Kā pasargāt sevi un apkārtējos no baciļiem? 5 higiēnas likumi
Gaisa temperatūra, kas ir robežās no +10 līdz -10 grādiem pēc Celsija, ir ideāli apstākļi dažādiem baciļiem – tie ir dzīvotspējīgi pat vairākas dienas, turklāt šādā vidē aktīvi vairojas un izplatās. Kā pasargāt sevi un ģimeni no "lipīgajiem" baciļiem.
6 biežākie mīti par gripu
Lai izvairītos no gripas, vispirms jāpasargā sevi no nepareiziem priekšstatiem par šo lipīgo vīrusu infekciju, kas ik gadu aukstajos mēnešos cilvēkiem atņem ne vien darbaspējas, bet pat dzīvības.
5 zāļu tējas, kas palīdz efektīvi cīnīties ar saaukstēšanos
Drēgnais rudens laiks ir ne tikai nopietns pārbaudījums mūsu imunitātei, bet arī daudz biežāk liek meklēt dabas līdzekļus, piemēram, zāļu tējas, kas palīdz cīnīties ar klepu un saaukstēšanos. Kuras no tējām ir visefektīvākās, kā izvēlēties sev piemērotāko un kā to pareizi lietot?
Kā pareizi stiprināt imunitāti rudens mēnešos? Iesaka farmaceite
Imunitāte ir mūsu galvenais aizsargs cīņā ar rudens saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumu mūsu veselībai. Tās stiprināšanai ir pieejami visdažādākie līdzekļi. Kā neapjukt to plašajā klāstā, un kā pareizi lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai sasniegtu vēlamo efektu, kā arī – kādas dabas veltes stiprinās mūsu imunitāti?
Vai papildu vitamīni un minerālvielas nepieciešamas arī tiem, kuriem ar pašsajūtu viss kārtībā?
Vitamīni un minerālvielas atbild par normālu organisma funkcionēšanu, tie rūpējas par pareizu šūnu, orgānu un nervu sistēmas darbību. Vajadzīgās uzturvielas organisms saņem ar pārtiku, taču bieži to daudzums ir nepietiekams.
Ausu sāpes: Profilakse un ārstēšana
No vasaras atvadīties ir grūti – pat tad, kad ausis pluina auksts vējš, negribas likt cepuri un meklēt biezo šalli. Taču sapūstas ausis var izraisīt ļoti nepatīkamas izjūtas, spēcīgas sāpes un nopietnas veselības problēmas. Ko darīt, lai ausis nesāpētu, stāsta farmaceite.
Hepatīts – viltīgā un nepamanāmā slimība
Latvijā A, B un C hepatīts ir plaši izplatīta infekcijas slimība – Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2017. gadā ar akūtu vai hronisku vīrushepatītu sirguši vairāk nekā 2300 cilvēki. No saslimšanas ar hepatītu nav pasargāts neviens, turklāt šī slimība ir viltīga – nereti tās simptomi nav jūtami, un tā var netraucēti veikt posta darbus cilvēka organismā pat vairāku gadu garumā.
5 veidi, kā dziedāšana uzlabo veselību
Lai gan dziesma izsenis uzskatīta par vienu no latviešu spēka avotiem, daudzi mūsdienās sevi uzskata par nedziedātājiem. Iedzīvinot dziedāšanas tradīcijas, balss spēle "DzieDot" ne tikai sniegusi iespēju virtuālā kora sastāvā uz Dziesmu svētku lielās skatuves nokļūt ikvienam, bet arī ļauj tās lietotājiem iepazīt dziedāšanas pozitīvo ietekmi uz cilvēka organismu.
7 padomi Dziesmu un deju svētku dalībnieku veselībai
Dziesmu un deju svētki ir gaidītākais notikums ikvienam, jo īpaši katram kora vai deju kolektīva dalībniekam. Tā ir iespēja kopīgiem spēkiem stiprināt tradīcijas un atzīmēt mākslinieciskās dotības. Kā viens no gaidītākajiem kultūras notikumiem, šķiet, ka tā tuvošanos jūt visapkārt.
C hepatīts: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
C hepatīts ir infekcijas slimība, kas nopietni bojā aknu darbību un kuras rezultātā var attīstīties aknu ciroze, aknu mazspēja un vēzis. Tā ir viena no izplatītākajām un smagākajām vīrushepatītu formām. Nereti cilvēki var nemaz nenojaust, ka ir inficējušies ar šo vīrusu, jo aknu darbības bojājumi var attīstīties vairāku gadu garumā.