Sāpju ārstēšana: Četru pakāpju princips un ieteikumi, izvēloties pretsāpju medikamentus
Sāpes ir sajūta, ko pazīst ikviens – traumas, iekaisuma vai citu faktoru rezultātā organismā norisinās izmaiņas, par ko ķermenis ziņo, radot sāpju sajūtu. Sāpēm mēdz būt dažādi veidi un atšķirīgas intensitātes pakāpes, kas palīdz diagnosticēt sāpju cēloni un ļauj noteikt atbilstošāko ārstēšanas metodi.
Padomi ādas veselībai pavasarī: Iesaka dermatoloģe
Āda ietekmē ne tikai izskatu, bet arī pašsajūtu un veselību. Tieši āda aizsargā organismu no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, regulē ķermeņa temperatūru un signalizē par izmaiņām organisma darbībā.
Regulāras vizītes pie zobārsta – visefektīvākā zobu slimību profilakse
Ja ir pazaudēts viens vai divi zobi, visbiežāk piemērotākais risinājums zobu aizvietošanai ir zobu implants. Uzzināsim vairāk par zobu implanta ievietošanas procesu!
Kāpēc katram zīdainim jāveic acu zīlīšu sarkanā refleksa tests?
Bērnu slimnīcas acu ārsti vērš uzmanību uz divām retām acu slimībām, ko iespējams agrīni atklāt, veicot pavisam vienkāršu skrīninga testu. Tas ļauj šīs retās slimības – iedzimtu kataraktu un ļaundabīgo audzēju retinoblastomu – veiksmīgāk ārstēt, glābjot bērna redzi un reizēm pat dzīvību.
Oksana Sičko – Latvijas ārste ar karstu ukrainietes sirdi
Ar Saeimas atzinības rakstu par Ukrainas tautai sniegto atbalstu apbalvoto pilsoniskās sabiedrības pārstāvju vidū ir ārste Oksana Sičko. “Šis bija smags, bet pateicības pilns gads Latvijai, kurā es dzīvoju 40 gadus. Tas ir tik silti, ka tā valsts, kurā es mītu, tik sirsnīgi palīdz manai dzimtenei,” saņemot atzinību, sacīja Oksana Sičko.
Laba līdzsvara loma kritienu profilaksē
Mainoties laika apstākļiem, vērts atsvaidzināt iemaņas, kā pārvietoties pa slidenām ietvēm un nepakrist uz apledojušajiem namu sliekšņiem, tādējādi rūpējoties par savu veselību.
Ziemas nogurums – kas tas ir un kā rīkoties, lai atgūtu enerģiju?
Dažkārt pamostoties no rīta jau esam noguruši, izjūtam nespēku, bieži vien vainojam sliktu miegu. Reizēm var šķist, ka nespēks un enerģijas trūkums ir iedomāts un pat neaizdomājamies, ka arī gadalaikiem un to maiņām ir liela ietekme uz mūsu organismu.
Bērnam autoagresija jeb paškaitējums: Kā rīkoties vecākiem?
Autoagresija jeb paškaitējums ir viens no veidiem, kā bērns tiek galā ar nepatīkamām izjūtām, – diemžēl bērna veselību un drošību apdraudošs. Kas šādu rīcību izraisa un kā bērnam palīdzēt emocijas izdzīvot veselīgā veidā, skaidro ārste-psihoterapeite.
Optometristi – palīgi tavai redzei un acu veselībai: Kad vērsties pie speciālista?
Pirmais apmeklējums pie optometrista var būt satraucošs, jo valda neziņa par to, kā noritēs redzes pārbaudes procedūra. Pirmās vizītes pie acu ārsta notiek vēl bērnībā – viena, trīs un sešu gadu vecumā. Vēlāk, neatkarīgi no vecuma, profilaktisku redzes pārbaudi ieteicams veikt reizi gadā un to var izdarīt pie optometrista, kurš profesionāli noteiks acu veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā ieteiks kādu no redzes korekcijas līdzekļiem un izrakstīs briļļu vai kontaktlēcu recepti.
Pieredzes stāsts: Arī stomas pacienti var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi
Cilvēku savstarpējo interesi, atbalstu, palīdzību un informācijas apmaiņu stomas nēsātāja Ilona Štokolova ieguvusi pēc tam, kad savus pārdzīvojumus, pieredzi un sāpi uzdrīkstējās publiski stāstīt televīzijas sižetā. Tas gan neatrisināja visas problēmas, taču Ilona vairs nejūtas viena.