ğimenes ārsta, kurš nosūtīja uz EKG un EHO KG - viss bija kārtībā. Pēc tam pateica, ka tās ir problēmas ar veğetatīvo nervu sistēmu (veğetatīvā distonija) un ieteica apmeklēt psihoterapeitu un fizioterapeitu. Gribēju zināt, vai tiešām šādas sajūtas kā acu ņirboņa var būt no veğetatīvās distonijas?
Atbild:
Margarita Čačka, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Ilze!

Minēto sūdzību dēļ iesaku Jums griezties pie neirologa uz konsultāciju.

Jūsu minētie simptomi var rasties pie saslimšanas ar veģetatīvo distoniju, bet ņirboņa acu priekšā var rasties arī pie citām nervu saslimšanām.

MFD veselības centros iespējams pieteikties uz neirologa konsultāciju Jums ērtākā laikā un vietā, sīkāku informāciju lūdzam skatīt šeit http://www.mfd.lv/veselibas-centri

Acis, optika / acu veselība

Cik tas ir bīstami?
Labdien!

Dēlam (10,5 gadi, 33 kg, augums 145 cm) tika veikta EKG galvas reiboņu dēļ. Interpretācija: īslaicīgi monitorējot ritmu, reģistrējas ritma avota migrācijas priekškambaros ap 62xmin.

Cik tas ir bīstami? Vai var turpināt nodarboties ar cīņas sportu, jeb nepieciešama sporta ārsta vai kardiologa konsultācija par pieļaujamo slodzi?

Paldies!
Atbild:
Margarita Čačka, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Ieva!

Sportistiem tā mēdz būt. Bet noteikti ieteiktu Jums aiziet pie sporta ārsta uz konsultāciju. Dakteris noteiktu Jūsu dēlam individuāli pieļaujamo slodzi.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Vai ir nepieciešama vizīte pie ārsta?
Labdien!

Vakar taisīju špagatu, līdz zemei bija palikuši vien pāris centimetri, kad pēkšņi, pēc skaļa krakšķa iekritu pilnā, ideālā špagatā. Zem dibenvaiga tagad ir piepampums un sāpes, ziluma nav. Kā rīkoties, vai ir nepieciešama vizīte pie ārsta?
Atbild:
Margarita Čačka, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Kristīne!

Noteikti ieteiku Jums vērsties pie sava ģimenes ārsta, un dakteris jau tad izvērtēs, vai nepieciešams kāds papildu izmeklējums.

Traumatoloģija / ortopēdija