Kā izārstēt urīnceļu iekaisumu jeb infekciju bez antibiotikām?
Sveiki!

Vēlētos jautāt, kā izārstēt urīnceļu iekaisumu jeb infekciju bez antibiotikām (ğimenes ārsts nerakstīs)?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Attīrīt organismu no iekaisuma uzturētājiem (sēnēm, parazītiem, baktērijām, vienšūņiem) var ar dabas preparātiem, bet, lai Jums varētu palīdzēt, no sākuma ir jāsaprot, kas par iekaisumiem un kāda patogēnā mikroflora ir organismā. Mūsu medicīnas centrā var veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī un noskaidrot organisma vispārējo stāvokli, funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesus un patogēno mikrofloru. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot pa tālruni 27088877 vai www.vs888.lv

Uroloģija / nefroloģija

Cik potes jāveic pret vējbakām?
Labdien!

Mans bērns tika sapotēts pret vējbakām 2008.gadā (1.2 gadu vecumā). Tagad viņam ir 10 gadi. Ir bijis kontaktā ar vējbaku slimnieku, bet saslimšana nav novērota. Vai vajag veikt revakcināciju 2019.gadā? Vai valsts to apmaksās? Kā var noteikt imunitātes līmeni? Paldies!
Atbild:
Inese Bārbale, "Harmonija Plus", SIA
Labdien!

Jānosaka antivielas laboratorijā un tad var izlemt par vakcināciju.
Ja vakcinācijas kalendārā ir pēc vecuma - atbilst, tad valsts apmaksā.

Imunoloģija

Kā pareizi lietot vitamīnus?
Labdien!

Gribēju pajautāt, kā pareizi jālieto A (2 mēnešus lieto un vienu nelieto?), B (tukšā dūšā?), C, D (eļļa) vitamīni un vitamīnu komplekss: Ca, Mg, Zn (pulveri)? Jo dažādās vietās atšķiras norādes: vienā, ka jālieto pirms, citā - pēc ēšanas un vēl citā - ēšanas laikā.

Un kā pareizi saprast, ka vitamīni jālieto ēšanas laikā: ēd un uzdzer vitamīnus vai tos dzer uzreiz pēc ēšanas, nevis nogaida kādu laiku?

Tātad - es labprāt uzzinātu, kad - pirms vai pēc ēšanas (ja tā, tad cik ilgi pēc ēšanas) šie vitamīni jālieto. Vēlos beidzot iegūt skaidrību.

Piebildīšu, ka es no rītiem dzeru kafiju (kā zināms, tas arī mēdz ietekmēt vitamīnu iedarbību).

Paldies jau iepriekš par atbildi!
Atbild:
Inese Bārbale, "Harmonija Plus", SIA
Labdien!

Vitamīnus lieto no rīta - brokastīs. Lai noskaidrotu, kādus vitamīnus vai minerālvielas lietot, ir jāzin savs veselības stāvoklis - to nosakot analīzēs laboratorijā un tad izlemjot kopā ar ārstu, kas pārzin daudzas slimības un veselības stāvokļus. Tāpat neko nedzer. Lieto to, kas trūkst vai ir samazināts.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā būtu pareizi rīkoties?
Labdien!

Vēlos uzzināt, vai 4 gados vajadzētu mazgājoties atvilkt priekšādiņu? Ģimenes ārsts mums ir teicis, ka neko tur nevajag darīt - tikai apmazgāt no ārpuses. Taču saskārāmies ar problēmu, ka dēls nevarēja pačurāt un sūdzējās par sāpēm. Urologa apskatē tika ar varu atvilkta priekšādiņa un konstatēts, ka nav ievērota higiēna (bija aplikums). Rekomendēts tika regulāri atvilkt un apmazgāt. Bet reāli tas nav iespējams, jo dēlam ļoti sāp. Kā būtu pareizi rīkoties?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Paldies par jautājumu!

Ja bērnam jau vienu reizi ir bijis balanīts vai balanopostīts t. i. dzimumlocekļa galviņas un priekšādiņas iekaisums, tad apmēram vienu reizi nedēļā vajadzētu pacensties kaut nedaudz atvilkt priekšādiņu un apmazgāt. Jā, tas ir grūti, it sevišķi savam bērnam, bet, ja būs atkārtots iekaisums, tad būs vēl grūtāk. Atkārtotu iekaisumu rezultātā var veidoties saaugumi starp priekšādiņu un dzimumlocekļa galviņu. Lai būtu vieglāk atvilkt priekšādu, iesaku izmantot eļļu un pirms atvilkšanas pamērcēt kaut vai kumelīšu novārījumā.

Uroloģija / nefroloģija

Kā var apgūt podologa profesiju?
Labdien!

Esmu medicīnas māsa ar bakalaura grādu, RSU medicīna studēta 4 gadus. Šobrīd ir interese apgūt podologa profesiju. Vai tiešām man būtu jāmācās vēl 2 gadi klātienē? Vai ir iespēja pielīdzināt studijas?
Atbild:
Ilze Miziša, "Ilze Miziša", IK
Labdien!

Podologa profesiju var apgūt P.Stradiņa medicīnas koledžā, bet atsevišķus priekšmetus droši vien ir iespēja pielīdzināt. Jums jāsazinās šajā jautājumā ar skolas administrāciju.

Podoloģija / pēdu aprūpe

Kāda izglītība nepieciešama, lai strādātu estētiskās kosmetoloģijas nozarē?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, ja es mācos ārstniecības programmā (ārsta palīgs) un pēc tam 2 gadus mācīšos estētiskās kosmetoloģijas programmā, vai tad skaitīšos kosmetologs ar medicīnas izglītību un drīkstēšu veikt tādas manipulācijas kā mezoterapiju, biorevitalizāciju un filleru injekcijas? Vai arī pietiek ar mācībām estētiskajā kosmetoloģijā (skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā, 1.līmeņa prof. izglītība) un papildu kursiem, kur māca konkrētas lietas (piemēram, mezoterapiju)?
Atbild:
"Panacea Pro", "Panacea Pro", SIA
Labdien!

Lai kļūtu par kosmetologu, ir jābūt ārstam. Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā var veikt biorevitalizācijas un mezoterapijas manipulācijas pēc šo metožu apguves. Filleru injekcijas veikt nedrīkst!!! Šo manipulāciju ir tiesīgi veikt tikai sertificēti ārsti, kas papildus izgājuši sertifikāciju metodē biomateriālu pielietojums estētiskajā medicīnā.

Ar cieņu,
dr. Inga Groskopa.

Dermatoloģija / ādas veselība

Kā rīkoties, ja mēnesi ir slikta pašsajūta un nogurums, bet ārsts nevar palīdzēt?
Labdien!

Man ir jau mēnesi slikta pašsajūta un nogurums. Asinīs uzrādīja KFK 350. Ir diez gan liela slodze ikdienā (sportojot). Tas var būt saistīts? Kā rīkoties, ja ārsts nespēj sniegt konkrētu atbildi.
Atbild:
Anita Kanele, "Anitas veselības salons", SIA
Labdien!

Ja jau medicīniski viss ir normā, tad tas droši vien ir izdegšanas sindroms no intelektuālas vai fiziskas pārslodzes. Saule, pelde, pastaigas gar jūru un mežu, kā arī vitamīni var līdzēt. Skatīšanās ugunī - uzlādē. Sveču gaismā klausīties sev patīkamu mūziku...

Komplimentārā un alternatīvā medicīna

Vai šīs tējas palīdzēs atveseļoties pēc aizkuņģa dziedzera iekaisuma?
Labdien!

Nedēļu atpakaļ izrakstījos no slimnīcas, kur nokļuvu ar nelielu aizkuņģa dziedzera iekaisumu. Tagad jūtos normāli, ir neliels nespēks un vēdera izeja gaišā krāsā. Jautājums - vai es varu palietot aptiekā pieejamo TĒJA TAVAM VĒDERAM? Vai labāk padzert cigoriņu sakņu tēju? Vai tas man palīdzēs?

Paldies.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Par tēju lietošanu Jums vajadzēja jautāt savam ārstējošam ārstam.

Dr.Tereško tēja "Tavam vēderam" satur augus, kuriem ir gremošananas dziedzeru (arī aizkuņģa) stimulējošas, spazmas un iekaisumu mazinošas īpašības. Tās sastāvā ir arī cigoriņa sakne, kam konstatēta pretiekaisuma, vielmaiņu regulējoša, gremošanas sistēmu veicinoša darbība.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Par ko varētu liecināt izaugums uz kakla?
Labdien!

Vēlos pajautāt sekojošu lietu - man kopš aprīļa uz kakla labajā pusē, tieši uz kakla dzīslas ir izveidojies tāds kā bumbulītis, apmēram zirņa lielumā. Rādīju šo bumbuli neirologam - teica, ka tas nekas nav, uz muskuļiem tādi varot uzaugt.

Parādīju ģimenes ārstam ar domu, ka tas varbūt ir limfmezgls - viņa teica, ka tas neesot limfmezgls, bet gan kaut kāds zirnīts - lai nepievēršu uzmanību. Tomēr pirms pāris dienām, pataustot bumbuli, sajutu, ka tas ir izaudzis vēl lielāks - tā kā uz āru. No sākuma bija zem ādas sataustāms, tagad ir ārpusē. Tajā pusē man ir palikusi arī sāpīga tā dzīsla, it sevišķi, kad to sasprindzinu, un niez arī.

Sakiet, lūdzu, vai man tiešām likties mierā un vienkārši nepievērst tam uzmanību vai arī tomēr izmeklēt sīkāk? Un kas tas varētu būt?

Man ir veģetatīvā distonija diezgan smagā formā. Dzeru zāles. Vai tas varētu būt saistīts ar to?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Lai saprastu, no kādiem audiem veidots šis "bumbulītis", var veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu un tad atkarībā no rezultāta doties pie ķirurga, lai lemtu par ārstēšanas iespējām. Lai veicas!

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas