Mirdzošas ādas noslēpums
Skaista un maiga āda ir katras sievietes sapnis. Lai būtu patīkama pieskārienam, svaiga un starojoša, tā liek mums ik dienas par sevi rūpēties. Lai arī ne vienmēr ieguldītie līdzekļi un centieni sniedz tūlītēju vēlamo rezultātu, brīdis, ko veltām skaistumkopšanai, mūs emocionāli uzmundrina kaut vai ar apziņu, ka darām ko labu sev.
Nedaudz par fizioloģiju
Āda ir mūsu lielākais orgāns, kura galvenā nozīme ir aizsargāt pret apkārtējās vides kaitīgo iedarbību, tostarp infekcijām un UV starojumu. Vienlaikus tā veic izvadfunkciju, caur porām izvadot sviedrus, toksīnus un citus vielmaiņas galaproduktus. Ādas virsējā kārta jeb epiderma palīdz ķermenī saglabāt mitrumu. Epidermu veido vairāki šūnu slāņi: dziļākajos slāņos veidojas jaunās šūnas, tās aug un virzās un virspusi. Virsējo slāni jeb raga kārtu veido jau atmirušās ādas šūnas, no kurām vajadzētu atbrīvoties, lai ādas kopšanas līdzekļi labāk iedarbotos.
Ar ko sākt?
Ādas attīrīšana ir pirmais solis ceļā uz skaistu un maigu ādu. To vislabāk veikt, izmantojot skrubi. Skrubju pamatu veido eļļa vai krēmveida sastāvdaļas, kurās iejauktas sīkas abrazīvas daļiņas – sasmalcināti augļu kauliņi, cukurs, sāls. Profesionālajā kosmētikā tiek lietotas sintētiskās abrazīvās daļiņas, kuras ir ar ideāli apaļu formu un ar saudzīgāku iedarbību uz ādu. Taču mūsdienu rūpēs par ekoloģiju plastikāta abrazīvo daļiņu ražošana tiek ierobežota, tāpēc kosmētikas produkti arvien vairāk iekļauj dabiskas sastāvdaļas.
Cik bieži?
Speciālisti iesaka ādas attīrīšanu veikt reizi nedēļā. Vasarā, kad biežāk svīstam, sauļojamies un vēlamies, lai āda labāk elpotu, varam skrubēšanu atkārtot vēl otru reizi nedēļā, bet ne biežāk. Skrubi nedrīkst lietot uzreiz pēc vaksācijas vai ādas epilācijas procedūras, kā arī tad, ja āda ir kairināta vai iekaisusi.
Skrubēšanas procedūrai jābūt mierīgai un patīkamai. Nesteidzīgi iemasē ādā skrubi ar apļveida masāžas kustībām virzienā no plaukstām uz pleciem un potītēm uz augšu. Skrubēšana ne tikai attīrīs ādas virsējo slāni no atmirušajām šūnām, bet arī veicinās asins mikrocirkulāciju ādā. Pārāk spēcīgas masāžas kustības nav ieteicamas, jo sīkās abrazīvās daļiņas var traumēt ādu un radīt kairinājumu.
Pēc skrubēšanas ādu noskalo, nosusina un tad uz tās var uzklāt krēmu vai losjonu vai arī ieziest ar ķermeņa sviestu vai eļļu.