Padomi mazuļa un mammas ādas kopšanai: Iesaka farmaceite
Ziemas laiks ietekmē mūsu ādas stāvokli, un jo īpaši to var izjust maigā bērniņu āda, kā arī jauno māmiņu ādai ir nepieciešamas delikātas rūpes. Noderīgos padomos gan mazuļu, gan topošo un jauno māmiņu ādas kopšanai dalās farmaceite.
Kontracepcijas līdzekļi tagad un agrāk jeb – kā izgudrotas kontracepcijas tabletes?
Kontracepcijas līdzekļu vēsture ir sena un daudzpusīga – šim nolūkam izmantoti visdažādākie līdzekļi. "BENU Zāļu enciklopēdijas" kampaņas mīlestības svētku izdevumā ieskatīsimies mūsdienu kontracepcijas līdzekļu izgudrošanas gaitā. Vairāk stāsta klīniskā farmaceite.
Valentīndienas zinātne jeb – kā parūpēties par seksualitāti ilgtermiņā?
Lai gan Svētā Valentīna dienas izcelsme un vēsturiskais stāsts ir piekāpies krāšņu un arī erotiski piesātinātu attiecību slavinājuma priekšā, tie tik un tā ir jauki svētki – sirsnīga sarakste, randiņi, romantika, apskāvieni, sekss. Šķiet, ir īstais brīdis ieskatīties, ko jaunu par mīlestību un seksu noskaidrojuši zinātnieki.
Farmaceite: Lasīšana – viens no veidiem, kā parūpēties par veselību
Veselīgs dzīvesveids, vitamīni un, kā izrādās, arī lasītprieks var palīdzēt, gaidot pavasari. Izrādās, ka ir pat īpašs jēdziens – biblioterapija.
TOP vitamīni sievietes veselībai reproduktīvajā un menopauzes vecumā: Iesaka farmaceite
Lai sievietes organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, mums ik dienas nepieciešams uzņemt noteiktus vitamīnus un minerālvielas, turklāt vajadzīgo uzturvielu kombinācija un daudzums laika gaitā mainās – tas atkarīgs ne vien no kopējā veselības stāvokļa, bet arī no konkrētā dzīves posma un tā diktētajām vajadzībām.
Kas ir dzemdes kakla priekšvēža slimība un kā to apturēt? Skaidro ginekoloģe
Ik gadu februārī tiek atzīmēta starptautiskā pasaules pretvēža diena. Onkoloģiskās saslimšanas ir viens no biežākajiem cilvēku nāves iemesliem. Latvijas sieviešu vidū viens no izplatītākajiem audzējiem ir dzemdes kakla vēzis. Tas ik gadu tiek atklāts katrai sešpadsmitajai sievietei, un katru mēnesi no šīs slimības mirst desmit daiļā dzimuma pārstāves – mammas, vecmammas, māsas.
Sarkanie karogi, kas var liecināt par vardarbību ģimenē: Stāsta klīniskā psiholoģe
Vardarbība attiecībās bieži saasinās laika gaitā – emocionāla un psiholoģiska vardarbība, traumējošas un grūti pamanāmas vardarbības formas ģimenē ir fiziskās vardarbības vēstneši. Jo ilgāk persona ir vardarbīgās attiecībās, jo grūtāk var kļūt no tām aiziet – mazinās ticība sev, sabrūk cerības par labāku nākotni un nav iespējas dalīties ar uzticības personu par notiekošo.
Kā izvēlēties atbilstošākās tabletes pret kakla sāpēm? Skaidro klīniskā farmaceite
Kakla sāpes ir viens no biežākajiem saaukstēšanās un sezonālo vīrusu simptomiem, un viens no iecienītākajiem līdzekļiem pret tām ir sūkājamās tabletes kaklam. Taču vai visas šāda veida tabletes darbojas vienādi? Kā izvēlēties atbilstošākās? Skaidro klīniskā farmaceite.
Krampji jaundzimušajiem un maziem bērniem: Kas jāzina vecākiem?
Galvas smadzenes ir veidotas no miljoniem nervu šūnu, kas ir savstarpēji saistītas. Smadzenēs nepārtraukti elektrisku impulsu veidā norisinās saziņa starp šīm šūnām, tādējādi nodrošinot cilvēkiem nepieciešamās pamatfunkcijas, tomēr dažreiz šis process var būt traucēts un tad cilvēkam attīstās krampji...
Medikamenti un analīzes: Kas jāņem vērā?
Šķiet, visiem zināms, ka analīzes nododamas tukšā dūšā, taču izrādās, ka arī zāles, ko lieto ikdienā, var ietekmēt analīžu rezultātu. Eksperte norāda, ka analīžu rezultātu var ietekmēt ne tikai ilgtermiņā lietoti medikamenti, bet pat uztura bagātinātāji, tādēļ pirms konkrētu analīžu veikšanas šis jautājums būtu jāizrunā ar ārstu.