Kā uzturs ietekmē ādas stāvokli? Stāsta dermatoloģe-dietoloģe
Daudzu ādas slimību gadījumā izšķiroša nozīme ir dzīvesveidam. Viena no būtiskākajām dzīvesveida sastāvdaļām ir pilnvērtīgs, sabalansēts un individuāli piemērots uzturs. Tāpēc, apzinoties šo saistību, "Veselības centrs 4" speciālistu komandai pievienojusies ārste ar reti sastopamu, bet ļoti vērtīgu specialitāšu kombināciju - dermatoloģe, dietoloģe, kas pastāstīja, kā uzturs ietekmē ādas stāvokli.
Paaugstināts cukura līmenis: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Pastāvīgi paaugstināts cukura (glikozes) līmenis asinīs jeb hiperglikēmija var nodarīt bojājumus nervu šūnām, asinsvadiem un orgāniem, kā arī izraisīt citas nopietnas komplikācijas. Cilvēkiem ar 1. tipa cukura diabētu var attīstīties diabētiskā ketoacidoze, proti, vielas, ko sauc par ketoniem, organismā uzkrājas līdz bīstamam līmenim. 2. tipa cukura diabēta gadījumā ārkārtīgi augsts cukura līmenis asinīs var izraisīt potenciāli nāvējošu stāvokli, kurā ķermenis nespēj pārstrādāt cukuru.
8 pazīmes, kas var signalizēt par dzelzs trūkumu: Skaidro farmaceite
Nogurums, bāla sejas āda, elpas trūkums un reiboņi ir vien dažas no pazīmēm, kas var liecināt par dzelzs trūkumu organismā, no kā cieš viss ķermenis. Kā atpazīt dzelzs trūkumu un kā to ikdienā iespējams uzņemt nepieciešamajā daudzumā, skaidro farmaceite.
Ko vērts zināt par pamatīgo rudens ogu – ķirbi? Stāsta uztura speciāliste
Lai gan parasti uz ķirbi raugāmies kā uz dārzeni, ķirbis ir oga. Pamatīgi liela oga, kas satur daudz vērtīgu uzturvielu un ir garšīgi apēdama dažādos veidos un receptēs, teic uztura speciāliste.
5 zāļu tējas, kas palīdzēs pret saaukstēšanās simptomiem
Karstas vai siltas zāļu tējas tase ir ieteicama ikdienas uztura sastāvā, jo sevišķi – rudens un ziemas sezonā –, taču ne visas tējas vienādi labi derēs jebkuram, tāpēc dažkārt ir labi zināt par atsevišķu augu iedarbību uz organismu. Lai arī efektivitātes ziņā tās neaizvieto medikamentus, zāļu tējas mazina saslimšanas risku, palīdz hronisku slimību un vieglu saslimšanu gadījumos, kā arī uzlabo veselību kopumā.
Diabētiskā ketoacidoze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Diabētiskā ketoacidoze ir diabēta nopietna komplikācija, ko izraisa zems insulīna līmenis asinīs. Šis stāvoklis attīstās, kad ķermenis nespēj saražot pietiekami daudz insulīna. Insulīns, savukārt, palīdz cukuram (glikozei) – kas ir galvenais enerģijas avots muskuļiem un citiem audiem – iekļūt šūnās. Ketoacidozes risks pastāv gadījumā, ja cukura līmenis asinīs ir ļoti augsts un vielas, ko sauc par ketoniem, organismā uzkrājas līdz bīstamam līmenim.
Cik vērtīgs veselībai ir medus un citi bišu produkti? Skaidro uztura speciāliste
Vai tev šķiet, ka par bišu produktiem jau sen zināms pilnīgi viss? Tā nav! Attīstoties zinātnei un augot tehnoloģiskajām iespējām, izdodas arvien labāk izpētīt vielas, produktus un to lieliskās īpašības. Šis tas svarīgs atklāts arī par medu un bišu maizi.
Vietējo rudens velšu TOP 3 – veselībai, skaistumam un labsajūtai
Nereti dzirdam par pasaulē populāriem augiem, kas ir izslavēti ar to īpašajām spējām. Rezultātā mēdzam aizmirst par to, cik bagāta ir vietējā daba, kas mums dāvā tikpat spēcīgas dabas veltes, kuras var īpaši noderēt mūsu organismam uz saaukstēšanās sezonas sliekšņa. Vietējo rudens velšu topu iesaka sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.
Paaugstināts asinsspiediens bērnam – kā rīkoties?
Paaugstinātu asinsspiedienu jeb hipertensiju bērniem, kas jaunāki par sešiem gadiem, parasti izraisa citi medicīniska rakstura apstākļi. Vecākiem bērniem paaugstināts asinsspiediens var rasties tādu pašu iemeslu dēļ kā pieaugušajiem – liekā svara, nepietiekama uztura un kustību trūkuma dēļ.
Alkohola kalorijas un ietekme uz svaru
Alkohola lietošana ir iecienīts laika pavadīšanas veids, kas jau sen iesakņojies cilvēku kultūrā. Daži pētījumi liecina, ka alkohola lietošana var pozitīvi ietekmēt veselību, piemēram, sarkanvīns var samazināt sirds slimību risku. Tomēr alkoholam ir arī būtiska loma svara regulēšanā, proti, ikvienam, kurš vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, būtu jāapsver nepieciešamība to lietot.