Kā mazināt striju parādīšanās riskus un kopt striju skartu ādu?
Viena no ādas izmaiņām, ar ko saskaras jaunās māmiņas, ir strijas. Kādai tās ir mazāk izteiktas, bet kādai – vairāk pamanāmas. Kas ir strijas un ko varam darīt, lai koptu un palīdzētu striju skartai ādai? Konsultē farmaceite.
Nefrologi: Nierēm var kaitēt ar pretsāpju līdzekļiem
Lai neriskētu ar nieru veselību, cilvēkiem vajadzētu uzmanīties no paaugstināta asinsspiediena, pārbaudīt nieru veselību analīzēs un līdztekus veselīgam uzturam izvairīties no nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem jeb bezrecepšu pretsāpju medikamentiem.
Biedrība: Arī sievietēm var būt hemofilija – kā tā izpaužas?
Starptautiskajā sieviešu dienā Latvijas Hemofilijas biedrība vēlas vērst sabiedrības uzmanību uz faktu, ka arī sievietēm var būt dažādi asins recēšanas traucējumi, kas prasa atbilstošu medicīnisku aprūpi. Šī gada sākumā Latvijas Reto slimību reģistrā bija iekļauta 71 sieviete, kurai ir kāds asins recēšanas traucējums – hemofilija, Villebranda slimība vai kāds no ultra-retajiem faktoru vai trombocītu defektiem vai deficītiem.
Viedoklis: Kāda ir digitālo prasmju nozīme veselības nozarē strādājošo ikdienā?
Gandrīz visas Eiropas valstis piedzīvo sabiedrības novecošanos un ar to saistīto profesionālā darba stāža pagarināšanu. Paaudze pēc manis ir uzaugusi ar digitālajiem rīkiem un prasmēm. Man šīs zināšanas bija jāapgūst un laiku pa laikam jāatsvaidzina.
9 pazīmes, kas var liecināt, ka tu guli par maz: Stāsta farmaceite
Nogurums, īgnums, nespēja koncentrēties un pilnvērtīgi veikt darba pienākumus vai mājas soli visai bieži ir sliktas miega kvalitātes sekas. Varbūt – pirms sniegties pēc kārtējās kafijas krūzes – ir vērts kārtīgi izgulēties? „Ir pazīmes, kas var liecināt par miega trūkumu, jo sevišķi tad, ja vienlakus ir samanāmas vairākas no tām,” saka farmaceite.
Kā pareizi rūpēties par dzirdi un kādas ir biežākās kļūdas? Skaidro speciālisti
Ik gadu 3. martā tiek atzīmēta Pasaules dzirdes diena. Kādi ir galvenie stūrakmeņi, lai saglabātu labu dzirdi, un kas ikvienam būtu jāzina par to, kas kaitē mūsu dzirdei?
Sāpju ārstēšana: Četru pakāpju princips un ieteikumi, izvēloties pretsāpju medikamentus
Sāpes ir sajūta, ko pazīst ikviens – traumas, iekaisuma vai citu faktoru rezultātā organismā norisinās izmaiņas, par ko ķermenis ziņo, radot sāpju sajūtu. Sāpēm mēdz būt dažādi veidi un atšķirīgas intensitātes pakāpes, kas palīdz diagnosticēt sāpju cēloni un ļauj noteikt atbilstošāko ārstēšanas metodi.
Padomi ādas veselībai pavasarī: Iesaka dermatoloģe
Āda ietekmē ne tikai izskatu, bet arī pašsajūtu un veselību. Tieši āda aizsargā organismu no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, regulē ķermeņa temperatūru un signalizē par izmaiņām organisma darbībā.
Regulāras vizītes pie zobārsta – visefektīvākā zobu slimību profilakse
Ja ir pazaudēts viens vai divi zobi, visbiežāk piemērotākais risinājums zobu aizvietošanai ir zobu implants. Uzzināsim vairāk par zobu implanta ievietošanas procesu!
Kāpēc katram zīdainim jāveic acu zīlīšu sarkanā refleksa tests?
Bērnu slimnīcas acu ārsti vērš uzmanību uz divām retām acu slimībām, ko iespējams agrīni atklāt, veicot pavisam vienkāršu skrīninga testu. Tas ļauj šīs retās slimības – iedzimtu kataraktu un ļaundabīgo audzēju retinoblastomu – veiksmīgāk ārstēt, glābjot bērna redzi un reizēm pat dzīvību.