Fiziologs: Spēka treniņi sekmē krūts vēža ārstniecību
Lai gan onkoloģisko pacientu skaits pasaulē arvien pieaug, vienlaikus arī uzlabojas vēža ārstēšanas iespējas un rezultāti. Tuvojoties Pasaules vēža dienai, kas tiek atzīmēta 4. februārī, stāstām par inovācijām onkoloģisko pacientu ārstniecībā, kuras attīsta Rīgas Stradiņa universitātes doktorants.
Kā pareizi sākt sportot, lai nekaitētu veselībai un nezaudētu motivāciju? Iesaka fizioterapeits
Ķermenis un veselība būs pateicīga par apņemšanos sportot, taču bieži apņēmība zūd jau pēc pāris nedēļām. Fizioterapeits Rolands Admidiņš uzskata, ka vēlme būt aktīvam un sportot beidzas, nepareizi izvēloties sportošanas biežumu un intensitāti.
Pirmssvētku diēta un tievēšana: Kādas tam var būt sekas?
Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, aizvien biežāk nākas dzirdēt sarunas par nepieciešamību ātri notievēt, lai iecerētais tērps svētku dienā derētu vislabāk. Interneta dzīlēs atrodamas daudzas diētas, kas sola gandrīz tūlītēju rezultātu. Kādas ir šo brīnumdiētu sekas un vai iespējams ātri atbrīvoties no liekiem kilogramiem bez kaitējuma veselībai?
Regulāras fiziskās aktivitātes – efektīva vēža profilakse
Fizisko aktivitāšu ietekme uz cilvēku veselību pētīta krustu šķērsu, un ir neapstrīdami zinātniski pierādījumi, ka regulāras fiziskās aktivitātes palīdz izvairīties no 26 (!) hroniskām slimībām, tostarp arī no saslimšanas ar vēzi. Savām spējām atbilstoši vingrinājumi jāveic arī vēža pacientiem jau teju tūlīt pēc operācijas, kas ir īpaši svarīgi, lai iespējami saglabātu kustības un ātrāk atlabtu.
Profesors: Skriešana iemāca mērķtiecību
Nedēļas nogalē aizvadīts dubultmaratons "Taisnais 2018", kura organizatoru vidū bija arī skriešanas entuziasts, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes dekāns, profesors Andris Pētersons. Viņš stāsta, ka skriešana iemāca būt mērķtiecīgam, domāt loģiski un spēt atrast risinājumu dažādās situācijās.
Aromterapija: Ēterisko eļļu iedarbība un lietošanas padomi
Tuvojoties ziemai, aizvien biežāk lietojam dažādus mājas aromātus, aromātiskās sveces un ēterisko eļļu lampiņas. Aromāts ir viens no spēcīgākajiem līdzekļiem noskaņas radīšanai, kas iedarbojas uz cilvēka maņām, sajūtām un garastāvokli. Ne velti mēdz teikt – "ietīties smaržu vilnī", tik visaptveroša ir aromāta klātbūtne un ietekme uz cilvēka organismu.
Muguras sāpes: Cēloņi un ieteikumi, kā no tām izvairīties
Taisna mugura, lepna, stalta stāja – tas ne tikai pievilcīgi izskatās, bet arī labvēlīgi ietekmē cilvēka vispārējo veselības stāvokli. Vāja, salīkusi mugura rada papildu slodzi citiem kauliem un locītavām, kā arī nevēlamu spiedienu uz iekšējiem orgāniem. Muguras sāpes laiku pa laikam piedzīvo gandrīz ikviens. Kā no tām izvairīties un nodrošināt sava stiprā balsta veselību?
5 pazīmes, kas liecina – fizisko aktivitāšu ikdienā ir par maz
Cilvēka ķermenis spēj pielāgoties dažādiem dzīvesveidiem. Dažiem tas izdodas labāk, citiem veicas grūtāk. Mūsdienās lielai daļai cilvēku ir mazkustīgs dzīvesveids, jo ikdienas darbs tiek veikts, sēžot iekštelpās. Pie tā var pierast jeb adaptēties, taču tas nozīmē, ka veikt fiziskas aktivitātes ar laiku kļūst grūtāk.
Farmaceite: Teipošana palīdz ķermenim atlabt bez medikamentu palīdzības
Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt tādas aktivitātes kā garas pastaigas, laivu braucienus, skriešanas un spēka treniņus svaigā gaisā. Ja gadās sastiept muskuļus vai nepieciešams mazināt to sāpes, lieti var noderēt teipošana –
Gatavošanās rudens skrējienam: Farmaceites ieteikumi
Rudens iestāšanās vēl nenozīmē, ka jāpārtrauc vasarā uzsāktā skriešana svaigā gaisā. Lai skriešana sagādātu prieku un patīkamas emocijas arī rudens sezonā, ieteicams ievērot dažus ieteikumus.