Sarkani pleķi un izsitumi uz ādas - kā rīkoties?
Sveicināti!

Jau aptuveni 2 mēnešus mokamies - gan es, gan mana sieva - ar izsitumiem uz ķermeņa. Tie niez, pēc kāda laika pāriet un tad atkal parādās jauni. Mēģinājām iznīdēt ar dažādiem pieejamiem līdzekļiem vairākas reizes, bet nelīdzēja. Tie izsitumi ir sarkani un pampst, izskatās līdzīgi kā blusu kodieni un ir ķermeņa vietas, kur ir ap 10 šādiem izsitumiem viens otram blakus. Mēs nezinām, kā ar to cīnīties, vai tiešām tie ir kukaiņu kodumi vai varbūt alerģija pret kaut ko. Ko jūs varat ieteikt mums?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Lai noskaidrotu precīzus izsitumu cēloņus un piemeklētu piemērotu ārstēšanas metodi, noteikti jāvēršas pie dermatologa, kas veiks nepieciešamos izmeklējumus un nozīmēs Jums atbilstošu ārstēšanu.

Ar cieņu,

Dermatoloģija / ādas veselība

Kāpēc pazūd kaunuma apmatojums?
Labdien!

Man ir mazliet pāri 50, un jau gadu nomoka pirmās menopauzes izpausmes. Ievēroju, ka zaudēju kaunuma apmatojumu, ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Kaunuma apmatojums samazinās, izzūdot estrogēnu hormonam menopauzes laikā. Tas ir dabisks process. Iesaku pārrunāt ar ginekologu par iespēju novērst menopauzes simtomus. Ieteicama hormonus aizvietojošā terapija.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Pastiprināti izkrīt mati - kā rīkoties?
Labdien!

Man ir 14, un man izkrīt mati - vairāk nekā 100 dienā. Es domāju, ka tas varētu būt nepietiekama uztura dēļ, jo arī mēnešreizes 2 mēnešus nebija, bet atgriezās, jo sapratu, ka ēdu nepietiekami. Ko ēst un darīt, lai mati vairāk neizkristu?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jums pietiekoši jāēd un noteikti jālieto D3 vitamīns.

Cieņā,

Skaistumkopšanas saloni

Pie kādiem ārstiem jāvēršas, ja bērnam vairakus mēnešus urīnā novērotas asinis?
Labdien!

Manam bērnam ir 6 gadi. Jau no septembra regulāri sūdzas par vēdersāpēm. Februārī bija aizcietējums, gājām pie ārstiem. Aizcietējumus izārstējām, bet atklājās, ka bērnam urīnā ir asinis.

Šobrīd jau ir maijs, bijām vēlreiz pie ārsta pārbaudīt urīnu. Asinis vēljoprojām ir urīnā. Arī nav bijuši aizcietējumu vairāk, vēders iziet normāli, bet sūdzas par sāpēm vēl joprojām.

Dzīvojam Lielbritānijā un mums šeit ir ļoti ilgi jāgaida, līdz ārsti pārbaudīs bērnu un atklās, kur ir problēma. Vēlamies pārbaudīties Latvijā, protams, par maksu. Vai jūs, lūdzu, pateiktu, pie kādiem speciālistiem mums jāvēršas?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Es Jūsu vietā vērstos pie normāla bērnu ārsta!

Cieņā,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai jāpārtrauc lietot kontracepcija, neizdzerot visu iepakojumu, ja olnīcā atklāta cista?
Labdien!

Pašlaik lietoju "Belara" otro mēnesi, iepakojumā ir atlikušas tabletes vēl 10 dienām.

Pēc pirmā mēneša iztrūkst periods, kā arī USG olnīcā uzrādīja funkcionālu cistu, kas pirms tam nebija.

Vai varu pārtraukt lietot kontracepciju, neizdzerot visu iepakojumu, vai ir jāpabeidz?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pārtraukt lietot kontracepciju nedrīkst. Arī turpmāk jāturpina lietot, jo funkcionālas cistas mainās cikla laikā. Ir jāsadorbojas ar savu ārstu un pēc laika jāatkārto USG.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāds vēl iemesls var būt sāpēm ceļgalos, ja izmeklējumu rezultāti neko sliktu neuzrāda?
Labdien!

Ziemā slēpojot (februāra beigās) sasitu un apvēsināju ceļgalus, kā rezultātā abi bija sāpīgi un nedaudz uzpampuši apmēram pusotru nedēļu. Tagad, atsākot intensīvāk skriet ārā (iepriekš visu ziemu un jau 2 gadus, līdz 1. maijam gāju uz sporta zāli), sākās sāpes ceļgalu lejas daļā. Biju šodien uz USG, taču tur viss esot ļoti labi un smuki, neesot ne šķidruma, ne meniska pazīmes.

Kāds vēl varētu būt iemesls sāpēm? Un vai es drīkstu turpmāk skriet?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Sāpes ceļgalos var izraisīt arī sākuma stadijas poliartrīts. Ja vēlaties mūsu viedokli un ieteikumus, varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī mūsu medicīnas centrā. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877 vai mājas lapā www.vs888.lv

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja vairākus gadus nomoka galvassāpes?
Sveiki!

Man 23 gadi. Jau 5-6 gadus mokos ar regulārām galvassāpēm. Ir taisīta doplerogrāfija kaklam, magnētiskā rezonanse galvai - viss esot kārtībā. Ārsti saka, ka man esot migrēna un ar to esot jāiemācās sadzīvot. Man vairs nav spēka ar to sadzīvot, jo galva sāp vidēji 4-6 dienas nedēļā. Neviena pretsāpju tablete nepalīdz.

Kad tikko sāka parādīties šī problēma, slimnīcā teica, ka jāiet kakla daļai uz masāžām, jo muskuļi esot pārāk savilkti, no kā arī sāp galva. Izgāju 2 pilnus kursus - rezultātu nav.

Gandrīz katru reizi, kad sāp galva, klāt nāk slikta dūša, bez vemšanas. Agrāk bieži sanāca kavēt skolu, jo nebiju spējīga no gultas izkāpt. Tagad tas pats ir ar darbu.

Ko darīt? Kas tas varētu būt?

Paldies
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Visticamāk tās ir cervikogēnas galvassāpes, kas ir saistītas ar saspringumu kakla un plecu rajonā. Migrēna neilgst 4-6 dienas, drīzāk tās ilgums mērāms stundās, un tai raksturīga aura (spiediena sajūta, zibšņi, biežāk 1 acī utt.).

Ārstēšanā cervikogēnām galvasāpēm pamatā ir fizioterapija, manuālā terapija, masāža, vingrojumi un nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (ibuprofens, panadols, diclofenaks utt), vai izmanto citas metodes un arī medikamentus, lai atvieglotu sāpes. Jāierobežo laiks pie datora un mobilā telefona ekrāna.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai epilepsijas zāles var lietot kopā ar kontracepcijas tabletēm?
Labdien!

Vēlos viedokli par kontracepcijas lietošanu, ja tiek dzertas epilepsijas zāles.

Līdz šim lietoju "Nuvaring". Pēc man izrakstītajām zālēm ("Lamictal") saprotu, ka tās nesamazina "Nuvaring" iedarbību (nepalielina grūtniecības iestāšanos). Arī ginekoloģe teica, ka "Nuvaring" droši var lietot ar visām zālēm.

"Nuvaring" latviski tulkotajā instrukcijā neatrodu, bet nuvaring.com uzgāju informāciju, ka tā lietošana kopā ar lamotriginum (kas ir viela "Lamictal") var palielināt lēkmju risku.

Jautājums - vai tā ir varbūt novecojusi informācija, vai šos abus līdzekļus/zāles var droši lietot kopā?

Paldies jau iepriekš!

Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Hormonālo kontracepciju lietojot kopā ar "Lamictal", iepējama "Lamictal" koncentrācijas samazināšanās, līdz ar to "Nuvaring" lietošanas laikā varētu prasīties lielāka "Lamictal" deva.

Šos medikamentu var lietot kopā, bet var būt nepieciešama ieteiktās lamotrigīna balstdevas pielāgošana.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Par ko var liecināt mazi sarkani zemādas pleķīši?
Sveiki!

Mani nomāc problēma - man uz krūtīm, augšdaļā, ir sarkani mazi zemādas asins pleķīši, kuri, ja nokasa, parādās atpakaļ. Kas tas varētu būt? Pleķīši ir apmēram 1milimetra lielumā. Izlasiju, ka tas var būt asins vēzis un kas tik vēl ne...sabijos nepajokam.

Man ir 18 gadi.

Paldies !
Atbild:
"Panacea Pro", "Panacea Pro", SIA
Labdien!

Vispareizāk ir parādīties dermatologam, jo, neredzot fizisko ainu, nevar dot precīzu atbildi.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri