Kā "uzlādēt" sevi pavasarī? Iesaka eksperti
Pavasaris tradicionāli ir laiks, kad vairāk domājam, kā uzlabot fizisko un emocionālo labsajūtu, uzmundrināt organismu un dzīvot ilgāk un labāk. Ekspertu komanda piedāvā noderīgus instrumentus, kas ļaus ikvienam izmēģināt biohakeru pieeju, lai kļūtu par sevis labāko versiju.
Kā stiprināt imunitāti, sagaidot pavasari, un izvairīties no saslimšanas? Iesaka farmaceite
Pavasaris tuvojas straujiem soļiem, un tā vien gribas atteikties no biezajām ziemas drēbēm un uzvilkt ko plānāku un ērtāku. Farmaceite gan vērš uzmanību tam, ka vitamīnu trūkums un novājināts organisms var būt iemesls saslimšanai, ko atnes pārāk strauja pavasara sagaidīšana.
Kā palīdzēt organismam atgūties pēc antibiotiku lietošanas? Iesaka farmaceite
Antibiotikas ir viens no spožākajiem atklājumiem medicīnas vēsturē un joprojām daudzās situācijās vienīgais risinājums infekcijas slimību novēršanai, piemēram, gripai, angīnai, bronhītam. Tās spēj efektīvi iznīcināt baktērijas, kas izraisa saslimšanas, taču vienlaikus arī nogalina labās baktērijas, kas nepieciešamas normālai organisma funkcionēšanai.
Cilvēka papilomas vīruss – dzemdes kakla vēža galvenais izraisītājs
Atšķirībā no citiem vēža veidiem, dzemdes kakla vēzim ir skaidri zināms izraisītājs. Gandrīz 100% gadījumu dzemdes kakla vēzi izraisa cilvēka papilomas vīruss (CPV). Startautiski šo vīrusu dēvē par human papillomavirus (HPV). Kaut arī Latvijā kopš 2010. gada meitenēm vecumā no 12–18 gadiem ir pieejama bezmaksas vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu, pagaidām vakcinētas ir mazāk nekā puse šīs vecuma grupas meiteņu.
Saaukstēšanās, gripa un elpceļu infekcijas: Kā no tā izvairīties un ko darīt, ja gadījies saslimt?
Mitrie un vēsie laika apstākļi ziemas sezonā ik gadu veicina saslimstību ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām un gripu. Arī šī ziema nav izņēmums. Lai arī rudenī slimošana sākās salīdzinoši vēlāk nekā gadu iepriekš, šobrīd gripa un dažādas elpceļu infekcijas tikai pieņemas spēkā.
Kā rīkoties, ja slēpošanas kūrorta laikā piemeklē gripa? Skaidro eksperti
Slēpošana ir viens no nedaudzajiem iemesliem, kāpēc cilvēki gaida ziemu – tā ne tikai aizstāj ziemā tik nepietiekamās fiziskās aktivitātes, bet arī sagādā lielisku atpūtu un izklaidi. Daudzi labprāt izmanto ziemas atvaļinājumu, lai dotos uz kādu no kalnu slēpošanas kūrortiem un ļautos ziemas priekiem. Bet ko darīt, ja jau pirmajā ceļojuma dienā lauž kaulus un sāp galva?
Psihoterapeite: "Mūsu sabiedrībā ļoti pietrūkst adekvātu rūpju par sevi"
Kaut arī teorētiski lielākā daļa cilvēku atzīst, ka veselība viņiem ir pirmajā vietā, ikdienā ne visi velta laiku tam, lai parūpētos par sevi. Mēs varam ar vislielāko atbildību izdarīt darba pienākumus un parūpēties par ģimenes locekļu vajadzībām, bet dažkārt aizmirstam par mums vistuvāko cilvēku – sevi pašu.
Aptauja: 4 no 10 cilvēkiem nekad nav pārbaudījuši D vitamīna līmeni organismā
Latvijas platuma grādos D vitamīns trūkst teju ikvienam, un tā deficīts var radīt nopietnu apdraudējumu veselībai. Turklāt bieži D vitamīna deficītam nav acīmredzamu simptomu, tāpēc mediķi reizi gadā iesaka pārbaudīt tā koncentrāciju asinīs. Taču, neskatoties uz situācijas nopietnību, cilvēki ir pārāk vieglprātīgi.
Ārste: Gripa biežāk skar tos, kuru vispārējais veselības stāvoklis jau sākotnēji nav labs
Šobrīd valstī ir izsludināta gripas epidēmija, tāpēc nepieciešams pievērst vairāk uzmanības veselībai un dažādiem profilaktiskajiem pasākumiem labas veselības uzturēšanā. Gripa, saaukstēšanās un dažādas citas slimības mūs visvairāk apdraud brīdī, kad imunitāte ir novājināta.
Ziemas peldes jeb roņošana: Ekspertu ieteikumi iesācējiem
Ziemas aukstums labi der, lai norūdītos. Viens no veidiem ir peldes ledainā ūdenī, tomēr tas jādara ar apdomu un nekad vienatnē. Kā pareizi uzsākt ziemas peldēšanu, ja nolemts roņot, kas jādara, lai sagatavotos pirmajai peldei un kā pēc tās palutināt ādu, lai tā būtu starojoši skaista?