Kā palīdzēt bērnam atgūt miega ritmu, atgriežoties skolā?
Nav pārsteigums, ka pēc skolas liecību saņemšanas arī vecāki labprāt “pārslēdzas” no ierastā režīma, ļaujot mazliet vairāk vaļas gan sev, gan bērniem. Jo, kas gan ir vasara bez vēlākiem rītiem, laiskas atpūtas pie jūras, došanās dabā, un, iespējams, pat mazliet vairāk laika pie viedierīcēm.
Kā kopt sejas ādu 20 gadu vecumā? Stāsta kosmētikas speciāliste
20 gadi ir vecums, kad ādas stāvoklis visbiežāk ir labs, tāpēc reizēm pieeja ādas kopšanai ir vieglprātīga – negribas domāt par tās kopšanu ar kosmētikas līdzekļu palīdzību. Tomēr pārmaiņas ādā jau notiek. Kā pareizi kopt sejas ādu un no kādām kļūdām izvairīties, stāsta kosmētikas speciāliste.
Kā uzsākt bērnudārza gaitas bez slimošanas? Iesaka farmaceite
Neatkarīgi no tā, vai bērns pirmo reizi dosies uz bērnudārzu vai arī viņam jāatgriežas dārziņā pēc garajām vasaras brīvdienām, stress ir neizbēgams, bet kur stress, tur imunitāte kļūst trauslāka. Emocionālie pārdzīvojumi var kļūt par ierosinātāju rudens slimošanas seriāla sākumam.
Kā vieglāk pārvarams bērnu un vecāku satraukums pirms skolas gaitu sākuma?
Sākoties mācību gadam, vecākiem ir jānodrošina ne tikai nepieciešamie mācību līdzekļi, bet arī jātiek galā ar bērnu satraukumu. Tas mammām un tētiem rada tikpat lielu stresu kā atvasēm. Daži psiholoģes un farmaceites padomi, lai palīdzētu to pārvarēt.
Kā ar bišu produktiem stiprināt imunitāti pirms rudens saaukstēšanās sezonas? Iesaka farmaceite
Vasaras izskaņā, kad gaisā arvien biežāk jūtams rudenim raksturīgais dzestrums, ir īstais brīdis parūpēties par organisma spēju pretoties dažādiem vīrusiem un saslimšanām. Viens no vērtīgākajiem dabas produktiem imunitātes stiprināšanā ir medus – šis bišu sarūpētais kārums jau izsenis pazīstams ar savām ārstnieciskajām īpašībām un lieti noderēs ne vien kā veselīgs našķis, bet arī efektīvs palīgs cīņā ar saaukstēšanos un citām veselības likstām.
Kāpēc ikvienam būtu jāzina savs holesterīna līmenis? Skaidro speciālisti
Mūsdienu cilvēku ikdiena – sēdošs dzīvesveids, neveselīgs uzturs, kaitīgie ieradumi un augsts stresa līmenis – būtiski ietekmē sirds un asinsvadu veselību, veicinot holesterīna uzkrāšanos organismā. Kāda ir holesterīna loma un ko darīt, ja tas ir paaugstināts, stāsta kardioloģe un farmaceits.
5 padomi veiksmīgam skolas laikam: Iesaka farmaceite
Laiks, kad bērni uzsāk mācības skolā vai bērnudārza gaitas, gan viņiem pašiem, gan viņu vecākiem mēdz būt stresa un emociju pilns. Turklāt arī vēsāki rudens laikapstākļi var būt izaicinājums bērnu imunitātei. Kā palīdzēt bērnam, kā arī vecākiem skolas laikā, stāsta farmaceits.
Cik sāpju, tik risinājumu: Ko iesaka speciālisti?
Sāpes ir signāls, kas visos laikos ir palīdzējis cilvēkiem izdzīvot – pateicoties tām, mēs spējam laikus reaģēt uz jebkādu traumu vai patoloģiju. Tiesa, dažādas sāpes prasa atšķirīgus veidus, kā ar tām tikt galā. Ko sāpes mums pasaka un kā pareizi rīkoties?
Kumelītes: Ar kādām ārstnieciskām īpašībām apveltītas un kā tās izmantot?
Latvijā kumelītes ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem ārstniecības augiem, jo zināmas no senatnes ar to plašo pielietojumu dažādu veselības sūdzību mazināšanai, lietojot iekšķīgi un ārīgi gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Viedoklis: Kādēļ dermatologa apmeklējumam jākļūst obligātam?
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka ādas audzēji ir viena no visvairāk izplatītajām onkoloģiskajām slimībām Latvijā. Ar tiem saslimst arvien jaunāki cilvēki, un 2022. gadā no ādas melanomas miruši 69, bet no citiem ļaundabīgajiem ādas audzējiem – 53 cilvēki.