Kāds ir niezošo izsitumu pa visu ķermeni cēlonis?
Labdien!

Man jau ilgāk nekā nedēļu ir niezoši izsitumi sarkanu pleķu veidā pa visu ķermeni, vairāk uz krūtīm, muguras un vēdera, mazliet uz kakla, rokām un kājām. Kad pieskaros, tad sāk niezēt vēl vairāk. Izsitumi ir palieli un ļoti daudz. Kad sāk niezēt, gadās nokasīt kreveli. Esmu lietojusi dažādas smēres, kas noņem niezi, bet nekas nelīdz. Pirmo reizi gadās kas tāds, un nesaprotu - kas tas varētu būt un kā rīkoties?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Neredzot situāciju klātienē, nav iespējams noteikt precīzu diagnozi. Jums jādodas pie ārsta-dermatologa, kas veiks nepieciešamos izmeklējumus un noteiks izsitumu cēloni.


Ar cieņu,

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai neliels veidojums pie sēkliniekiem varētu būt kas nopietns?
Labdien!

Satrauc neliels veidojums pašā dzimumloceklī, kas atrodas tuvāk sēkliniekiem un ir knapi sataustāms - maza zirnīša lielumā. Kas tas varētu būt? Vai tas var ietekmēt erekciju? Agrāk nebiju to pamanījis.

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Bez ārsta apskates nav iespējams noteikt Jūsu sūdzību cēloni. Lai saņemtu precīzu diagnozi, Jums jādodas pie ārsta- urologa.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Ar ko var izskaidrot ilgstošas mēnešreizes?
Labdien!

Man 30 gadi, dzemdību /abortu nebija, cikls regulārs, 28 d.

Mēnešreizes kļuvušas ilgstošas, ilgst aptuveni 12 dienas, ir smērēšanās - sākumā ar tumši brūniem izdalījumiem, mēnešreižu vidū - sarkanīgi izdalījumi un sāpes, tad vēl kādas 5 dienas ir brūngani izdalījumi.

Mēnešreizes agrāk bija 7 dienas un sāpīgas, ar vemšanu un dažreiz pat caureju. Tagad sāp mazāk, vemšanas un caurejas nav, bet mēnešreizes kļuvušas ilgstošas.

Ginekologs uzreiz izrakstīja "Yaz".

Vai nebūtu nepieciešams veikt hormonu analīzi pirms KOK lietošanas uzsākšanas? Vai man ir tikai 2 izvēles - lietot KOK vai arī pusmēnesi staigāt ar MR?

Dzīvoju ar civilvīru, bet sakarā ar ne pārāk labām attiecībām, dzimumdzīve ir reti, grūtniecības iespēja nav liela. Uztraucos, ka ar hormonālo kontracepciju varētu kaitēt organismam.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Nozīmējot hormonālo kontracepciju, diemžēl, nav iespējams veikt kādus hormonālus testus, kas pārliecinoši noteiktu, kuras tabletes ir tās piemērotākās. Vienīgais nosacījums - ir jābūt labām dzemdes kakla citoloģiskajām analīzēm.

Hormonālā kontracepcija organismam nekaitē, to lieto arī hormonālu traucējumu ārstēšanai. Jūsu gadījumā jāveic mazā iegurņa orgānu ultrasonogrāfija. Tas varētu noteikt cikla izmaiņu cēloni.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai spiedošas sāpes krūškurvja kreisajā pusē var būt saistītas ar sirds neirozi?
Labdien!

Man ir 39 gadi. Bieži ir spiedošas sāpes krūškurvja kreisajā pusē, parasti no rītiem un vakaros. Sāpes nav saistītas ar fizisku slodzi, bet tiek novērotas pie ilgstoša stresa, ir arī ģimenes problēmas.

Ģimenes ārsts nosūtīja veikt elektrokardiogrammu un, saņemot rezultātus, paskaidroja, ka rādītāju izmaiņas ir nenozīmīgas un tālāki izmeklējumi nav nepieciešami.

Šī problēma ilgst apmēram gadu. Vai tā varētu būt vienkārši sirds neiroze vai tomēr vajadzētu veikt vēl kādus izmeklējumus?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Kā ar holesterīnu un asinsspiedienu? Vai Jums ir cukura diabēts? Vai sāpes ir ilgstošas vai īslaicīgas? Ja kardiovaskulāro slimību riska nav un elektrokardiogramma bija normāla, spiediens labs, tad var domāt, ka problēmas cēlonis ir mugura. Spiedošā sajūta (ne sāpes) un sajūta, ka trūkst elpa, varētu būt saistīti ar stresu (Jūs to nosaucāt par sirds neirozi). Mugurai palīdzes fizioterapija, masāža un kāds nesteroīdais pretiekaisuma līdzekļis (kaut vai "Ibuprofen"). Vienmēr vērts tomēr izmeklēties, veikt asinsanalīzes, izdarīt veloergometriju (kardiogrammas pieraksts slodzes laikā).

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Vai iespējams, ka abiem vecākiem ar A pozitīvo asins grupu piedzimst bērns ar 0. pozitīvo asins grupu?
Labdien!

Vai es saprotu pareizi, ka A pozitīvā asins grupa ir tas pats, kas 2. pozitīvā asins grupa?

Ja jā, tad vai tas ir iespējams, ka abiem vecākiem, kuriem ir A pozitīvā asins grupa, piedzimst bērns ar 0. pozitīvo asins grupu?

Paldies!
Atbild:
Vjačeslavs Popkovs, "iVF Riga", SIA, Klīnika
Labdien!

Jā, tas ir iespējams, ka abiem vecākiem ar A asins grupu, Rh pozitīvu piedzimst bērniņš ar 0 asins grupu, Rh pozitīvu.

Asins grupu nosaka divas alēles. Ja asins grupa ir A, ir divi varianti, kādas tās var būt - IAIA vai IAI0 vienam un otram vecākam. Bērniņš no katra vecāka pārmanto pa vienai alēlei - IA vai I0. Ja no abiem vecākiem ir IAI0 varianti, un bērns manto I0 alēles, bērnam ir I0I0, kas veido O asins grupu.

Dr. Jūlija Tarasova

Ģenētika

Vai antibiotikas "Ospen" der arī prostatīta ārstēšanai?
Labdien!

Dakteris izrakstīja "Ospen", jo bija pozitīvs tests uz streptokoku. Tas viss man ir saprotams, bet ir tāda lieta, ka aptuveni pirms gada biju pie urologa, un viņš teica, ka ir hronisks prostatīts un veica pilnu diagnostiku. Tagad ir parādījušies tādi paši simptomi.

Gribu "nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu" - izārstēt divas slimības ar vienām antibiotikām, lai nav pēc "Ospen" lietošanas jādzer vēl kādas zāles, tāpēc vēlētos uzzināt, vai manā gadījumā "Ospen" arī līdzēs?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Katrai antibiotikai ir savs darbības spektrs - tas nozīmē, ka konkrētas antibiotikas ārstē tikai noteiktas saslimšanas. Par hroniska prostatīta ārstēšanu tomēr jākonsultējas ar ārstu. "Nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu" neizdosies, jo "Ospen" Jūsu gadījumā būs piemērots tikai streptokoka ārstēšanai.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Vai tiešām nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās?
Labvakar!

Man ir 26 gadi. Pirms pāris nedēļām no rīta piecēlos ar sāpošu krūti un tajā sataustāmu bumbulīti. Devos pie ārsta, kurš mani nosūtīja pie mamologa. Biju uz ultrasonogrāfiju, mamogrāfiju, un no šī bumbulīša tika ņemti audu paraugi. Pēc visiem rezultātiem ārsts noteica, ka šo veidojumu vajadzētu izoperēt, bet tas neesot ļaundabīgs.

Patologhistoloģiskā izmeklējuma atzinums: Dotajā materiālā ir audi ar fibrozi, adenozi, vieglu limfocītu infiltrāciju. Imūnhistoķīmija: CKAE1/3 un p63 pozitīvs. Ja klīniski dati par veidojumu, vēlama atkārtota biopsija. SSK-10kods , SSK-0 kods.

Vai, spriežot pēc atzinuma, tiešām nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē nevar lemt par operācijas nepieciešamību.

Jāsaprot, ka ārstam ir viedoklis, kādēļ jāoperē. Labdabīgs veidojums var arī pārvērsties par ļaundabīgu. Ja apšaubiet ārsta slēdzienu, konsultējieties ar vēl kādu ārstu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kā var būt nepatīkams aromāts intīmajā zonā un izdalījumi no maksts?
Labdien!

Jau kopš augusta sākuma mokos ar nepatīkamu smaku intīmajā zonā. Smaka līdzinās zivju smakai, un arī izdalījumi ir kļuvuši zaļganīgi, tāpēc augustā biju vizītē pie ārsta, kas veica analīzes. Un tur parādījās, ka viss ir kārtībā.

Šī smaka nav pazudusi, bet pirms neilga laika man bija citas veselības problēmas, kuru dēļ nācās lietot antibiotikas. Šī perioda laikā smakas vairs nebija, bet, beidzoties antibiotikām, nepatīkamais aromāts atkal atgriezās, šoreiz - ar rūgteni saldu smaku un baltiem izdalījumiem. Higiēnu ievēroju regulāri. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Es nezinu, pie kā vērsties, jo tagad dzīvoju ārzemēs, bet uztraucos par savu veselību.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pēc apraksta varētu domāt par bakteriālo vaginozi - maksts dabīgās mikrofloras izmaiņām. Iesaku lietot pienskābi saturošas maksts svecītes un ievērot pareizu intīmo higiēnu - nelietot sārmainas ziepes, biksīšu ieliktnīšus, stringus utt.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ar ko varētu būt saistīti šie simptomi?
Labvakar!

Man ir 33 gadi un ļoti uztrauc, ka man bieži uznāk ļoti asas sāpes abos sānos jostas vietā un kreisajā paribē, un tas viss ilgst aptuveni pāris minūtes. Ir tā, ka elpošana paātrinās, tad ieduras vienā sānā, paiet pāris sekundes, tad ieduras otrā sānā, un vēl pēc pāris sekundēm ieduras krūtīs, tad kreisajā sānā ap krūškurvi. Tad krūškurvī jūtu tādu siltumu un arī kaklā ir dīvaina sajūta. Ar ko varētu būt saistīti šie simptomi?

Lūdzu, sniedziet kādu atbildi, jo esmu ļoti nobijies.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iespējams, ka esat apsaldējis starpribu nervus, vai arī tās ir kādas veģetatīvās distonijas izpausmes. Varat apmeklēt neirologu, lai uzzinātu šī speciālista viedokli, kā arī varam piedāvāt veikt kopējo veselības pārbaudi mūsu medicīnas iestādē.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kāpēc rodas muskuļu saspringums kājās?
Labdien!

Man jau kādu nedēļu ir izteikts muskuļu saspringums/tonuss kāju ikros, esot miera stāvoklī. Tas periodiski pāriet, bet izteiktāk ir, sēžot un guļot.

Jūlijā bija Epšteina Barra vīrusa infekcija, kas izpaudās ar vispārējiem muskuļu krampjiem rokās un kājās pie kustību maiņas.

Vai šis varētu būt saistīts ar komplikācijām vai kādu nervu sistēmas iekaisumu? Vai tas varētu būt saistīts arī ar diagnozi veģetatīvā distonija? Pie kāda ārsta būtu jāvēršas?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Viennozīmīgi atbildēt uz Jūsu jautājumu caur internetu nav iespējams. Jūsu minētās sūdzības var būt saistītas gan ar pārslimoto Epšteina Barra vīrusu, gan ar veģetatīvo nervu sistēmu. Ar vīrusiem nodarbojas infektologs, bet ar veģetatīvo distoniju neirologs, psihiatrs.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri