
Kā karstā laikā saudzēt veselību? Iesaka mediķi
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs karstuma dēļ izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu. Svelme gaidāma vairākas dienas, un, lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem.

Laimas slimība: Kā to laikus pamanīt?
Bieži vien cilvēki nemaz neievēro, ka piesūkusies ērce, un tikai pēc dažām dienām vai pat pēc mēneša kaut kur uz ādas pēkšņi parādās sarkans centa izmēra plankums, turklāt ar tendenci palielināties. Kā rīkoties, lai izvairītos, un ko darīt, ja ērce piesūkusies?

Ārste: "Aknu veselības problēmas konstatēt uzreiz iespējams tikai retos gadījumos"
Pašsaprotami šķiet – ja reiz mums nekas nesāp, tad veselības problēmu nav. Diemžēl šo apgalvojumu nevaram attiecināt uz lielāko cilvēka iekšējo orgānu – aknām, kas par sevi liek manīt vien tad, kad ir jau stipri bojātas.

5 tehnoloģiju inovācijas, kas var palīdzēt uzlabot veselību un dzīves kvalitāti
Mūsu dzīvi, darbu, savstarpējo komunikāciju un teju katru ikdienas soli ietekmē neskaitāmas tehnoloģijas un inovatīvas ierīces. Bet vai tās ir tik gudras, lai palīdzētu paildzināt cilvēku mūžu un uzlabot veselību?

Vai latvieši var kļūt par ilgdzīvotāju nāciju? 4 padomi, kā dzīvot ilgāk un kvalitatīvāk
Ilgāks mūžs jau izsenis ir bijis viens no lielākajiem cilvēces izaicinājumiem. Ilgdzīvotājiem, kuri pārkāpuši 100 gadu slieksni, bieži vaicā veiksmes formulu ilgākam mūžam, meklējot pieeju, kas ļautu ikvienam to atkārtot. Vai latvieši var kļūt par ilgdzīvotāju nāciju – tas ir viens no galvenajiem jautājumiem, ko aktualizē pašmāju biohakeru kustība.

Ārste: Šogad valsts apmaksāta C hepatīta terapija kļuvusi pacientiem pieejamāka
"Šobrīd mēs redzam ļoti labvēlīgu valsts attieksmi C hepatīta jomas sakārtošanā," uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas virsārste asociētā profesore Indra Zeltiņa. No šī gada 1. janvāra ir paplašināta pacientu grupa, kurai ir iespējams saņemt valsts apmaksātu terapiju C hepatīta ārstēšanai.

Vitamīnu trūkums pavasarī: Kā to novērst?
Nogurums, vājums, miegainība vai šķietami uz neatgriešanos zudis skaistums… Kurš gan pavasarī nav izjutis kādu no šīm problēmām! Viens no galvenajiem cēloņiem ir hipovitaminoze – viens no vitamīnu disbalansa veidiem, nepietiekams vitamīnu daudzums organismā, kura cēlonis un vienlaikus arī risinājums meklējams galvenokārt uzturā.

Kā "uzlādēt" sevi pavasarī? Iesaka eksperti
Pavasaris tradicionāli ir laiks, kad vairāk domājam, kā uzlabot fizisko un emocionālo labsajūtu, uzmundrināt organismu un dzīvot ilgāk un labāk. Ekspertu komanda piedāvā noderīgus instrumentus, kas ļaus ikvienam izmēģināt biohakeru pieeju, lai kļūtu par sevis labāko versiju.

Kā stiprināt imunitāti, sagaidot pavasari, un izvairīties no saslimšanas? Iesaka farmaceite
Pavasaris tuvojas straujiem soļiem, un tā vien gribas atteikties no biezajām ziemas drēbēm un uzvilkt ko plānāku un ērtāku. Farmaceite gan vērš uzmanību tam, ka vitamīnu trūkums un novājināts organisms var būt iemesls saslimšanai, ko atnes pārāk strauja pavasara sagaidīšana.

Kā palīdzēt organismam atgūties pēc antibiotiku lietošanas? Iesaka farmaceite
Antibiotikas ir viens no spožākajiem atklājumiem medicīnas vēsturē un joprojām daudzās situācijās vienīgais risinājums infekcijas slimību novēršanai, piemēram, gripai, angīnai, bronhītam. Tās spēj efektīvi iznīcināt baktērijas, kas izraisa saslimšanas, taču vienlaikus arī nogalina labās baktērijas, kas nepieciešamas normālai organisma funkcionēšanai.