Izslimojot meningītu, pēc cik ilga laika drīkst lietot alkoholu?
Labdien!

Pirms mēneša izslimoju meningītu, kuru ieguvu no Laima slimības. Meningītu atklāja agrīnā stadijā. Vēlos zināt, kā ir ar alkoholu - vai to drīkst lietot un pēc cik ilga laika?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Alkoholu labāk nelietot nemaz. Nav tāda lieluma, kas noteiktu, kad alkoholu var atsākt lietot pēc Laima slimības izraisīta meningīta. Nav arī pētījumu, kāds alkohola daudzums būtu pieļaujams pēc meningīta izslimošanas. Veselais saprāts saka, ka pēc tik smagas saslimšanas no alkohola lietošanas būtu ilgstoši jāatsakās.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Veģetatīvā distonija: Ko darīt gadījumos, kad trūkst elpas, un kā uzturēt asinsspiedienu normas robežās?
Labdien!

Man ir konstatēta veģetatīvā distonija. Man ir veiktas visas asins analīzes, kardiogramma un plaušu rentgens - viss ir ļoti labi.

Vakar man nācās pildīt studiju darbu veselu dienu un naktī mani piemeklēja tāda sajūta, ka man ir vajadzīgs vairāk skābeklis. Ļoti bieži nākas ieelpot dziļāk. Gandrīz katru dienu man ir pazemināts spiediens no 115/70 - 106/68 un tajā brīdī man mazliet sareibst galva vai arī uznāk ģīboņa sajūta.

Esmu bijusi gan pie psihiatra, gan pie neirologa. Neirologs mani apskatīja un izmērīja pulsu, asinsspiedienu un skābekli, viss bija ļoti labi, izņemot pulsu - uztraukuma dēļ tas bija paaugstināts.

Man ir mazliet bail, ka es varu naktī nosmakt vai nepamosties. Ir diezgan traucējoši gulēt, ka ik pēc 10 minūtēm ir jāatver acis un jāieelpo dziļāk. Visticamāk, man bija izdegšanas sindroms dēļ studiju darba. Varbūt ir kāda tēja, kas varētu palīdzēt asinsspiedienu uzturēt normas robežās? Un ko darīt tādos gadījumos, ja ir smakšanas sajūta?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc Jūsu aprakstītajām sūdzībām spriežot, Jums ir veģetatīvā distonija un, ja pēc izslēgšanas principa, izmeklējot gan sirdi, gan neiroloģiju, citas problēmas nav konstatētas, tad tas tikai apstiprina, ka tā ir veģetatīvā distonija.

Ar veģetatīvo distoniju ir jāstrādā ilgstoši, stiprinot un barojot nervu sistēmu ar vitamīniem un minerālvielām, ko aprakstīt dažos vārdos caur internetu nevar. Ja Jūs vēlaties mūsu ieteikumus un palīdzību, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai pie vainas ir tikai veģetatīvā distonija, jeb ir vēl kādi papildu faktori, kas izprovocē to. Izejot no izmeklējuma rezultātiem, mēs Jums varēsim sastādīt programmu nervu sistēmas stiprināšanai un barošanai.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kas varētu būt pie vainas, ja regulāri nomoka griešanās sajūta vēderā?
Labdien!

Mans vīrs jau ilgu laiku sūdzas par nejauku sajūtu vēderā - sākumā paliek ciets abās pusēs zem ribām un tad sākas tāda kā lēkme - šķiet, ka visi orgāni iekšā grieztos.

Divas reizes ir saukta ātrā palīdzība. Slimnīcā, paņemot asins analīzes un uztaisot rentgenu, neko neatrod un sūta mājās.

Vīrs bija aizgājis arī pie diviem ķirurgiem, lai noskaidrotu, vai nav vēdera trūce, bet arī to noliedza.

Ir izieta arī magnētiskā rezonanse gan vēdera dobuma orgāniem, gan mugurai, bet arī tur neko neuzrāda.

Visur, kur vēršamies, saka, ka viss kārtībā, lai gan tā nav. Bijām aizgājuši pat pie gaišreģēm-dziedniecēm. Viena no viņām teica, ka esot žultsvadā neliels akmens un rekomendēja kādu laiku palietot homeopātiskos pilienus. Ģimenes ārsts pat bija izrakstījis antibiotikas pret iekaisumu, jo nonāca pie slēdziena, ka, iespējams, tas ir iekaisušo zarnu sindroms, bet arī nekā.

Nekas no tā, ko darām, vai kur griežamies pēc palīdzības, nepalīdz. Ir dienas, kad vīrs jūtas labi, bet ir dienas, kad tā griešanās sajūta vēderā atgriežas.

Varbūt Jūs, lūdzu, varētu pateikt, kas vēl varētu būt pie vainas, jo stāvoklis neuzlabojas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc sūdzībām spriežot, Jūsu vīram ir problēmas ar gremošanas traktu. Mēs varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma un noskaidrotas izmaiņas orgānos (iekaisuma procesi) un patogēna mikroflora (sēnes, vīrusi, baktērijas, vienšūņi).

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kāpēc reibst galva, kāpjot lejā pa kāpnēm?
Labdien!

Pēdējo mēnesi man sagādā grūtības šķietami elementāra lieta - iešana lejā pa kāpnēm. Šajos brīžos viegli reibst galva.

Jāpiemin, ka esmu lielu krūšu īpašniece, līdz ar ko vienmēr bijis tā, ka tuvāko pakāpienu īsti pārredzēt nevaru, taču pēdējā laikā jau vairākas reizes sanācis gandrīz nokrist pa kāpnēm, jo šķiet, ka pēkšņi pamats pazūd, noreibst galva, un nevaru atrast nākamo pakāpienu.

Pārējā laikā nekādu sūdzību par reiboņiem, nestabilitāti nav vispār, arī, kāpjot pa trepēm uz augšu, viss ir pilnīgā kārtībā.

Ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Iespējams, ka vainīga kakla daļas spondiloze jeb skriemeļu deformācija, kā dēļ reibonis rodas, noliecot galvu uz leju, kāpjot pa kāpnēm. Tomēr vajadzētu izmeklēties, veicot magnētiskās rezonanses gan galvai, gan kakla daļai un izslēdzot arī citus iemeslus. Vēlams konsultēties ar neirologu.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Paaugstināta temperatūra, nogurums un galvas sāpes jau četrus mēnešus - kā rīkoties?
Labdien!

Lieta tāda, ka jau apmēram 4. mēnesi man ir paaugstināta temperatūra, katru dienu - 37,0-37,6. Pastāvīgi ir nogurums, bezspēks, uznāk reizes, kad pēkšņi paliek ļoti karsti, izsit sviedrus.

Ģimenes ārste uzskata, ka tas nav nekas traks, taču es visu laiku uzstāju uz visādām analīzēm, pārbaudēm utt. Analīzēs uzrādījās anti laimas borelioze IGM 29.1, tad lietoju antibiotikas 14 dienas.

Jūlija vidū bija piesūkusies ērce, pleķa nebija. Augusta beigās sāka sāpēt galva, pakausis, kakls bija tāds stīvs. Daktere teica, ka gan jau sapūsts, bet, kad sāpes nepārgāja, atkārtoti gāju pie dakteres, jo sāku uztraukties, tāpēc, ka šoreiz tās sāpes bija savādākas, tādas vēl nav bijušas. Uzstāju, lai sūta mani uz slimnīcu.

15. septembrī braucu uz slimnīcu, kur man atklāja serozo meningītu vieglā formā. Galvas sāpes man nebija ļoti stipras, temperatūra arī turējās no 37-37,4. Bija mazliet jutīgums uz gaismu. Veica dūrienu mugurkaulā (cerebrospinālā šķidruma izmeklējumos citoze 17/3). Sistēmas deva 4 dienas, dakterei teicu, ka galvas sāpes pazudušas nav, un temperatūra arī joprojām saglabājusies, bet daktere uzskatīja, ka viss man ir kārtībā.

Terapija, ko saņēmu - i/v sol. NaCl 0,9%,sol. Aciloc,sol. Dolmeni, Cetriaxoni 2gr(4d) p/o caps. omeprazoli 20mg, tbl. heviran 800mg (3d), caps, Pyracetam 400mg).

No slimnīcas mani izrakstīja ar visām galvas sāpēm un temperatūru, neiesakot lietot nekādas zāles, citas rekomendācijas arī nesniedza.

Mani interesē, kas tas par vīrusu, kas izraisiīa meningītu? Jo temperatūra tā arī stāv un pirms tam bija ilgu laiku. Tāpat uz rokas bija uzmetušās divas palielas un cietas, sarkanas pumpas ar tādu kā pūslīti vidū. Tās šausmīgi niezēja un turējās kādas 2 nedēļas. Kad tās pārgāja, tajā vietā lobījās nost āda. Tagad ariī ir parādījušās divas pumpas uz kājas īkšķa, šausmīgi niez un sāp, viss vienlaicīgi. Tādas man arī nekad nav bijušas.

Kad biju slimnīcā, daktere sūtīja analīzes uz Rīgu, lai noskaidrotu, vai ir Laima slimība un ērču encefalīts. Analīžu rezultātus uzzināju tikai tad, kad mani izrakstīja no slimnīcas. Jautāju savai ģimenes ārstei, ko nozīmē pozitīvie rādītāji analīzēs, bet viņa atbildēja, ka nezin, kas tas tāds ir, ērču encefalīts pēc analīzēm ir apšaubāms.

Esmu bijusi pie dažādiem ārstiem uz vairākām pārbaudēm, galvai veic arī datortomogrāfiju, kur viss bija kārtībā, bet mani satrauc temperatūra - kāpēc man tā ir vēl joprojām? Daktere domā, ka es pati lieki satraucos, taču ikdienā man temperatūra traucē un es nejūtos kā agrāk, galva arī sāp tāpat, kā pirms došanās uz slimnīcu.

Es vairs nezinu, kur man vērsties un ko darīt.

Man ir 24 gadi, augums ir 172 cm un sveru 50 kg (tāds svars man ir jau kopš 13 gadu vecuma), tieva esmu bijusi visu laiku.

Ceru uz atbildi, kas palīdzēs man saprast, ko darīt tālāk.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Ir daudz vīrusu, kam kā nopietna komplikācija var būt meningīts. Lielākai daļai šo vīrusu nav specifisku medikamentu terapijai.

Par izsitumiem grūti komentēt, tos neredzot. Pēc enterovīrusa infekcijām daudzus mēnešus vēlāk mēdz lobīties āda no ekstremitātēm. Tomēr tas ir tikai minējums. Ieteiktu konsultēties ar infektologu un neirologu, lai noskaidrotu galvassāpju un subfebrīlās temperatūras cēloni. Paliek neatbildēts arī jautājums, kāpēc vīrusa infekcija noritēja ar tik nopietnām sekām. Varbūt jāmeklē iemesls Jūsu vispārējā veselības stāvoklī un imūnajā statusā. Varbūt, ka tam ir sakars ar Jūsu mazo ķermeņa masas indeksu (tas ir 17 kg/m2, kas ir zem normas robežām). Tur varētu palīdzēt konsultācija ar imunologu, kas var veikt imūnā statusa analīzi.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Piecgadīgam bērnam izteikts ķermeņa apmatojums - par ko tas varētu liecināt?
Labdien!

Bērnam 5 gados ir izteikts apmatojums, no hormoniem pazemināts ir DHAES, tas ir 8.5, un androstendions ir 0.3. Par ko tas varētu liecināt?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jūsu gadījumā ir vajadzīga papildu informācija. Jāzina bērna dzimums, saslimšanas, ar ko ir slimots dzīves laikā, lietotie medikamenti u. c. dati.

Jāsaka, ka Jūsu uzrādītos hormonu skaitļus es uzskatītu par normas variantu.

Tāpat arī bērns ir jāredz. Tad var noteikt, kādus izmeklējumus vajag vēl veikt, citādāk sanāks diezgan neauglīga filozofēšana.

Tā kā atvainojiet, bet man ir vajadzīgs daudz lielāks informācijas apjoms.

Pediatrija / bērnu veselība

Ilgstošas sāpes padusē - pie kāda speciālista doties?
Labdien!

Kādu laiku jau sāp paduse, kaut kur dziļumā, un periodiski ieduras sirds, krūts rajonā, dažādās vietās, tad augstāk, tad zemāk, bet īslaicīgi, arī guļot. Paduse sāp jau ilgstošāk. Ģimenes ārsts saka, ka varētu būt nervu vaina - bet tas ir nenopietni. Analīzes ir ok. Krūtis pārbaudītas pavasarī, viss bija labi. Kas tam varētu būt par iemeslu un pie kāda speciālista doties? Kāda ārstēšana nepieciešama?

Paldies jau iepriekš! Gaidīšu atbildi!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Visticamāk, tā ir starpribu neiralģija. Tādas sāpes nāk no muguras, kur katrā starpskriemeļu spraugā no mugurkaula kanāla iznāk nervu saknīte, kas pieguļ katras ribas apakšmalai -starpribu nervs. Kustoties, ieklepojot, apguļoties rodas iestiepums, kas rada Jūsu minētās asās sāpes.

Sāciet vingrot. Vislabākais speciālists Jums ir fizioterapeits. Ja sāpes stipras, palīdzēs īss kurss ar nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem - "Ibuprofēns", "Diclofenac" vai kas cits, ko Jums izrakstīs ģimenes ārsts.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc pēc ēšanas, apēdot lielāku porciju, paliek grūti elpot?
Labdien!

Mans jautājums ir šāds: Kāpēc pēc ēšanas, apēdot lielāku porciju (vienalga kāda ēdiena), paliek grūti elpot? Nav sajūtas, ka galīgi trūktu elpa, bet vienkārši paliek grūtāk ar elpošanu. Pēc kādas 1 stundas atkal paliek labāk. Šī problēma man traucē pieņemties svarā, jo pēc lielākas porcijas apēšanas paliek grūtāk elpot, tāpēc cenšos tagad no tā izvairīties.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Gremošanas trakts strādā kūtri un gremošana notiek lēnā tempā.Vienīgais ieteikums būtu ēst mazām porcijām, bet bieži-pilnīgi noteikti piecas reizes dienā. Jāievēro princips trīs pamatēdienreizes un divas starpēdienriezes. Tas ir-brokastis,otrās brokastis,pusdienas,launags un vakariņas.Varbūt varētu palīdzēt gremošanu uzlabojoša tēja, piemēram, piparmētras, vērmeles, pelašķi.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

7 gadus vecam bērnam ģībonis - vai tas var būt kas nopietns?
Labdien,

Man meitiņai 7 gadiņi. Vakarā mazgājās vannā, kādas 20 min., tad izkāpa ārā, sāku ķemmēt matus, un viņa saļodzījās un noģība. Ātri atžirga, tik teica, ka sāp pierīte.

Vai tas ir kas nopietns? Vai jāveic galvas CT vai MR? Esmu ļoti satraukusies, jo zinu, ka ģībt bērni var sākt gados 10 un vēlāk.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ģībonis pēc vannas, īpaši karstas vannas, nav nekāds retums.
Šajā gadījumā Jūsu pediatram būtu jāapskata bērns,un jānovērtē viņa neiroloģiskais stāvoklis, kā arī jāveic rutīnas izmeklējumi- arteriālais spiediens, pulss, u. c .
Ja netiek nekādas novirzes no normas konstatētas, tad satraukumam nav pamata.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai pastiprināts stress var radīt smērēšanos?
Labdien!

Pirms vairāk nekā mēneša pārcēlos uz citu valsti. Protams, pārvākšanās, jauna vide un darba vieta rada lielu stresu, biju rēķinājusies, ka cikls var pārtrūkt. Mēnešreizes bija tieši pirms pārcelšanās. Asiņošana beidzās tieši pirms izlidošanas, bet smērēšanās turpinājās visu turpmāko ciklu. Nākamās mēnešreizes sākās tieši pēc 28 dienām, tomēr asiņošana bija mazāka nekā parasti. Ir pagājušas vēl gandrīz 2 nedēļas pēc mēnešreizēm, smērēšanās vairs nav katru dienu, bet tomēr ir.

Ēdu normāli, bet esmu arī nedaudz nokritusies svarā (svars bija nedaudz paaugstināts iepriekš). Nav ne sāpju, ne vilkšanas sajūtas, ne citu izdalījumu. Cik ilgi aptuveni varētu būt izmaiņas menstruālajā ciklā, līdz tas atgriežas normas robežās? Iepriekš ir bijušas cikla pārmaiņas, ja ir bijis pastiprināts stress, ceļojumi utt. Bet tad parasti izkrita viens cikls un nākamreiz viss bija kā parasti. Vai tomēr vērsties pie ārsta šeit?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūs pati sakāt, ka līdzīgas situācijas ir bijušas. Iesaku nogaidīt līdz nākošajam ciklam. Ja problēma turpinās vairākus ciklus, tad dodieties pie ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības