Regulāras fiziskās aktivitātes – efektīva vēža profilakse
Fizisko aktivitāšu ietekme uz cilvēku veselību pētīta krustu šķērsu, un ir neapstrīdami zinātniski pierādījumi, ka regulāras fiziskās aktivitātes palīdz izvairīties no 26 (!) hroniskām slimībām, tostarp arī no saslimšanas ar vēzi. Savām spējām atbilstoši vingrinājumi jāveic arī vēža pacientiem jau teju tūlīt pēc operācijas, kas ir īpaši svarīgi, lai iespējami saglabātu kustības un ātrāk atlabtu.
Kā ziemā pasargāt bērnu no saaukstēšanās? Iesaka farmaceite
Ar saaukstēšanos un gripu ziemā nākas saskarties teju katram bērnam, taču ir gudri soļi, kas var palīdzēt gan izvairīties no saslimšanas, gan arī atvieglot un saīsināt slimošanas laiku.
Kā veselīgi sagaidīt svētkus? Iesaka farmaceite
Svētku laiks katram no mums ir īpašs, mēs svinam svētkus ārpus mājām vai arī satiekamies ģimenes lokā pie lieliski klāta svētku galda. Taču diemžēl bieži vien svētku sajūtu var sabojāt nepatīkamas vēdergraizes vai galvas sāpes. Kā izvairīties no nepatīkamajām sajūtām, lai pilnvērtīgi izbaudītu svētkus?
7 svarīgas lietas, kas jāzina par antibiotikām
Katru gadu no 12. līdz 18. novembrim Pasaules Veselības organizācija, rīkojot dažādus pasākumus, aktualizē ar antibiotiku rezistenci saistītus jautājumus. Šī gada galvenais aicinājums ir nosargāt šos ļoti vērtīgos medikamentus, jo nepareiza to lietošana apdraud ārstēšanas iespējas nākotnē.
Kā samazināt risku saslimt ar vēzi? Veselīga uztura ieteikumi
Kaut arī joprojām nav skaidras atbildes, kādēļ cilvēku organismā attīstās ļaundabīgās šūnas, viena atziņa ieguvusi vienprātību speciālistu lokā – vairāk nekā pusi saslimšanu ar vēzi izraisa nepareizs dzīves veids, nepiemēroti darba apstākļi un uzturs.
6 biežākie mīti par gripu
Lai izvairītos no gripas, vispirms jāpasargā sevi no nepareiziem priekšstatiem par šo lipīgo vīrusu infekciju, kas ik gadu aukstajos mēnešos cilvēkiem atņem ne vien darbaspējas, bet pat dzīvības.
5 zāļu tējas, kas palīdz efektīvi cīnīties ar saaukstēšanos
Drēgnais rudens laiks ir ne tikai nopietns pārbaudījums mūsu imunitātei, bet arī daudz biežāk liek meklēt dabas līdzekļus, piemēram, zāļu tējas, kas palīdz cīnīties ar klepu un saaukstēšanos. Kuras no tējām ir visefektīvākās, kā izvēlēties sev piemērotāko un kā to pareizi lietot?
Kā pareizi stiprināt imunitāti rudens mēnešos? Iesaka farmaceite
Imunitāte ir mūsu galvenais aizsargs cīņā ar rudens saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumu mūsu veselībai. Tās stiprināšanai ir pieejami visdažādākie līdzekļi. Kā neapjukt to plašajā klāstā, un kā pareizi lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai sasniegtu vēlamo efektu, kā arī – kādas dabas veltes stiprinās mūsu imunitāti?
Neiroloģe: Veiksmīgākai pārejai uz ziemas laiku ir svarīgi laicīgi pielāgoties
Tuvojas oktobra beigas, kad atkal būs jāpagriež laika rādītāji par stundu atpakaļ. Tas nozīmē, ka notiek iejaukšanās cilvēka bioloģiskajā ritmā, kas vienai daļai nesagādā nekādas grūtības, tomēr citiem tas ir diskomforts, un pielāgošanās var prasīt pat nedēļu.
3 padomi, kā izvairīties no saaukstēšanās
Šogad saaukstēšanās sezona sākusies agrāk nekā ierasts, jo pēc karstās
vasaras salīdzinoši strauji pienāca rudens ar tam raksturīgiem
laikapstākļiem.