No kura datuma tiek skaitīta pirmā grūtniecības diena, un kad jādodas pie ginekologa?
Labdien.

Man ir 26 gadi. Vēlējos uzzināt, kad man būtu jādodas uz pirmo vizīti pie ginekologa.

2019. gada martā pārstāju lietot kontracepciju "Nuverin" (lietoju to 2 gadus). Ap 2019. gada jūliju mēnešreizes bija katru mēnesi, bet to ilgums un sākšanās datums bija neparedzems. Novembrī devos pie ginekoloģes, izstāstīju par to, uz ko viņa atbildēja, ka tas tā varot būt, un arī teicu, ka vēlos palikt stāvoklī. Daktere ieteica palietot "Cycle balance", ko es no šī gada februāra lietoju. No 30. marta līdz 4. aprīlim man bija pēdējās mēnešreizes. Tā kā grūti paredzēt ovulāciju, lietoju ovulācijas testu. 25. aprīlī veicu grūtniecības testu, kurš bija negatīvs, un ovulācijas testu, kurš uzrādīja, ka ir ovulācija - šo dienu tad, protams, arī izmantojām.
5. maijā veicu grūtniecības testu un tas bija pozitīvs, bet ļoti, ļoti gaišs. 9. maijā veicu testu atkārtoti un tas nepārprotami bija pozitīvs. 12. maijā E. Gulbja laboratorijā veicu HCG asins analīzes testu, kurš uzrādīja 211.

Šobrīd nesaprotu, no kura datuma tiek skaitīta pirmā grūtniecības diena? Kurā grūtniecības nedēļā es tagad atrodos un kad man būtu jādodas pie savas ginekoloģes uz pirmo vizīti?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Precīzi noteikt grūtniecības pirmo dienu nav iespējams.

Sīkāka informācija: https://www.mammamuntetiem.lv/kalendars/grutniecibas-kalendars/1

Pie ginekologa jādodas līdz 12. grūtniecības nedēļai, bet ne ātrāk kā 5.-6. nedēļā, ja nav problēmu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ar var būt saistīti karstuma viļņi/ spiediena sajūta galvā un slikta dūša?
Labdien!

Man ir 20 gadi. Pirms pāris dienām viena braucu mašīnā, un pēkšņi mašīnai iedegās vairākas lampiņas un tā pati apstājās. Apstājoties man pēkšņi parādījās liels spiediens galvā, it kā galva tūlīt pārsprāgs, vai esatslēgšos. Burtiski izripoju no mašīnas. Nomierinājos, un pēc neilga brīža atkal tas pats. Zvanīju mammai, teicu, lai vienkārši runā ar mani, staigāju uz priekšu un atapkaļu.

Man iepriekš ir bijušas sāpes bez izskaidrojuma, ļoti daudz satraucos, ir trauksme . Bet šobrīd, arī kad esmu nomierinājosies, no ķermeņa lejas daļas nāk tādi karstuma viļņi uz galvu, kas rezultējas lielā spiedienā. Liekas, ka galvu un seju sarauj krampī, tad uzreiz no bailēm ir slikta dūša, jo liekas, ka sprāgst kāds asinsvads. Ko man darīt un uz ko šie simptomi varētu norādīt?

Lietoju "Noofen", bet nepalīdz. Liekas, ka prātā sajukšu. Esmu gājusi pie psihoterapeitiem un pie dažādiem ārstiem, tāpēc jautāju šeit, jo sāk jau palikt kauns tik bieźi iet ar problēmām pie ārsta - nu jau 2 gadus.

Esmu jauna un aktīva, protu arī atpūsties, nesaprotu, kur manī ir problēma. Man vajag palīdzību. Arī savu puisi ļoti noslogoju, jo viņš nezina, kā palīdzēt. Nezinu, cik ilgi varu viņu ar sevi šādi mocīt.

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Tas pēc apraksta vēsta par reakciju uz stresu. Bet, ja ikdienā tas atkārtojas kā panikas lēkmes, tad, iespējams, jāvēršas pie psihiatra, kas var nozīmēt ārstējošu terapiju.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Kur vērsties vispirms, ja ir sūdzības par sirds pārsitieniem?
Labdien!

Man ir 20 gadi. Ir sūdzības par sirds pārsitieniem, kas ir ļoti bieži un periodiski ir patiešām smagi. Holtera monitorings uzrāda vairāk par 300 ekstrasistolēm un tahikardijas epizodes. Vai ir vērts nopietni satraukties, un pie kā vispirms šobrīd vērsties?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Ja Jūsu ģimenes ārsts jau izslēdza visus iespējamos iemeslus - tireotoksikozi, mikroelementu traucējumus u. c. iemeslus, tad Jums jāgriežas pie kardiologa vai aritmologa.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kas varētu būt par problēmu, ja mēnešreizes kavējas vairākas dienas, un to vietā ir tikai gļotaini izdalījumi?
Labdien!

Mēnēšreizes kavējās jau devīto dienu, un grūtniecības testi ir negatīvi. Vēders sāp tā kā uz mēnešreizēm, bet ir tikai gļotaini izdalījumi. Kas varētu būt par problēmu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Tikai pēc šī apraksta nevar sniegt atbildi. Iespējams, ka Jums ir vienkārši neliela cikla novirze.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai kuņģis var sāpēt bez dedzināšanas vai grēmām?
Labdien!

Vai kuņģis var sāpēt bez dedzināšanas vai grēmām? Un vai šobrīd jau ir iespējams veikt kuņģa pārbaudi ar "kobru"?

2 reizes ir ļoti mokoši sāpējis vēders. Domāju, ka pie vainas varēja būt iepriekšējā dienā apēstais, taču agrāk tā nav bijis, ka kaut ko nevaru ēst - ēdu visu.

Viss sākās pēc Ziemassvētkiem/ Jaunā gada, kad domāju, ka pie vainas ir svētku ēdiens. Pārtraucu ēst baltmaizi, neēdu ceptus ēdienus u. c., tad vēdersāpes pierima. Tomēr tagad, pavasarī, atkal kuņģis liek par sevi manīt. Visām zālēm rakstīts, ka tās palīdz pret kuņģa skābi, bet īsti nekā nav tieši pret sāpēm. Vai ir jāsatraucas, un vai sāpes bez dedzināšanas maz ir iespējamas? Sāp paribē, tieši zem ribām un, var teikt, pēdējās ribas rajonā, nav izteikti kādā no pusēm.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Domāju, ka Jūsu gadījumā ir nepieciešams kuņģi pārbaudīt - jāveic fibrogastroskopiju (pakāpeniski ārstniecības iestādes jau sāk veikt šo izmeklējumu). Jādodas pie ģimenes ārsta uz konsultāciju. Kuņģis var sāpēt arī tad, ja nav dedzināšanas vai grēmas.

Lai veicas!

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai drīkst cilāt smagumus, ja ir žultsakmeņi?
Labdien!

Divus mēnešus atpakaļ tiku slimnīcā ar asām sāpēm kreisajā paribē un mugurā. Man atklāja žultsakmeņus. Izrakstīja zāles pret sāpēm un spazmām un palaida mājās.

Pēc 3 nedēļām atkal tiku slimnīcā ar sāpēm, vairāk kuņģa apvidū, tad pateica, ka ir pankreatīts. Paturēja slimnīcā 2 dienas un palaida mājās. Slimnīcā deva atsāpinošos medikamentus, morfiju un paracetamolu. Mājās atbraucu joprojām ar sāpēm - bija sāpīgi ievilkt elpu.

Pēc 7 dienām - atkal uz slimnīcu, tad man likās, ka trāpījās sakarīgāks ārsts. Sāka ārstēt, deva atsāpinošos, antibiotikas un zāles pret sliktu dūšu. Pēc 2 dienām palaida mājās, izrakstot turpināt lietot atsāpinošās zāles, antibiotikas un zāles pret sliktu dūšu. Pēc visa kursa jutos labi, reizēm bija nelabums. Ievēroju norādījumus attiecībā uz ēšanu arī.

Pēdējās nedēļas laikā pamanīju, ka man dedzina kuņģi, kad stiprāk palokos (sēju sēklas dārzā). Vai tas būtu no žultsakmeņiem, vai vajadzīgas kādas zāles? Pagaidām padzeru pienu, un it kā kļūst labāk.

Esmu uz slimības lapas, kura tūlīt beigsies. Ja būs jāatgriežas darbā, vai drīkstu cilāt smagumus? Darba specifikas dēļ reizēm sanāk cilāt līdz 40 kg.

P.S. Esmu rindā uz žultsakmeņu operāciju.

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Protams, kamēr Jūs gaidāt operāciju, Jums obligāti jāsaņem uzturošo terapiju, kuru Jums var nozīmēt gastroenterologs.
Es Jums iesaku meklēt citas iespējas tikt uz operāciju ātrāk, kur nav lielās gaidīšanas rindas. Jūs varat griezties arī mūsu klīnikā.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ar ko saistīti šādi līdzsvara traucējumi, un kā šo problēmu novērst?
Labdien!

Esmu 31 gadu jauns vīrietis.

Vairākus mēnešus nomoka šī problēma - reizēm ir problēmas nostāvēt uz vietas un koncentrēties uz konkrētām lietām, vairāk pie saprindzinājuma. Liekas, ka kājas pašas no sevis šūpojas/trīc. Reizēm, staigājot vai braucot ar riteni garākus gabalus, arī liekas, ka kājas nogurst, un rodas nestabila sajūta. Šķiet, ka gaita vairs nav tik atbrīvota un dabiska, kā bija, pirms sākās šīs problēmas. Uz kustīgām lietām arī acis reizēm nespēj noreaģēt un izraisa mazu reiboni. Varbūt tās ir trauksmes lēkmes?

Esmu bijis vairākkārt pie neirologa, LORa, ortopēda, veicis CT galvai un magnētisko rezonanci kaklam. Vienīgais, ko šie izmekējumi atklāja, ir splondiloze kakla daļai. Asins analīzēs arī nekas neuzrādās. Pirms gada esmu pārbaudījis arī sirdi un kakla asisnvadus - viss labi.

Īsti nezinu, ko lai iesāk, jo šī problēma apgrūtina strādāšanu.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

Paldies!
Atbild:
Gunta Andžāne, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija
Labdien!

Paldies par uzticību un jautājumu!

Tas patiešām var būt viens no simptomiem pie trauksmes lēkmēm, tomēr tad vajadzētu būt arī citiem.

Es Jums ieteiktu paņemt visas analīzes un aiziet uz konsultāciju pie ārsta-psihoterapeita, kuram ir specializācija psihosomātikā. Viņš spēs interpretēt rezultātus, paskatīties, kas ir kas (hormonālais fons), uzklausīt Jūsu dzīves stāstu un izvērtēt cēloņsakarības, kā arī izrakstīt, ja būs nepieciešams, prettrauksmes medikamentus un sastādīt tālāko izmeklēšanas un ārstēšanas plānu.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Diska profūzija ar hronisku lumbaļğiju: Ko iesākt ar sāpēm muguras lejasdaļā un kājā, kas atsākušās pēc neveiksmīga kritiena?
Labdien!

No 26.02.-22.04.2020. izgāju rehabilitācijas kursu sakarā ar diagnozi - M51.1, M47.2 L5-S1 diska profūzija ar hronisku lumbaļğiju. Sāpes pēc rehabilitācijas bija mazinājušās, un viss bija ideāli. Staigājot nekas nesāpēja. Dažreiz kāja sāpēja, bet ļoti minimâli.

No 22.04 uz 23.04 neveiksmīgi pakritu uz kreiso pusi, un tā rezultātā sāpes atkal ir parādījušās - atkārtoti muguras lejasdaļā un kājā. Pa nakti, staigājot un arī pēc slodzes sāpes pastiprinās - tāpat, kā bija sākumā, kad sāku rehabilitācijas kursu. Vēl klāt nācis stīvums plecā un kaklā. Sāpes ir visu laiku - gan pa dienu, gan pa nakti, un tā ir izteikti asas. Ko man iesākt? Esmu izmisumā.

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Pie akūtām, traumatiskām sāpēm jāgriežas traumpunktā, parasti tur izvērtē klīniski, nozīmē sākuma ārstēšanu.
Savukārt igtermiņā jākonsultējas ar speciālistiem, kas ārstē muguras problēmas, proti, mugurkaula ķirurgu (vertebrologu) un neirologu.

Tomēr izklausās, ka bez medicīniskas korsetes nevarēs iztikt. To nomērīs un atbilstoši piemeklēs "Tehniskā Ortopēdija".
www.ortopedija.lv

Fizioterapija

Vai ir iespējams, ka vienlaicīgi ir gan osteohondroze, gan starpribu nerva iekaisums?
Labdien!

Vai ir iespējams, ka vienlaicīgi ir gan osteohondroze, gan starpribu nerva iekaisums? Bija spiedoša sajūta virs sirds un arī sāpes sprandā un mugurā. Dzēru "Neurontin", un spiedošā sajūta mazinājās. Vai ir iespējams, ka pie osteohondrozes var būt pāatrināta sirdsdarbība, kas miera stāvoklī (guļot) normalizējas?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Jā, tas var būt saistīts, jo osteohondrozes rezultātā rodas izmaiņas skriemeļu struktūrā un tiek kairinātas izejošās nervu saknītes ar izrietošo simptomātiku.

Ārstēšanai iesaku osteorefleksoterapiju - lūdzu, skatiet saiti osteoterapija.mozello.lv

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Sāpes mugurā, ceļos un gūžā - pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Jau pāris nedēļas nepāriet sāpes muguras lejasdaļā, tagad sākusi sāpēt arī gūža kreisajā pusē kaula rajonā, un ir starojošas sāpes arī priekšā, urīnceļu rajonā.

Pie kāda speciālista vērsties?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Pēc apraksta jādomā par mugurkaulāja jostas daļas spondiloartrozes saasinājumu. Ja ir bieža un sāpīga urinācija, vēlama urīna analīze un vērsties pie ģimenes ārsta.

Ar muguras sāpēm izvēle plašāka - ģimenes ārsts, neirologs, traumatologs. Par cik esmu osteorefleksoterapeits, iesaku ārstēties ar osteorefleksoterapiju. Lūdzu, skatiet saiti: osteoterapija.mozello.lv

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri