Ar ko saistītas šādas mēnešreižu izmaiņas?
Labdien!

Man ir 26 gadi. Cikls ir apmēram 32 dienas garš +/-2 dienas. Pagājušā gada marta pārstāju lietot kontracepciju "Nuvering", pēc 2 gadu lietošanas.

Novembra mēnesī biju pie dakteres, kas mani pārbaudīja un teica, ka droši varam mēģināt tikt pie bērniņa. Sāku lietot pirms grūtniecības vitamīnus, ko ieteica daktere - "Pregnacare", taču 10 dienas pēc to lietošanas, pēc ovulācijas, man sākās smērēšanās, kas ilga 3 nedēļas. Pārtraucu lietot vitamīnus un sāku dzert folskābi, un viss atkal bija labi.

Janvāra mēnesī mēnešreizes bija ļoti niecīgas, varēju iztikt ar ikdienas ieliktnīti, jo asiņošana bija tikai pie urinēšanas, un tās bija kā gļotu kunkulis.

Ar līgavaini jau trīs mēnešus mēģinām tikt pie bērniņa, līdz šim vēl nav izdevies. Šomēnes 14. februārī man bija ovulācija, ko noteicu pēc ovulācijas testa. Mīlējāmies mēs gan 10. 02., gan 14.02., gan 16.02. Bet 16. februārī man no rīta pēc urinēšanas uz tualetes papīra bija maigi roza smērējumi. Arī pēc mīlēšanās bija nedaudz rozīgi izdalījumi. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Visas šīs dīvainības ar mani sākās tikai tad, kad nolēmām tikt pie bērniņa.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

To, kādēļ notikušas mēnešreižu izmaiņas, var noteikt, tikai izmeklējot klātienē. Par neauglību varam runāt tikai tad, ja gadu, regulāri dzīvojot dzimumdzīvi, neiestājas grūtniecība.

Bažas rada Jūsu teiktais par mīlēšanos pēc ovulācijas testa rādījumiem. Šāda rīcība var novest pie psiholoģiskas neauglības, kad organisms abiem partneriem ieslēdz trauksmes signālus, un apaugļošanās tiek bloķēta. Jo, kā jau Jūs to noteikti ziniet - tad, kad abi partneri atslābinās, jūtas laimīgi, apmierināti un vairs drudžaini necenšas nodarboties ar seksu, tāpēc vien, ka ir ovulācijas diena, negūstot no tā baudu, un, kad par to nedomā, notiek tieši pretējais, un bērniņš piesakās.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādēļ no sedācijas modina, potējot adrenalīnu?
Labdien!

Biju raut divus gudrības zobus, ko darīja sedācijā. Modināja, potējot adrenalīnu. Kādēļ tā? Kādēļ neļāva man pašai pamosties?

Paldies!
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

Uz šo jautājumi visprecīzāk varēs atbildēt Jūsu anesteziologs.
Zāles piemeklē individuāli katrai personai, un tās ir atkarīgas no ļoti daudziem faktoriem.

Esat vesela!

Ar visu cieņu,

Zobārstniecība / mutes veselība

No kādiem faktoriem atkarīgs, vai spontānā aborta gadījumā tiks veikta dzemdes tīrīšana vai dzemdības notiks dabiskā ceļā?
Labdien!

Ja ir spontānais aborts, tad parasti narkozē tīra dzemdi. Bet manai māsai mirušais auglis bija jādzemdē pašai. No kā atkarīgs, kā būs? Un vai tiešām nav nekā cilvēcīgāka par miruša augļa dzemdēšanu?!

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Metode tiek izvēlēta, vadoties no konkrētās situācijas un grūtniecības laika. Tiek pielietota, lai maksimāli samazinātu komplikāciju risku. Grūtniecības pārtraukšanas pēc ilgāka laika gadījumā instrumentālu dzemdes tīrīšanu pielietot nevar.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc ir tik liela vēlme pēc seksa, sākoties mēnešreizēm?
Labdien!

Saka, ka visaktīvākā dzimumtieksme sievietei ir mēnešreižu cikla vidū. Bet man iekāre ir liela jau pirmajā mēnešreižu dienā. Tik ļoti gribās orgasmus vienu pēc otra, ka "pa sienām gribās staigāt". Citas sievietes pirmajā mēnešreižu dienā no sāpēm no gultas nevar izkāpt, bet man ir tieši pretēji. Un nekas nekad nesāp. Kapēc tā? Kas man ir nepareizi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Visticamāk, Jums viss ir pareizi. Sīkāk to noskaidros ginekologs klātienē. Šīs izjūtas saistāmas ar hormonu līmeņa cikliskajām svārstībām.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc grūtniecības laikā ultrasonogrāfiju vēderam var taisīt, bet rentgenu zobam veikt nevar?
Labdien!

Esmu grūtniece. Biju uz ultrasonogrāfiju. Viss ir ļoti labi. Taču,
aizejot pie zobārsta, man atteicās veikt rentgenu zobam, jo esmu grūtniece. Tāpēc zobu laboja uz aklo. Nesaprotu - kāpēc ultrasonogrāfiju vēderam var taisīt, bet zobu bildēt nevar? Zobs un vēders taču ir divas dažādas lietas! Kāpēc ultrasonogrāfijā starojumu uz bērnu raidīt var, bet uztaisīt rentgenu zobam nevar?

Paldies!
Atbild:
Leonīds Veļkovičs, "Svenata", SIA
Labdien!

Drīkst taisīt arī zobu rentgenu grūtniecei. Zobu rentgena kabinetā jābūt speciālam aizsardzības priekšautam grūtniecēm.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai iespējams ķirurģiski vai kā citādi atbrīvoties no liekās ādas, kas palikusi pēc hemoroīdiem?
Labdien!

Otrās grūtniecības laikā - trešajā trimestrī - uzradās hemoroīdi. Pēc dzemdībām sāpes palielinājās. Slimnīcā lika lietot svecītes un smērīti, ko cītīgi darīju. Nu ir pagājis mēnesis pēc dzemdībām, biju vizītē pie ginekologa, kas apskatīja un teica, ka mezgliņš ir ielīdis iekšā, bet āda palikusi un tā nekur nesavilkšoties.

Kā man rīkoties un kur vērsties? Vai to ādas gabaliņu var noņemt ķirurģiskā ceļā vai kā citādi?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Pēc hemoroidālās slimības paasinājumiem, trombozēm, dažkārt pēc operācijām pacientiem ap anālo atveri paliek izstaipītās ādas ļerpatiņas jeb skin tagi. Paši par sevi tie nevar izraisīt asiņošanu, sāpes vai kādas citas problēmas. Tie tikai var traucēt pie ikdienas higiēnas, ciešas apakšveļas valkāšanas, noslaucīšanās pēc tualetes un apmazgājoties. Šeit mēs varam runāt nevis par veselības problēmām, bet par traucētu dzīves kvalitāti un estētisko proktoloģiju. Slimību diagnožu klasifikatorā ir pat speciāls diagnožu kods - K64.4 Posthemoroidālas ādas atlieku ļerpatiņas.

Šādas nelielas perianālās ādas ļerpatiņas var likvidēt ar nelielas ķirurģiskas operācijas-procedūras palīdzību. Lokālā anestēzijā pacientam tiek noņemti liekie ārējie veidojumi, uzreiz pēc procedūras pacients var doties uz mājām, nav jāpaliek stacionārā. Pēcoperācijas periodā pacients cenšas nepieļaut cietu vēdera izeju, bet citādāk jau nākamajā dienā var atgriezties pie ikdienas aktivitātēm. Šāda veida procedūras tiek veiktas arī Dr. Mauriņa Vēnu un Lāzermedicīnas klīnikā.

Proktoloģija

Kāpēc nepalielinās svars cilvēkam ar diagnozi funkcionālā dispepsija?
Labdien!

Ir veiktas asins, urīna un fēču analīzes, 2 reizes - sonogrāfija un kobra. Gastro centrā noteikta diagnoze - funkcionālā dispepsija. Zāles nav izrakstītas. Teica, ka 2 nedēļās pāries un vēl kritīsies svars (mēneša laikā esmu novājējis par 6 kg) un viss...

Otrā nedēļa iet uz beigām, esmu atsācis ēst normālās devās 3-4 dienā (ne cukurs, ne kafija, ne alkohols nav lietots visu problēmisko laiku), bet svars tik un tā nekāpj un pat liekas, ka krīt mazliet, kaut uzturā ir gan avokado, gan zivs, kartupeļi, banāni utt.

Vēdera izeja ir 1 reizi dienā (normāla). Urinēšana gan ~ 10x dienā

Jautājums: kāpēc svars nepalielinās? Ko vēl pārbaudīt (analīzes, ārsts vai izmeklējums)? Protams, šī problēma ir radījusi lielu stresu un trauksmes. Miegs arī ir traucēts. Ko lai daru, lai atgrieztu svaru un sirdsmieru?

Paldies par atbildi!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Domājams, ka gan funkcionālā dispepsija, gan biežā urinācija, miega traucējumi un apetītes izmaiņas ir saistīti ar stresu un trauksmi. Ieteiktu Jums pakonsultēties pie psihiatra, izrunāt visas problēmas un kopā ar ārstu tikt pie risinājuma.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kāpēc ārsti raksta ka jaundzimušajam ir 40 nedēļas, ja patiesībā ir 38?
Labdien!

Ja bērniņš piedzimst tieši 40. nedēļā, bet faktiski viņš ir 38 nedēļas vecs, tad kāpēc tā arī neraksta visos papīros? No ieņemšanas brīža tieši sakrīt 266 dienas līdz noteiktam dzemdību datumam, kad bērns piedzimis. Tad kāpēc ārsti raksta ka 40. nedēļas, ja patiesībā ir 38?Un vai sonogrāfiju veicot arī šīs 2 nedēļas tiek skaitītas pa virsu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Bērna ieņemšana nesakrīt ar notikušā dzimumakta laiku. Būtiska nozīme ir pirmajā trimestrī veiktajai ultrasonogrāfijai, kad visprecīzāk iespējams noteikt grūtniecības laiku. Ja auglis atbilst grūtniecības laikam pēc pēdējām menstruācijām, tad grūtniecības laiks turpmāk tiek skaitīts, sākot no pēdējo menstruāciju pirmās dienas. Savukārt, ja auglis pēc saviem izmēriem ir lielāks vai mazāks par grūtniecības laiku pēc pēdējām menstruācijām, tad ņem vērā augļa izmērus, nosakot grūtniecības 40 nedēļu termiņu. Turpmākajā grūtniecības laikā to vairs nemaina. Vēlāk veiktajās sonogrāfijās, bērnam attīstoties un augot, viņš var atbilst grūtniecības laikam, būt lielāks vai mazāks nekā noteiktais grūtniecības laiks.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Plāksteris toksīnu izvadīšanai no organisma - apmāns vai tiešām brīnumlīdzeklis?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, vai plāksteri, kas ir paredzēti toksīnu izvadīšnai no organisma, piemēram, KINOKI un citi, kuri ir paredzēti likšanai uz pēdām, ir apmāns vai tiešām brīnumlīdzklis?

Sastāvā - bambuss, etiķis, bambusa sveķi, apelsīnu eļļas ekstrakts, turmalīns, kremnija dioksīds, mušmulas lapas, hitozāns, C vitamīns, kā arī citi noderīgi mikroelementi.

Citos plāksteros sastāvā ir koksnes etiķis. Kā šīs vielas iedarbojas uz organismu?

Paldies!
Atbild:
Jānis Ventiņš, "Homeopātija", SIA
Labdien!

Diemžēl man nav informācijas par šo plāksteru iedarbību uz cilvēka organismu. Taču diez vai no organisma tā vienkārši var izvadīt toksīnus ar plākstera palīdzību.

Komplimentārā un alternatīvā medicīna