
Viedoklis: Dzīvojot ar diabētu, katra diena ir izaicinājums
Pirms 1. tipa diabēta diagnosticēšanas 16 gadu vecumā pirmie slimības vēstneši bija straujš svara zudums un pastāvīgas slāpes. Kaut gan iepriekš biju dzirdējusi par šādu slimību, ne es, ne vecāki nezināja, kā tā izpaužas. Tolaik interneta resursu nebija, tāpēc mācījāmies no materiāliem, kurus nodrošināja slimnīcā.

Kāpēc cilvēki kļūst agresīvi pie automašīnas stūres, un ko ar to iesākt? Stāsta psihoterapeits
Rīts, sastrēgums, lēna automašīnu plūsma un nervozs spēkrats, kas strauji maina joslas, lai nākamajā krustojumā pie sarkanās gaismas attaptos sānu pie sāna ar vadītāju, kuru centās apsteigt. Vai arī šoseja, pa kuru kā švīka garām aizlido auto, kura marku pat nepaspēj atpazīt... Šķiet, katrs autovadītājs ir saticis tādu “kolēģi” uz ceļa.

Sasprēgājuši lūpu kaktiņi – pārejošs diskomforts vai nopietna saslimšana? Skaidro speciālisti
Apsārtums, sāpīgas plaisiņas un zvīņošanās – iekaisumu lūpu kaktiņos dēvē par angulāro heilītu, un tas var attīstīties vienā vai abos lūpu kaktiņos, kā arī skart jutīgo ādu ap tiem. Angulārais heilīts nav vien kosmētisks defekts, iekaisuši lūpu kaktiņi var radīt būtisku diskomfortu, traucējot runai un ēdiena uzņemšanai, turklāt nereti tie ilgstoši nedzīst, un nepatīkamās sajūtas pieņemas spēkā.

Indīgie augi Latvijā: Kas par tiem jāzina un kurus jāprot atpazīt?
Latvijas pļavās, mežos un purvos aug ap 100 indīgu augu, un visus, ja vien neesi speciālists, nav iespējams zināt. Tāpēc jāiemācās atpazīt tos, kuri ir biežāk sastopami un redzami grāvmalās, piemājas apstādījumos un nereti iemitinās pat puķupodā uz palodzes. Lai pasargātu sevi un sev tuvos no saindēšanās, saskarē ar augiem jāievēro piesardzības pasākumi.

Maiņu darba slimība: Kā sev palīdzēt?
Ikkatrs spēj iedomāties to sajūtu, kāda rodas, ja nav iespējams pietiekami labi izgulēties. Piemēram, ja kādu nakti jāpavada nomodā, lai laikus nokļūtu lidostā. Jau varam paredzēt, ka nākamā diena būs daudz grūtāka un nepatīkamāka nekā tad, ja varētu pietiekami labi izgulēties.

Nagu sēnīte – izplatīta infekcija. Kā to ārstēt? Reklāmraksts
Nagu sēnīte ir izplatīta nagu infekcija, ko izraisa dažādi sēnītes veidi. Kāju nagu sēnīte pati no sevis nepāries, tāpēc noskaidrosim pamata informāciju par ārstēšanas veidiem, lai novērstu diskomfortu un tās tālāku izplatību!

Ārste: Ar C hepatītu var būt saslimis jebkurš (INTERVIJA)
Apdomājot iespēju atbrīvoties no C hepatīta kā sabiedrības veselības problēmas, jārēķinās ar faktu, ka ar to inficējas nevis tikai kādas riska grupas, bet jebkurš sabiedrībā, neatkarīgi no viņa vecuma, dzīvesveida un statusa.

Naids pret skaņām jeb mizofonija: Kā sadzīvot ar kaitinošām ikdienas skaņām?
Mizofonija jeb selektīvās skaņu sensitivitātes sindroms ir reakcija uz dažādām šķietami nekaitīgām skaņām, piemēram, dungošanu, čāpstināšanu, strēbšanu un tamlīdzīgi, kas var izraisīt izteikti negatīvu fizisku un emocionālu reakciju. Audiologs atklāj, kā veiksmīgi sadzīvot ar mizofoniju, izmantojot jaunākās tehnoloģijas ar skaņas slāpēšanas funkcijām.

Digitālā trauksme: Kas jāzina par šo moderno saslimšanu un tās ārstēšanu?
Lai gan virtuālā vide un sociālie mediji sniedz iespēju ātri komunicēt ar mums tuvāk un tālāk esošiem cilvēkiem, kā arī uzņemt milzum daudz informācijas vienlaikus, jaunie apstākļi rada papildu slodzi mentālajai veselībai.

Pirmā palīdzība pie nelielām brūcēm un sasitumiem
Vasara ir rosīgākais gadalaiks, kad mēdzam būt aktīvāki un vairāk laika pavadīt ārā, tādēļ ir neizbēgami saskarties ar nelielām brūcītēm, nobrāzumiem, skrāpējumiem un tulznām. Kā palīdzēt sev vai citiem, ja gadās iegūt nelielas brūces vai sasitumus, un ko šādā situācijā labāk nedarīt, stāsta BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.