Bērns nestaigā: Iespējamie iemesli un risinājumi
Agrāk bija pieņemts, ka bērnam, kurš sasniedzis gada vecumu, jau vajadzētu staigāt vai vismaz spert pirmos patstāvīgos soļus. Bet ko darīt, ja mazulis šajā vecumā to vēl nedara? Par iespējamiem risinājumiem stāsta kustības un stājas eksperte, fizioterapeite.
Kā tikt galā ar slodzi Dziesmu un Deju svētku laikā? Stāsta speciālisti
Dziesmu un Deju svētku laiks sniedz daudz skaistu, neaizmirstamu mirkļu, kā arī prasa daudz spēka un emocionālo ieguldījumu no tā dalībniekiem. Kā parūpēties par sevi lielas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos un palīdzēt sev svētku laikā justies labi?
7 padomi, lai sagatavotos intensīvai slodzei vasaras pasākumos: Iesaka ģimenes ārste
Esam gatavi iet un darīt, piedalīties vairāku stundu, dienu vai pat nedēļu ilgos pasākumos, sacensībās – daudziem šovasar vēl priekšā aktīvi pasākumi ar augstu intensitāti kā Dziesmu un deju svētki, maratoni, ceļojumi u. c. Pirms tiem allaž vērts apstāties un pajautāt sev: “Kā ar manu veselību? Vai ne tikai es vēlos, bet arī mans organisms ir fiziski gatavs piedalīties?”
Kā risināt saspringtu muskuļu problēmu, ko veicina mazkustīgs dzīvesveids?
Lai arī sēdošs biroja darbs šķietami neprasa lielu fizisku piepūli, tas mēdz radīt izteiktu muskuļu nogurumu, saspringumu un diskomfortu, arī nespēku, galvassāpes un citus nepatīkamus simptomus. Kā mazkustīgs darbs ietekmē mūsu muskuļus, stāju un pašsajūtu un ko darīt, lai izvairītos no nepatīkamajiem simptomiem, ko tas rada?
Redzamās gaismas terapija Reklāmraksts
Gaismas terapija ir nemedikamentoza un neinvazīvas terapijas metode, kas, pareizi lietota, nerada blaknes un var papildināt tradicionālo ārstēšanu, paātrinot atveseļošanos un mazinot slimības simptomus. Vairāk par to noskaidrosim šajā rakstā!
Kā neiekulties veselības problēmās, cītīgi strādājot dārzā? Iesaka speciālisti
Vasara daudziem nav iedomājama bez rūpēm par dārzu, taču tām jābūt, saprātīgi novērtējot sava organisma spējas, pretējā gadījumā var iekulties nopietnās veselības problēmās. Kā pasargāt sevi no saules apdegumiem, sāpēm mugurā, krustos un ko darīt, ja gadījies pārpulēties, stāsta farmaceite un neiroloģe.
Padomi veselīgām aktivitātēm visai ģimenei: Iesaka farmaceite
Tuvojoties vasarai, arvien vairāk uzturamies svaigā gaisā, iesaistāmies dažādās fiziskās aktivitātes un pasākumos. Kādēļ veselīgas fiziskās aktivitātes ir svarīgas un kādas aktivitātes izvēlēties, lai interesanti būtu visai ģimenei? Stāsta farmaceite.
Kā cīnīties ar saspringuma galvassāpēm eksāmenu laikā? Iesaka speciālisti
Eksāmeni, sesijas, atskaites, pārbaudes darbi… Ir viens brīdis gadā, kad, neskatoties uz piemīlīgi vasarīgiem laikapstākļiem, daļai studentu un skolēnu jātiek galā ar paaugstinātu stresa līmeni un intensīvu mācīšanās procesu, bet – ja ir jāpavada daudzas stundas pie datora un grāmatām, saspringuma jeb tensijas tipa galvassāpes ir teju neizbēgamas!
Cīņa ar savilktu sprandu Reklāmraksts
Par savilktu sprandu konsultē medicīnas centra “Medfix” galvenā ārste dr. Inese Kokare, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, akupunktūras ārste, algoloģe.
Vingrinājumu spēks – vēža metastāžu profilakse un vispārējās veselības uzlabošana
Jau izsenis ir zināms, ka fiziskās aktivitātes ļoti pozitīvi ietekmē vispārējo veselības stāvokli, tostarp uzlabo sirds un asinsvadu veselību, mazina stresu un palīdz regulēt svaru. Nesenie pētījumi ir atklājuši fizisko aktivitāšu potenciālo nozīmi vēža metastāžu profilaksē, vēl vairāk uzsverot aktīvā dzīvesveida uzturēšanas nozīmi.