Ko darīt, ja pēc antibiotiku kursa plaušu karsoņa ārstēšanai vēl joprojām ir sāpes krūtīs?
Labdien!

3 nedēļas klepoju, līdz ārsts nosūtīja uz rentgenu. Rentgenā uzrādījās, ka ir neliels plaušu karsonis. Izdzēru antibiotiku kursu, bet sāpes krūtīs nav mainījušās. Dziļi ieelpojot un klepojot, vienā pusē smeldzīgi sāp.

Ko varat ieteikt, vai iespējams mājas apstākļos to novērst, vai tomēr jādodas uz slimnīcu?

Kamēr ir sāpes, neesmu spējīgs doties uz darbu, nepieciešams izārstēties. Ģimenes ārsts tikai izraksta pretsāpju zāles un saka, ka pāries.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vērts vēlreiz konsultēties ar savu ārstu. Īpaši, ja klepus ilgstoši nepāriet. Ja radušās domstarpības ar ģimenes ārstu, varat konsultēties ar pulmonologu.

Stacionāŗs nepieciešams, ja stāvoklis ir smags, un ambulatora ārstēšana nav iespējama.

Iespējams, ka nepieciešamas citas antibiotikas.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kāpēc pēc saaukstēšanās ziemā jau vairāk nekā pusgadu ik pa laikam turpinās drebuļi?
Labdien!

Šā gada ziemā biju apslimusi, bija iesnas un klepus. Pēc slimošanas sākās lielas galvas sāpes acu un deniņu rajonā, kā arī drebuļi. Rentgenā konstatēja deguna gļotādas tūsku. Lietoju medikamentus, viss pārgāja. Taču drebuļi ik pa laikam turpinās jau vairāk nekā pusgadu (tad ir, tad atkal uz kādu laiku pazūd). Un šobrīd (jūlija mēnesī) atkal ir saķertas iesnas, un arī drebuļi ir pastiprinājušies. Vai tas varētu būt izskaidrojams ar to, ka ziemā šīs iesnas nav bijušas kārtīgi izārstētas? Un šie nepārejošie drebuļi arī būtu saistīti ar kādu neizārstētu vīrusu? Drebuļi parādījās tieši ziemā, paralēli iesnām. Varbūt kaut kas ar imunitāti saistīts?Pēdējās analīzes tika taisītas maijā un viss bija kārtībā.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Jūsu sūdzības atbilst hroniskam iekaisuma procesam Jūsu organismā. Tas var būt saistīts ar imūnsistēmas atbildes reakciju.

Šādā gadījumā rekomendēju griezties pie attiecīgā speciālista - ārsta imunologa vai homeopāta. Noteikti pirms tam jāapmeklē speciālistus – stomatologu, ginekologu, otolaringologu, lai izslēgtu fokālās infekcijas pērekļus.

Ar cieņu,

Imunoloģija

Cik droša ir redzes korekcija ar lāzeri?
Labdien!

Kāds ir Jūsu viedoklis par acu korekciju ar lāzera palīdzību? Cik droša ir korekcija? Kādas var būt problēmas pēc tam?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Uzskatu, ka redzes lāzerkorekcija ir visefektīvākais redzes korekcijas veids. Vairumā gadījumu redze pēc lāzerkorekcijas ir labāka nekā tā bija ar brillēm vai kontaktlēcām.

Pateicoties vairāku desmitu gadu uzkrātai pieredzei un tehnoloģiju attīstībai, nopietni sarežģījumi ir ļoti reti.
Biežāk pirmā mēneša laikā pēc operācijas ir jūtama graušana, paaugstināta jutība pret gaismu, redzes miglošanās.

Acis, optika / acu veselība

Kā rīkoties, ja pēc spirāles izņemšanas ir ilgstoša asiņošana?
Labdien!

Esmu izmisumā, jo man jau 11 dienas ir asiņošana - it kā būtu mēnešreizes. Sāpju nekādu nav, un asinis ir gaišā krāsā, kas ir netipiski mēnešreizēm. Asiņošana sākās ļoti strauji un labi, ka tobrīd biju mājās. Pirmās 6 dienas bija pamatīgi plūdi, tagad ir nedaudz vieglāk, bet vienalga asiņo. Atrodos ārzemēs. Kad biju Latvijā 23. maijā, man izņēma zelta spirāli, jo daktere paskaidroja, ka, ja neņems ārā tagad, es varu noasiņot. Izrakstīja man AZALIA tabletes līdz nākamai reizei, kad būšu Latvijā, lai varētu ielikt man spirāli Mirēna. Pēc spirāles izņemšanas man nebija MR 30 dienas, tad 3 dienas bija un tagad no 11. jūlija ir joprojām. AZALIA sāku lietot tikai 8. asiņošanas dienā, jo negribēju lietot vispār (negribēju ne hormonus, ne spirāli vairāk), bet tagad nezinu, ko darīt. Ārstiem šeit neuzticos, ir slikta pieredze. Man ir 49 gadi. Vai varat, lūdzu, palīdzēt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Diemžēl neklātienē dot ieteikumus nav iespējams. Ja patiešām nevarat apmeklēt vietējo ārstu, iesaku sazināties ar savu ginekologu, kas zin Jūsu slimības vēsturi un stāvokli.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāds iemesls var būt biežai urinēšanai nakts laikā?
Labdien!

Ikdienā dzeru šķidrumu pietiekami, neteiktu, ka pārmērīgi daudz. Cenšos arī ievērot un nedzert neko pāris stundas pirms gulētiešanas, bet man tāpat ir jāiet uz tualeti 3 reizes, kas ļoti traucē miegu, - pirms gulētiešanas, tad aptuveni nakts vidū un trešo reizi, kad pamostos. Kāpēc tā ir? Ko darīt - vērsties pie urologa?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iespējams, ka Jums ir urīnceļu vai nieru iekaisums, kā arī nav izslēgtas citas veselības problēmas, nezinot ne Jūsu vecumu, ne vispārējo veselības stāvokli.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Kā var iegūt antivielas pret toksoplazmozi?
Labdien!

Es un mans vīrs gatavojamies bērniem (stāvoklī vēl neesmu), tāpēc nodevu asinsanalīzes, lai pārbaudītu antivielas uz toksoplazmozi. Analīzes uzrādīja, ka toksoplazmoze nav izslimota. Visu mūžu esmu dzīvojusi laukos, kur ir daudz dzīvnieku, un noteikti nav bijuši sterili apstākļi. Arī tagad dzīvojam laukos, pa pagalmu staigā gan kaimiņu, gan meža dzīvnieki, kā arī pašiem ir kaķis, tāpēc pieņemu, ka iespēja saslimt ar toksoplazmozi ir paliela un uztraucos, ka pastāv iespēja ar to saslimt, esot stāvoklī. Vai ir cits veids, kā var iegūt antivielas pret toksoplazmozi?Vakcinācija?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Kā saprotams, Jums toksoplazmoze nav konstatēta. Latvijā apdraudējums ir neliels. Slimība neizplatās pa gaisu, tādēļ dzīvnieki apdraudēt Jūs nevar. Ir jāievēro profilakse:

- neēst jēlu vai līdz galam neizceptu gaļu,
- augļus un dārzeņus, kas bijuši kontaktā ar augsni, pirms lietošanas rūpīgi nomazgāt,
- mazgāt rokas pēc jēlas gaļas aiztikšanas, darbošanās dārzā, kontakta ar augsni vai kaķa ekskrementiem,
- izvairīties no kontakta ar kaķa fēcēm,
- kaķa ekskrementus jāizmet ik dienu, jo tie kļūst infekciozi 24 stundas pēc nokļūšanas ārējā vidē.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ilgstoša stresa un iekšējo pārdzīvoju dēļ mēdz rasties halucinācijas?
Labdien!

Vēlos saprast, vai regulārs stress un ilgstoši pārdzīvojumi var izraisīt halucinācijas, piemēram, vai cilvēks var dzirdēt balsis un runātā saturu, piemēram, negatīvus komentārus par veiktajām darbībām vai pašu cilvēku? Vai var rasties uzmācīgas domas, ka cilvēku kāds novēro un noklausās, esot mājās, bet ārpus mājām nekādas balsis nav dzirdamas (nomoka tikai domas par to, vai dzirdētais tiešām ir realitāte vai tikai iedomas)? Vai šādi līdzīgi gadījumi ir bijuši psihoterapeitu/psihiatru praksē? Un kāds ir pareizais rīcības plāns tādā gadījumā? Kā strādāt pašam ar sevi un kā var palīdzēt uzlabot situāciju otrs cilvēks (dzīvesbiedrs)?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Regulārs stress un ilgstoši pārdzīvojumi var ietekmēt psihisko veselību. Tomēr, lai izslēgtu nopietnākus psihiskus traucējumus, ir nepieciešama psihiatra konsultācija. Ja cilvēks dzird balsis, kuras nav reālas, ir nepieciešama psihiskā stāvokļa izvērtēšana un medikamentoza terapija.

Psihoterapija / psihiatrija

Kā rīkoties, ja nespēju ieēst lielāko daļu ēdienu?
Labdien!

Man ir 17 gadi un vairāk nekā 13 gadus es izvairos no pārsvarā visiem ēdieniem. Tas nav tāpēc, ka es baidītos uzņemt svaru, bet tāpēc, ka es nespēju ieēst lielāko daļu ēdienu, jo ir bail, ka sākšu vemt. Man negaršo gandrīz nekas. Un tagad esmu pārāk viegla savam augumam. Vecāki saka, ka tas viss ir galvā un ka tā ir izlaidība. Pie kā lai es vēršos? Ko vispār var darīt?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Šajā gadījumā nepieciešama kompleksa pieeja - var sākt ar psihoterapiju un jākonsultējas arī pie psihiatra.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai tā ir taisnība, ka sievietēm menopauzē cistas neizloba, bet izoperē ar visu olnīcu?
Labdien!

Man olnīcā ir cista - 5,5 cm. Vecums - 53 gadi, menstruācijas beigušās pirms 4 mēnešiem. Vajadzētu laporaskopiski cistu izoperēt. Vai tā ir taisnība, ka sievietēm menopauzē cistas neizloba, bet izoperē ar visu olnīcu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Menopauzē sievietes olnīcas ir beigušas strādāt un pamazām sarūk. Cista olnīcā ir ļoti nopietna problēma, jo ir liela audzēja iespējamība. Operācijas apjomu nosaka, vadoties no konkrētās situācijas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai zīdainim drīkst dot tēju?
Labdien!

Esmu apmulsusi par to, vai zīdainim drīkst dot tēju. Jo domas dalās par to, dot vai nedot bērnam padzerties. Man ir 2 mēnešus un 12 dienas jauns dēls. Par cik mazais ēda krūti tikai mēnesi, nācās sākt dot maisījumu. Mūsu pediatre teica, ka var dot ķimeņu un kumelīšu tēju. Vai tiešām drīkst? Un kā tas ietekmē bērna kuņģa-zarnu trakta darbību? Vai var būt tā, ka no kumelīšu tējas bērnam parādās gļotas fēcēs?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Pie mākslīgās barošanas zīdainim ir papildus jādod dzert, vislabāk - vārītu ūdeni. Tējas jādod ir tad, ja bēnam ir jāārstē kāda slimība. Gļotas fēcēs no tējas nemēdz būt. Drīzāk Jums jāizvērtē to, ko bērns ēd.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība