
Kādi vitamīni un minerālvielas noderēs, uzsākot sportot? Konsultē farmaceits
Fiziskās aktivitātes ir lieliska daudzu slimību profilakse, turklāt, pārdomāti veiktas, spēj uzlabot ne vien mūsu fizisko, bet arī emocionālo pašsajūtu. Kā pareizi sākt sportot bez pārspīlējumiem un kādi vitamīni un minerālvielas šajā posmā ir īpaši būtiski mūsu organismam? Konsultē farmaceits.

Kā rudenī un ziemā justies labi? Iesaka speciālisti
Rudenī un ziemā mūsu ikdiena ievērojami mainās – dienas kļūst īsākas un tumšākas, laiks auksts un mitrs. Kā šie ārējie apstākļi ietekmē mūsu organismu? Kā tumšajā gada periodā rūpēties par savu veselību un labsajūtu, emocionālo pašsajūtu, veselīgu miegu, atbilstošu uzturu un kustību prieku, konsultē ģimenes ārste un farmaceite.

Rudens garderobe – kā turpināt āra fiziskās aktivitātes, lai nesaslimtu?
Garas pastaigas, riteņbraukšana, nūjošana, skriešana vai pat lapu grābšana un pēdējie darbi dārzā – tie ir vien daži no fizisko aktivitāšu piemēriem, kas palīdz uzturēt veselību un ķermeni labā formā. Tomēr farmaceite atgādina – tāpat kā ikdienas garderobe mainās līdzi gadalaikiem, arī sporta apģērbam, pat nemainot pašu aktivitātes veidu, jāmainās līdz ar laikapstākļiem.

Ko ņemt vērā, uzsākot treniņus ārā rudens sezonā? Iesaka fitnesa trenere
Gada vēsajos mēnešos, sportojot ārā, cilvēks lieliski norūdās, tas palīdz ķermenim būt noturīgākam pret gaisa temperatūras izmaiņām un stiprina imunitāti ilgtermiņā. Lai arī svaigs gaiss un sports ir vitāli nozīmīgs cilvēka veselībai, mainoties sezonām, ir svarīgi pievērst uzmanību piemērotam apģērbam, uzturam un citām niansēm, kas var būtiski ietekmēt labsajūtu kā sportošanas laikā, tā pēc tās.

5 padomi aktīvākai ikdienai: Iesaka eksperti
Tuvojoties gada aukstākajiem mēnešiem, aizvien vairāk laika pavadām iekštelpās un nododamies mazkustīgākiem laika pavadīšanas veidiem, gulšņājot pie TV vai “sēžot” internetā. Taču šādai mazkustībai nav tikai sezonāls raksturs. Aizvien vairāk tiek runāts par to, ka sēdēšanas nelabvēlīgā ietekme uz veselību ir pielīdzināma smēķēšanai. Turklāt mazkustīgums būtiski ietekmē arī mūsu pašsajūtu.

5 svarīgi vitamīni, kas jāuzņem, ja ar sportu esi uz “Tu”
Ja cilvēks nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, līksmo gan kardiovaskulārā, gan endokrīnā un nervu sistēma, arī balsta un kustību aparāts. Tomēr jo vairāk cilvēks sporto, jo rūpīgāk jādomā, kā papildināt uzturu ar vitamīniem un minerālvielām.

Kā uzsākt peldēšanas treniņus?
Iespējams, tieši šis ir labākais gada brīdis, lai rosinātu ikvienu uzsākt treniņus ūdenī, apgūt pamata peldēšanas prasmes un pēc tam turpinātu nodarboties baseinā visu cauru gadu, iekļaujot ūdens aktivitātes dzīvesveida modelī.

Kā tikt galā ar slodzi Dziesmu un Deju svētku laikā? Stāsta speciālisti
Dziesmu un Deju svētku laiks sniedz daudz skaistu, neaizmirstamu mirkļu, kā arī prasa daudz spēka un emocionālo ieguldījumu no tā dalībniekiem. Kā parūpēties par sevi lielas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos un palīdzēt sev svētku laikā justies labi?

7 padomi, lai sagatavotos intensīvai slodzei vasaras pasākumos: Iesaka ģimenes ārste
Esam gatavi iet un darīt, piedalīties vairāku stundu, dienu vai pat nedēļu ilgos pasākumos, sacensībās – daudziem šovasar vēl priekšā aktīvi pasākumi ar augstu intensitāti kā Dziesmu un deju svētki, maratoni, ceļojumi u. c. Pirms tiem allaž vērts apstāties un pajautāt sev: “Kā ar manu veselību? Vai ne tikai es vēlos, bet arī mans organisms ir fiziski gatavs piedalīties?”

Padomi veselīgām aktivitātēm visai ģimenei: Iesaka farmaceite
Tuvojoties vasarai, arvien vairāk uzturamies svaigā gaisā, iesaistāmies dažādās fiziskās aktivitātes un pasākumos. Kādēļ veselīgas fiziskās aktivitātes ir svarīgas un kādas aktivitātes izvēlēties, lai interesanti būtu visai ģimenei? Stāsta farmaceite.