6 soļi, lai saudzīgi sagatavotu ķermeni pavasarim: Iesaka farmaceite
Iestājoties pavasarim, dienas kļūst garākas un gaišākas, arvien biežāk cilvēkus priecē saule un gaiss paliek siltāks. Līdz ar dabas atmošanos no ziemas miega laiks atmodināt arī ķermeni. Farmaceite sniedz padomos, kā pareizi un prātīgi sagatavot ķermeni gada siltajai un aktīvajai sezonai.
Kas jāzina par cinku? Stāsta farmaceite
Par cinka nozīmi cilvēka organismā dzirdam arvien biežāk. Turklāt cinks tiek pieminēts arī kā populāra kosmētikas līdzekļu sastāvdaļa. Kas ir jāzina par cinku, tā nepieciešamību un pareizu lietošanu, stāsta klīniskā farmaceite.
Vai mans bērns sēž pareizi? Fizioterapeites padomi
Bērnam augot, būtiski sekot līdzi viņa sēdēšanas pozām. Kuras no tām būtu jākoriģē, lai neveidotos stājas deformācija, un kā to pareizi darīt, skaidro fizioterapeite.
Urīna nesaturēšana vecākiem cilvēkiem: Kā noskaidrot cēloni?
Urīna nesaturēšana jeb urīna inkontinence ir spontāna, nekontrolēta, nevēlama urīna noplūde, kas notiek nepiemērotā laikā un vietā, bez cilvēka gribas veikt urināciju. Pētījumi liecina, ka vidēji 12% iedzīvotāju ir sūdzības par urīna nesaturēšanu.
Kā atgūt spēku un enerģiju pēc garās ziemas? Iesaka farmaceite
Pārslimotie vīrusi ziemas sezonā organismam ne tikai atņem spēku, bet arī patukšo uzkrātās vitamīnu un minerālvielu rezerves. Bieži vien tieši pēc ziemas perioda cilvēki sastopas ar pastiprinātu nogurumu, jūtas nomākti un apātiski, sajūt enerģijas trūkumu, var būt arī apetītes traucējumi.
11 padomi mentālās veselības profilaksei: Iesaka psiholoģe
Vēl pavisam nesen depresiju, panikas lēkmes, vai emocionālo izdegšanu daudzi uztvēra kā kaut ko izdomātu, nenopietnu, un psihologa apmeklējumu uzskatīja par vājuma un pat muļķības pazīmi. Taču tagad rūpes par savu mentālo jeb psihisko veselību ir kļuvušas par pozitīvu tendenci dažāda vecuma cilvēkiem. Kāpēc ir tik svarīgi sargāt no saslimšanas ne tikai savu ķermeni, bet arī psihi?
Kādas veselības pārbaudes jāveic profilaktiski? Skaidro speciālisti
7. aprīlī tika atzīmēta Pasaules veselības diena, kuras ietvaros tiek aktualizētas rūpes par veselību un profilaktisko pārbaužu nozīme. Kādas pārbaudes ir jāveic profilaktiski un ko darīt ikdienā, lai rūpētos par savu veselību, konsultē ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Skūšanās, vaksācija vai fotoepilācija: Kā kopt ādu pēc apmatojuma noņemšanas mājas apstākļos?
Liekā apmatojuma noņemšana vēsturiski aizsākusies kā modes tendence, popularizējot gludas kājas, padušu un bikini zonas 20. gadsimta sākumā. Gluda āda tika uzskatīta par normu, un arī šobrīd liekā apmatojuma noņemšana ir daudzu sieviešu neatņemama ikdienas sastāvdaļa.
Padomi veselīgām Lieldienām: Iesaka speciālisti
Lieldienās, kā daudzos citos svētkos, atļaujamies ēst neveselīgāk un vairāk nekā citās dienās. Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un bez pārmetumiem par apēsto maltīti svētkos? Konsultē sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Ģimenes ārste: Sirds veselības riskus iespējams un vajag paredzēt
Ir bezgala skumji kārtējo reizi atkārtot, ka Latvija atkal ir vienā no pēdējām vietām kādā no jomām. Šoreiz tas attiecas uz kardioloģiju vai, precīzāk sakot, kā dzīvību apdraudošu, tā arī mazāk bīstamu sirds un asinsvadu slimību (SAS) risku 40-69 gadus veciem indivīdiem bez SAS komplikācijām vai diabēta.