
Alerģijas, cukura diabēts, galvassāpes: Kā tas saistīts ar redzes veselību?
Diemžēl nereti vizīte pie redzes speciālista jeb optometrista tiek plānota tikai tad, kad rodas aizdomas par redzes pasliktināšanos un ir nepieciešamība pēc kāda no redzes korekcijas līdzekļiem. Tomēr redzes pārbaude ieteicama vienu reizi gada-divu laikā, arī ja problēmas iepriekš nav novērotas.

Kāpēc regulāri jāuzņem B grupas vitamīni? Stāsta speciāliste
Ūdenī šķīstošie B grupas vitamīni, kas viegli uzsūcas un tikpat viegli izdalās (ar sviedriem caur ādu, ar urīnu), piedalās dažādos smadzeņu un nervu sistēmas bioķīmiskajos procesos, kā arī vielmaiņas un citos nozīmīgos organisma darbības posmos.

Kā pārvarēt slideno ietvju draudus veselībai? Stāsta traumatologs
Ziema mēdz būt untumaina un sagādāt ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu, piemēram, kritienu uz slidenas ietves vai, neveiksmīgi nobraucot no kalna. Iegūtā trauma bieži vien prasa nopietnu ārstēšanu un ilgu atkopšanos. Kā pasargāt sevi no kritieniem un traumām, stāsta traumatologs ortopēds.

Piebarošana: Kā pareizi paplašināt mazuļa ēdienkarti?
Kaut arī mazuļa ēdienkarte ir atšķirīga no tā, ko galdā ceļ pieaugušie, pienāk brīdis, kad bērns sāk pāriet uz tiem pašiem ēdieniem, ko ēd pārējā ģimene. Kā pareizi sagatavoties šim posmam un kā to ieviest, lai mazulis nejustu diskomfortu un iemācītos ēst dažādus produktus, stāsta uztura speciāliste un ārste-pediatre.

Kam jābūt bērnu aptieciņā? Stāsta farmaceite
Mainīgie rudens un ziemas laikapstākļi ir labvēlīgākais klimats vīrusu un baktēriju izplatībai, tāpēc drudzis, klepus vai iesnas var uzbrukt jebkurā brīdī.

Kādi pasākumi jāievēro bērnu drošībai ziemas aktivitāšu laikā? Iesaka ārste
Ik gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi, iestājoties skaistiem, ziemīgiem laikapstākļiem, aicina ģimenes doties ārā svaigā gaisā, kopīgi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm vai vienkārši pavadīt laiku kopā ar ģimeni, tajā pašā laikā ievērojot drošības pasākumus.

3 padomi par uzturvielām veselībai gados vecākiem: Iesaka farmaceits
Kad organisms sāk novecot, tam ir īpašas prasības, lai uzturētu imunitāti un visas orgānu sistēmas iespējami labi pildītu savas funkcijas, jo īpaši pandēmijas laikā, kad savas pozīcijas cenšas noturēt arī ikgadējie rudens un ziemas sezonas vīrusi.

Kas ir ķermeņa masas indekss?
Ķermeņa masas indekss (ĶMI) jeb Kitēla indekss ir cilvēka ķermeņa masas mērījums kilogramos, ko izsaka kā svara un kvadrātā kāpināta auguma garuma attiecību. Augsts ĶMI var liecināt par augstu ķermeņa tauku saturu. Ar ķermeņa masas indeksa palīdzību pārbauda svara kategorijas, kas var novest pie veselības problēmām, taču tas nenosaka ķermeņa tauku saturu vai indivīda veselību.

Kas jāzina ikvienam par pareizu satiksmes negadījumā cietušā aprūpi? (VIDEO)
Sniegt pirmo palīdzību ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem ir jāmāk teju katram iedzīvotājam. Sniegt palīdzīgu roku līdz mediķu ierašanās brīdim ir vienkārši. Vien jāzina pareiza darbību secība un pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipi.

Laiela sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Stīvena Džonsona sindroms ir reta, nopietna ādas un gļotādas slimība, kas sākas ar gripai līdzīgiem simptomiem, tad nopietniem ādas bojājumiem. Sindroms rodas alerģiskas reakcijas rezultātā, veidojoties organisma šūnu toksiskai reakcijai pret savām ādas šūnām. Ja skartais ādas laukums pārsniedz 30% no kopējā ādas laukuma, tad šo sindromu dēvē par Laiela sindromu.