Reibonis, gaisa trūkums, paātrināta/palēnināta sirdsdarbība kopš bērnības - kas ar mani notiek?
Labdien!

Man ir 56 gadi. Mana problēma sākās senā bērnībā, gados 13-14, kad, stāvot klases priekšā, sāku sarkt, tad parādījās viegls reibonis - tāds itkā viss acu priekšā peldētu. Dažreiz sirds sitās ļoti strauji, dažreiz - ļoti lēni, pat likās, ka tā apstāsies. Tas turpinājās ilgi, pat neatceros, cik... Ap gadiem 18-19 nevarēju nostāvēt rindā veikalā vai skolā, trūka gaiss, reiba galva. Tā dzīvoju visu mūžu, nevienam neko neteikdama, sarku, bālēju, bet neģību.

Tagad, kad tuvojas menopauze, papildus tam visam sākušies karstuma viļņi, kas var uznākt vairākas reizes dienā un pat stundas laikā. Esmu vērsusies pie ginekologa, ģimenes ārsta- ieteica hormonus aivietojošo terapiju. Tāpat biju pie homeopāta, un ir uzsākta terapija, pagaidām nekādus uzlabojumus nejūtu.

Lūdzu, izskaidrojiet, kas ar mani notiek? Un ko vajadzētu darīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Ņemot vērā aprakstīto, Jums ir menopauzes traucējumi. Neklātienē konkrētus ieteikumus nevar dot. Kā jau Jums ir ieteikts, vienīgā iespēja ir hormonus aizvietojošā terapija. Pēc manas pieredzes, homeopātiskie līdzekļi palīdz tikai ļoti ilgstošā periodā un pie nelieliem traucējumiem. Iesaku izvēlēties ginekologu, kam uzticaties, un paklausīt ieteikumiem, kas ir akceptēti visā pasaulē.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

No kā var būt regulāri drebuļi/ salšanas sajūta?
Labdien!

Esmu sieviete, 31 gads. Man jau gadu ir drebuļi/salšanas sajūta. Tas viss sākās pagājušā gada februārī paralēli slimošanai (bija iesnas, ļoti sāpēja galva, spieda acis, pieri, zem acīm). Rentgenā tika konstatēta diezgan pamatīga deguna gļotādas tūska. Lietoju zāles, sāpes pārgāja, taču drebuļi turpinājās.

Maijā aizgāju pie ģimenes ārstes, lai nosūta uz kaut kādām analīzēm, sakarā ar šiem neizskaidrojamiem drebuļiem. Nosūtīja uz nepilnu asins ainu, glikozi plazmā un hormoniem (brīvais T4 un THS). Analīzēs viss bija kārtībā.

Vasaras vidū atkal saķēru nelielas iesnas. Papūtu degunā pūšamās zāles, un viss bija kārtība. Vasarā arī biju aizbraukusi pie otolaringologa, lai paskata degunu un rīkli, jo sāku domāt, ka tie drebuļi varētu būt no neizārstētām iesnām. Ārsts teica, ka esot nedaudz palielināta labās nāss gļotāda, diagnozē ierakstīja - hronisks sinuīts. Izrakstīja padārgas zāles, taču zāles nenopirku. Domāju, ka problēma jau nav tik liela.

Sākoties rudenim, oktobrī, saaukstējos un atkal iesnas bija klāt. Atkal viss tas pats, kas februārī (rentgena izmeklējums, analīzes, spiediena sajūta sejā, galvassāpes). Lietoju zāles, viss pārgāja. Ir bijuši mēneši, ka drebuļi/ salšanas sajūta vispār nav bijusi. Un tad atkal uznāk periods, kad parādās un tad pazūd.

Arī šogad februārī saaukstējos, bija iesnas. Pie ārsta negāju, jo, papūšot degunā zāles, viss ātri pargāja. Tagad man uz šo brīdi atkal diezgan bieži ir tie drebuļi. Tam visam paralēli pirms laika sāka salt kājas (kājas paliek vēsas), kā arī dažkārt rokas ir aukstas. Kaut kā neatceros, ka agrāk man tā būtu bijis ar to roku un kāju salšanu. Tad uzvelku siltākas zeķes un ko biezāku, un pēc laika paliek siltāk. Ir reizes, kad salšanas sajūta sākas pirms miega, esot jau zem segas, rokas un kājas arī sāk salt. Tad saģērbjos, un paliek silti, un pēc laika viss pāriet.

Nedaudz no tā visa atkāpjoties - pirms vairāk nekā četriem gadiem man veica žultspūšļa operāciju, pirms trīs gadiem man sākās ļoti stipra nātrene, angiodēma, sākumā no vienkāršām pumpām un uzpampušām lūpām līdz nenormālai nātrenei pa visu ķermeni. Biju pie alergologa. Analīzēs tika konstatētas autoantivielas pret IGE. Organisms nespēja atpazīt pats sevi un uzbruka pats savām šūnām. Šis laika posms bija ļoti smags, it sevišķi emocionāli, ķermenis bija nomocījies ne pa jokam. Tāpat arī šajās analīzēs uzrādīja alerģiju pret putekļiem un spalvām. Izgāju divu mēnešu autohemoterapijas kursu, un viss pārgāja, organisms pamazām tika savests kārtībā.

Tāpat man jau ļoti daudzus gadus ir arī mugurkaula skolioze pa kreisi un jostas daļas diska trūce. Mugura arī sāp, reizēm pat ļoti. Arī muguras augšdaļa ir sākusi par sevi manīt. Esmu pati par sevi emocionāls cilvēks, arī stress uznāk šad un tad, reizēm padzeru nomierinošus līdzekļus.

Tad nu mans jautājums būtu - no kā varētu būt šie drebuļi/ salšanas sajūta, kas neizzūd? Vai tas, ka man ir bijusi operācija pilnā narkozē, tas ka bija šī nātrene, saaukstēšanās ik pa laikam, muguras problēmas, varbūt tas viss ir kaut kā saistīts un atstājis ietekmi uz imunitāti? Pēc 30 gadu vecuma ķermenis mainās un varbūt tas ir ar to saistīts? Vai arī tas viss ir no nerviem?

Ceru rast kādu atbildi...

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Bez izmeklēšanas nekādus secinājumus un ieteikumus izdarīt nevaram. Šie drebuļi var būt saistīti ar veģetatīvās nervu sistēmas spazmām, imūnsistēmas agresivitātes izpausmēm, žults ceļu spazmām utt.

Ja vēlaties mūsu ieteikumus, varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē, kuras laikā tiek pārbaudīti visi iekšējie orgāni un sistēmas.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Bieži raudu - kā rīkoties, lai to mainītu?
Labdien!

Man kopš bērnības bijusi tieksme bieži uztraukties. Saprotu, ka tas nav labi ne man pašai, ne apkārtējiem, taču neko ar sevi nevaru padarīt. Pavisam grūtos brīžos uznāk arī ļoti sliktas domas.
Pēdējā laikā ļoti bieži raudu, asaras vienkārši birst un birst. Saprotu, ka nekas nepaliek labāk, tikai sliktāk. Dzīvoju laukos un baidos, ka par manām problēmām uzzinās visi, kā arī baidos zaudēt darbu.

Pastāstīju ģimenes ārstam par miega problēmām. Man izrakstīja "Somnol". Jau nedēļu to dzeru, naktīs guļu, taču bieži mutē jūtams sīvums, savdabīgas mēles vai kakla sāpes. Esmu pierakstījusies pie otolaringologa. Izrakstīts arī "Coaxil", taču neesmu to sākusi lietot. Man to darīt ir bail, jo saprotu, ka, to dzerot, nedrīkst arī braukt ar mašīnu.

Ko iesakāt darīt? Ļoti baidos sākt lietot nopietnas zāles un būt no tām atkarīga. Varbūt man var palīdzēt kādas tējas?

Paldies!
Atbild:
Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
Labdien!

Iesaku tomēr lietot medikametus, jo tie patiešām var palīdzēt, un Jūsu situācija izklausās gana nopietna. Nevaru konsultēt, Jūs neredzot, taču ārsts, kas Jūs redzēja un nozīmēja noteikto medikamentu, redzēja iemeslu izrakstīt Jums zāles. Ir situācijas, kur tējiņas nepalīdz, bet, nesākot lietot zāles, Jūsu stāvoklis var kļūt vēl grūtāks. Sākot lietot antidepresantus, nepieciešams regulāri konsultēties ar ārstu, kurš tos nozīmēja, lai atrastu piemērotu medikamentu un precīzi pieregulētu devu. Vislabāk, ja tas ir psihiatrs. Ja ir iespēja aiziet pie ārsta psihoterapeita, tad varat vērsties pie tā, jo depresijas ārstēšanā var izmantot gan medikamentus, gan psihoterapiju. Bet noteikti nevajag atlikt ārstēšanos un turpināt būt atkarīgai no sliktajām sajūtām.

Par "Coaxil" - jā, sākotnēji var būt samazināta koncentrēšanās spēja, tādēļ labāk pie stūres nesēsties. Tomēr tas ir tikai sākumā, nevis visu medikamenta lietošanas laiku. Jūs varat izmantot sabiedrisko transportu vai pieņemt palīdzību no tuviniekiem vai kaimiņiem - lai viņi Jūs aizved, kur nepieciešams, kamēr Jūs jutīsieties labāk. Nebaidieties saņemt palīdzību no citiem. Tas palīdzēs Jums justies labāk.

Psihoterapija / psihiatrija

Kad īsti jāstājas grūtniecības uzskaitē?
Labdien!

Esmu grūtniece, pirmajā vizītē pie savas ginekoloģes biju 6. nedēļā, kad tika konstatēta grūtniecība. Nākamo vizīti daktere nozīmēja 12. nedēļās un 3 dienās, kad plānota stāšanās uzskaitē. Mani uztrauc - vai tas nav par vēlu? Normatīvie akti nosaka, ka grūtniecības uzskaitē jāstājas līdz 12. nedēļai. Daktere mani mierina, ka grūtniecība ir konstatēta un stāšanās uzskaitē ir tikai papīru aizpildīšana. Vai, stājoties uzskaitē 12. nedēļās un 3 dienās, es pirmsdzemdību atvaļinājumu saņemšu 70 dienu apmērā?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Normatīvie akti nosaka, ka grūtniecības uzskaitē jāstājas līdz 12. nedēļai. Jūs esat apmeklējusi ginekologu 6. nedēļā, tātad esat jau novērošanā no grūtniecības konstatēšanas dienas. Pēc normatīviem mātes pasi izsniedz 16. grūtniecības nedēļā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc pēc dzemdībām "pazudušas" krūtis un vai to iespējams mainīt?
Labdien!

Esmu 29 gadus jauna sieviete, divu meitiņu mamma. Pēc abām dzemdībām manas krūtis ir pilnībā pazudušas. Mans svars ir 51 kg, augums 176 cm. Vēlos atgūt savas krūtis. Vai tas ir iespējams bez ķirurģiskas iejaukšanās?

Vēl man ir retrocervikālā endometrioze, kura tiek novērota visu laiku.

Meitiņas baroju ar krūti, 6 mēnešus un 3 mēnešus. Krūtis bija pietiekoši lielas un skaistas, bet šobrīd radušies daudz kompleksi krūšu dēļ.

Lasīju, ka krūšu lielumu ietekmē hormonālas izmaiņas - estrogēns un progesterons. Vai šos hormonus varu uzņemt papildus, un krūtis atgriezīsies? Vai nepieciešami sīkāki izmeklējumi? Vai krūšu pazušana varētu būt saistība ar endometriozi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Sievietes krūts sastāv no taukaudiem un dziedzeraudiem. Pēc apraksta saprotams, ka Jūsu svars ir pazemināts. Atgūstot normālu svaru, arī krūšu audi palielinātos. Lietojot hormonus, krūšu izskatu atgriezt nevar. Endometrioze neietekmē krūšu izskatu. Iesaku apdomāt jautājumu par inplantu ievadīšanu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādus vingrinājumus un pēc cik ilga laika var veikt, ja pirms diviem mēnešiem veikta vēdera baltās līnijas trūces operācija?
Labdien!

Pirms diviem mēnešiem man bija vēdera baltās līnijas trūces operācija. Kādus ārstnieciskās fizkultūras vingrinājumus un pēc kāda laika ir atļauts veikt?

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Neredzot pašu pacientu un veiktās operācijas apjomu, nevaru neko rekomendēt. Ja nav ķirurga ieteikumu, nepieciešams klātienē konsultēties ar fizioterapeitu un/vai rehabilitācijas ārstu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Stipra sirdsdabība, elpas aizciršanās, trauksme un vājums pēc fiziskas slodzes - vai veģetatīvā distonija?
Labdien,

Esmu 28 gadus vecs, 180 cm, 85 kg.

Dažkārt naktīs nākas celties, jo sirds sāk stipri sisties, jūtams pulss - visstiprāk vēderā. Var redzēt, kā vēders "cilājas" no sirdspukstiem. Šie simptomi var parādīties arī dienas laikā.

Neatkarīgi no iepriekš minētajām sūdzībām, dienas gaitā var gadīties, ka "aizcērt elpu" uz +/- sekundi, un liekas, ka ķermenis sastingst uz to brīdi un sirds izlaiž sitienu.

Dažkārt pēc fiziskām aktivitātēm (piemēram, svaru zāles, futbola spēles) jūtu trauksmi, sirds nespēj nomierināties, ir vājums.

Pirms gada veicu MR sirdij, balstoties uz minētajām sūdzībām. Viss bija kārtībā. Esmu izgājis arī slodzes testu uz velo (sasniedzu 300w) - viss bija normā, tai skaitā arī asinsspiediens.

Ģimenes ārsts pieņem, ka tie varētu būt veģetatīvās distonijas izrasīti traucējumi.

Vai tiešām šo stipro sirds pukstēšanu, sišanos var izraisīt VD? Un vai pēkšņa, īslaicīga elpas aizciršanās, trauksme un vājums pēc fiziskas slodzes arī var būt saistāmi ar VD? Vai tā var būt arī cita saslimšana?

Paldies!
Atbild:
Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
Labdien!

Jā, šie simptomi var būt saistīti ar veģetatīvo distoniju. Ja visi objektīvie izmeklējumi ir veikti, ieteiktu Jums nekautrēties vērsties pie ārsta psihoterapeita.

Psihoterapija / psihiatrija

Vai ar cilmes šūnu palīdzību var izārstēt epilepsiju?
Labdien!

Vai ar cilmes šūnu palīdzību var izārstēt epilepsiju? Ja var, tad vai to var izdarīt Latvijā? Un vai ar šīm šūnām var ārstēt gan bērnu, no kura ir šūnas iegūtas, gan vecāku? Un vai audu pietiktu abiem?

Paldies!
Atbild:
Inese Bolmane, "Cilmes šūnu banka", SIA
Labdien!

Paldies par jautājumu! Mezenhimālās cilmes šūnas eksperimentālajās terapijas metodēs 70% gadījumu tiek pielietotas tieši dažādu neiroloģisku bojājumu ārstēšanā. Epilepsija bieži ir viena daļa simptomu no pamatslimības. Parasti ārstēšanu uzsāk pēc iespējas agrāk, jau bērnībā, ja saglabātas nabassaites audu šūnas. Latvijā netiek pielietotas cilmes šūnas, kas iegūtas no jaundzimušā, taču Polijā ir vairākas klīnikas, kas veic ārstēšanu.

Vairāk www.nabassaite.lv

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc var būt paaugstināta jutība intīmajā zonā?
Labdien!

Jau vairākas naktis nevaru gulēt, jo sajūtas intīmajā zonā rada trauksmi. Nemāku paskaidrot to sajūtu, bet klitora vieta ir tāda jutīga, gribas saspiest kājas, lai nebūtu tās sajūtas. Kā lai mazina šo sajūtu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Šādas izpausmes var būt vulvas iekaisumam. Neklātienē nevar noteikt, kas izraisa problemu, tādēļ jādodas pie ginekologa. Nevalkājiet ciešu, sintētisku apakšveļu. Apmazgājieties tikai ar aptiekā iegādātiem intīmās higiēnas līdzekļiem.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības