Kā pēc olvadu nosiešanas iespējams atkal ieņemt bērniņu?
Labdien!

Ir radusies tāda problēma. 8 gadus atpakaļ pie ķeizargrieziena nosēju olvadus. Tajā brīdī bija laimīga laulība, ar divām meitiņām. Bet nu laulība ir šķirta, un dzīvoju ar citu vīrieti jau 6 gadus. Lieta tāda, ka gribam mazo, bet, izdarot kļūdu un nosienot olvadus, nevaru ieņemt mazuli. Jautājums - vai ir kādas operācijas, lai atsietu olvadus un tomēr ieņemt bērniņu? Un ja tādas ir, kādas ir aptuvenās cenas? Protams, ceru, ka ir kāda iespēja visu labot.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Nosieti olvadi nenozīmē, ka tiek uzlikts atraisāms mezgls. Medicīniski šī operācija notiek sekojoši – tiek pārgriezti vai koagulēti (piededzināti) olvadi. Olvadi darbojas kā tiltiņi, kas savieno olnīcu ar dzemdi. No olnīcas menstruālā cikla vidū izdalās viena gatava olšūna, kas olvada galā gaida spermatozoīdu. Spermijs līdz olšūnai nokļūst pa olvadiem, bet, ja tie ir pārgriezti, tad ceļš pie olšūnas ir slēgts, un apaugļošanās nevar notikt. Tātad arī grūtniecība nevar.

Tehniski atjaunot olvadu caurlaidību, ja ir veikta koagulācija, gan ir iespējams, tomēr šī procedūra drīzāk ir teorētiska. Ja sterilizācija ir veikta, uz olvada uzliekot skavas, un pēc operācijas nav pagājis ilgs laiks, pastāv neliela iespēja (~30 %), ka olvadu caurlaidība atjaunojas, ja atkārtotas operācijas laikā skavas no olvada tie noņemtas.

Tas, ko var ieteikt pārim, kur sieviete vai vīrietis ir sterilizēti, bet tomēr vēlas mazuli, ir ārpusķermeņa apaugļošana.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc nepamatoti samazinās svars?
Sveiki!

Strādāju sēdošu darbu, ikdienā nav lielas slodzes. 3 mēnešu laikā nepamatoti esmu zaudējusi 4 kg, vizuāli tas ir ļoti redzams ķermeņa augšdaļā - izteikti krūšu kurvja kauli, pleci, seja, vaigi. Dzīvē nav stresu, nav mainīts uzturs. Kas tam varētu būt par iemeslu?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Svara zudumam vienmēr ir iemesls. Sākot ar kuņģa un gremošanas problēmam, beidzot ar onkoloģiju. Jādodas pie ārsta izmeklēties.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, lai izārstētu sirds pārsitienus?
Labdien!

Patreiz mokos ar nepārtrauktiem sirds pārsitieniem, kuri ir pat ļoti bieži un traucē normāli darboties. Ārsti ir noteikuši diagnozi .
Veģetatīvā distonija.

Pa lielam pirms gada bija līdzīgi simptomi, viss tika pārbaudīts, EHO, kardiogramma, holters, vairogdziedzeris - nekas slikts neuzrādījās. Piekristu apgalvojumam, ka tā ir veģetatīvā distonija, bet nesaprotu, kādēļ pārsitieni ir pie staigāšanas, bet gulēšanas vai sēdēšanas laikā izzūd gandrīz pavisam?

Arī karstumā pārsitieni parādās un traucē. Lietoju magniju un sirds pilienus, bet saprotu, ka tie tikpat kā nepalīdz nemaz. Kā rīkoties, lai sirds pārsitieni beigtos?

Jautājums par pirti: ja tie ir veģetatīvās distonijas simptomi, vai pirtī iešana nekaitēs, ja ir sirds pārsitieni?

Paldies par atbildi!

Jauku dienu vēlot,
Līga
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Izejot no Jūsu apraksta, tā visdrīzāk ir veģetatīvā distonija, kas dod sirds ritma traucējumus, bet, ja vēlaties mūsu viedokli un palīdzību, varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, lai noskaidrotu, vai tās ir tikai veģetatīvās nervu sistēmas problēmas, vai tomēr ir iesaistīta arī kāda cita orgānu sistēma.

Pie veģetatīvās distonijas apmeklēt pirti var.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai mājas lapā www.vs888.lv.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Kādus speciālistus vēl apmeklēt, ja bērnam nepāriet plaušu karsonis?
Labdien!

Bērnam 6 gadi. Februārī saslima ar bronhītu, tika lietotas antibiotikas. Aprīlī - atkal bronhīts un antibiotikas. Maijā konstatēts plaušu karsonis, bija febrilie krampji 2x dzīvē, 1 reizi 2 gadu vecumā, tāpēc tika lietotas antibiotikas slimnīcā un mājās 10 d. Maija rentgenā uzrādījās, ka plaušu karsonis joprojām nav uzsūcies pilnībā.

Jūnijā bērnam ir aizlikts deguns ar caurspīdīgām iesnām, ir neliels klepus un svīšana naktī. Apmeklējām pulmonologu, astmas nav.

Kādus speciālistus vēl apmeklēt un kādus izmeklējumus veikt? Jo satrauc tas, ka joprojām ir klepus, mitrs ar krēpām, un svīšana naktī.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Ir jāizslēdz respiratoras alerģijas un jāveic spirometrija. Akūts bronhīts nav jāārstē ar antibiotikām, bet gan ar bronhodilatatoriem un, iespējams, arī ar inhalējamiem steroīdiem, līdzīgi kā bronhiālās astmas gadījumos. Antibiotikas nepieciešamas tad, ja pievienojusies bakteriāla infekcija un radies plaušu karsonis.

Iesaku konsultēties ar bērnu pulmonologu - alergologu Ievu Cīruli BKUS vai veselības mājā "Oliva", lai nonāktu pie diagnozes.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kādi ir efektīvākie rokas trenažieri vai masieri?
Labdien!

Tā kā strādāju sēdošu darbu pie datora, un viena roka visulaiku ir uz datorpeles, tā ļoti bieži sāp, izraisa diskomfortu, sākot no elkoņa uz leju. Bieži prasās šo roku izpurināt. Kādi ir vislabākie, efektīvākie rokas "trenažieri" vai masieri, ko var izmantot darba vietā, tiklīdz sāku just sāpes, un kas atslābinās saspringto roku.

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA, Veikals
Labdien!

Piedāvāju ortozes no mūsdienīgiem kompresijas materiāliem, lai atslogotu un noņemtu saišu, cīpslu un muskuļu sasprindzinājumu. „Tehniskā ortopēdija” ir pieejamas kvalitatīvas un komfortablas ortozes tieši Jūsu gadījumam:

https://www.medi.de/en/products/soft-supports/wrist-supports/

Pieejami arī dažādi „trenažieri” rokām, par kuriem tuvāk paskaidros mūsu tehniskie ortopēdi.

Mūsu ortopēdisko preču veikalu adreses: www.ortopedija.lv

Medicīnas iekārtas, instrumenti, preces, piederumi

Kā rīkoties, ja bērnam ausīs, kurās ievietotas šuntes, iekļūst ūdens?
Sveiki!

Bērnam (2 gadi) ziemā bija vidusauss iekaisums. Abās ausīs ielika šuntus. Tagad ir ļoti jāuzmanās, lai ausīs nenonāktu ūdens. Protams, ka tagad vasarā jau gribas aizbraukt uz jūru, jo ūdens bērnam ļoti patīk. Skaidrs, ka viņu ļoti uzpasējam, tomēr var gadīties visādi. Jautājums ir - kā mums būtu jārīkojas, ja tomēr ūdens ir ticis ausīs?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Jūs pareizi sapratāt, ka bērnam ar šuntiem ausīs tās jāsargā no ūdens.

Ja tomēr ūdens ir ticis ausīs (piem., niršana zem ūdens), steidzīgā kārtā jāparādās LOR speciālistam. Lietojiet bērnam speciālus auss aizbāznīšus.

Ar cieņu,

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc zīdīšanas periodā regulāri atkārtojas piena sēne?
Labdien!

Jau 2 mēnešus nomoka vaginālā piena sēne. Izskatās, ka atkārtojas hroniski ik pēc 1,5 nedēļas. Esmu bijusi pie 2 dažādiem ginekologiem - neko analīzēs nav atraduši. Vai tas var būt saistīts ar bērna zīdīšanu? Nekad iepriekš netiku saskārusies ar šādu problēmu. Ko Jūs ieteiktu darīt? Vērsties vēl pie kāda cita speciālista? Pārtraukt zīdīšanu?

Mazulim 9 mēneši, biju plānojusi barot mazo ar krūti līdz 1 gadam. Uzturs sabalansēts, nelietoju neko tādu, kas varētu provocēt piena sēni, nelietoju alkoholu, saldumus. Aktīvi sportoju, nesāju kokvilnas apakšveļu. Higēnas līdzekļi nomainīti pret dakteru noteiktajiem, izrakstītas vaginālās kapsulas un vagīnas skalošana ar "Clogin Vaginal". Kāpēc nekas nepalīdz, un sēne atgriežas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Ja analīzēs ārsti neko neatrod, jautājums, kāpēc jūs uzskatāt, ka ir piena sēne? Izdalījumiem var būt arī citi cēloņi. Ja arī tā ir piena sēne, jāsaprot, ka problēma nav lokāli makstī. Tā ir tikai izpausme vispārējam organisma mikrobu disbalansam, un pati zīdīšana to neizsauc. Cēloņi var būt:

- novājināta imunitāte, hronisks stress, kas, iespējams Jums ir, rūpējoties par bērnu,
- smaržīgās (ķīmiskās) vannas – putas, želejas utt.,
- nesabalansēts uzturs – jaunajām mammām bieži nav laika paēst
- baseina ķimizētais ūdens,
- aromātiskie prezervatīvi,
- sintētiskā veļa, stringi, arī stingras zeķbikses,
- biksīšu ieliktnīši un smaržīgs tualetes papīrs,
- hroniskas vispārējas slimības,
- antibiotiku lietošana,
- tamponi, lietojot baseinā un arī savlaicīgi nemainot mēnešreižu laikā.

Jūs rakstāt, ka atkārtojas hroniski ik pēc 1,5 nedēļas, bet ārstēšanas kurss taču ir ilgāks. Ja divi ginekologi ir ieteikuši ārstēšanu, tad vēl nevar spriest par rezultātiem. Jebkurā gadījumā jāstiprina imunitāte un jāsadarbojas ar ģimenes ārstu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Apgrūtināta elpošana un sāpes virs sirds - kāds var būt iesmesls un kā rīkoties?
Labdien!

Sāpes virs sirds, grūta elpošana, elpas trūkums, sāpju dēļ slikts miegs, nevar aizmigt. No kā tas varētu būt, ko darīt?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi var liecināt par dažādām veselības problēmām. Lai noskaidrotu sūdzību cēloni, Jums iespējami ātrāk jādodas pie sava ģimenes ārsta, kas nosūtīs uz tālāku izmeklēšanu.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai man vajag papildus iedzert avārijas kontracepciju?
Labdien!

Es sen lietoju "Diane 35". Agrāk man nebija partnera, tagad ir. Mums bija tuvība, un viņš beidza manī. Bet es tobrīd lietoju "Diane 35". Vai man vajag papildus iedzert avārijas kontracepciju? Vai "Diane 35" ir pietiekami stiprs kontracepcijas līdzeklis? Un vai es varu palikt stāvoklī?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Ja Jūs regulāri (katru dienu un vairākus ciklus pēc kārtas - neizlaižot nevienu tableti) lietojat Diane 35, tad šīs zāles darbojas kā kontracepcijas līdzeklis.

Patreiz, lietojot Diane 35, nevajag papildus lietot avārijas kontracepciju.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Ko darīt, ja karstumā ir slikti ar sirdi?
Sveiki!

Kas varētu būt par iemeslu sirds sliktumiem karstā laikā? Ne tikai vasarā, bet vispār - neatkarīgi, vai tā ir ziema un iekāpju uzsildītā mašīnā, solārijs, vasara vai vienkārši karsta vanna.

Vairogdziedzeris ir pārbaudīts, visi hormoni nodoti, sirds it kā baudīta - holteris, velo, eko, ekg utt.

Sajūta tāda - paliek slikti, reizēm apreibst galva, tad sirds sāk strauji sisties, pulss 120 un vairāk (ir pulsometrs).

Man ir 24 gadi, liekā svara nav, 1,69 cm, 65 kg.

Vai varat uzskaitīt, lūdzu, visus iemeslus, kas varētu izraisīt šo slikto pašsajūtu no karstuma? Ko pārbaudīt, ko meklēt? Šādi ir jau otro vasaru, reāli nevaru karstajā laikā iziet ārā, lai nesāktos šādas problēmas.

Lūdzu palīdzību!
Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Ja esat veikusi visus izmeklējumus, tad, iespējams, ka tās ir veģetatīvās nervu sistēmas izsauktas asinsvadu spazmas kā reakcija uz karstumu.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri