Sāpes zīdainim jau no pirmā mēneša - kā saprast sāpju cēloni un kā to ārstēt?
Labdien!

Zīdainītim drīzumā būs 3 mēneši. Pirmo mēnesi baroju ar pienu un maisījumu "Aptamil1" (pret kolikām), pēc tam tikai ar maisījumu "Frisolac Gold".

Lieta tāda, ka bērniņš savu lielāko nomodas daļu raud. Viņam sāp vēderiņš. It kā kaut ko spiež, kājiņas velk pie sevis, skaļi raud -kliedz, skatoties acīs. Asaras līst. Var redzēt, ka bērns mokās milzīgās sāpēs!

Ēd ļoti labi, nav nekādas vemšanas vai caurejas. Svarā pieņemas ļoti labi, kā daktere saka. Ārsti mums kā vecākiem sākotnēji teica, ka tas ir normāli, lai mēs padzeram nervu zāles. Bērnam, visticamāk, esot kolikas. Devām (arī turpinām) "Espumizan", "Bio Gaia" un "Liveo" (nomainām ik pēc 2 nedēļām). Nekas nemainījās.

Jāpiemin, ka bērniņam ir sausa ādiņa. Dibentiņš arī ir iekaisis (ap anālo atveri). Nodevām fēces, bet tur - kaka zaļa, putrveida, sārmaina, slēptās asinis, gļotas un leikocīti 15-25, kā arī taukskābes + un ziepes++. Neatliekamajā uzņemšanā pediatrs mūs nolēma nepaturēt, bet ieteica lietot turpmāk "Aptamil Degestive Care". Iet trešā diena... nekas nemainās. Ko darīt? Kā saprast un noteikt, kas bērniņam kaiš? Kas vispār ir šis sāpju cēlonis?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ļoti labi, ka nomainījāt barošanu uz "Aptamil Digestiv care"!
Parasti ārsti daudzos gadījumos pie bērna raudāšanas vaino kolikas, bet tā nemaz nav.

Jums būtu bērnu jāparāda kādam pieredzējušam pediatram, jo, iespējams, sāpju cēlonis ir pavisam cits. Varat arī atbraukt pie manis uz praksi.

Cieņā,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Melni punktiņi zīdaiņa vēdera izejā - no kā tas var būt?
Sveiki!

Meitiņai (5.5 mēneši, zīž krūti un tikko sākām nogaršot arī ķirbi) ir tādi maziņi melni punktiņi, kā netīrumiņi vēdera izejā. Kas tas varētu būt?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Domāju, ka šiem "mazajiem punktiņiem" nav jāpievērš uzmanība, ja bērns jūtas labi.

Turpiniet barot atbilstoši vecumam un dzīvojiet laimīgi!

Cieņā,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Pie kā vērsties?
Labdien!

Pirms gada nonācu P. Stradiņa slimnīcā ar ļoti stiprām sāpēm kuņģa apvidū. Izrakstīja mani tajā pašā dienā, jo nekas slikts neesot. Tad sāka ļoti sāpēt spranda, aizgāju uz MR izmeklējumu, kur noskaidrojās, ka man ir iztaisnotā lordoze. Pašlaik ļoti strādāju pie tā, lai nesasprindzinātu sprandu, bet katru rītu pamostoties un līdz vakaram periodiski sāp muguras muskuļi, vairāk ap un zem lāpstiņām, un apmēram 2 nedēļas ir smags kuņģis neatkarīgi no tā, ko un kad ēdu, bieži uz īsu brīdi ir slikta dūša.

Pie kā man šādā gadījumā vērsties un vai viss aprakstītais ir savā starpā kā saistīts?


Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vēlams apmeklēt fizioterapeitu un sākt vingrošanu, masāžu vai cita veida fizioterapiju. Var īslaīcigi palīdzēt nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, ko var izrakstīt Jūsu ģimenes ārsts. Noder arī masāžas kurss.

Par kuņģi - iespējams, ir gastrīts vai skābes reflekss, ko veicina tie paši nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi. Varat uzsākt lietot "Omeprosol" 20 mg 2 x dienā uz nedēļu, tad 1 kapsulu dienā. Recepti nevajag. Par tālāko konsultējaties pie sava ģimenes ārsta.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Paaugstināti rādītāji analīzēs un ļoti sausa āda bērnam - par ko tas liecina?
Labdien!

Meitai ir 9 gadi. Slimo diezgan reti, bet, kad nododam analīzes, tad visu laiku ir paaugstināti Eozonofili un Bazofili, kā arī Antistreptolizīns. Ir ļoti sausa āda un tāda kā zosāda. Par ko tas liecina?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jums nebūtu sevišķa uzmanība japievērš analīzēm.
Sausā āda jau liecina par tendenci saslimt ar atopisko dermatītu.
Sausos ādas rajonus vajag ieziest ar taukainām ziedēm, piemēram, cinka ziedi vai tādām, kas satur eļļas utt., un jāziež ir vairākas reizes dienā!

Protams, Jums vajadzētu apmeklēt savu pediatru.


Cieņā,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Sāpes nokārtojoties pa lielam - ko varu darīt pati līdz vizītei pie ārsta?
Labdien!

Sieviete, 21 gads. Jau apmēram mēnesi nomoka grūtības nokārtoties pa lielam. Sākumā bija aizcietējums, taču tas pats no sevis pārgāja. Tagad vēdera izeja ir dažāda. Taču vienmēr, kad nokārtojos, ir sāpes. Un pat pēc tam, kad viss jau izdarīts, kādu laiku sāpes turpinās. Pie ārsta tieku tikai oktobra sākumā. Vai tikmēr varu pati sev kā palīdzēt? Jo sāpes mani ieved teju depresijā.

Paldies!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Sāpes pēc defekācijas visdrīzāk saistītas ar anālās gļotādas plīsumu, kas radies pēc aizcietējuma. Veiksmīgai plīsuma sadzīšanai jācenšas nepieļaut aizcietējumus, tas ir, jālieto uzturā vairāk produkti, kas mīkstina vēdera izeju. Līdz ārsta vizītei var lietot arī "Proctoglyvenol" svecītes, kas aptiekā nopērkamas bez receptes. Par tālāko terapiju jau Jūs informēs ārsts vizītes laikā.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai var tā būt, ka vecākiem ir rēzus negatīva asinsgrupa, bet bērns piedzimst ar rēzus pozitīvu asins grupu?
Labdien!

Vai var tā būt, ka abiem vecākiem ir rēzus negatīva asinsgrupa, bet bērns piedzimst ar rēzus pozitīvu asins grupu?

Paldies!
Atbild:
Liene Ņikitina-Zaķe, "GenEra", SIA
Labdien!

Jā, Rh negatīvā ģimenē ir iespēja piedzimt bērnam ar Rh pozitīvu asinsgrupu, taču praksē šādi gadījumi ir ļoti ļoti reti.

Savā praksē gan ar šādu gadījumu esam saskārušies. Ja tāda situācija ir radusies, tad mēs ieteiktu atkārtoti noteikt Rh faktoru mammai, tētim un bērnam, un tad, ja Rh faktora analīzes rezultāti apstiprinās un arī paternitāte ir neapšaubāma, tālāk, ja ir interese, var konsultēties pie hematologa vai Valsts asinsdonoru centrā par iespējām atklāt šāda fenomena ģenētiskos iemeslus.

Ģenētika

Ko darīt, ja bērns naktīs raud un slikti guļ?
Labdien!

Manai meitiņai ir septiņi mēneši un naktīs slikti guļam. Raud, čīkst, grozās kā karuselī! Var pat sagriezties ar kājām gaisā. Jau no dzimšanas slikti guļam, nav bijusi neviena nakts, kad neceļas. Dakteris teica, ka nekas slikts tas nav, bet nezinu, ko iesākt. Liku kumelītes vannā, tējiņu taisījām, masēju punci, kājiņas utt., bet nekas nemainās. Vai ir nepieciešams veikt nopietnus izmeklējumus bērnam vai tas pāries pats no sevis?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja Jūsu dakteris neko sliktu bērnam neatrod, un bērns normāli attīstās, tad neko papildus izmeklēt nevajag.

Uz nakti gan varat bērnam iedot kādu nomierinošu līdzekli, iesaku fitoterapijas preparātus. Jūsu dakteris zinās un izrakstīs.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Čūla uz mēles un uz vaiga - kā izārstēt?
Labdien,

Man 2 dienas pēc kakla sāpēm un "Strepsils" lietošanas parādījās tāda paliela gaišas krāsas čūla mēles sānā pie zobiem. Arī uz vaiga pie gudrības zoba un uz priekšējās apakšlūpas. Lietoju "Anaftin" pēc farmaceites ieteikuma. Vai tas ir pareizi? Čūla uz mēles ir progresējusi divās dienās no 0.3 x 0.3 mm uz 0.7 x 0.7 mm. Vismaz kakls vairs īpaši nesāp - "Strepsils" palīdzēja.

Paldies!
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

Jūsu gadījumā vēlams nekavējoties griezties Stomatoloģijas institūtā, orālās patoloģijas nodaļā!

"Orālās patoloģijas klīnika ir vienīgais specializētais centrs Latvijā, kas piedāvā šādus pakalpojumus:

Sejas un mutes dobuma mīksto audu saslimšanu diagnostika un ārstēšana (baktēriju, vīrusu un sēnīšu izraisītas saslimšanas, vezikulāri bulozas izpausmes, erozijas un čūlas, kā arī autoimūnas u.c. saslimšanas)." Tel. 67455586

Esat vesels!

Zobārstniecība / mutes veselība

Divas avārijas kontracepcijas viena cikla laikā - vai tādēļ izmainījušās mēnešreizes?
Labdien!

Es lietoju avārijas kontracepciju, jo pārplīsa prezervatīvs. Pēc pāris dienām notika tas pats, un es vēlreiz iedzēru avārijas kontracepciju. Pēc pāris nedēļām mēnešreižu paredzētajā laikā man sākās brūna smērēšanās ar recekļiem. Citas dienas bija nedaudz asinis. Jāpapildina, ka mēnešreižu laikā slimoju ar strutojošo angīnu. Man bija temperatūra (37-39C) un bija jādzer antibiotikas. Pēc mēnešreizēm sākās rozā izdalījumi.

Patreiz esmu nesaprašanā, vai manas mēnešreizes ir izmainījušās kontracepcijas dēļ? Vai ir iespējama šāda asiņošana arī slimības dēļ?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Avārijas kontracepcija izsauc būtiskas izmaiņas sievietes organismā, jo pārtrauc normālo menstruālo ciklu. Tā ieteicama tikai izņēmuma gadījumos, nevis atkārtoti, īsā laikā. Asiņošana jūsu gadījumā ir saistīta ar kontracepcijas lietošanu. Iesaku rūpīgāk izvēlēties izsargāšanās veidu, lai līdzīgas situācijas neatkārtotos.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Slinkā acs - vai iespējams kaut ko labot pieaugušam cilvēkam?
Labdien!

Vai ir iespējams 39 gadu vecumā kaut ko labot, ja kopš bērnības kreisā acs redz ļoti slikti un, manuprāt, paliek tikai sliktāk? Labajai acij redzes problēmu nav. Taču reizēm, kad darbā jākoncentrējas, rodas tāds kā diskomforts. Dakterīte saka, ka agrā bērnībā tad vajadzēja nēsāt apsēju, lai uzlabotu redzi tai actiņai.

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības grupa, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Jana!

Ja no bērnības jau ir slikta redze vienai acij, tad, visticamāk, Jums ir uzstādīta diagnoze "amblyopia". Šajā gadījumā redzi nevarēs uzlabot, bet Jums noteikti jāgriežas pie oftalmologa uz konsultāciju un jāveic ārsta nozīmētie izmeklējumi.

Cieņā,

Acis, optika / acu veselība