Kāpēc pēc slimošanas turpinās drebuļi?
Labdien!

Pirms kāda laika biju apslimusi (bija iesnas un klepus). Pēc slimošanas sākās lielas galvas (acu un deniņu rajonā) sāpes un drebuļi. Rentgenā konstatēja deguna gļotādas tūsku. Lietoju medikamentus. Galvassāpes ir pārgājušas, taču drebuļi vēl joprojām turpinās. Vai šie ķermeņa drebuļi varētu būt saistīti ar šo slimošanu, un ka līdz galam vēl nav izārstēts kāds vīruss? Vai arī tie ir saistīti ar kaut ko citu?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Neviens respiratorais vīruss nerada temperatūru ilgāk par 7 dienām.

Ja paaugstināta temperatūra vai drebuļi ir ilgāk, jāmeklē bakteriāla infekcija, kas bieži pievienojas kā komplikācija pēc ARVI, vai cits cēlonis (cits vīruss, hormonālās izmaiņas, autoimūnas slimības utt.).

Imunoloģija

Vai pēc kritiena vajadzētu vērsties traumpunktā?
Labdien!

Šorīt pa ceļam uz darbu sanāca paslīdēt uz ietves un nokrist. Krītot stipri sasitu labo kāju, blakus ceļgalam, labajā pusē kaulu. Paiet varu, izteikta ziluma uz ceļgala nav, bet ir grūti pārvietoties. Pie katras kustības, kur jāsaloka labā kāja vai svars jāuzliek uz labās kājas, izjūtu diezgan lielas sāpes. Pa kāpnēm iet sagādā vislielākās grūtības. Iztaisnot kāju varu, bet pie katras kustības ir lielas sāpes. Nezinu, ko darīt, vai vajag braukt uz traumpunktu vai nogaidīt līdz rītdienai, varbūt sāpes pāries un ir tikai stiprs sasitums? Un vai pietiks ar kādu smēri? Vai ir iespējams, ka varētu būt kas nopietnāks?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Ja ir spēcīgas sāpes - lai izslēgtu varbūtību, ka gūta kāda nopietnāka trauma, ir vērts doties uz traumpunktu, kur Jums veiks rentgenu un ieteiks piemērotākos ārstniecības līdzekļus.

Ar cieņu,

Traumatoloģija / ortopēdija

Vai jāiet pie vertebrologa?
Labdien!

Veikta elektromiogrāfija un slēdziens -L5dx, S1dx, L5 sin > S1 - dziļš saknīšu bojājums (hronisks). Ko tas nozīmē?

Sāp mugura, tirpst kājas un reizēm labā kāja ir nejutīga. Jāstaigā ar spieķi un korseti. Vai ir jāiet pie vertebrologa ar šo slēdzienu? Vai ir jāpiekrīt operācijai? Vai var atteikties no operācijas un iet uz Valsts darbspēju ārstu komisiju ar savām vainām? Kas nosūta uz komisiju un kur tā ir?

Paldies, jauku dienu!
Atbild:
MFD Veselības grupa, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, god. Juri!

Jūsu minētā diagnoze, vienkārši sakot, nozīmē to, ka Jums ir bojātas nervu saknītes, kas izraisa nopietnas muguras problēmas. Noteikti iesaku Jums vērsties pie vertebrologa vai neirologa ar šo slēdzienu. Tad arī Jūsu ārstējošais ārsts noteiks, vai Jums ir nepieciešama operācija.

Uz veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju var nosūtīt Jūsu ģimenes ārsts.

Cieņā,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai var uzticēties ārsta nozīmētajai terapijai?
Labdien!

Ārsts izrakstīja "Co-codamol" (un "Ultracod" - iepriekšējā bronhīta epizodē), jo ir sūdzības par klepu, trokšņiem plaušās, apgrūtinātu elpošanu, bez sāpēm (vienīgi vieglas sāpes kaklā). Izlasot zāļu instrukciju, atradu, ka nedrīkst lietot, ja apgrūtināta elpošana, lietot tikai, ja pret sāpēm vairs nepalīdz "Ibuprofen" vai paracetamols. Bet sāpju jau nav! Varbūt ir kāds instrukcijā neminēts ārstējošs efekts?
Terapijā ir arī līdzekļi atkrēpošanai u. c.

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Jums izrakstītie preparāti satur KODEĪNU (Ultracod - kodeīna sulfātu, bet Co-codamol - kodeīnu un paracetamolu). Kodeīns - preparāts, kas "atslēdz" klepošanas refleksu caur elpošanas centriem galvas smadzenēs. Īpaši jutīgiem cilvēkiem un pie pārdozēšanas kodeīns var nomākt smadzenes elpošanas centru. Jūsu gadījumā pārpildītie ar krēpām bronhi prasa citus preparātus, kas otrādi palīdzēs stimulēt bronhu un bronhiolu kustības, lai evakuētu krēpas. Vajadzēs arī preparātus, kas spēj šķidrināt krēpas. Ļoti laba šajā gadījumā ir homeopātija.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko vēl var lietot pret sausu klepu, kas ir līdz vemšanai?
Labdien!

Esmu saslimusi ar gripu un kā nepatīkams papildinājums ir klepus, kurš ilgst jau 5 dienas. Dakteris izrakstīja arī klepus sīrupu FLAVAMED. Klepus ir sauss, krēpas nenāk ārā, un pēc šī sīrupa man klepus ir vēl lielāks, līdz pat vemšanai. Naktī kā sāku klepot, tā nevaru apstāties, un no tā visas iekšas sāp. Ārstam to teicu, un viņš atbildēja, ka nekādus papildu izmeklējumus pagaidām nevajag. Tāpēc vēlos uzzināt - ko vēl es varu lietot, lai mazinātu klepu? Esmu jau izmisumā, naktis negulētas. Kas vēl var man palīdzēt? ŠĶidrumu lietoju pietiekami.

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Pēc gripas ļoti bieži grūti izklepot krēpas, kas pārpilda sīkus bronhiolus. Jums jāapmeklē ārstu homeopātu, kas izmeklēs Jūs un piemeklēs efektīgus individuālos preparātus/preparātu, kuri palīdzēs attīrīt plaušas.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kad zēniem vajadzētu apmeklēt speciālistu-urologu?
Labdien!

Man ir 11 gadus vecs puika, kuru pēdējā laikā nomāc jautājums, vai viņa "vīrišķā mantība" ir pietiekami liela. Jāteic, ka, lai gan dēls jau vairākus gadus pats rūpējas par savu tīrību, šad tad esmu pamanījusi viņa dzimumlocekli un jāsaka, ka tas kopš mazotnes necik daudz nav mainījies.

Mierinu dēlu sakot, ka jāgaida pubertāte, kas vienam var sākties ātrāk, bet citam vēlāk, un ka tas nav rādītājs, ja kādam puikam no treniņa ir manāmi lielāks.

Viņš par to tik ļoti satraucas, ka arī man sāk rasties šaubas par to, vai viss ir kārtībā. Vai būtu lietdetīgi apmeklēt urologu vai kādu citu ārstu? Un kad vispār puikām jāsāk atrādīties speciālistiem?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Neredzu pamata, lai vērstos pie urologa. Vai viss ir kārtībā par "vīrišķo līniju",var noteikt ģimenes ārsts vai pediatrs. Ja puika uztraucas, it kā dzimumlocekļa lieluma dēļ, tad, ļoti iespējams, ka, esot kopā ar vienaudžiem dušā vai pārģērbjoties, kāds ir pasmējies par viņu vai izteicis kādas replikas. Kā zināms, bērni ir nežēlīgi.

P.S. Urologa apskate vīriešiem ir nepieciešama pēc 40 gadu vecuma. Ja ir sūdzības - tad agrāk, bet ne šādu jautājumu dēļ.

Cieņā

Pediatrija / bērnu veselība

Vai "Neurorubine" injekciju šķīdumu drīkst uzņemt perorāli?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai drīkst "Neurorubine" šķīdumu injekcijām iedzert, par cik nav neviena palīga, kas veiktu injekciju?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

"Neurorubine" injekciju šķīdums ir paredzēts lietot tikai injekciju veidā.

Iekšķīgai lietošanai ir paredzētas "Neurorubine forte Lactab" apvalkotas tabletes, kas ir izveidotas tā, lai kuņģa skābē B grupas vitamīni saglabātos un darbīgo vielu uzsūkšanās notiktu tam paredzētajā vietā - zarnu traktā.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc no rītiem ir sausa mute un aizlikts deguns?
Labdien!

Vēlos uzzināt viedokli par iespējamo cēloni vai pie kura ārsta vērsties pēc konsultācijas.

Lieta tāda, ka man jau kādus 2 vai 3 gadus vismaz, ja ne ilgāk (neatceros precīzi), ir parādījies izteikts sausums mutē no rītiem, kad pamostos. Mute tāda kā izkaltusi, lūpas sausas, uzreiz steidzos padzerties, lai novērstu sausumu. Deguns arī mazliet aizlikts, nav pilnīgi brīvs. Esmu vērsusies ar šo jautājumu gan pie sava endokrinologa (jo ir iedzimta primārā hilotireoze, zāles lietoju kopš bērnības un ar to viss ir normas robežās), gan ģimenes ārsta, un neviens nevar palīdzēt. D vitamīns man ir normā. Diez vai tas varētu būt pēkšņi no "L-Thyroxin" zālēm radies, jo agrāk skolas laikos man tādas problēmas nebija. Varbūt dēļ apkures un radiatoriem dzīvoklī, tomēr problēma vairāk vai mazāk saglabājas arī siltajā sezonā, visu gadu. Es cenšos regulāri dzert ūdeni, bet tas ir ļoti grūti, jo man neveidojas dabiski slāpes, lai izdzertu tās 6-8 glāzes. Vairāk gan dzeru tējas, sulas, bet vai tiešām no tā - iespējamā ūdens trūkuma - varētu būt tik kritiskas sūdzības parādījušās un cik ilgs laiks vajadzīgs, lai to visu sakārtotu? Hemoglobīns arī normāls, nav paaugstināts.
Vai nepieciešams aiziet pie LOR degunu apskatīt, vai nav aizlikumu? Jo, kad elpoju caur degunu, no rītiem ir sajūta, ka būtu aizlikts, bet pa dienu atiet.

Kur man vērsties pēc padoma un risinājuma?

Dēļ šī visa man pastiprināti arī veidojas aplikums uz zobiem, bet cēlonis jau nevarētu būt kuņģis, vai ne?

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Ja deguns aizlikts, naktī guļot Jūs elpojat caur muti, tāpēc no rīta tā ir sausa vai izkaltusi. Ūdens dzeršana nenovērš pamata problēmu, t.i., aizlikto degunu. Jāmeklē deguna gļotādas tūskas cēlonis. Varētu būt putekļu alerģija vai cits iemesls, kā skābes atvilnis utt, kas rada problēmu. Alerģijas var noteikt asinsanalīzēs. Ģimenes ārsts vai LOR speciālists var izrakstīt deguna aerosolu ar glikokortikosteroīdu, ko varat sākt lietot, piemēram, "Nasonex" vai "Dymista". Ja rezultāta nav, jāmeklē citi cēloņi, piemēram, Sjogrena sindroms.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā ārstēt 7 mēnešus vecu zīdaini, kam līdz ar zobu nākšanu parādījies klepus un temperatūra?
Labdien!

Meitiņai ir 7 mēneši. Un līdz ar zobiņu nākšanu parādījās klepus un temperatūra. Vai ir obligāti jāsauc ātrā neatliekamā palīdzība? Un ko var dot tādās situācijās?

Paldies!
Atbild:
Jānis Ventiņš, "Homeopātija", SIA
Labdien!

Viss atkarīgs no tā, kāds ir klepus un cik augsta ir temperatūra. Ja klepus ir ilgstošs, dziļš, ar trokšņiem krūtīs, tad sākumā jāvēršas pie sava ģimenes ārsta/pediatra/homeopāta. Tāpat ar temperatūru - ja tā ir ilgstoši paaugstināta un/vai augstāka par 38-38.5, arī tad jāvēršas pie ārsta.

Zobu nākšanas periodā bieži ir novērojami papildu simptomi - gan temperatūras celšanās, gan klepus, gan iesnas, gan palielināta nervozitāte u. c. Un tas ir normāli, jo šis periods bērnam ir stresa pilns. Ja barojat bērnu ar krūti, tad tas ir jāturpina, jo mātes piens mazajam dod visas vajadzīgās vielas veselai imunitātei. Papildus varu ieteikt painteresēties "Homeopātiskajā aptiekā" par līdzekļiem, kas var atvieglot zobu šķelšanos un mazināt klepu, paaugstinātu temperatūru. Lai piemeklētu atbilstošu līdzekli, ir jāzina plašāka informācija gan par klepu, gan temperatūru.

Lai mierpilns šis bērna attīstības periods!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds cēlonis var būt stiprām menstruācijām ar recekļiem pēc ķeizargrieziena?
Labdien!

Pēc dzemdībām ar ķeizargriezienu un vasektomijas ir sāpīgas menstruācijas - stipra asiņošana un dažāda izmēra recekļi, kuri ir gan tumši sarkani, gan gaišāk sarkani. Kāds varētu būt iemesls?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Iemesli var būt dažādi. Neklātienē nav iespējams tos noteikt, tāpēc Jums ieteicams doties pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības