Ko darīt, ja bērnam uztūcis un sāp acs plakstiņš?
Labdien!

Vēlētos paintresēties, ko darīt tādā gadījumā, ja meitai (4 gadi) ir uztūcis un apsārtis acs plakstiņš, sakot ka sāp un arī nieze ir.

Bijām pie ğimenes ārsta, nepateica iemeslu, no kā tas ir. Zāles izrakstīja (pilienus, smēri "Tobrex"), uzsākām lietot . Nesaprotam, no kā tas var sākties - odu kodums, ziedputekšņi, varbūt kāda alerğija vai sapūsts no vēja? Teica, ja pēc vienas līdz trijām dienām nav uzlabojumi no zālēm, jādodas uz bērnu slimnīcu. Pie acu ārsta iespēja pierakstīties momentāni nav, jo akūti "Šarlotes poliklīnikā" nepieņem. Esam izmisumā.

Paldies.
Atbild:
Inese Bārbale, "Harmonija Plus", SIA
Labdien!

Varētu būt akūta infekcija. Jādodas uz bērnu slimnīcu pie acu ārsta vai arī var saņemt pakalpojumu par maksu veselības centros - zvanot.

Pediatrija / bērnu veselība

Pie kā vērsties, ja 3 gadīgam bērnam ilgstoši nepāriet klepus?
Labdien!

Viss sākās decebrī, kad manam 3 gadīgajam bērnam iesnas, klepus un pārējie simptomi aizgāja līdz konjuktivītam. Dzērām antibiotikas. It kā izveseļojāmies, bet klepus tā arī nepāriet. Sākumā pie katra klepus arī vēma, gulējām ar bļodu pie gultas.

Janvārī atkal klepus, uz ko esmu vienmēr saņēmusi atbildi, ka, ja nebūs puņķu, tad nebūs arī klepus un nevems.

Šoreiz bērns sabiedēja vēl vairāk, jo atvēma ne tikai vienkārši gļotas, bet arī visu, ko bija ēdis un dzēris. Apgrieztais loks - ne paēdusi, ne padzērusies, ne izgulējusies - vienas mocības.

LORs izraksta antibiotikas, jo galva pilna ar puņķiem, ausīs šķidrums. Izdzērām visu, ko izrakstīja, tagad it kā veseli. Paliekam vēl mājās nostiprināt spēkus organismā.

Klepus jebkurai slimībai vienmēr līdzi nāk. Neatceros, ka tas būtu tā īsti pārgājis. Ar vai bez vemšanas, bet klepus ir vienmēr. No daktera puses diagnoze klepum - bērnudārzs, tā vienkārši būšot.

Tā mēs klepojām un dzīvojām, līdz februārī arī tikai dēļ augstās temperatūras (jo klepus nebija trakāks nekā ikdienā) atklājām, ka ir plaušu karsonis, abās plaušu pusēs apakša pilna. Atkal antibiotikas. Kārtīgi sēdējām mājās, pēc antibiotiku kursa atkal rentgens - ir vēl kaut kas palicis, bet esot jau labāk, tas iziešot ar klepu. Veseļojāmies, klepojām.

Nu jau liekas, ka ir labāk, ieklepojas vienu līdz divas reizes dienā, reizēm arī naktī. Bet, ja nav vemšanas un lēkmes vismaz stundas garumā, tad tas jau ir liels sasniegums.

Bet nepāriet mums mazais klepus, nav labāk, tikai parādās epizodes, kur ir dikti slikti. Sākas ar pēkšņu sausu klepu, kas ievelkas uz kādu pusstundu un nekas nepalīdz - ne eļļiņa, ne tabletes, ne sīrups. Klepo, kamēr gandrīz vienmēr izvemjas.

Esam gājuši pie ģimenes ārsta, kas ieteica smidzināt kaklā eļļu, tad ķērpju tabletes, tad kādu sīrupu ("Bronteks, "Bronhosil") un degunam varot kaut ko jau no "vecās operas" iesmidzināt, varbūt palīdz.

Tā vienu rītu klepoja līdz atvēma gļotas ar asinīm. Braucām uz slimnīcu, kur teica, ka viss labi, nav nekā akūta, neredzēja iemeslu. Varbūt pārāk spēcīgi velk puņķus un tāpēc ir asinis gļotās.

Tajā dienā noņēmu visas zāles, jo labāk nepaliek, tikai kaut kas nāk klāt. Nopirkām inhalatoru un ar fizioloģisko šķīdumu 5 ml kapsulās sākām elpot. Tas ir vienīgais, kas ir palīdzējis, bet kā mēs nedēļu nelietojam tā atkal problēma ir klāt. Naktī pēkšņi sāk klepot un nepāriet kādu pusstundu. Pa dienu paklepo, bet kad diendusa jāguļ, atkal sākas mokas. Klepoja, kamēr aizmiga. Naktī atkal sāka klepot bez apstājas, krūtīs neburbuļo (kā tad, kad bija plaušu karsonis).

Vakar aizklepojās līdz raudāšanai, jo kaut kas traucē, bet pateikt man nemāk, raustās klepū, kamēr izvemj vakariņas un, kad cenšas ievilkt elpu, tad ir tāda klusa sīkšana.

Man neliekas, ka man vienkārši jāsamierinās ar diagnozi - bērnudārzs (bērnu laukumiņā vai veikalā satiekam vairāk bērnus nekā grupiņā ar 12 bērniem). Bet pie kā man iet? LORa, alergologa, pulmonologa, pie visiem? Esmu ģimenes ārstam prasījusi par alerģijām, uz ko man pateica - var jau būt - un izsniedza kaut kādu sīrupu no reklāmas lapiņas.

Paldies jau iepriekš.
Atbild:
Anita Kanele, "Anitas veselības salons", SIA
Labdien!

Domāju, noteikti jāvēršas pie pulmonologa. Iespējams, jāveic diagnostika Saulriešu slimnīcā, jo tur ir tieši attiecīgie speciālisti.

Diagnoze sākotnēji varēja būt arī garais klepus. Tam raksturīga vemšana. Protams, arī ja abpusējā pneimonija, kā rakstat, tad klepus var būt ilgstošs un mokošs. Pēc precīzas diagnostikas pie pulmonologa, iespējams, varēs domāt par tautas medicīnu vai alternatīvo.

Homeopātija

Vai reta ģenētiska slimība var parādīties nākotnē gaidāmam bērnam?
Labdien!

Lūdzu Jūsu viedokli šādā jautājumā - ja man ir bijis seksuāls kontakts ar cilvēku, kuram ir reta ģenētiska slimība, vai pastāv kāds risks, ka šī slimība var parādīties nākotnē gaidāmam bērnam, kas radies citās attiecībās?
Atbild:
Liene Ņikitina-Zaķe, "GenEra", SIA
Labdien!

Bērni rodas, saplūstot divām dzimumšūnām - sievietes olšūnai un vīrieša spermatozoīdam. Ja ar "citām attiecībām" domāta dzimumdzīve ar citu vīrieti, ne to, kuram ir reta ģenētiska slimība, tad spermatozoīds nāks no tā cita vīrieša, nevis no tā, kuram ir reta ģenētiska slimība. Šādā gadījumā jautājumā izskatītā iespēja nepastāv. Ir zināms, ka spermatozoīdi spēj dzīvot sievietes organismā vidēji 5 dienas.

Ģenētika

Cik lāzerkorekcijas procedūras vidēji nepieciešams veikt, lai mazinātu dziļas rētas uz sejas?
Labdien!

Cik lāzerkorekcijas procedūras vidēji nepieciešams veikt, lai mazinātu dziļas rētas uz sejas? Rētas izveidojušās pēc speciālista apmeklējuma ar mērķi atbrīvoties no pūtītēm. Vai ir vēl kādas iespējas, kā šo problēmu mazināt?
Atbild:
Svetlana Sveboda, "LanaStyle", IK, Skaistumkopšanas salons
Labdien!

Lāzerkorekcija var mazināt rētas, bet neviens nevarēs sniegt informāciju, cik procedūras nepieciešams. Var sākumā veikt aparāta mikroadatu terapiju.

Skaistumkopšanas saloni

Cik efektīva ir procedūra notievēšanai, izmantojot jūras aļģes?
Labdien!

Cik efektīva ir procedūra notievēšanai, izmantojot jūras aļģes?
Atbild:
Inga Lokmane, "Beauty School", SIA
Labdien!

Pateicos par jautājumu!

Aļģu ietīšana ir viena no populārākajā procedūrām SPA programmās. Visbiežāk tiek izmantota aļģe Fucus.
Parasti ietīšana tiek piedāvāta svara mazināšanai, ķermeņa kontūras uzlabošanai, tauku šūnu sašķelšanai un vielmaiņas aktivizēšanai. Līdztekus atjaunojas ādas elastība, uzlabojas asinsrite un audu apgāde ar skābekli.
Labās lietas ķermenī un ādas slānos notiek, pateicoties aļģu sastāvā esošajām aminoskābēm, vitamīniem, minerālvielām un mikroelementiem.

Lai iedarbība būtu efektīva un saglabātos ilgstoši, ietīšanas procedūras rekomendē izmantot kursa veidā un aļģu produktu izmantošanu dažādot – ietīšana, pīlings, vannas. Piemēram, tā var būt ilgstošā programma: procedūras 2-3 reizes nedēļā mēneša periodā. Speciālisti pirms procedūrām veic mērījumus, aizpilda klienta karti, izanalizē un tikai tad izsaka savas rekomendācijas. Kursa beigās variet atkal veikt mērījumus, lai noteiktu izmaiņas un to lielumu. Katrā gadījumā, process ir individuāls un arī pieeja – individuāla.

Skaistumkopšanas saloni

Kā efektīvāk novērst krākšanu?
Labdien!

Man vīrs ļoti skaļi krāc - gan guļot uz muguras, gan uz sāniem. Bieži pat guļam atsevišķās istabās, lai abi varam normāli izgulēties. Vēlos zināt, vai, ja krākšana netiek ārstēta, var būt kādas sekas? Kā šo kaiti vislabāk var novērst?
Atbild:
"Miega slimību centrs", "Miega slimību centrs", SIA
Labdien!

Krākšana var būt miega apnoja simptoms. Lai noskaidrotu miega apnojas risku, būtu vēlams aizpildīt testu mājas lapā http://www.miegacentrs.lv/lv/92-miega-apnojas-tests.

Ja risks ir augsts, tad ir nepieciešams konsultēties ar miega apnojas speciālistu un veikt miega apnojas diagnostiku. Bet, ja tā ir tikai krākšana bez ieteikmes uz krācēja veselību, tad risinājums varētu būt pretkrākšanas kape vai ķirurģija.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai pēc vēnu operācijas paliks rētas?
Labdien!

Vēlējos uzzināt, vai pēc vēnu operācijas paliek rētas? Un vai operācija spēj pilnībā izārstēt varikozas vēnas?
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Vēnu ārstēšana sākas ar precīzu diagnostiku un ir svarīgi, ka tas pats ārsts, kurš sastāda ārstēšanas plānu, arī veic dupleksonogrāfijas izmeklējumu.

Par rētām - noteikti vajadzētu izvēlēties vēnu ārstēšanas veidu, kas ir maztraumatisks pacientam. "Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā" tiek pielietotas pacientam saudzīgas vēnu ārstēšanas metodes. Rētas noteikti nepaliks. Droši pierakstieties pie flebologa uz konsultāciju, un ārsts vizītes laikā izstāstīs ārstēšanas etapus un atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem. Maijā flebologa konsultācijai un dupleksonogrāfijai ir 15% atlaide. Zvaniet, lai pierakstītos 67374747

Fleboloģija / vēnu saslimšanas

Vai var zāļu "Nebilet 5 mg" devu samazināt uz pusi?
Labdien!

Man ir 58 gadi.

Deviņus gadus atpakaļ man bija infarkts. Lietoju "Cardace", "Sortis", "Verospiron", "Aspirīnu" un "Nebilet". "Nebilet" lietoju aptuveni gadu.

Pēdējā laikā asinsspiediens man turas 120/65 vai vēl zemāks. Tāpēc man radās jautājums par "Nebilet" - vai var samazināt tā devu uz pusi?
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Diemžēl neesat norādījis Jūsu sirds pulsa ātrumu un "Cardace" stiprumu. Šie dati ir svarīgi Jūsu zāļu lietošanai. Tikai ar pilnu informāciju var atbildēt uz jautājumu.

"Nebilet" galvenokārt iedarbojas uz sirds ritmu - palēlina pulsu un līdz ar to samazina asinsspiedienu.

Noteikti, mainot zāļu devas, jākonsultējas ar ārstu. Nākošās vizītes laikā to pārrunājiet ar savu ārstu.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas