
Kā pareizi veikt kardiotreniņu un stiprināt sirdi mājas apstākļos?
Pašizolācija un pulcēšanās ierobežojums nav iemesls atstāt novārtā savu sirdi. Tagad tās spēks un organisma izturība ir īpaši svarīga, tādēļ bez kardiotreniņa jeb aerobās slodzes neiztikt. Kā todarīt mājas apstākļos?

Kā pareizi vingrot mājas apstākļos? Skaidro treneris
Šobrīd sporta klubi ir slēgti, treniņi atcelti un daudziem no mums ievērojami vairāk laika sanāk pavadīt mājās Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas dēļ. Tādēļ īpaši aktuāls kļūst jautājums par to, kā nodrošināt pilnvērtīgas fiziskās aktivitātes bez ierastajiem treniņiem un dažādu organizētu sporta iespēju pieejamības. Ko varam darīt paši? Kā pareizi vingrot mājas apstākļos?

Kā veiksmīgi uzsākt sportot, saglabājot motivāciju arī turpmāk?
"No Jaunā gada sākšu sportot un dzīvot veselīgāk!" – reti kurš no mums vismaz reizi dzīvē nav izvirzījis sev šādu apņemšanos. Taču bieži vien šie plāni tā arī paliek nerealizēti – reizēm trūkst laika, citreiz motivācijas vai rodas dažādi apstākļi, kas traucē šo ieceri vērst par realitāti. Kādēļ tā notiek? Ko ieplānojam nepareizi?

7 ieteikumi gudram ikdienas kardiotreniņam
Lai sirds strādātu nevainojami, tā ir jāstiprina. Un tātad – bez kardiotreniņa neiztikt nevienā gadalaikā. Kā to darīt gudri, stāsta VCA fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Guna Vītoliņa un farmaceite Tērbatas aptiekas (Mēness aptieka) vadītāja Ieva Virza.

8 ieguvumi, ko sniedz intīmais fitness
Intīmais fitness ir īpašs vingrinājumu komplekss sievietēm, kas trenē iegurņa pamatnes muskulatūru. Kaut arī ikdienā par iegurņa pamatnes muskulatūru tiek runāts maz, tai ir liela nozīme sievietes veselības un labsajūtas nodrošināšanā, jo tā balsta gan urīnpūsli un zarnu traktu, gan olnīcas un dzemdi.

Kā uzņemt nepieciešamās uzturvielas sportistam-veģetārietim? Iesaka uztura speciāliste
Veģetārisma jēdziens ir ļoti plašs. Tā definīcijas ir dažādas, sākot no vienkārša paraduma neēst gaļu un beidzot ar filozofiju dzīvot tā, lai neradītu kaitējumu un ciešanas ne dzīvniekiem, ne augiem. Veģetārisma sakarā nereti nākas atbildēt uz dažādiem ar uzturu saistītiem jautājumiem.

Kā pareizi sportot, nenodarot kaitējumu sirdij? Skaidro kardioloģe
Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes pozitīvi ietekmē sirds veselību, taču, izvēloties nepiemērotas intensitātes treniņus, sekas var būt gluži pretējas. Sabiedrībā pastāv maldīgs uzskats par to, ka treniņam ir jābūt grūtam, lai tas būtu vērtīgs, kamēr praksē šādi treniņi, īpaši iesācējiem, nevajadzīgi noslogo sirdi un muskuļus.

Kādu labumu mūsu veselībai dod pastaigas mežā? Stāsta ģimenes ārste
Fiziskas aktivitātes svaigā gaisā ir sens veselības stiprināšanas veids, ko jau pirms 1000 gadiem grāmatā "Medicīnas kanons" minējis persiešu ārsts Avicienna. Mūsdienās, kad aizvien vairāk laika pavadām iekštelpās un trauksmainajā pilsētvidē, ir īpaši svarīgi atjaunot spēkus un parūpēties par savu veselību, atpūšoties dabā. Par svaiga gaisa un meža labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu stāsta ģimenes ārste.

Kā pareizi nodarboties ar nūjošanu? Iesaka instruktore
Laiks kļūst arvien lietaināks un drēgnāks, tādēļ ārpus telpām mēdzam uzturēties daudz nelabprātāk. Tomēr jāpatur prātā, ka aktivitātes svaigā gaisā visos gadalaikos, it īpaši vīrusu un saaukstēšanās periodā, ir būtisks priekšnoteikums mūsu imunitātes un vispārējās veselības stiprināšanai. Kā varam aktīvi pavadīt laiku vēsajā sezonā? Kādas aktivitātes būs piemērotas arī senioriem?

5 padomi, kas jāatceras, sākot apmeklēt sporta zāli
Oktobris tradicionāli ir tas mēnesis, kurā sporta zāles piepilda cilvēki, kuri vēlās vingrot. "Vasara ir beigusies, ņemot sev līdzi sauso un silto laiku, kurā bija patīkami trenēties ārā, tāpēc sporta zāles piepildās ar tiem, kuri vai nu vasarā netrenējās vispār vai deva priekšroku sportošanai ārā.