
Hepatīts – dzīvībai bīstams arī bez simptomiem
Ik gadu 28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Diemžēl hepatīta problēma nav sveša arī Latvijā, kur šī slimība tiek konstatēta krietni biežāk nekā Rietumeiropas valstīs. Latvijā lielākoties sastopams tieši C hepatīts, kamēr, piemēram, A hepatīta izplatība ir salīdzinoši neliela. Par hepatīta riskiem, simptomiem un veidiem, kā sevi no šīs slimības pasargāt, stāsta ģimenes ārste un farmaceite.

Kā parūpēties par savu veselību festivālu laikā?
Šajā nedēļas nogalē tūkstošiem apmeklētāju dosies uz "Positivus" festivālu, bet vēl pēc nedēļas mūzikas un mākslas mīļotājus pulcēs festivāli "Laba Daba" un "Summer Sound". Lai ilgi gaidītais notikums paliktu atmiņā tikai ar skaistiem brīžiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi un Slimības profilakses un kontroles centra speciālisti aicina festivāla apmeklētājus it visā ievērot mērenību.

7 padomi, kā stiprināt imunitāti vasarā: Iesaka farmaceite
Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un jau tagad parūpētos par savu veselību ziemā. Farmaceite dalās idejās, kā norūdīt organismu un stiprināt tā dabiskās aizsargspējas.

Kā rīkoties, ja esi saslimis pirms lidojuma? Iesaka farmaceite
Ilgi gaidītu ceļojumu var vienkārši sabojāt negaidīta saslimšana, jo īpaši gadījumos, kad galamērķi iecerēts sasniegt lidojot. Lidošana pati par sevi nav bīstama veselībai, taču noteiktos apstākļos, piemēram, saaukstēšanās gadījumā vai pēc nopietnām saslimšanām, jābūt uzmanīgam.

Kā atpazīt magnija trūkumu organismā? Skaidro speciālisti
Bieži vien situācijās, kad piemeklē nespēks, miega traucējumi un nomākts garastāvoklis, dzirdam ieteikumus lietot magniju. Taču vai tas tiešām ir īstais risinājums? Kā darbojas magnijs, kādos gadījumos tas tiešām ir nepieciešams un kā to uzņemt? Skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, neiroloģe un algoloģe Daina Jēgere un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.

6 ieteikumi, kā atgūties pēc Līgo svētkiem: Iesaka ārste
Ar koncertiem, mielastiem un dažādiem krāšņiem pasākumiem visā Latvijā aizvadīti Līgo svētki. Liels ugunskurs, Jāņu vainags, siers, alus un šašliks ir neatņemama svētku sastāvdaļa ikvienā līgotāju pulkā. Lai ātrāk atgūtu fizisko formu un labu pašsajūtu pēc kārtīgām svinībām, ārste sniedz vairākus ieteikumus, kuri noderēs ikvienam līgotājam.

Kā svētkos nepārēsties un izvairīties no paģirām nākamajā dienā? Iesaka uztura speciāliste
Tuvojas Jāņi, un tas nozīmē daudz gardumu, šašliku, salātu, limonāžu un, protams, alkoholisko dzērienu. Svētkos gandrīz nav iespējams ievērot pareizu uztura režīmu, tāpēc mēdzam pārēsties un nākamajā dienā ciest no smaguma sajūtas, papildu kilogramiem uz svariem, bet daži arī no paģirām.

Ko ieteicams iekļaut aptieciņā, lai vasaras saulgrieži būtu veselībai droši?
Līgo svētki ir laiks, kad uz pāris dienām izrauties no darba vides, lai atpūstos un kopā ar ģimeni, draugiem un radiem atzīmētu vasaras saulgriežus. Lai gada visgarākās dienas svinības un līgošana visas Jāņu nakts garumā nesagādātu negaidītas veselības problēmas vai sadzīviskas rūpes, farmaceite sniedz ieteikumus par to, kas katram būtu jāiekļauj savā Jāņu aptieciņā.

Kā apmeklēt pirti, nekaitējot sirds veselībai?
Karsta, smaržīga un no visiem sārņiem attīroša – pirts jau izsenis ir bijusi ne tikai vieta, kur mazgāties, bet arī atgūt emocionālo līdzsvaru un atbrīvoties no stresa. Vai visiem cilvēkiem ir ieteicama augstā temperatūra, un kādus pirts rituālus izvēlēties, lai nekaitētu sirds veselībai, stāsta farmaceite.

Kas jāzina par kodumiem un dzēlieniem kukaiņu aktivitātes laikā? Stāsta ekspertes
Vasaras sākumā arvien vairāk uzturamies ārpus telpām, pie dabas, dārzos, pie ūdens tilpnēm. Taču rosīgāki kļūstam ne vien mēs paši, bet arī uzmācīgajiem kukaiņiem ir sācies lielās aktivitātes laiks. Kādi ir kukaiņu kodumi un to sekas? Un kā no tiem visveiksmīgāk izvairīties?