Kā cīnīties ar atkārtotu starpribu neiraļģiju?
Labdien!

Man jau ceturto reizi ir starpribu neiralģija - divas reizes mugurā un pēc tam divas reizes sirds rajonā. Vai ar "Dolmen" tabletēm to var izārstēt, vai kas cits jālieto? Iepriekšējās reizēs tā pārgāja mēneša laikā pati no sevis, dzēru "Ibumetin", lai atvieglotu sāpes.

Nav laika iet pie ģimenes ārsta, jo ir jāstrādā. Strādāju gan pie datora, gan celtniecībā, dažkārt pa 14 h dienām.

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Problēma saistīta ar izmaiņām mugurkaulāja skriemeļos. Svarīga ārstnieciskā fizkultūra mugurkaulājam, fizioprocedūras, baseins. Lokāli vakaros var palietot sildošās ziedes, piemēram, "Finalgon", "Perskindol", kā arī pagulēt uz Kuzņecova aplikatora. Efektīva metode ir arī osteorefleksoterapija.

Fizioterapija

Kas var izraisīt strauja sirdsdarbību, pieceļoties no gultas, elpas trūkumu un sāpes ribu vidusdaļā?
Labdien!

Daudziem var likties, ka ir normāli, ka sirds sitas straujāk, darot darbus utt., bet mana problēma ir tāda, ka, pieceļoties no gultas, sirds sāk sisties tik strauji, it kā tūliņ salauzīs ribas un izleks ārā. Biedē fakts, ka man ir vien 19 gadi. Tas viss progresējis ar laiku, jo, ja kādreiz es pirmajos mēnešos jutu pie fiziskas slodzes savu sirdi vai pie paģirām, tad pēc pusgada es stipros un ātros sitienus jūtu, vien pieceļoties no gultas. Domās man pat biedē iesākt darīt ko fizisku, jo liekas, ka no tādām slodzēm sirds var vienkārši apstāties.

Papildus ir dienas, kad sāp, dur vai spiež ribu vidusdaļā un kreisajā rajonā, ir arī elpas trūkums. Es pat normāli vairs ar divriteni nevaru pabraukt, jo trūkst elpa. Dažreiz, vien paejot nelielu distanci, ir sajūta, it kā būtu noskrējis krosu. Arī no rītiem krūšu rajonā ir jūtams spiediens.

Gribu zināt, ar ko man vispār sākt, kur ir problēma, vai tiešām tā ir vien veģetatīvā distonija, un kur vērsties pēc palīdzības? Jo tagad vēl ir karantīna un ģimenes ārstus negribās lieki "trobelēt" ar problēmām.

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē. Izmeklējuma laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma. Pēc saņemtās informācijas varēsim spriest, vai pie vainas Jūsu sūdzībām ir tikai veģetatīvā distonija, vai tomēr Jūsu sūdzību iemesls ir arī saistīts ar kāda orgāna jeb sistēmas problēmām.

Sīkāku informāciju var uzzināt mājas lapā www.vs888.lv, vai zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kas varēja izraisīt sāpes krūšu kaula rajonā?
Labdien!

Esmu vīrietis, 31 gads. Aptuveni astoņus mēnešus ir sāpes krūšu kaula rajonā. Sāpes parādās, šķaudot vai stipri klepojot, smejoties. Ja stipri nošķaudos, var dzirdēt, ka kaut kas nokrakšķ krūšu kaula (sternum) rajonā. Papildus tam sāpes ir izteiktākas, guļot uz labajiem sāniem. Naktī, guļot uz muguras, nesāp. Datortomogrāfijā neko dakteris neatklāja. Angļu valodā internetā atrodu tikai slimību "costochondritis", bet tā īsti nav skaidrības, kas notiek. Ķirurgs noteica, ka ar laiku jāpāriet, jo, iespējams, sastiepta kāda saite. Arī neirologs saka, ka sastiepta saite sternum rajonā un ar laiku sāpēm jāpāriet. Tomēr tās nepāriet un sāpes, manuprāt, ar laiku palikušas tikai izteiktākas.

Kas vēl tas varētu būt, un kā tālāk rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Ja sāpes nemazinās, atkārtoti jāgriežas pie ģimenes ārsta, jāveic analīzes (iekaisuma rādītāji), iespējams - arī atkārtoti papildu izmeklējumi.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Par ko liecina baltas putas mutē guļot?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, par ko liecina tas, ka vīram dažreiz guļot parādās baltas putas mutē, īpaši pēc alkohola lietošanas?
Vai tas ir normāli, vai tomēr tie ir kādas slimības simptomi?

Paldies!
Atbild:
"Miega slimību centrs", "Miega slimību centrs", SIA
Labdien!

Jūsu jautājums nav bieži uzdots no mūsu pacientu puses, bet redzu, ka Jums ir satraukums par to. Lai Jums konkrēti atbildētu, nepieciešams nedaudz vairāk informācijas par Jūsu vīru.

Pacienti, kas parasti sūdzas līdzīgi - naktī skaļi krāc un daļa no krācējiem cieš arī no miega apnojas (krākšana ar elpošanas traucējumiem naktī jeb pauzēm). Pacientiem krākšanas laikā ir izmainīta elpošana - tā ir periodiski paātrināta (kompensē skābekļa samazinājumu asinīs), kas mijās ar elpas aizturēm (tās var būt pat ilgāk par minūti). Ja nakts laikā pauzes ir vairāk par 100 (aptuveni) - tas nozīmē, ka ir vidēji smaga vai smaga miega apnoja. Apnoju skaitu naktī nosaka ar speciālu diagnostiku - miega poligrāfijas izmeklējumu.

Pacienti biežāk sūdzās par biezām, staipīgām siekalām mutē, kaklā, kādreiz uz lūpām. Alkohola lietošana vienmēr un visiem samazina muskuļu tonusu miegā (tai skaitā augšējo elpceļu un kakla muskulatūras) - tas parasti veicina/pastiprina krākšanu un miega apnojas smagumu.

Jāpiebilst, ka putas uz lūpām ir epilepsijas lēkmju laikā. Ir iespējama nakts epilepsija, bet tad ir jābūt papildu simptomiem, piemēram, ģeneralizētiem krampjiem, bet par tiem Jūs nestāstāt, tā kā drīzāk tas ir no krākšanas.

Lai noskaidrotu, vai Jūsu vīram ir tikai krākšana vai krākšana ar miega apnoju, iesaku apmeklēt Miega slimību centra ārstu, kurš tad veiks padziļinātu apskati un sūdzību analīzi un nepieciešamības gadījumā arī ieteiks piemērotāko izmeklējuma veidu (ja tas vispār nepieciešams), kā arī iespējamo ārstēšanas veidu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Nav mēnešreižu, kaut arī veselība ir lieliska - kur varētu būt problēma?
Labdien!

Man ir 17 gadi. Es regulāri sportoju (treniņi 2-3 reizes nedēļā pirms karantīnas marta beigās, tagad atkal atsāksies tāds pats režīms), sekoju līdzi uzturam, cenšoties sevi neierobežot, bet neēdu, manā uzskatā, nevesalīgas lietas, taču olbaltumvielas un labos taukus, uzskatu, ka uzņemu pietiekami. Tāpat nesen sāku katru dienu skriet.

Problēma ir tā, ka kopš šī gada februāra man nav bijušas mēnešreizes. Vēl gada sākumā (janvārī) es diegan daudz eksperimentēju ar saviem ēšanas paradumiem, un tad sanāca, ka dažas dienas pirms laika, kad man februārī vajadzētu būt mēnešreizēm, es uztaisīju atslodzes dienu, kad vispār neko neēdu, taču kopš tās dienas arī mani ēšanas paradumi izmainījās, un es atkal ēdu 3 reizes dienā (uzņemu ~1500 kcal dienā).

Dažas dienas pirms man vajadzēja būt mēnešreizēm, es nolēmu izmēģināt menstruālo piltuvi, taču pirmā pieredze bija sāpīga, un beigās, kad dabūju to ārā, bija arī asinis, bet man liekas, ka vienkārši sevi saskrāpēju un ievainoju. Savās aktivitātēs es neko ap laiku, kad man beidzās mēnešreizes, nemainīju. Pirms mēneša (aprīlī, kas varēja būt 3. mēnesis, kad man nebūtu mēnešreizes) man laikā, kad vajadzēja būt mēnešreizēm, bija tumši izdalījumi un mazā daudzumā. Likās, ka varbūt šomēnes mēnešreizes atgriezīsies pavisam un būs atkal labi, bet nē. Man tagad ir ļoti, ļoti mazā daudzumā tumšāki izdalījumi, bet tā nekas nav mainījies. Par ko tas viss varētu liecināt?

Es nezinu, vai tas ir tāpēc, ka es varbūt vēl esmu pubertātes vecumā, kaut gan šķiet, ka man tā jau it kā ir garām. Vai arī tas ir kaut kas nopietns, kas apdraud manu veselību? Jo visādi citādi es jūtos lieliski un arī nekādus stresus vai emocionālus pārdzīvojumus neesmu piedzīvojusi.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu veselībai ir nopietns apdraudējums:

1. Jūsu vecumā vēl notiek hormonālās sistēmas formēšanās, kuras laikā nepieciešams pilnvērtīgs uzturs.
2. Jūsu organismam ir liela fiziskā slodze, kas prasa lielu enerģiju.
3. Nezinot garumu un svaru, visticamāk, kaloriju skaits ir nepietiekams, un organisms cieš.
4. Steidzami konsultējieties ar uztura speciālistu, jo šāda pašdarbība var novest pie neatgriezeniskām sekām.
5. Apmeklējiet arī ginekologu, jo atkal ir pieejami ārsti klātienē.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādi iemesli var būt vājām mēnešreizēm?
Labdien!

Man vienmēr bija normālas mēnešreizes. Pirmajā dienā vienmēr asiņošana bija neliela, otrajā un trešajā dienā jau lielāka un tad ceturtajā un piektajā dienā atkal mazāka. Tomēr pēdējās menešreizes man bija ļoti vājas, domāju - paskatīšos, kādas būs nākamās. Pienāca nākamās mēnešreizes un tās atkal man ir vājas. Man bija jāiet uz vizīti pie ginekologa, jo atklājās, ka man ir izmaiņas dzemdes kaklā, bet dēļ Covid man vizīti atcēla. Nezinu, ko lai iesāk. Un kas varētu būt pie vainas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Iemesli var būt vairāki, bet to var noteikt tikai klātienē. Pašlaik atkal ir pieejami ārsti klātienē.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kura datuma tiek skaitīta pirmā grūtniecības diena, un kad jādodas pie ginekologa?
Labdien.

Man ir 26 gadi. Vēlējos uzzināt, kad man būtu jādodas uz pirmo vizīti pie ginekologa.

2019. gada martā pārstāju lietot kontracepciju "Nuverin" (lietoju to 2 gadus). Ap 2019. gada jūliju mēnešreizes bija katru mēnesi, bet to ilgums un sākšanās datums bija neparedzems. Novembrī devos pie ginekoloģes, izstāstīju par to, uz ko viņa atbildēja, ka tas tā varot būt, un arī teicu, ka vēlos palikt stāvoklī. Daktere ieteica palietot "Cycle balance", ko es no šī gada februāra lietoju. No 30. marta līdz 4. aprīlim man bija pēdējās mēnešreizes. Tā kā grūti paredzēt ovulāciju, lietoju ovulācijas testu. 25. aprīlī veicu grūtniecības testu, kurš bija negatīvs, un ovulācijas testu, kurš uzrādīja, ka ir ovulācija - šo dienu tad, protams, arī izmantojām.
5. maijā veicu grūtniecības testu un tas bija pozitīvs, bet ļoti, ļoti gaišs. 9. maijā veicu testu atkārtoti un tas nepārprotami bija pozitīvs. 12. maijā E. Gulbja laboratorijā veicu HCG asins analīzes testu, kurš uzrādīja 211.

Šobrīd nesaprotu, no kura datuma tiek skaitīta pirmā grūtniecības diena? Kurā grūtniecības nedēļā es tagad atrodos un kad man būtu jādodas pie savas ginekoloģes uz pirmo vizīti?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Precīzi noteikt grūtniecības pirmo dienu nav iespējams.

Sīkāka informācija: https://www.mammamuntetiem.lv/kalendars/grutniecibas-kalendars/1

Pie ginekologa jādodas līdz 12. grūtniecības nedēļai, bet ne ātrāk kā 5.-6. nedēļā, ja nav problēmu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ar var būt saistīti karstuma viļņi/ spiediena sajūta galvā un slikta dūša?
Labdien!

Man ir 20 gadi. Pirms pāris dienām viena braucu mašīnā, un pēkšņi mašīnai iedegās vairākas lampiņas un tā pati apstājās. Apstājoties man pēkšņi parādījās liels spiediens galvā, it kā galva tūlīt pārsprāgs, vai esatslēgšos. Burtiski izripoju no mašīnas. Nomierinājos, un pēc neilga brīža atkal tas pats. Zvanīju mammai, teicu, lai vienkārši runā ar mani, staigāju uz priekšu un atapkaļu.

Man iepriekš ir bijušas sāpes bez izskaidrojuma, ļoti daudz satraucos, ir trauksme . Bet šobrīd, arī kad esmu nomierinājosies, no ķermeņa lejas daļas nāk tādi karstuma viļņi uz galvu, kas rezultējas lielā spiedienā. Liekas, ka galvu un seju sarauj krampī, tad uzreiz no bailēm ir slikta dūša, jo liekas, ka sprāgst kāds asinsvads. Ko man darīt un uz ko šie simptomi varētu norādīt?

Lietoju "Noofen", bet nepalīdz. Liekas, ka prātā sajukšu. Esmu gājusi pie psihoterapeitiem un pie dažādiem ārstiem, tāpēc jautāju šeit, jo sāk jau palikt kauns tik bieźi iet ar problēmām pie ārsta - nu jau 2 gadus.

Esmu jauna un aktīva, protu arī atpūsties, nesaprotu, kur manī ir problēma. Man vajag palīdzību. Arī savu puisi ļoti noslogoju, jo viņš nezina, kā palīdzēt. Nezinu, cik ilgi varu viņu ar sevi šādi mocīt.

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Tas pēc apraksta vēsta par reakciju uz stresu. Bet, ja ikdienā tas atkārtojas kā panikas lēkmes, tad, iespējams, jāvēršas pie psihiatra, kas var nozīmēt ārstējošu terapiju.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kur vērsties vispirms, ja ir sūdzības par sirds pārsitieniem?
Labdien!

Man ir 20 gadi. Ir sūdzības par sirds pārsitieniem, kas ir ļoti bieži un periodiski ir patiešām smagi. Holtera monitorings uzrāda vairāk par 300 ekstrasistolēm un tahikardijas epizodes. Vai ir vērts nopietni satraukties, un pie kā vispirms šobrīd vērsties?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Ja Jūsu ģimenes ārsts jau izslēdza visus iespējamos iemeslus - tireotoksikozi, mikroelementu traucējumus u. c. iemeslus, tad Jums jāgriežas pie kardiologa vai aritmologa.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kas varētu būt par problēmu, ja mēnešreizes kavējas vairākas dienas, un to vietā ir tikai gļotaini izdalījumi?
Labdien!

Mēnēšreizes kavējās jau devīto dienu, un grūtniecības testi ir negatīvi. Vēders sāp tā kā uz mēnešreizēm, bet ir tikai gļotaini izdalījumi. Kas varētu būt par problēmu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Tikai pēc šī apraksta nevar sniegt atbildi. Iespējams, ka Jums ir vienkārši neliela cikla novirze.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības