Vai varu palietot profilaksei "Silvanols Mocard" sirdij, asinsvadiem un holesterīna līmeņa uzturēšanai?
Labdien!

Man ir 44 gadi. Man ir problēmas ar asinsvadiem, nedaudz paaugstināts holesterīna līmenis un dažreiz liekas, ka paliek švaki ar sirdi, ir paaugstināts spiediens. Dzeru zāles asinsspiedienam "Noliprel" un "Troxevasin". Vai varu palietot profilaksei "Silvanols Mocard" sirdij, asinsvadiem un holesterīna līmeņa uzturēšanai (60 kapsulas)?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Vajadzētu tomēr konsultēties ar ārstu. Kopējais holesterīns vēl visu neizsaka, un Jūs arī neesat minējusi, cik paaugstināts tas ir. Svarīgi, kāds Jums ir holestesterīns pa atsevišķām frakcijām - zema blīvuma, augsta blīvuma un arī triglicerīdi. Tāpat jāņem vērā citi riska faktori - augsts asinspiediens (vai ar pieminētajām zālēm ir izdevies to normalizēt), liekais svars, smēķēšana.

Ja holesterīns pa atsevišķām frakcijām ir tikai nedaudz paaugstināts, pie tam "labais "holesterīns varbūt ir atbilstošs un nav citu pieminēto riska faktoru, tad var lietot dabīgos līdzekļus - Sarkanā rauga rīsa ekstraktu, ko satur arī pieminētais "Mocard".

Ja holesterīns ir stipri paaugstināts un ir arī citi riska faktori, tad diemžēl ar "Mocard" vai arī citiem dabīgajiem līdzekļiem uzlabojuma nebūs. Tādēļ nepieciešams konsultēties ar ārstu.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kad jāsāk lietot jaunās kontracepcijas tabletes?
Labdien!

Man ir 20 gadi, svars 59 kg, augums 165 cm. Lietoju kreonu un D vitamīnu.

"Lindynette 20" lietoju jau 2 gadus, taču pēdējos 3 mēnešus cikla vidū ir neliela smērēšanās, izteikti sāpīgas un piebriedušas krūtis un velkoša sajūta vēderā. No tabletēm brīvajā nedēļā mēnešreizes bija. Svarā esmu pieņēmusies par 4 kg, kopš sāku lietot tabletes. Pēdējos 3 mēnešu blakus parādību dēļ nolēmu mainīt tabletes. Daktere izrakstīja "Lindynette 30", taču aizmirsu pajautāt: Kad man jāsāk lietot jaunās tabletes? Uzreiz pēc veco beigšanas, ar pirmo menstruāciju dienu vai pēc 7 dienu pārtraukuma? Un vai, sākot lietot jaunās tabletes, nebūs jāievēro nedēļa piesardzības - vai tablešu efektivitāte nezudīs? Vai iespējams, ka organisms šīs tabletes nepieņems, un blakus parādības varētu turpināties? Pašlaik pie ginekologa nav iespējams tikt, tāpēc jautāju šeit.

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Tablešu lietošana turpinās parastajā veidā - 21 dienu jālieto, tad 7 dienas pārtraukums. Vienkārši tagad iepriekšējo vietā dzersiet "Lindynette 30". Papildus piesardzība nebūs jāievēro. Ārste Jums ir ļoti pareizi nomainījusi tabletes.

Svars Jums joprojām ir ļoti normāls. Ja uztrauc pieņemšanās svarā, tad vienkārši vajag lietot veselīgus produkts, sekot līdzi uzņemtajam kaloriju daudzumam un nodarboties ar atbilstošām fiziskajām aktivitātēm.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kur uzzināt par atvieglojumiem invalīdiem?
Labdien!

Krītošā pēda man jau 30 gadus traucē normāli staigāt. Invalīdu apliecībā tas nav fiksēts, tāpēc par to man
atvieglojumu nav. Kā tos panākt? Kur visu var uzzināt? Jo man kustības traucējumi ir 30,40% apmērā.

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA, Veikals
Labdien!

Valsts apmaksā dažādus pakalpojumus. Es varu pastāstīt par kārtību, kāda valsts apmaksā tehniskos palīglīdzekļus. Ja ir indikācijas "krītošā pēda", lai uzlabotu gaitas dianamiku un pārvietošanās komfortu, var izmantot iespēju saņemt valsts apmaksātu cieto potītes-pēdas ortozi, tāpat arī ortopēdiskos apavus. Par iespējamo ortozes konstrukciju, kā arī par to, vai atbilstošāki būtu rūpnieciski izgatavoti apavi vai nepieciešami individuāli izgatavoti ortopēdiskie apavi, varat saņemt konsultāciju pie mūsu speciālistiem SIA „Tehniskā Ortopēdija” pēc pieraksta, pa tālruni 27767171, kā arī www.ortopedija.lv. Kārtība nav sarežģīta, bet mēs piedāvājam arī palīdzēt aizpildīt nepieciešamos dokumentus. Kad valsts būs devusi apstiprinājumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai, varēsiet izvēlēties to izgatavot un saņemt pie mums. SIA „Tehniskā Ortopēdija” ir līgums ar Vaivaru Tehnisko Palīglīdzekļu Centru par tiesībām piegādāt cietās un mīkstās ortozes, kā arī individuālus ortopēdiskus apavus. Lai saņemtu valsts apmaksātus tehniskos palīglīdzekļus, invaliditātes grupa nav noteicoša.

Vēlu veiksmi!

Fizioterapija

Vai no kakla skriemeļu nestabilitātes varētu būt sāpes krūtīs?
Labdien!

Vai no 3,4,5 kakla skriemeļu nestabilitātes varētu būt sāpes krūtīs? Sāp arī labais plecs, nedaudz paduse, dažreiz labā gūža. Nedaudz apgrūtināta elpošana.

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Sāpēm krūtīs, plecā, padusē var būt dažādi iemesli.
Gūža no kakla skriemeļu nestabilitātes nevarētu sāpēt.
Neredzot pašu cilvēku un izmeklējumu rezultātus, konkrētāk atbildēt ir grūti.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko nozīmē "labās puses bazāla pneimonija bronhu drenāžas traucējumu fonā - korelācija ar klīniku"?
Labdien!

Sakiet lūdzu, ko īsti nozīmē rentgena uzņēmuma secinājums "labās puses bazāla pneimonija bronhu drenāžas traucējumu fonā - korelācija ar klīniku"?

Ārste neko jēdzīgu nespēj pateikt, antibiotikas pati ar prasīšanu izprasīju.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Tas nozīmē - labās plaušas apakšdaļas plaušu iekaisums ar spastisku bronhītu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai, izslēdzot tik daudzus produktus no bērna uztura, pastāv risks uzņemt nepietiekamu vitamīnu, minerālvielu daudzumu?
Labdien!

Osteopāts bērnam ieteica veikt pārtikas alerģijas testu, jo bērniņš bieži slimo, un mēdz degunā būt alerģisks pietūkums. Tests uzrādīja alerģiju uz olas baltumu un dzeltenumu, govs pienu, rudziem, tomātiem, papriku, banāniem, kazeīnu, apelsīniem,alfa laktalbumīnu, beta laktoglobīnu, Šveices sieriem. Vai tiešām visi šie produkti ir jāizslēdz no bērna uztura? Vai tas nerada draudus uzņemt nepietiekoši daudz vitamīnus un minerālvielas no uztura? Piebildīšu, ka citas alerģiskas izpausmes kā reizēm apgrūtinātu elpošanu caur degunu dēļ pietūkuma neesam novērojuši. Bērnam ir 5 gadi.

Paldies!
Atbild:
Diāna Ļebedeva, "Sango Imports", SIA
Cienījamā Kristīne!

Pievērsiet uzmanību ūdenim, ko dzer bērns. Mēs iesakām sagatavot koraļļu ūdeni no produkta CORAL WATER (JAPAN). Produktu pārdod aptiekās un izplatītāja uzņēmuma mājas lapā. Koraļļu ūdens palīdz atjaunot imunitāti, kas ir ļoti svarīga bērna augošajam ķermenim, un tas arī izskalo alergēnus no organisma. Koraļļu ūdens ir ļoti garšīgs un bērni to dzer ar prieku. Papildus mēs iesakām bērnam dot produktu - koraļļu zvaigzni (CORALSTAR). Tas arī ir pilnīgi dabisks produkts, kas bērna augošajam ķermenim nodrošina visus nepieciešamos mikroelementus ķermeņa augšanai, normālai nervu sistēmas veidošanai un pareizai imunitātei. Jūsu bērns augs veselīgi un mierīgi. Minētajām pārtikas piedevām ir daudzu valstu patenti, un tās nodrošina organismam 74 mikro un makro elementus, kas ir nepieciešami cilvēka ķermenim katru dienu, īpaši augošajam ķermenim, jo veselība ir jāuztur kopš bērnības.

Plašāka informācija ir pieejama mājas lapā www.sango.lv

Veselīgs uzturs

Vai bērnam tiešām varētu būt kāda produkta nepanesība?
Sveiki!

Dēliņam ir 6 nedēļas. Pamperu mainot, vairākas reizes ir bijušas asinis, gļotas. Ir bijusi arī ūdeņaina kaka ar biezpienveidīgiem gabaliņiem, bet ne visos pamperos. Uztaisījām analīzes, slēptās asinis - pozitīvs. Ziepes ++, gļotas caurj. +++, leikocīti gļotas 15-25. Esmu zvanījusi ģimenes ārstam,-teica, ka jādzer "Pangro"l un "Compliflora", kā arī lai izslēdzu no savas ēdienkartes piena produktus. Vai tā tiešām varētu būt kāda produkta nepanesība?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Pēc Jūsu teiktā, jādomā, ka tā ir govs piena olbaltuma nepanesība.

Cieņā,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai slimības lapu bērna saslimšanas dēļ var izrakstīt tikai ģimenes ārsts vai var arī LORs?
Sveiki!

Vēlējos uzzināt, vai slimības lapu bērna saslimšanas dēļ var izrakstīt tikai ģimenes ārsts vai var arī LORs?

Vienkārši mazā ir apslimusi un dosimies tieši pie LOR speciālista, tāpēc gribēju zināt, vai pēc lapas speciāli vēl jaapmeklē ģimenes ārsts.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Šeit var būt dažādi varianti. Ja LOR ārsts ir līgumatiecībās ar NVD, tad viņam nav nekādu problēmu izrakstīt slimības lapu. Ja nē, tad to Jums ir jāprasa ģimenes ārstam.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Vai no stresa var rasties gremošanas sistēmas traucējumi?
Labdien!

Bija stress mēneša garumā, bet tagad ir problēmas ar vēderu. Iesāpas vienā, tad otrā iegurņa lejas daļas pusē, tad velk visu vēdera daļu, vairāk arī pūšas. Vai šie simptomi var būt no stresa?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Šīs sūdzības noteikti var būt saistītas ar stresa situāciju, tad īpaši reaģē organisma “trubiņas”, Jūsu gadījumā zarnu trakts.
Jāmeklē ceļu uz sākotnēja līdzsvara atjaunināšanu.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā rīkoties, ja vairāk nekā gadu sāp limfmezgls aiz auss un jūtamas sāpes pašā ausī?
Labdien!

Jau vairāk nekā gadu mokos ar sāpēm aiz auss un pašā ausī. Aiz auss jūtu, ka palielinās un sāp limfmezgls (sāp ne vienmēr). Pagājušajā gadā veikta galvas magnētiskās rezonanses tomogrāfija un galvas, kakla asinsvadu doplerogrāfija - viss kārtībā. Regulāri nododu asinsanalīzes, tur arī viss bez novirzēm. Esmu vairākas reizes apmeklējusi LOR, ausī viss tīrs, vainu ārsts noveļ uz gudrības zobu, kurš jau izlīdis, bet ar lielu smaganas kabatu. Apmeklēts arī stomatologs - raut zobu nevēlas, jo saka, ka tas neesot no zoba. Nezinu - ko darīt un pie kā vērsties? Bail par onkoloģiju.

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Sāpīgi, iekaisuši limfmezgli vienmēr rāda uz cīņu ar kaut kādu iekaisuma procesu. Jūsu gadījumā tas pilnīgi varētu būt gudrības zobs.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri