Sirds klauves - kā izskaidrot un kādus vēl izmeklējumus veikt?
Lelde 2024. gada 31. oktobrī
Labdien!
Sieviete, 31 gads. Šobrīd cīnos ar savu emocionālo stāvokli - ir sāpes ķermenī, sirds apvidū, dažreiz aizcietējumi, muguras sāpes. Pie ģimenes ārsta aizpildīju testu - konstatēta mērena trauksme. Vakaros, ejot gulēt, brīžiem pamostos no tā, ka klapē sirdi un liekas, ka jāpieceļas - ja nē - nomiršu. Brīžiem ir tā, ka miera stāvoklī jūtu ļoti sirdi, it kā sirds apmestu kūleni, uznāk tāds grūtums, nepatīkama sajūta. Kardiogrammā uzrāda, ka sirdij nedaudz pietrūkst skābekļa, analīzēs troponīns <10 . Lietoju Adaptol, un tagad izrakstīti citi medikamenti, antidepresanti Cipralex, kurus vēl neesmu sākusi lietot. Ko šis viss varētu nozīmēt, kādus izmeklējumus vēl veikt?
Paldies!
Atbildes:
-
2024. gada 8. novembrī
Labdien!
Iesaku uzsākt terapiju ar medikamentiem, kas Jums jau izrakstīti - Adaptolu un Cipralex - to uzsākat ļoti pakāpeniski ar 1/4 tab. dienā, nedēļas laikā palielinot līdz veselai tabletei. Simptomi mazināsies mēneša periodā. Būtu vēlama fiziskā slodze - ne mazāk kā 1 h dienā (katru dienu), apziņas aktivizācija, meditācijas treniņi.
Ar cieņu,Dace Simsone, ārste - psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA
-
2024. gada 8. novembrī
Labdien!
Lai gan būtu jāprecizē par troponīna līmeni un skābekļa trūkumu, veicot papildu izmeklējumus šajā sakarā, kopumā šķiet, ka galvenais cēlonis Jūsu sūdzībām ir trauksme.
Vēlams aprunāties ar ģimenes ārstu par medikamentozu terapiju. Trauksmes cēlonis būtu jānovērš vai vismaz jāmēģina to identificēt ar psihoterapeita palīdzību, ja nepieciešams.
Iesaku sākt ar regulārām fiziskām aktivitātēm (vēlams, svaigā gaisā), fizioterapiju vai jogu, kas vien pieejams.
Ar cieņu,Anda Kariņa, ģimenes ārste, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
-
2024. gada 8. novembrī
Labdien!
Pēc apraksta spriežot, tā ir veģetatīvā distonija. Zāles Jums jau ir izrakstītas. Ja tas nav darīts - tad vēl varat veikt visas vairogdziedzera analīzes.
Ar cieņu,Veselības salons 888, "Veselības salons 888"