Kā vislabāk noteikt muguras sāpju cēloni?
Labdien!

Man jautājums par manu sievu, kurai ir 29 gadi.

Viņa cieš no pastāvīgām muguras sāpēm. Sāpes bieži vien lokalizējas dažādās vietās, sākot no kakla plecu daļas līdz krustiem un sāniem. Reizēm sāp viss kopā. Sāpes ir ļoti regulāras un reizēm nepāriet ļoti ilgstoši, pat nedēļām ilgi, bet kopumā tas viss sākās jau pēc pēdējās grūtniecības - aptuveni pirms 2,5 gadiem. Atrodamies ārzemēs, tāpēc viss nav tik vienkārši, tomēr beidzot gribam saprast sāpju iemeslu.

Pie kāda speciālista būtu jādodas, lai veiktu pareizo un nepieciešamo diagnostiku?

Ģimenes ārstu neiesakiet, tik daudz es pats saprotu...

Esmu lasījis, ka vispilnīgākā un nekaitīgākā diagnostika ir magnētiskā rezonanse ar kontrastvielām. Vai, to uztaisot, būs redzams viss, sākot no galvaskausa pamatnes līdz muguras lejasdaļai? Vai varēs konstatēt visus iespējamos sāpju iemeslus (onkoloģiskus, muskuļu sastiepumus, mugurkaula problēmas utt)?

Cik aptuveni maksā šāds izmeklējums? Un pie kāda speciālista jādodas ar magnētiskās rezonanses rezultātiem? Ko vēl ieteiktu darīt šajā situācijā?

Tas, ko esam darījuši līdz šim:
Ģimenes ārsts teica, ka ir nospiests nervs - vajag osteopātu vai fizioterapeitu.

Fizioterapeits teica, ka bez izmeklējumiem neko nevar sākt darīt. Rinķa dancis. Ko, kur un kā darīt?

Sliktākajā gadījumā varam atlidot uz Latviju, ja ir iespējams visu nepieciešamo veikt 2 nedēļu laikā, jo ilgāk nevaram atļauties būt Latvijā.

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Magnētisko rezonansi visam organismam parasti neveic (bez nosūtījuma - noteikti nē). Kontrastviela it nemaz nav nekaitīga.
Ja nav iespēju atbraukt uz Latviju, ir taču mediķi arī Jūsu mītnes zemē.

Visticamāk - fizioterapeits un vingrošana būs vajadzīgi.

Sāpju un sliktas pašsajūtas iemesls var būt arī depresija.

Attālināti noteikt sāpju iemeslu un ārstēt nav nopietni.

Diagnostika

Kas jāievēro, lai neprogresētu dzimumzīmju attīstība ?
Labdien!

Dermatologs man veica dzimumzīmju "kartēšanu". Ir vairākas problemātiskas dzimumzīmes, kuras uzradušās laikam jau pēc sauļošanās ilgus gadus, tām noteica novērošanu, vai attīstās/neattīstās tālākajā procesā. Pēc gada jāatrādās. Kas man jāievēro, lai tās neprogresētu?

Viena lieta zināma - uzturoties saulē, jālieto aizsargkrēmi,vislabāk jau SPF 50 +. Gan jau ir vēl kas, ko lietderīgi būtu ievērot ikdienā.

Paldies !
Atbild:
MFD Veselības grupa, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, god. Ivar!

Ieteiktu Jums nesauļoties un pēc iespējas neuzturēties tiešos saules staros laika posmā no plkst. 10.00 līdz 16.00, kad saules stari ir viskaitīgākie.

Noteikti lietojiet aizsargkrēmu, bet ieteiktu to iegādāties aptiekā, kur Jums ieteiks labāko.

Cieņā,

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai cieta pumpa uz dzimumlocekļa var liecināt par ko nopietnu?
Labdien!

Man pirms dažiem mēnešiem ir parādījusies uz dzimumlocekļa tāda kā pumpa, kura ir pacieta, ādas krāsā, un erekcijas laikā tā paliek mazliet zilganā krāsā. Dažreiz arī niez.

Vai tas ir kas nopietns, par ko man būtu jāuztraucas?

Paldies!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Drošības labad būtu jāatrādās ārstam dermatologam. Vizītes laikā veidojumu skata ar dermatoskopu un nosaka tā izcelsmi.

Uroloģija / nefroloģija

Pie kā vērsties, ja bērnam ir spēcīgas, ilgstošas mēnešreizes, kas sagādā sarežģījumus skolā un arī citas veselības problēmas?
Labdien!

Mūsu problēma ir tāda - manai meitai ir 16 gadi un viņai ir ļoti stipras un ilgstošas mēnešreizes.

Tās ilgst no 2 līdz pat 4 nedēļām, tāpat ir stipra asiņošana, ar kunkuļiem. Pirmajā nedēļā tās ir sāpīgas (pret sāpēm dodu nošpu vai ibumetinu).

Reizes sākās 14 gados, un līdz ar to sākšanos meitai parādījās arī liekais svars.

Stiprās reizes bērnam sagādā lielas problēmas ne tikai skolā, kur reizēm nākas slēpties no citiem un lūgt skolotāju palaist mājās, jo ir drēbes asinīs, bet ir arī veselības problēmas - meitenei ir stipras galvassāpes, reiboņi, nespēks, vēdersāpes un stipras garastāvokļu maiņas mēnešreižu laikā, tātad, par cik reizes ir dikti ilgstošas, tad burtiski bērnam visu laiku ir diskomforts un neapmierinātība :(

Mēs bijām pie bērnu, pusaudžu ginekologa, kur veica sonogrāfijas izmeklējumus un noņēma asins analīzes. Sonogrāfijā itkā nekādas anomālijas nemanīja, bet asins analīzes dakterei nepatika (esot provaktīna liels rādījums - ko tas nozīmē, nezinu), tāpēc ārste ieteica mums griezties pie neirologa, jo šī problēma drīzāk esot neiroloģiska.

Gribētos zināt, vai problēma ir ļoti nopietna un kur mums griezties ar šo problēmu, kas bērnam nemaz neļauj justies laimīgam? :(
Vai griezties vēl pie kāda cita ginekologa uz izmeklēšanu (ko varētu ieteikt?), vai ir tiešām jāapmeklē neirologs, vai varbūt vēl kāds cits speciālists būtu jāapmeklē?

Ar dziļu cieņu,
pusaudzes mamma
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu problēma ir nopietna. Jums jādodas pie endokrinologa. Visticamāk to Jums ieteica bērnu ginekologs. Vispirms no ģimenes ārsta jāsaņem nosūtījums.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai pēc piecu gadu pārtraukuma var turpināt potes pret ērču encefalītu?
Labdien!

Uztaisīju analīzi uz ērču antivielām, jo piefiksēju, ka no iepriekšējās reizes pagājuši 5 gadi (2017-2019 marts). Analīzes uzrādīja 499,1 U/ml...Vai es varu turpināt potēties tālāk vai tomēr jāsāk viss no jauna?

Ar cieņu,
Iveta
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Antivielu līmenis ir labs, bet to noteikt nebija nepieciešams.
Jāseko revkacinācijai ik pēc 5 gadiem, kā norādīts anotācijā. Imunitāte labi saglabājas, ja veikta bāzes imunizācija.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai sliktā pašsajūta var būt saistīta ar vakcīnu pret ērču encefalītu?
Labdien!

Pēc pirmreizējās potes pret ērču encefalītu ("Encepur") nākamajā dienā sajutu lokālas sāpes rokā, pievienojās arī spēcīgas galvassāpes un slikta dūša. Sāpes rokā pārgāja, taču galvassāpes turpinājās vēl visu turpmāko nedēļu un tām klāt pievienojās arī vemšana (tā bija pāris reizes 10 dienu laikā). Līdz šim nav bijušas problēmas ar gremošanas traktu vai citi iemeslu, kas būtu izraisījuši vemšanu. Vai tas var būt saistīts ar vakcīnu? Varbūt ir ieilgušas blakusparādības?

Un vai man ir ieteicams veikt atkārtotu vakcīnu, kas ir paredzēta 2 nedēļas pēc pirmās? Varbūt pamēģināt "Ticovac"? Starp paziņām tiek novērots mazāk blakusparādību pēc "Ticovac" potes nekā pēc "Encepur ".

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Sūdzības no gastrointistinālā trakta puses nav saistāmas ar vakcināciju. Blakusparādības pēc vakcinācijas ilgst maksimums 3 diennaktis. Jūsu gadījumā jādomā, ka iemesls bija cits (piemēram, rota vīruss) vai slikta dūša sakarā ar galvassāpēm.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai manā gadījumā pareizi tiek pārbaudīti onkomarķieri?
Labdien!

Mana diagnoze ir: 3c stadijas olnīcu vēzis un metastātisks taisnās zarnas vēzis, lielāks par 1. stadiju un mazāks par 2. stadiju.

Tika veikta operācija: izņemtas olnīcas, olvadi, taukplēve, dzemdes veida zarna un tīrīta no metastāzēm taisnā zarna. ]

Esmu izgājusi 3 ķīmijterapijas kursus. CEA 125 labi krītas, jau ir normā. CEA pēc 1. ķīmijterapijas bija 0.69, bet pēc 2. ķīmijterapijas palielinājās līdz 1.5. Vai tas ir normāli? Daktere teica, ka to nav jāņem vērā.

Vēl esmu izlasījusi, ka manā gadījumā vēl būtu jāpārbauda CA72 -4. Vai tas tā ir?

Gribētu uzzināt cita speciālista viedokli, vai mani pareizi pārbauda uz onkomarķieriem.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Atbildēt var tikai ārsts, kas zina Jūsu situāciju. Nav konkrētu likumu, kādi marķieri jāpārbauda. To lemj ārstējošais ārsts. Neklātienē nevar izvērtēt ārstēšanu.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai atkārtota B hepatīta vakcīna man nekaitēs?
Sveiki!

Man pirms pāris gadiem tika veikta vakcinācija pret B hepatītu, taču šobrīd antivielu daudzums ir kritiski zems. Pie sava ģimenes ārsta esmu pieteikusi atkārtotu vakcināciju, jo mans darbs ir saistīts ar bioloģiskiem riskiem. Nekur nav informācijas par šādu revakcināciju. Jautājums - vai atkārtota vakcinēšanās man nekaitēs?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

B hepatīta vakcinācija sastāv no 3 potēm. Divas jāveic ar mēneša starplaiku, trešā pēc 6 mēnešiem. Revakcinācija nav nepieciešama. Imunitāte saglabājas uz mūžu. Antivielu titru noteikšana nav mērķtiecīga. Ja tomēr vēlaties revakcinēties, veselībai nekāds kaitējums nebūs nodarīts.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā var izārstēt nimfomāniju?
Labdien!

Vai ir kādas zāles pret nimfomāniju?


Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Atbildot uz Jūsu jautājumu - nekādu medikamentu nimfomānijas ārstēšanai nav, bet es Jums ieteiktu konsultēties pie psihoterapeita. Tas iespējams arī mūsu "Klīnikā Dzintari" Rīgā vai Jūrmalā, tālr., lai pieteiktos uz konsultāciju: 67754811.

Psihoterapija / psihiatrija

Kas var izraisīt spiedošas sāpes starp lāpstiņām?
Labdien!

Man dažkārt uznāk spiedošas, smeldzošas sāpes starp lāpstiņām, kuras visbiežāk izstarojas tieši krūškurvī, reizēm padusēs, kakla un muguras sānos. Visbiežāk šīs sāpes izpaužas kā stipra spiešana starp lāpstiņām un tieši pretī, krūškurvī pa vidu, virs krūtīm (tādas caurdurošas, nepatīkamas). Citreiz spiež tikai starp lāpstiņām un nekur neizstarojas. Citu pazīmju nav, tikai šī spiedošā sajūta.

Šādas sāpes jau ir vairākus gadus un uznāk periodiski (sāpes reizēm ilgst vairākas dienas pēc kārtas).

Man jau ļoti ilgu laiku ir mugurkaula jostas daļas skolioze pa kreisi un mugurkaula jostas daļas diska trūce. Vai šis diskomforts muguras augšdaļā varētu būt no skoliozes un diska trūces vai arī tam ir kāds cits iemesls (gremošana - atviļņa slimība, varbūt tiek nospiesti kādi muguras nervi, sirds)?

Assinspiediens tiek regulāri mērīts un ir normāls, nav paaugstināts. Pirms nepilniem četriem gadiem tika veikta sirds pārbaude (EKG), jo bija jāoperē žultspūslis un, kā jau tas parasti notiek, pirms operācijām jāiziet veselības pārbaude. EKG bija normāla. Nav saprotams, kas izraisa šīs sāpes, diskomfortu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Šāda veida sāpju iemesls var būt arī mugurkaulāja problēmas.
Precīzākus komentārus, neredzot cilvēku, ir grūti sniegt.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri