
Kā sportot, nekaitējot locītavām?
Kustība ir dzīvības pamats, bez tās nekas nenotiek! Tagad, pavasarī pēc pandēmijas, ikvienam būtu nozīmīgi atrast savu veidu fiziskai aktivitātei. To gan vajadzētu izvēlēties gudri, laikus domājot par savu locītavu veselību, saka traumatologs ortopēds, skaidrojot, kas darāms, lai uzturētu veselas locītavas, un kādu sporta veidu ieteicams izvelēties, lai tām nekaitētu.

Kāds mutes dobuma higiēnas minimums ikdienā jāievēro? Skaidro speciālisti
No bērnības dzirdēts: ja kārtīgi tīrīsi zobus, gājiens pie zobārsta būs tīra izklaide. Tas patiešām var būt tieši tik vienkārši, ja zobus un mutes dobumu kopj pareizi. Kā ik dienu ar mutes dobuma higiēnas līdzekļiem vislabāk parūpēties par zobiem, lai tie būtu veseli, stāsta zobārste un farmaceite.

Kas ir glikozamīns un kad to ieteicams lietot? Stāsta farmaceite
Glikozamīns ir skrimšļaudu būvmateriāls, kas palīdz saglabāt veselīgas un stipras locītavas un piedalās jaunu saistaudu izstrādē. Ar gadiem organisma spēja sintezēt glikozamīnu samazinās, kā rezultātā rodas diskomforts un sāpes, kas var būtiski ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti un pat kustībspēju.

Ko darīt pastiprinātas svīšanas jeb hiperhidrozes gadījumā?
Pastiprināta svīšana var izraisīt lielu diskomfortu un sagādāt neērtības visnepiemērotākajos brīžos. Medicīniski pārmērīgu svīšanu sauc par hiperhidrozi, kurai var būt dažādi veidi un iemesli. Kādos gadījumos runa ir par hiperhidrozes diagnozi un kā šo problēmu risināt?

11 pārtikas produkti, kas var ietekmēt zāļu efektivitāti: Stāsta farmaceite
Labi zināms, ka ir medikamentu kombinācijas, kuras nevajadzētu lietot kopā – nevēlama vai novājināta efekta dēļ. Mazāk zināms fakts, ka arī noteikti ēdieni un dzērieni iespaido zāļu efektivitāti. Pirms uzsākt lietot jaunu medikamentu, svarīgi aprunāties ar ārstu vai farmaceitu, kā arī uzmanīgi izlasīt zāļu lietošanas instrukciju, lai uzzinātu, vai preparāts draudzējas un vai nav konfliktā ar kādu tavu iemīļotu kārumu.

Muguras sāpes: Kā sev palīdzēt, nekaitējot organismam?
Sāp mugura pēc apkārtnes sakopšanas darbu slodzes, aktīvas sportošanas vai neierasti garas pastaigas… Tūlītējai muguras sāpju mazināšanai bieži vien gribas ķerties pie pretsāpju līdzekļa, nevis dodas pie ārsta. Taču ilgstoša šī simptoma nomākšana ne vien nerisina pamata problēmu, bet var radīt arī citu kaiti, piemēram, kuņģa gļotādas iekaisumu.

Kā veicināt kolagēna izstrādi organismā? Stāsta farmaceite
Vērtīgā olbaltumviela kolagēns organismā atbildīga kā par ādas, matu un nagu skaistumu, tā arī par saistaudu, kaulu un muskuļu veselību. Lai gan šo proteīnu ķermenis spēj izstrādāt pats, ar gadiem tā daudzums samazinās un to nepieciešams uzņemt papildus.

Melanoma: Kā sevi pasargāt?
Maijs ir Melanomas mēnesis, kura laikā tiek vērsta uzmanība uz ļaundabīgo ādas audzēju melanomu un tās profilakses pasākumiem, ko varam veikt ik dienas, lai pasargātu savu ādu. Kādi ir galvenie melanomas iemesli un ieteicamā profilakse, stāsta dermatoloģe un farmaceite.

Kā ar uzturu uzņemt visu, kas organismam nepieciešams? Stāsta speciālisti
Lai uzņemtu vērtīgās uzturvielas, ieteicams izvēlēties dažādus produktus, jo atsevišķi neviens no tiem nesatur pilnīgi visu, kas nepieciešams organismam. Kādi ēšanas paradumi tam var kaitēt un kādas uzturvielas, iespējams, būs jāuzņem papildus, skaidro uztura speciāliste un farmaceits.

Bērnu ginekoloģe: Atlikta vakcinēšanās pret CPV palielina riskus un izdevumus (INTERVIJA)
Ģimenēs raksturīga ir kavēšanās izmantot valsts apmaksāto vakcīnu pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), kas pasargā no saslimšanas ar vēzi un dzimumorgānu kondilomām. Taču atlikšana palielina inficēšanās risku, kā arī tā var nokavēt valsts apmaksātas vakcīnas periodu, un tad jaunietei būs jāmaksā pašai, brīdina bērnu ginekoloģe.