
Skriešana vēsā rudens laikā – kā ģērbties un kādi ir labākie maršruti? Iesaka treneris
Pienācis rudens, kas nozīmē, ka cilvēki, kas vasaras sezonā pārtrauca sportot, atsākuši nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Daudzi no tiem, kuri vasarā skrien, saskaras ar problēmu – ko darīt, iestājoties aukstajai sezonai, vai var turpināt treniņus bez riska saslimt, un kur skriet, lai maršruts priecētu acis un atbilstu sagatavošanās līmenis.

Kā saprast vai skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējs ievēro higiēnas prasības?
Dodoties pie invazīvo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēja, ir svarīgi veikt izpēti un novērtējumu, kas ļaus justies droši un saņemt kvalitatīvu procedūru.

Eksperts: Jaunieši Latvijā ir aktīvi, bet ne sportiski
Regulāras fiziskas aktivitātes ir labas veselības un pašsajūtas priekšnoteikums jebkurā vecumā, tomēr tieši jaunībā sportam ir īpaša nozīme, jo tiek nostiprinātas locītavas, kauli, muskuļi un sirds, kā arī uzlabota stāja, veicināta smadzeņu darbība un ilgtermiņā jaunietī nostiprinās ideja par fiziskās kultūras un veselīga dzīvesveida nozīmi.

Kāds uzturs ieteicams bērniem sportistiem? Skaidro ārste
Pasaules sporta arēnā salīdzinoši bieži izskan Latvijas vārds. Ostapenko, Porziņģis, Briedis, Melbārdis... Šie sportisti iedvesmo jaunos atlētus būt ātrākiem, spēcīgākiem un sasniegt augstākas virsotnes. Viņu sportiskā izaugsme ir aizsākusies bērnībā, kad viņu vecāki savus bērnus pieteica kādā no sporta pulciņiem.

Kas jāzina par teipiem? Stāsta ergoterapeite
Elastīga materiāla teipus izmanto gan hronisku mugurkaulāja, sprandas vai locītavu saslimšanu radīto sāpju mazināšanai un stāvokļa uzlabošanai, gan estētikā – grumbu mazināšanai. Taču, lai gūtu gaidīto efektu, ir svarīgi tos uzlīmēt pareizi.

7 mīti par treniņiem un to efektivitāti
Kā parādīja sporta zīmola 4F veiktā aptauja, trešdaļa latviešu (33,6%) nodarbošanos ar sportu uzskata par atpūtu un iespēju atjaunot garīgo spēku. "Tas ir brīnišķīgi! Tomēr, pat ja tev ir vairāku gadu treniņu pieredze, bet īpaši, ja esi jauniņais sporta zālē, tev, iespējams, ir radušies nepareizi priekšstati par to, kā pareizi trenēties un kāds rezultāts gaidāms.

Kādus ieguvumus veselībai sniedz peldēšana un kāpēc tā ieteicama arī bērniem?
Kad vēl, ja ne vasarā baudīt ūdens priekus un nodoties peldēšanai upēs, ezeros un jūrā? Turklāt peldēšana ir ne vien patīkama, bet arī sniedz daudz ieguvumu mūsu organismam – stiprinot mūsu imunitāti un ķermeni kopumā. Kāpēc vajag peldēt un mācīt to arī bērniem? Kā peldēt pareizi un ar ieguvumu veselībai?

Psihoterapeite: Kā uzturēt formā garīgo veselību?
Garīgās veselības traucējumi – depresija, trauksme, adaptācijas traucējumi, pēctraumatiskais stresa sindroms un citi – ir viens no galvenajiem iemesliem darba kavējumiem. Turklāt šie kavējumi bieži ir somatisku, nevis psihiatrisku diagnožu dēļ. Pacienti parasti vēršas pie sava ģimenes ārsta vai somatiskās medicīnas speciālistiem ar sūdzībām par nesaprotamām fiziskām sāpēm, kurām ir "staigājošs", bieži nenoturīgs raksturs.

Ārste: Lai būtu vesels, jākustas visu dienu!
Ja vēlies veidot labus ieradumus, nesāc ar trenažieru zāles apmeklējumu. Dari visu, lai vairāk kustētos mājās un darba vietā!Par ilgstošas sēdēšanas kaitīgo ietekmi liecina stīvums vai pat sāpes muskuļos, smaguma sajūta kājās, tirpšana (skudriņas) kājās un rokās, reibonis pieceļoties, redzes asuma izmaiņas (sametas tumšs gar acīm) un citi simptomi.

Ceļa locītavas protezēšana – operācija, kas ļauj atjaunot kustību prieku
Ikdienā kājas veic dažādas funkcijas – mēs ejam, skrienam, lecam, tupstamies. Šīs funkcijas nodrošina ārkārtīgi spēcīga un stabila sistēma – ceļa locītava, kas savieno augšstilbu ar apakšstilbu.