medicine.lv skaitļos

Lietotāji online159
Aktīvie uzņēmumi12228
Nozares raksti1461
Ekspertu atbildes21477
Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Banner 580x140
Sociofobija: Simptomi, cēloņi un ārstēšana

Jaunākais forumā

Medicīna

Kā atrast savam sejas ādas tipam piemērotāko attīrīšanas līdzekli?

Farmācija

Medikamentu trūkums Latvijā: Kā rīkoties? Skaidro farmaceite

Rehabilitācija

Veselīgs dzīvesveids

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Inovatīvas tehnoloģijas skaistumam un veselībai, kas uzlabo dzīves kvalitāti, – tehnoloģija no sistēmas WebWellness!

Inovatīvas tehnoloģijas skaistumam un veselībai, kas uzlabo dzīves kvalitāti, – tehnoloģija no sistēmas WebWellness!

Tehnoloģijas skaistumam un veselībai no sistēmas WebWellness – viegli lietojamas mājas apstākļos! 

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Testa rezultāti:

2022. gada novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvāja testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "HealthAid® Chromium Picolinate" – uzturvielas normālai augšanai, veselībai un labsajūtai

Testa rezultāti:

2022. gada novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "HealthAid® Chromium Picolinate" 1800µg – uztura bagātinātāju normālai augšanai, veselībai un labsajūtai.

Testa rezultāti: 100% dabiskās "Pure Skin Food" eļļas tavam skaistumam

Testa rezultāti: 100% dabiskās

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar 100% dabisku produktu platformu Naturetty.lv piedāvāja testēt divus produktus no zīmola "Pure Skin Food" – dziļi attīrošu un detoksicējošu eļļu sejas ādai un eļļu mutes dobuma higiēnai un zobu veselībai. 

 

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrā iespējams veikt vienu no jaunākajām un modernākajām diagnostikas metodēm Latvijā. Tā ir pozitronu emisijas tomogrāfija kombinācijā ar datortomogrāfiju, kas ir ļoti svarīga metode onkoloģisko pacientu izmeklēšanā.

Dr. Ohhiras kalogēns: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Ohhiras kalogēns: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Svētku gaidīšanas laikā, kad meklējam īpašas savu mīļo cilvēku palutināšanas iespējas, vērtīga dāvana varētu būt "Dr. Ohhira" dzeramā kolagēna kurss vienam gadam. Kompleksa pamatā ir unikāla japāņu mikrobiologa izstrādāta dzeramā kolagēna formula.

Atbild eksperti

Vai Dr. Tereško tēja pazemina asinsspiedienu?
Labdien!

Man ir 63 gadi. Man vakaros, manuprāt, ir zems asinsspiediens un rets pulss - 112/67, pulss dažreiz ir 55, pat 51. Ārsti jau kopš bērnības nevar atrast un konstatēt aritmiju, jo tā ir neregulāra. Pulss mēdza būt ap 180, māku un varu pats to apturēt. Tas gan bērnībā un jaunībā. Tagad mēdz būt pulsa izkritieni 10 minūšu garumā. Pagaidām netieku pie ārsta.

Vai Tereško tēja sirdij vēl vairāk samazinās asinsspiedienu? Vai man drīkst lietot Tereško tēju sirdij?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! Tereško tēja sirds veselībai pazemina asinsspiedienu. Ja asinsspiediens jau tā ir pazemināts, šo tēju nevajadzētu lietot....

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Palielināts B12 bērnam - vai ir pamats satraukumam?
Labdien!

Taisīju asins analīzes meitai (7 gadi). Viss no pārbaudītā (pilna asins aina, ferritīns, dzelzs, vitamīns D utt. ) bija normas robežās, bet B12 bija 974, kas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekš. Bērns slikti ēd. Jau vairākus gadus atsakās ēst gaļu, zivis un daudzus citus ēdienus. Dzer vitamīnus. Ģimenes ārste problēmu nesaskata B12 rādītājā. Man tomēr, salasoties internetā, nedaudz nemierīgi. Vai uztraukumam ir pamats? Vai ir vērts vēl kaut ko pārbaudīt? Pie kura ārsta griezties? Vai viss ir normāli un šie skaitļi nav tik lieli?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Iespējams, ka vitamīni , kurus meitai dodat, satur B12 vitamīnu. Tāpēc arī analīzēs Vit B12 līmenis uzrādās augstāks par normu. Papildus jālieto D vitamīns, bet citus vitamīnus labāk uzņemt ar uzturu, izņemot, ja ārsts ieteicis citādi. B12 norma ir no 200-1100ng/ml. Ja meitai nav nekādu sūdzību, ar aknu testiem viss ir kārtībā, par B12 līmeni nebūtu jāuztraucas....

Pediatrija / bērnu veselība

Sirds sagurums, galvas reibonis un sajūta, ka noģībšu, - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Jau kādu laiku ir sajūta, ka sirds pat apguļoties gurst, lēni strādā, tāpat reibst galva un sāku neadekvāti žāvāties. Sajūta ir nepatīkama, liekas, ka tūlīt atslēgšos un noģībšu, kaut gan esmu atgūlusies.

Septembrī biju slima ar Covid, un no augstās temperatūras un spiediena galvā kaut kas plīsa, - tā iesāpējās, ka pat iekliedzos. Pēc tam palika karsti un sarkana seja. Pēc laiciņa viss pārgāja, bet klepojot ļoti sāpēja galva, bija jātur pie deniņiem ar rokām.

Tika veikta magnētiskā rezonanse, bet neko neatklāja, dupleogrāfā redz, ka labās puses asinsvadi ir iedzimti šaurāki - 4.5 un 2.5. Kakla daļā asinsvados pangas. Neirologs neko neizrakstīja, tikai kontroli pēc gada.

Ar ko varētu būt saistītas šīs sajūtas un ko darīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Pēc tā, ka asinsvados ir pangas, spriežu, ka esat pusmūža sieviete. Ja doplerogrāfijā viss puslīdz ir kārtībā un galvas magnētiskā rezonansē nekādas novirzes no normas nav atrastas, jāmeklē vaina citur. Vai ir veiktas asins analīzes un pārbaudīta sirds darbība? Kas ar asinsspiedienu? Iesaku aiziet pie sava ģimenes ārsta, lai izmeklētos un atrastu cēloni sliktajai pašsajūtai....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Sadarbības partneri