Kāds var būt iemesls sāpēm kaunuma kaula lejasdaļā?
Labdien!

Jau ilgāku laiku sāp konkrēts punkts starpenē kaunuma kaula lejasdaļā, lielo kaunuma lūpu rajonā. Uzspiežot uz šī punkta, sāpes pastiprinās. Sāpes konkrētajā vietā ir stabilas. Vizuāli nekādus veidojumus neredz. Ginekoloģiskā USG veikta - viss kārtībā. Asins un urīna analīzēs arī viss perfekti. Veikts arī iegurņa rentgens AP projekcijā, kas pataloģijas neuzrāda.

Kāds varētu būt iemesls?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Bez apskates secinājumus nevar izdarīt. Konsultējieties ar ģimenes ārstu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādi var būt iemesli augļa attīstības beigām 8. nedēļā?
Labdien!

Kādi var būt iemesli augļa attīstības beigām 8. nedēļā?


Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Iemesli var būt visdažādākie - sākot ar infekcijām, stresu, iedzimtām patoloģijām. Daba likvidē augli, ja tas veidojas ar defektiem. Vislabāk skaidrojumu varētu dot jūsu ārsts, bet reizēm iemeslu atrast nevar.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai bruka var pati no sevis sadzīt?
Labdien!

Man konstatēja bruku divu pirkstu platumā. Dakteris ieteica mēnesi pārtraukt sporta treniņus. Bet, vai bruka var pati no sevis sadzīt? Vai nav jātaisa operācija?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Kāda bruka (kurā vietā)?

Bruka = trūce pati nesadzīs.

Ja veselības stāvoklis atļauj, labāk būtu plānot operāciju, lai varētu atsākt sportot nākotnē.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai svecīšu, kam ir iztecējis lietošanas termiņš, lietošana var apdraudēt veselību?
Labdien!

Iegādājos "Floragyn Ovuli" svecītes un, kad jau izmantoju 3, atklāju, ka termiņš tām ir iztecējis. Vai tas nopietni var apdraudēt veselību?

Paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Protams, ka zāles ir jālieto atbilstoši to norādītajam derīguma termiņam, bet šajā gadījumā "Floragyn Ovuli" nav no tiem nopietnākajiem medikamentiem, kas varētu radīt kaitējumu veselībai. Šo svecīšu galvenais fakts ir tāds, ka pēc dedrīguma termiņa beigām tām samazinās darbības efektivitāte, t.i., aktīvās sastāvdaļas paliek neaktīvas. Tādēļ pārtrauciet lietot šīs svecītes un iegādājaties jaunas, lai saniegtu vēlamo lietošanas efektu!

Esiet vesela!

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai Latvijā pieļauj atklāti rīkoties blēžiem zem Latvijas veselības nosaukumiem?
Labdien!

Inbox.lv portālā profesors Ričards Kristapsons reklamē un aicina iegādāties jauno preparātu "Biostenix Sensi Oil New", kas 28 dienās ļauj uzlabot dzirdi. Šī "brīnuma" izklāsts veidots lapās, kas saucas "Latvijas veselības portāls". Neatradu šādu profesoru. Vai tāds eksistē?

Vai Latvijā pieļauj atklāti rīkoties blēžiem zem Latvijas veselības nosaukumiem?
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Ļoti labi, ka esat vērīga un neuzticaties apšaubāmai reklāmai.
Latvijas likumdošana paredz, ka reklāmai jābūt likumīgai, patiesai un objektīvai. Taču ne vienmēr tā ir.

Par maldinošām reklāmām var sūdzēties Patērētāju tiesību aizsardzības centram.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Vai man ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, psihologa jeb kāda cita speciālista?
Labdien!

Jau gadu ikdienā jūtu pastiprinātu uztraukumu, ko nespēju kontrolēt. Pēdējā laikā - līdz stāvoklim, kad trīc deniņi un dreb augšstilbi, dažreiz grūti elpot un ir sliktas dūšas sajūta.

Šobrīd jau dažas nedēļas nevaru labi gulēt, mostos vairākas reizes naktī, līdz ar to pa dienu jūtos nogurusi. Aptiekā man ieteica ''stop stress night''. Izlietojot visu paciņu, nevaru teikt, ka jutu atšķirību.

Vai man ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, psihologa jeb kāda cita speciālista? Vai psihologs būtu īstā vieta, kur griezties? Ja tā - kāds varētu būt risinājums, ja es nevaru atļauties biežus psihologa apmeklējumus izmaksu dēļ?

Jāpiebilst, ka esmu sieviete, 22 gadus veca, iespējams, uztraukums ir studiju dēļ.

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Sākotnēji varat vērsties pie psihologa, lai apzinātu un strādātu ar savu uztraukumu, iemācītos pašpalīdzības metodes. Var vērsties pie mūsu klīnikas speciālistes, kas strādā ar apziņas aktivizācijas tehnikām - Elīnu Zariņu. Ja tas nebūs pietiekoši un būs nepieciešami kādi medikamenti, tad to var paralēli apvienot ar psihiatra konsultāciju. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu ir iespēja iestāties dienas stacionārā Klīnikā Dzintari.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik ilgi jāmēra temperatūra ar parasto termometru zīdainim?
Labvakar!

Vispārējs jautājums - cik ilgi jāmēra temperatūra ar parasto termometru zīdainim? Iepriekš mērījām 10 minūtes, pārsvarā turās 37,2-37,3. Daktere saka, ka zīdainim (9 mēn.) jāmērot 5 minūtes. Tad rādījumi ir 36,8 - 36,9. Kā ir pareizi? Un kad mērīt?Jo bērns jau visu laiku ir kustībā.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Mērīt temperatūru Jūs varat gan 5. min., gan 10. min. Teorētiski atšķirībai nevajadzētu būt. Atšķirība rodas, ja bērns ir nemierīgs, un termometra gals visu laiku pārvietojas no vienas vietas uz otru. Zīdainim var būt arī normas apstākļos t. nedaudz virs 37,0. Galvenais ir tas, vai ir/nav vēl kādas citas sūdzības.

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc tik bieži ir temperatūra?
Sveiki!

Kā sākas rudens, tā jau otro gadu periodiski vairākas nedēļas, pat mēnesi vai vairāk, meitai sākas temperatūra 37.2-37.5, deguns ciet, sāp galva. Ir arī klepus. Zāles maz palīdz. Ir bijusi ielikta slimnīcā pie sistēmām, bet vienalga temperatūra turās, un simptomi neizzūd.

Ģimenes ārste saka, ka tā ir normāla temperatūra pusaudžu vecumā. Urīna un asins analīzes neko neuzrāda.

Kas varētu būt par iemeslu?

Piebilde - meitai redze ir mīnus 1.5 un bērnībā traumas rezultātā nedaudz traumēts deguns - lauzts.
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Interesanti būtu uzzināt arī meitas vecumu, bet normāla temperatūra tā būtu, ja nebūtu citu simptomu. Tā kā par normālu mēs to uzskatīt nevaram.

Iespājams, ka pie vienas ir kāds alergēns, kuru Jūs arī nevarēsiet konstatēt. Es ieteiktu kādas 2 nedēļas lietot hormonu saturošas zāles deguna spreja veidā, lai likvidētu deguna un tā blakusdobuma tūsku, līdz ar to izudīs gan galvassāpes, gan atjaunosies deguna elpošana.

Pediatrija / bērnu veselība

Kā ārstēt ieilgušu klepu?
Labdien!

Jau vairāk nekā mēnesi klepoju. Pirms divām nedēļām ārsts izrakstīja antibiotikas bronhītam. Uz pāris dienām palika labāk un tad atsākās. Klepus atklepojošs, skaļš, parasti uz rīta pusi un pa dienu. Izdalās daudz biezas krēpas ar ļoti nepatīkamu garšu, tā kā krīts. Klepojot nedaudz dedzina krūškurvī. Ir arī iesnas, bet tās īpaši netraucē. Baidos, ka pāries plaušu karsonī, bet ārsts liek dzert tikai atkrēpojošus sīrupus.

Nevaru saprast, vai viena saslimšana var ilgt tik ilgi, vai esmu jau noķērusi vairākus vīrusus pēc kārtas?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, kuras laikā noskaidrosim klepus iemeslus un, izejot no rezultātiem, varēsim ieteikt arī risinājumu.

Sīkāku informāciju var uzzināt zvanot pa tālruni 27088877.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Pie kā vērsties kubitālā kanāla sindroma gadījumā?
Labdien!

Jau gadiem ilgi ciešu no sāpēm labās rokas mazajā pirkstiņā un risinājumu tā arī neesmu atradusi. Simptomi atbilst kubitālā kanāla sindromam - periodiskas pēkšņas un asas sāpes mazajā pirkstā un nu jau arī zeltnesī. Sāp tik ļoti, ka aiziet līdz elkoņa vidum, reizēm pat nevaru rokās noturēt kādu priekšmetu, jo roka kļūst itkā vāja. Naktīs šādu problēmu nav. Visbiežāk simptomi izpaužas darba laikā, strādājot pie datora - prasās periodiski roku "sapurināt", pamasēt. Reizēm sāp līdz asarām.

Esmu kādu laiku apmeklējusi vibromasāžas seansus - fizioterapeitam bija aizdomas, ka šīs sāpes varētu būt saistītas ar jaunības gados neārstētu sprandas skrimšļa lūzumu, turklāt šajā rajonā ir arī neliels uztūkums. Sākumā vairāk veltīja uzmanību tieši šīs vietas masēšanai, bet pēc tam ķērās klāt arī elkonim un plaukstai - šķita, ka kļūst vieglāk, sāpes bija retākas. Tad seansus apmeklēt pārstāju finansiālu apsvērumu dēļ.

Pie kā man vērsties ar šo problēmu - fizioterapeita, rehabitologa, neirologa, homeopāta? Kā šo problēmu var izārstēt, ja tā jau ir ielaista vairāku gadu garumā?

Plānoju tuvākajā laikā sākt apmeklēt ūdens aerobiku (citu iemeslu dēļ) - vai šāda veida fizizskās aktivitātes varētu situāciju uzlabot?

Ļoti ceru uz izsmeļošu atbildi!

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības grupa, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Viktorija!

Iepazīstoties ar Jūsu aprakstītajiem simptomiem, iespējams, ka Jums ir mediālais epikondilīts.
Tas ir iekaisums cīpslu piestiprināšanās vietā pie kaula izauguma elkoņa iekšējā malā. Sāpes izraisa cīpslu pārslodze, tāpēc arī Jums sāpes visvairāk izpaužas darba laikā. Sāpes mazināt palīdz miers un atpūta.

Lai apstiprinātu kādu konkrētu diagnozi un ieteiktu vispiemērotāko ārstēšanu, es Jums ieteiktu vērsties pie traumatologa vai rehabilitologa. Ārsts Jums nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus (rentgenu, USG) un noteiks turpmāko ārstēšanu. Viss atkarīgs no diagnozes un iekaisuma rakstura (vai tas ir hronisks, cik tas ir dziļš).

Minējāt, ka plānojat apmeklēt ūdens aerobiku, aizliegts tas nav, bet Jums nevajadzētu pārslogot elkoni, jo aerobikas nodarbības mēdz būt dažādas, un, ja pēc nodarbībām jūtaties sliktāk, un sāpes pastiprinās, tad tomēr tās apmeklēt būtu jāpārtrauc.

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības