
Kā kafija ietekmē studentu produktivitāti un citus dzīves aspektus?
Kafija ir iecienīta, pateicoties tās pievilcīgajam aromātam un bagātīgajai garšai, kas to daudziem cilvēkiem visā pasaulē padara par vienu no galvenajiem produktiem. Pēdējos gados novērota milzīga kafijas popularitāte jauniešu, īpaši studentu vidū...

Kādas uzkodas dot līdzi bērnam uz skolu? Iesaka uztura speciāliste
1. septembris vairs nav aiz kalniem, un skolas tuvošanās nozīmē arī to, ka jāatgriežas pie jau aizmirstā dienas režīma, mācībām, treniņiem un pulciņiem. Vai bērnam jādod līdzi uzkodas un kādas uzkodas ir vispiemērotākās, stāsta sertificēta uztura speciāliste.

Atpazīstamās kliņģerītes: Kā tās var palīdzēt veselībai?
Latvijā kliņģerītes ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem ārstniecības augiem, jo zināmas no senatnes ar to plašo pielietojumu dažādu veselības sūdzību mazināšanai. Par to, kādas ārstnieciskās īpašības piemīt kliņģerītēm un kā tās izmantot, stāsta klīniskā farmaceite.

Izglītošana, komunikācija un aktuālie drošības aspekti bērnu attiecībās ar viedierīcēm: Skaidro speciālisti
Speciālisti uzsver izglītošanas, komunikācijas un drošības aspektus, kas sasitīti ar viedierīču lietošanu skolas vecuma bērniem, kā arī pieejamību un izmantošanu aizvien agrīnākā vecumā.

Ieteicamākie ēdieni ķermeņa labsajūtai: Stāsta uztura speciāliste
Vai esat ievērojuši, ka ļoti bieži ēšana ir kā sava veida izklaide un mirkļos, kad kļūst garlaicīgi vai gribas kādu izklaidi, mēs tveram pēc kāda ēdiena. Bet vai vienmēr mēs patiesi esam izsalkuši? Uztura speciāliste stāsta, kuri ēdieni palīdz mazināt ķermeņa iekaisumu, nomierināt ķermeni un kuri ēdieni veicina veselīgu zarnu mikrofloru.

Kā palīdzēt bērnam atgūt miega ritmu, atgriežoties skolā?
Nav pārsteigums, ka pēc skolas liecību saņemšanas arī vecāki labprāt “pārslēdzas” no ierastā režīma, ļaujot mazliet vairāk vaļas gan sev, gan bērniem. Jo, kas gan ir vasara bez vēlākiem rītiem, laiskas atpūtas pie jūras, došanās dabā, un, iespējams, pat mazliet vairāk laika pie viedierīcēm.

Kā kopt sejas ādu 20 gadu vecumā? Stāsta kosmētikas speciāliste
20 gadi ir vecums, kad ādas stāvoklis visbiežāk ir labs, tāpēc reizēm pieeja ādas kopšanai ir vieglprātīga – negribas domāt par tās kopšanu ar kosmētikas līdzekļu palīdzību. Tomēr pārmaiņas ādā jau notiek. Kā pareizi kopt sejas ādu un no kādām kļūdām izvairīties, stāsta kosmētikas speciāliste.

Kā uzsākt bērnudārza gaitas bez slimošanas? Iesaka farmaceite
Neatkarīgi no tā, vai bērns pirmo reizi dosies uz bērnudārzu vai arī viņam jāatgriežas dārziņā pēc garajām vasaras brīvdienām, stress ir neizbēgams, bet kur stress, tur imunitāte kļūst trauslāka. Emocionālie pārdzīvojumi var kļūt par ierosinātāju rudens slimošanas seriāla sākumam.

Kā mazināt kāri pēc saldumiem? Iesaka speciālisti
Mūsdienās saldo našķu klāsts ir tik plašs, ka ir grūti stāties pretī tā vilinājumam. Turklāt arī ēdieni un našķi, ko neuztveram kā saldumus, var saturēt diezgan lielu cukura daudzumu. Šie faktori veicina to, ka bieži vien ikdienā varam uzņemt par daudz cukura.

Kā vieglāk pārvarams bērnu un vecāku satraukums pirms skolas gaitu sākuma?
Sākoties mācību gadam, vecākiem ir jānodrošina ne tikai nepieciešamie mācību līdzekļi, bet arī jātiek galā ar bērnu satraukumu. Tas mammām un tētiem rada tikpat lielu stresu kā atvasēm. Daži psiholoģes un farmaceites padomi, lai palīdzētu to pārvarēt.