Medicīna

Ganglionīts: Simptomi, cēloņi un ārstēšana

Farmācija

Apinis: Kas notiek Latvijas farmācijā?
Biežāk uzdotie jautājumi par kompensējamiem medikamentiem

Rehabilitācija

10 veidi, kā peldēšana uzlabo veselību
Ieteikumi drošai videi ikviena seniora mājoklī

Veselīgs dzīvesveids

9 pazīmes, kas var liecināt par C vitamīna trūkumu organismā
Upesleju internātpamatskolā–rehabilitācijas centrā uzņem izglītojamos no visas Latvijas

Nedēļas tēma

Sauļošanās: par un pret

Sauļošanās: par un pret

Ar saulaino dienu iestāšanos jautājums par sauļošanās labumu vai kaitīgumu atkal kļūst aktuāls. Līdz šim speciālisti un zinātnieki nav vienojušies, vai tomēr sauļoties vai nē, un katram no tiem ir savi argumenti.

Aktuālie piedāvājumi

Upesleju internātpamatskolā–rehabilitācijas centrā uzņem izglītojamos no visas Latvijas

Upesleju internātpamatskolā–rehabilitācijas centrā uzņem izglītojamos no visas Latvijas

2018./2019. mācību gadā aicinām pieteikties izglītojamos Upesleju internātpamatskolā–rehabilitācijas centrā licencētās speciālās pamatizglītības programmās – izglītojamajiem ar somatiskām saslimšanām, ar mācīšanās traucējumiem, ar fiziskās attīstības traucējumiem, ar garīgās attīstības traucējumiem; speciālās pirmsskolas izglītības programmā izglītojamajiem ar jauktiem attīstības traucējumiem, kā arī pamatizglītības programmā.

"Levenhuk Baltic" palielināmie stikli un digitālās lupas profesionālai un mājas lietošanai

"Levenhuk Baltic" palielināmie stikli un digitālās lupas profesionālai un mājas lietošanai

Plašajā optisko instrumentu klāstā palielināmie stikli un lupas ieņem īpašu vietu. Tās ir domātas ne tikai cilvēkiem ar redzes traucējumiem, bet arī ir neaizstājams darba instruments daudzās profesionālajās jomās. Ar tā palīdzību darbu iespējams paveikt ar vislielāko precizitāti un iegūt maksimāli augstus rezultātus.

Video

Veselīgs uzturs menopauzes laikā: Skaidro eksperte

Veselīgs uzturs menopauzes laikā: Skaidro eksperte

Sievietes veselību menopauzē ietekmē ne tikai izmaiņas hormonālajā sistēmā, bet arī dzīvesveids un uzturs. Dietoloģe aicina sievietes mainīt sliktos paradumus un stāsta par ieteicamo uzturu menopauzes laikā, lai saglabātu dzīves kvalitāti un izvairītos no saslimšanas ar sirds asinsvadu slimībām, osteoporozes un aptaukošanās.

Produktu testi

Oshadhi tējas koka ēteriskā eļļa

Oshadhi tējas koka ēteriskā eļļa

Maijā medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bernadeta" piedāvā testēt Oshadhi tējas koka ēterisko eļļu.

Testa rezultāti: Gold-Vit D3 Junior mutē šķīstoši pulveri

Testa rezultāti: Gold-Vit D3 Junior mutē šķīstoši pulveri

Martā medicine.lv sadarbībā ar vitamini.lv piedāvā testēt jaunākās paaudzes D vitamīnu bērniem un pusaudžiem - Gold-Vit D3 Junior.

Dzintars FUTURE FORMULA SOS kāju balzams un balzāms kāju pēdām

Dzintars FUTURE FORMULA SOS kāju balzams un balzāms kāju pēdām

Maijā medicine.lv sadarbībā ar AS "Dzintars" piedāvā testēt divu produktu komplektu - FUTURE FORMULA SOS kāju balzamu un mīkstinošu balzāmu kāju pēdām.

Uzņēmējs runā

Zobu tehniskā laboratorija. SIA "Dentālā studija"

zobu_implanti_10

Zobu implanti ir skrūves no titāna sakausējuma, ko izmanto zaudētā zoba saknes aizvietošanai, ieskrūvējot to žokļa kaulā. Titāns tiek izmantots tāpēc, ka tas ir vienīgais biosaderīgais materiāls – organisma atgrūšanas gadījumi ir ļoti reti – kurš turklāt ir arī ļoti izturīgs.

Atbild eksperti

Vai var zāļu "Nebilet 5 mg" devu samazināt uz pusi?
Labdien!

Man ir 58 gadi.

Deviņus gadus atpakaļ man bija infarkts. Lietoju "Cardace", "Sortis", "Verospiron", "Aspirīnu" un "Nebilet". "Nebilet" lietoju aptuveni gadu.

Pēdējā laikā asinsspiediens man turas 120/65 vai vēl zemāks. Tāpēc man radās jautājums par "Nebilet" - vai var samazināt tā devu uz pusi?
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Diemžēl neesat norādījis Jūsu sirds pulsa ātrumu un "Cardace" stiprumu. Šie dati ir svarīgi Jūsu zāļu lietošanai. Tikai ar pilnu informāciju var atbildēt uz jautājumu.

"Nebilet" galvenokārt iedarbojas uz sirds ritmu - palēlina pulsu un līdz ar to samazina asinsspiedienu.

Noteikti, mainot zāļu devas, jākonsultējas ar ārstu. Nākošās vizītes laikā to pārrunājiet ar savu ārstu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai "Combodart" ir drošas zāles?
Labdien!

Vai "Combodart" ir drošas zāles?

Rūpīgi izlasīju aprakstu, kas nāk līdzi un kļuva baisi. Tik daudz blakņu un ierobežojumu. Piem.: "Divos 4 gadus ilgos klīniskos pētījumos sirds mazspējas (apvienots ziņoto traucējumu termins, kas ietver galvenokārt primāro sirds mazspēju un sastrēguma sirds mazspēju) sastopamība pacientiem, kuri lietoja dutasterīdu kombinācijā ar alfa blokatoru, galvenokārt tamsulosīnu, BIJA LIELĀKA nekā pacientiem, kuri nelietoja šādu kombināciju. Šajos divos pētījumos sirds mazspējas sastopamība bija neliela ≥1%) un abos pētījumos atšķirīga," utt. Tur ir minēts, ka iespējamas neatgriezeniskas organisma izmaiņas.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Jūs tekstu esat lasījis pārāk burtiski, nesaprotot visu informāciju kopumā. Informācija ir sarežģīta un pilnībā saprotama tikai cilvēkiem ar medicīnisku izglītību.

Jūsu norādītajā tekstā ir teikts, ka sirds mazspējas sastopamība, lietojot "Combodart", bija LIELĀKA nekā pacientiem, kuri nelietoja šādu kombināciju. Šajos divos pētījumos SIRDS MAZSPĒJAS SASTOPAMĪBA BIJA NELIELA - APMĒRAM 1% (1 cilvēkam no 100).

Ja Jūs lasījāt uzmanīgi, tad tur minēts arī šāds teksts:

"Ņemiet vērā, ka ne visas nevēlamās blakusparādības, kas novērotas atsevišķo sastāvdaļu lietošanas gadījumā, novērotas arī "Combodart" lietošanas gadījumā, taču tās norādītas ārsta zināšanai."

Jebkurš medikaments pirms izmantošanas cilvēku ārstēšanā tiek ļoti rūpīgi un ilgstoši pārbaudīts. Palaižot tirgū, tiek rūpīgi izvērtēti ieguvumi un riski no konkrētā medikamenta. Pie blakusparādībām tiek minētas visas iespējamās, kas ne visiem izpaužas. Tiek arī norādīts, vai tās izpaužas bieži vai reti.

Uzticieties ārstam, kas izrakstījis Jūsu zāles.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kādas problēmas varētu būt pēc aborta?
Labdien!

Pirms mēneša bija aborts, taču pēc aborta asinis bija tikai mazliet. Mēnešreizes nav vēl sākušās. Pēc dzimumakta parādījās asinis un vakarā jau asiņošana bija beigusies. Biju pie ginekologa, taču neko neizskaidroja, tikai atklāja 4 cm lielu cistu ar melniem punktiem. Izrakstīja "Duphaston" zāles, lai sāktos mēnešreizes, un viss. Vai varētu būt iestājusies grūtniecība vai problēma ir kāda cita?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Parasti pēc aborta mēnešreizes, agrākais, sākas pēc 1 mēneša. Var sākties arī pēc 2 mēnešiem. Jūsu gadījumā iespējams, ka ir olnīcu darbības traucējumi kā aborta sekas. Jūsu ginekologs jau ārstēšanu ir ieteicis.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības