Sāpes ausī, galvā un žoklī - kāds var būt iemesls un pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Nedēļu ir sāpes ausī, tajā pusē arī galvā un žoklī.
Sāpes sākās ēšanas laikā. Miera stāvoklī nesāp. Sāp, gremojot un rijot siekalas.

Kāds tam varētu būt iemesls? Kāds speciālists jāmeklē?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Jums jāapmeklē divus speciālistus: stomatologu, kurš palīdzēs pārbaudīt siekalu dziedzeru, žokļu locītavas funkciju, un arī otolaringologu, kurš pārbaudīs rīkles mandeles un apskatīs ausis.

Ar cieņu,

Zobārstniecība / mutes veselība

Vai ir iespējama nistagma korekcija ar botulīna injekciju palīdzību?
Labdien!

Man kopš dzimšanas ir izteikts abpusēji horizontāls nistagms un vairākas citas problēmas, kā rezultātā man ir ļoti slikta redze un 2.grupas invaliditāte uz mūžu. Brilles nekad nav palīdzējušas, tieši pretēji, ar tām jūtos dezorientēta un nedroša apkārtējā vidē.

Viena no būtiskākajām sūdzībām, ko rada nistagms- spēcīgas galvassāpes, kuru cēlonis ir nemitīgs sejas muskuļu sasprindzinājums. Šo diskomfortu piedzīvoju ikreiz, kad strādāju pie datora, bet jo sevišķi pēc ilgstošas komunikācijas ar cilvēkiem, ar kuriem jāuztur acu kontakts, bet tas nav fiziski izdarāms.

Esmu dzirdējusi, ka nistagmu var koriģēt, izmantojot botulīna injekcijas, kas uz laiku aptur acs muskuļu nekontrolējamo kustēšanos. Vai Latvijā ir kāds speciālists, kurš ar šādām ārstniecības metodēm nodarbojas vai vismaz spētu sniegt konsultāciju?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Mūsu klīnikā ārsti botulīna injekcijas neveic.

P.Stradiņa universitātes klīnikā Dr.Supe, neirologs praktizē ārstēšanu ar botulīna injekcijām.

Acis, optika / acu veselība

Vai, iegūstot masiera kvalifikāciju, būs iespēja iziet arī medicīniskās teipošanas kursus?
Labdien,

Man ir vēlme kļūt par masieri un pabeigt programmu "Ārstnieciskā masāža" vienā no Latvijas medicīnas koledžām. Es vēlējos uzzināt, vai, iegūstot masiera kvalifikāciju, man būs iespēja iziet arī medicīniskās teipošanas kursus? Jo to parasti apgūst fizioterapeiti, bet arī es ļoti vēlētos to apgūt. Tāpat vēlētos uzzināt, kādas ir masiera tālākās perspektīvas un izaugsmes iespējas?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Teipošanas kursus drīkst apgūt ikviens.

Masieriem ir plašas iespējas pēc pamatizglītības iegūšanas apgūt vēl papildu masāžas tehnikas. Perspektīvas ir atkarīgas no paša speciālista darba kvalitātes.
Iespējams, ka nav viegli savienot masāžu ar teipošanu (teipi neturas uz ieeļļotas ādas/ masējot teips atdalās no ādas).

Fizioterapija

Vai atkārtota avārijas kontracepcijas lietošana neradīs veselības problēmas?
Labdien!

Sanāca tā, ka dzimumakta laikā plīsa prezervatīvs. Pēdējo reizi avārijas kontracepcija tika lietota apmēram 5-6 mēnešus atpakaļ. Vai atkārtota avārijas kontracepcijas lietošana neradīs veselības problēmas?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdiem!

Avārijas kontracepciju ir paredzēts lietot tikai ārkārtas gadījumos un nevis kā kontracepcijas metodi.

Ja tabletes tiek lietotas biežāk kā vienu reizi menstruālā cikla laikā, uz to var paļauties mazāk, un tas var ietekmēt menstruālo ciklu.

Jūsu gadījumā pēc 5-6 mēnešiem drīkst lietot atkal. Tomēr ieteiktu turpmāk pret kontracepciju izturēties atbildīgāk, varbūt pat izvēleties citu kontracepcijas metodi un avārijas tabletes izmantot retāk.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāda cēloņa dēļ varētu būt durošas sāpes pakausī?
Labdien!

Ko varētu nozīmēt tas, ka man ik pa brīdim lēkmjveidīgi ieduras nervā aiz labās auss, pakausī? Un tajā brīdī, aizverot acis, zibsnī.
Kad sāk durties, ķermeni pārņem tāda kā lēkme un neko citu, kā tikai spiest no visa spēka to vietu, lai pārietu, es izdarīt nevaru. Ļoti biedē tā sajūta.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Visticamāk neiralģiskas sāpes rada saspringti kakla muskuļi, kas provocē nerva kairinājumu, Ņemot vērā zibšņu esamību acī, vēlams konsultēties ar neirologu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc struto naba un pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Kāds varētu būt iemesls, ja no nabas izdalās šķidrums - jau nedēļu? Pie kāda ārsta griezties?

Palides!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Vai tas ir bērnam vai pieaugušajam? Vai ir vēl kādi simptomi kā apsārtums, smaka?

Jaundzimušajiem pat vairākus mēnešus var būt caurspīdīga šķidruma izdale, kas spontāni pāriet (nav slēdzies urachus vads). Pieaugušajiem šādai problēmai būt nevajadzētu. Vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu vai ķirurgu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik prātīgi ir iegādāties ovulācijas testus internetā?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot informāciju par ovulācijas testiem.

Latvijas aptiekās tie ir nopērkami par cenu, sākot no 1,90 eur par vienu testu. Ārvalstu saitēs, piemēram, AliExpress un Ebay ovulācijas testi ir norpērkami par būtiski zemākām cenām. Piemēram, 50 testi par 16 eur (viena testa izmaksas - apmēram 32 centi) vai arī 30 testi par aptuveni 7 eur (viena testa izmaksas - apmēram 23 centi). Cenas, ieskaitot piegādi.

Vai ginekologi saskata atškirību, kur testi tiek iegādāti? Vai, meklējot ovulācijas testus, būtu vērts apsvērt domu tos iegādāties interneta lapā par būtiski zemākām cenām?

Paldies!


Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Testi, kas būs nopirkti aptiekā, būs kvalitatīvi, jo aptieka par to būs atbildīga, arī par pareizu uzglabāšanu.
Kaut kur internetā pirktiem testiem tas nav zināms, arī uzglabājot neatbilstošos apstākļos, tie var būt nekvalitatīvi.

Internetveikali, e-komercija

Kā labāk ārstēt hipotireozi?
Labdien!

Jau vairāk nekā pirms 5 gadiem man atklāja hipotireozi, ik pa laikam palielinās TSH rādītājs, un speciālists palielina man tiroksīna devu. Pēdējo reizi maija vidū man TSH bija 8,1, pēc kā speciālists man lika vēlreiz palielināt devu no 100 uz 125 tiroksīna un teica, ka pēc 3 mēnešiem (augustā) jānodod analīzes atkal. Šobrīd TSH rādītājs ir 0,102. Brīvais T4 ir robežās (20,9). Antivielas vienmēr ir bijušas krietni augstas (augustā 1052, pirms tam 2020).

Vēlējos noskaidrot, vai būtu labāk atgriezties uz 100 devu, turpināt 125 vai nedzert vispār neko pagaidām? Diemžēl pie endokrinologa bija iespēja pierakstīties tikai pēc mēneša.

Šāda situācija man ir pirmo reizi, kad organismā trūkst hormoni, tos nedaudz palielinot, to ir par daudz. Uz ko tas varētu norādīt?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Bez endokrinologa ziņas un izmeklējumiem neko ieteikt nevar. Rīkojieties, kā iesaka speciālists, jo ar hormonālajiem preparātiem nevar "spēlēties" un caur internetu nevar ne ieteikt, ne ārstēt.

Endokrinoloģija / diabēts

Vai tā varētu izpausties alerģija?
Labdien!

Bērns atgriezās no laukiem un sūdzas, ka viņai (10 gadi) svilst ausis. Un arī seja ir sasārtusi un, kā man izskatās, arī nedaudz piepampusi. Zinu, ka laukos tika kulta labība. Vai tā būtu reakcija uz graudu putekļiem? Vai arī uz to, ka ļauts sunim laizīt seju? Un ko varētu darīt, lai simptomus mazinātu/ novērstu?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Domāju, ka tā ir reakcija uz graudu putekļiem, suns nebūs pie vainas.

Varat pasmērēt uz sejas cinka ziedi un iedot kādu pretalerģijas tableti, piem., Tavegilu pa 1.tabletei divas reizes dienā, ja nepieciesams, kādas 7. dienas.
Ja, tomēr neskaidrības paliek, ieteiktu vērsties pie pediatra!
Lai veicas!

Cieņā dr. I.Strazds

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai ir pamats uztraukumam par kādu nopietnu sirds kaiti?
Labdien!

Esmu jauna, man ir 17 gadi. Jau vairāk nekā gadu mokos ar sirdsklauvēm, pulss ikdienā ir robežās no 130-160, kaut vai vienkārši sēžot. Pie slodzes pulss sasniedz 185s/min un spiediens pie slodzes ir 140/90.

Tāpat ir regulāras sāpes krūškurvī, pašā sirds rajonā, mugurā, kā arī zem ribām. Piebildīšu, ka ir arī regulāras galvassāpes. Analīzes ir normas robežās, ir veikta veloergometrija (grupveida ekstrasistoles slodzes laikā), EHO, MR sirdij, kur tika diagnosticēts - nedaudz samazināta kreisā kambara masa, neliela trikuspidāla regurgitācija, neliela labā kambara brīvās sieniņas aneirismātiska velvēšanās.

Ir arī bronhiālā astma un pagaidu diagnoze - sinusa tahikardija.
Vai ir pamatas nopietni uztraukties? Jo laiks iet, un es jūtos arvien sliktāk.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Ņemot vērā izmaiņas EHO KG, jākonsultējas ar kardiologu (bērnu kardiologs līdz 18.g.v.).

Sāpes sirdī visticamāk saistītas ar muguru, nevis sirdi. Iespējams, ka sirdsklauvju iemesls ir tā saucamā veģetatīvā distonija, tomēr grupveida ekstrasistoles slodzes laikā nav atstājamas bez ievērības.
Nepieciešamības gadījumā var konsultēties arī ar neirologu.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma