Vai slimības lapu ir jāaizver tam pašam ārstam, kurš to atvēra?
Labdien!

Ņemot vērā, ka mana ģimenes ārste ir atvaļinājumā, aizgāju pie cita ģimenes ārsta, kurš atvēra man slimības lapu.

Sakiet, lūdzu, vai slimības lapu ir jāaizver tam pašam ārstam, kurš to atvēra? Vai varu doties pie cita ārsta?
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Slimības lapu var noslēgt cits ārsts vienas ārtniecības iestādes ietvaros. Ja nepieciešams turnināt ārtēties pie citas ārstniecības iestādes ārsta, sākotnēji izdotā slimības lapa ir jānoslēdz.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds cēlonis var būt dūrieniem paribē zem sirds?
Labdien!

Jau 4 gadu garumā ik pa laikam uznāk asi dūrieni kreisajā pusē zem sirds/starp ribām/paribē (visu laiku vienā noteiktā punktā) un vienlaikus arī kreisajā rokā (augšdelmā pie locītavas, var teikt, pretī tai vietai, kur ir dūrieni ribās).

Dūrieni mēdz būt tik stipri, ka sastingstu no sāpēm un raudu, bet citreiz tie ir paciešami. Izpaužas jebkurā laikā - gan miera stāvoklī, gan kaut ko darot. Asie dūrieni ir neilgi ~ 1 minūti vai mazāk. Pirmajās reizēs gāju pie ārstiem pārbaudīt sirdi, bet viss bija kārtībā. Ja ne sirds, tad kāds cēlonis šiem dūrieniem vēl varētu būt?
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Noteikt nepieciešamos izmeklējumus un sāpju rašanās iemeslus var palīdzēt Jūsu ģimenes ārsts pēc pilnvērtīgas konsultācijas un apskates. Sāpju iemesls var būt gan kardioloģisks, gan neiroloģisks, gan gastroenetoloģisks.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā ārstēt klepu, kas ir līdz vemšanai?
Labdien!

Jau vairāk nekā mēnesi jaunietis (18 gadi, sportists) klepo, un klepus ir līdz vemšanai. Ārsts ieteica lietot "Brontex", smidzināt "Faringospray".

Bijām uz rentgenu- plaušās viss kārtībā. Nosūtīja uz bronhiālās astmas kabinetu - viss kārtībā. Ārstiem stāstam, ka krājas krēpas, ka klepus iet līdz vemšanai - mums izrakstīja deguna smidzināmos "Bresko" un "Renepantene".

Vai tiešām 4 nedēļas smidzināt šos līdzekļus degunā un viss būs kārtībā? Ko Jūs varētu ieteikt, un pie kā vēl varam vērsties?
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Sveicināti!

Jūsu gadījumā jāpārbaudās:

1. Uz infekcijām - garo klepu, zarnas trakta parazītiem un hlamīdijām;

2. BIOCON laboratorijā jānodod asins analīzi uz A. Pārtikas nepanesību IgG4 un B. Inhalācijas alerģēniem IgG4;

3. Klepus bieži ir saistīts ar diafragmas sasprindzinājumu, runājot par veģetatīvām reakcijām. Jāizslēdz hronisku stresa reakciju.

4. Jāpārbauda kuņģis uz refluks ezofagītu kuņģa kardiālās mazspējas dēļ.

Visu augstāk minēto spēj veikt ģimenes ārsts. Ja tādas iespējas nav, droši nāciet uz konsultāciju. Mēģināšu palīdzēt.

Ar cieņu,
ārsts,
Pāvels Naumovs, 29245544

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds varētu būt iemesls sliktajai dūšai?
Labdien!

Esmu sieviete, 30 gadi. Apmēram pusotru mēnesi man ir slikta dūša. Nekas nesāp vēderā, nav dedzināšanas sajūtas. Tika veikta FGS (fibrogastroskopija) un USG . Tur viss kārtībā, neko neatrod. Ēdienkarti neēsmu mainījusi. Grūtniecības nav.

Kāds varētu būt iemesls sliktajai dūšai? Varbūt vēl kādi izmeklējumi jāveic?
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Iemesls sliktai dūšai vēl var būt asinsrites traucējumi galvā, mugurkaula kakla daļā, paaugstināts asinsspiediens, iekšējās auss patoloģija.

Vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta, lai izlemtu jautājumu par tālākiem izmeklējumiem.

Lai veicas!

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā ārstēt alkohola polineiropātiju?
Labdien!

Manam tēvam (50 gadi) ir diagnosticēta polineiropātija. Šobrīd cenšamies to ārstēt. Tēvs ļoti daudzus gadus ir dzēris - bijis alkoholiķis. Šobrīd alkoholu vairs nelieto.

Ir ļoti spēcīgas sāpes vienā kājā, kas lēnām pāriet uz otru kāju. Vienu brīdi viena kāja bija krietni tievāka par otru, bet nesen atnāca kājai vaļā veca rēta, pušums nedzīst, brūce ir ļoti liela, kāja sapampusi. Brūci ārsts nosauca par: labā apakšstilba trofiska čūla. Par brūci ir skaidrs, kā kopt.
Ir daudz informācijas par diabētiķu polineiropātiju, bet nav skaidrs par alkohola izraisītu.

Kāda vispār ir iespējamība izārstēties? Ģimenes ārste teica, ka principā viņa gadījums vairs nav ārstējams.
Vai pastāv gangrēnas risks, un vai tā var būt kā nākamā polineiropātijas stadija?

Esam bijuši pie ķirurga, neirologa, neirogrāfija veikta, arī mugura apskatīta, kur arī tika secināts, ka asinsvadi tiek nospiesti.

Ļoti ceru uz palīdzību. Paldies!
Atbild:
Margarita Čačka, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Ņemot vērā, ka Jūsu tēvam ir nopietnas saslimšanas ar smagām komplikācijām, neklātienē konsultāciju sniegt nav iespējams. Ir nepieciešams turpināt ārstēšanu pie ķirurga un neirologa. Varam piedāvāt pierakstīt Jūsu tēvu uz konsultācijām pie mūsu speciālistiem. Pierakstu varat veikt elektroniski: dziednieciba@mfd.lv vai sazinoties ar reģistratūru, tālr. 67131313.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai obligāti jālieto antibiotikas?
Labdien!

Manam bērnam pediatrs konstatēja streptodermiju. Ir 5 pumpas - 2 uz sejas un 3 uz ķermeņa. Ārsts izrakstīja ziedi "Fucidin" un antibiotikas. Vai obligāti tās jālieto, ja izsitumu ir tik maz?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Uzskatu, ka Jums pilnīgi pietiek ar "Fucidin" ārīgi!

Dermatoloģija / ādas veselība

Kā sadzīvot ar gūžas locītavas deformāciju?
Labdien!

Sieviete, 55 gadi. Man ik pa laikam ir asas sāpes labās gūžas locītavā. Ja stāvot pārnesu svaru uz labo kāju, tad sāpes ir tik asas, ka knapi noturos, lai nenokristu. Un tad varu pastaigāt, tikai klibojot. Tādās reizēs iedzeru "Midocalm" un "Diclac" tabletes. Arī miegā jūtu, ka gūža smeldz, bet no rīta jau ir labāk, kas noteikti ir no zāļu iedarbības.

Ģimenes ārsts nosūtīja uz rentgenu. Slēdzienā rakstīts, ka ir deformācija. Vai man vienmēr būtu jālieto šie medikamenti, kad uznāk asās sāpes? Kā sadzīvot ar deformāciju, varbūt ir speciāli vingrojumi?

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Gūžas locītavas deformācijas gadījumā jākonsultējas ar traumatologu- ortopēdu par endoprotezēšanas iespējām (endoprotēze ir labākais gūžas locītavas deformācijas ārstēšanas veids).

Vingrojumi var mazināt muskuļu disbalansu un sāpes atvieglot. Pretsāpju medikamentus ("diclofenak") ilgstoši lietot nav ieteicams, jo var rasties neatgriezenisks nieru bojājums.

Fizioterapija

Vai tā varētu būt piena sēne?
Sveiki!

Uztrauc šāda lieta - kad čurāju, izjūtu sāpes makstī, ir bijusi arī nieze, bet tā parasti ir tikai pēc dzimumakta un tā laikā. Vai tā varētu būt piena sēne? Vai man lietot "Ecocillin" kapsulas?

Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Lai noteiktu precīzu diagnozi, Jums jāvēršas pie ārsta-ginekologa, kas veiks izmeklējumus un ieteiks, kādus medikamentus Jūsu situācijā nepieciešams lietot.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādas zāles lietot pret vēdera tārpiem grūtniecības laikā?
Labdien!

Man rit grūtniecības 11. nedēļa. Esmu konstatējusi, ka man ir vēdera tārpi. Vai šādā gadījumā var lietot "Helmintox" vai ir kādas citas zāles, kuras labāk palīdzētu izārstēt šo kaiti un nekaitētu grūtniecībai?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Lūdzu, ejiet pie ģimenes ārsta, lai izlemtu, kā rīkoties, un konstatētu kādi parazīti Jums ir. Pašārstēšanās nav ieteicama.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja uz muguras vairākus gadus ir pumpa, kas nepāriet?
Labdien!

Man ir 40 gadi. Vēlētos saprast, vai tas ir bīstami - man jau vairākus gadus ir viena pumpa uz muguras. Sākumā tā bija grūti izspiežama. Bet tagad vairs to neaiztieku, taču tagad tā kļuvusi nedaudz lielāka - līdz 6-7 mm diametrā un ir izvirzījusies uz āru ar zilganu galu. Nav sarkana, neniez un nesāp. Kā rīkoties, vai ir vērts satraukties?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Ieteicams doties pie ārsta-dermatologa - noteikt Jūsu sūdzību cēloni iespējams, tikai veicot izmeklējumus klātienē.

Dermatoloģija / ādas veselība