Kā atbrīvoties no sāpēm zem paduses ribu rajonā?
Sveiki!

Lūdzu iesakiet kaut ko - ir regulāras velkošas sāpes zem paduses ribu rajonā. Dažreiz tās ir lielākas, citreiz tikai jūtams diskomforts. Ir veikts rentgens un analīzes uz iekaisumu, bet tajās nekas neuzrādās. Mokos ar to jau 2-3 gadus. Pieļauju, ka sākums visam varētu būt krūšturis (tā metāla stieples gals), jo, ilgāku laiku nēsājot (vairākus mēnešus), krūsturis bija pārāk stingrs, tādējādi nospiežot tieši sāpīgo vietu. Kā lai tieku vaļā no šīm sāpēm?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Iespējamais iemesls varētu būt starpribu neiraļģija. Tā rodas, muguras nervu saknītēm tiekot kairinātām vietā, kur tās iznāk no mugurkaula kanāla. Spondilozes (vecuma izmaiņu) vai arī skoliozes (šķība mugurkaula) dēļ, dažreiz vecu traumu vai citu iemeslu dēļ kanāls, pa kuru iznāk saknīte, ir šaurāks.

Ja ir tik ilgstošas problēmas, drošības dēļ var veikt magnētisko rezonansi šim rajonam.

Ārstēšana, galvenokārt, vingrojumi fizioterapeita vadībā un nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi paasinājumu laikā.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja ir aizmirsies iedzert kontracepcijas tabletes?
Labdien!

Ko darīt, ja esmu aizmirsusi iedzert "Novynette" kontracepcijas tabletes 4 dienas pēc kārtas? Kā tālāk rīkoties? Zāles lietoju divas nedēļas.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Šādā gadījumā būtu svarīgi zināt, vai Jums ir bijušas dzimumattiecības bez papildus kontracepcijas lietošanas. Ja tādas ir bijušas, cik vien ātri iespējams būtu jālieto avārijas kontracepcijas tabletes, kā arī, dzīvojot dzimumdzīvi, Jums vismaz 7 dienas būtu jālieto prezervatīvi. Tā kā esat izlaidusi 4 dienas, tad uzreiz iedzerat pēdējo izlaisto tableti, kā arī šajā dienā paredzēto tableti, pārējās izlaistās tabletes Jums nav jālieto. Kad beidzas paciņa, turpinat lietot uzreiz nākamo bez 7 dienu pauzes. Pēc jaunās paciņas atkal ir 7 brīvās dienas, kuru laikā jāsākas asiņošanai. Ja asiņošana nesākas, jāveic grūtniecības tests.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai sāpes sēkliniekos, zem nabas un cirksnī var būt savstarpēji saistītas?
Sveiki!

Pēdējā laikā parādījušās sāpes rajonā zem nabas. Sāpes ilgst vairākas stundas un atkārtojas katru dienu. Laikā, kad ir sāpes, izdalot fekālijas, liekas, ka dur zarnās.

Parādijušās arī sāpes cirksnī (kreisajā) un ik pa laikam pasāp. Dažreiz, sāpot cirksnim, arī liekas, ka ir ļoti jutīgi un velkoši sēklinieki. Ejakulācijas laikā ļoti sāp sēklinieki, sperma dažkārt ir ļoti ūdeņaina.

Vai šīs visas problēmas var būt saistītas?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Iesaku konsultāciju pie urologa. Iespējamas dažādas problēmas, kas var izpausties ar augstākminētajiem simptomiem. Ingvināla trūce, prostatīts, STS utt. Iespējams, speciālists nosūtīs uz papildus USG izmeklējumiem un veiks analīzes.

Uroloģija / nefroloģija

Kā notiek cilmes šūnu saglabāšana, mazulim piedzimstot?
Labdien!

Vēlējos uzzināt, kā īsti notiek cilmes šūnu saglabāšana, mazulim piedzimstot?
Atbild:
Inese Bolmane, "Cilmes šūnu banka", SIA
Labdien!

Pēc mazuļa piedzimšanas, kad pārgriezta nabas saite, no nevajadzīgās nabas saites paņem asinis. Process līdzīgs, kā paņemot asinis no vēnas, taču šeit ne māmiņa, ne bērniņš to pat nejūt. Jāpiezīmē, ka tās ir asinis, kas citādi ar palikušo nabas saiti un placentu pēc dzemdībām nonāk medicīniskajos atkritumos. Tālāk iegūtais materiāls nonāk laboratorijā, kur pēc dažādu analīžu veikšanas tiek sasaldēts un glabāts līdz pienāks nepieciešamība to pielietot. Vairāk par saglabāšanu un pielietošanu lasiet mūsu mājas lapā www.nabassaite.lv

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja pēdās ir dziļas plaisas, kas rada sāpes, staigājot?
Labdien!

Kā rīkoties, ja pēdās ir dziļas plaisas, kas rada sāpes, staigājot? Esmu izmēģinājusi dažādus mitrinošus krēmus, bet tie atvieglo situāciju tikai uz neilgu laiku, bet pēc tam pēdas atkal sausas un sāp.
Atbild:
Ilze Miziša, "Ilze Miziša", IK
Labdien!

Sākumā būtu jādodas pie podologa, lai apstrādātu saplaisājušo ādu un podologs novērtētu pēdu veselības stāvokli. Ikdienas pēdu ādas kopšanai jāizvēlas tieši kāju krēmi, kas paredzēti saplaisājušas ādas kopšanai. Šādu kosmētiku var iegādāties aptiekās vai specializētos veikalos, kur konsultants ieteiks izvēlēties pareizo krēmu.

Kāju krēms jālieto regulāri katru dienu. Mājas apstākļos nevajadzētu apstrādāt mitru ādu, lai to netraumētu vēl vairāk, pēdu apstrādi labāk uzticēt speciālistam. Uzturā, protams, jālieto pietiekami daudz ūdens, lai ādu mitrinātu.

Podoloģija / pēdu aprūpe

Kā rīkoties, ja bērnam ir grūti ievilkt dziļi elpu?
Labdien!

Bērnam paliks 6 gadi. Ļoti bieži slimo. Gandrīz katru reizi pie klepus jādzer antibiotikas.

Pagājušā gada vasarā uztrauca tas, ka bērns nevarēja ievilkt dziļi elpu. Aizgājām pie pulmonologa, uz sirds kardiogrammu - visur viss ir kārtībā.

Šogad maijā atkal jau slimoja 2.5 nedēļas, tagad pamanīju, ka atkal ir grūti ievilkt dziļu elpu. Ko darīt, kur iet pārbaudīties?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Es Jums ieteiktu konsultēties pie laba pediatra, jo šie t.s. elpas trūkumi var būt na tikai plaušu dēļ. Ja varat un ir vēlēšanās, varat braukt pie manis uz konsultāciju.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai var paralēli antibiotikām lietot klepus sīrupu, ja ir konstatēts plaušu iekaisums?
Labdien!

Vai var un ir jādod paralēli antibiotikām klepus sīrups, ja ir konstatēts plaušu iekaisums? Un cik ilgi būtu jābūt gultas režīmam? Temperatūra sākotnēji bija līdz pat 40 grādiem. Uzsākot dzert antibiotikas, ir samazinājusies, bet lēkā no 37 uz 38. Vai tas ir pieļaujami vai vajadzētu griezties pie ārsta, nepabeidzot kursu ar antibiotikām?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Antibiotikas jālieto noteikti, bet klepus mikstūras lietošana nav obligāta, katrā ziņā ārstēšanās gaitu klepus sīrups neietekmēs.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kādiem mērķiem tiek izmantotas cilmes šūnas?
Labdien!

Kādiem mērķiem tiek izmantotas cilmes šūnas?
Atbild:
Vjačeslavs Popkovs, "iVF Riga", SIA, Klīnika
Labdien!

Cilmes šūnas tiek izmantotas dažādu saslimšanu ārstēšanai. iVF Riga Cilmes šūnu centrā no nabas saites asinīm tiek dalītas hematopoētiskās cilmes šūnas, kuras tiek pielietotas sekojošu slimību ārstēšanā - autisma, cerebrālās triekas, leikēmiju un leikožu saslimšanā, neiroloģiskās saslimšanās, autosomālu recesīvās saslimšanās (kā piemēram Fankomi anēmija), imunodeficīta saslimšanās, kardiovaskularās saslimšanās un vēl daudzām citam saslimšanām.

Savukārt no nabas saites audiem tiek iegūtas mezenhimālās cilmes šūnas, kuras tiek pielietotas locītavu un skrimšļu audu bojājumu labošanai, diabēta ārstēšanai, sirds infarktu ārstēšanai. Un pagaidām klīnisko pētījumu stadijā ir Parkinsona slimības ārstēšana, smadzeņu bojājumu ārstēšana, Multiplā skleroze, aplastiskā anēmija, artrīta ārstēšana un vēl daudz citu saslimšanu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir normāli, ka pēc antibiotiku lietošanas ir temperatūra?
Labdien!

Мiss sākās ar nelielu saaukstēšanos pirms kādām 3 nedēļām - ar iesnām un sāpošu kaklu. Taču līdz šim temperatūra visu laiku turās uz 37°C un augstāk. Biju pie ārsta, izrakstīja man antibiotikas degunam. Degunam palīdzēja, bet temperatūra nekritās un papildus sāka sāpēt kakls.
Līdz ar temperatūru jūtos nedaudz sagurusi, bet citādi viss ir labi - gāju un darīju savas lietas, daudz nedomājot.

Pie ārsta man uztaisīja asins analīzes, galvas ct scan - visi rādītāji labi, pat dzelzs, izņemot, protams, tos divus rādītājus, kas atbild par slimības klātesamību organismā (neatceros, kā sauc).

Biju arī pie ginekologa, kur visi rezultāti labi un neko sliktu neatklāja.

25. maijā biju vēlreiz pie cita ārsta. Teica, ka man ir strutojošā angīna (Acute Suppurative Tonsilitis). 3 dienas gāju uz slimnīcu, kur vēnā laida iekšā antibiotikas. Papildus elpoju inhalācijas un skaloju kaklu, sūkāju tabletes.
Ir palielināti limfmezgli. Ārsts paņēma uztriepi no kakla, un rīt vēl jātaisa asins analīzes.

Tagad jau pagājušas vairākas dienas, kopš biju pie ārsta, kaklam ir nedaudz labāk, tas vairs nesāp, iesnu arī nav, bet temperatūra tāpat turas 37-37.3 robežās. Un ir neliels drudzis, kas nebija iepriekš, bet tas uznāk un pāriet. Jūtos samocīta, karsta, nogurusi.

Esmu ļoti satraukusies un nezinu, ko vēl iesākt. Varbūt Jums ir kāds padoms šajā sakarā?

Vai vispār ir normāli, ka man pēc antibiotiku lietošanas ir temperatūra? Ko darīt?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vērts noteikt antivielas uz Epšteina Barra vīrusu. Mononukleoze ir slimība, kas to izsauc. Varbūt, ka šoreiz ir darīšana ar to.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai pārtikas alerģija var izpausties ar sejas ādas problēmām?
Labdien!

Bija problēmas ar sejas ādu (niezoši izsitumi uz pieres un vaigu lejasdaļā, ap zodu). Daktere ieteica nodot analīzes uz pārtikas alergēniem. Saņēmu rezultātus un pārskatā redzams, ka ir ekstrēmi augsts AV titrs uz pienu (300.00) un alfa-laktoalbumīnu (300.00). Beta-laktoglobulīns (3.40) un kazeīns (1,40) zemāki rādījumi. Savukārt AV titrs uz dažādiem sieriem ir 0.00. Ir pozitīvi rezultāti arī uz olas baltumu (55,30), olas dzeltenumu (49.40), kviešu miltiem (39,70), banāniem (186.40).

Vai pārtikas alerģija var izpausties arī šādi - ar sejas ādas problēmām? Ko es drīkstu lietot pārtikā ar šādiem testa rezultātiem?

Atbild:
Dina Lebedeva, "Sango Imports", SIA
Labdien!

Pie pārtikas alerģijām ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību dzeramajam ūdenim, ko lietojam katru dienu. Mēs iesakām dzeramo ūdeni bagātināt ar Sango koraļļiem (produkts CORAL WATER). Ūdeni var pagatavot no parastā krāna ūdens, tam pievienojot Sango koraļļus. Gatavs ūdens būs mīksts un garšīgs. Ūdenī izdalās 74 minerāli un mikroelementi, kas mums katru dienu ir vajadzīgi. Katrs mikroelements veic svarīgu funkciju mūsu organismā. Šis ūdens aizskalo alergēnus, attīra un baro asinis ar skābekli, uzlabo asins formulu. Pēc lietošanas ievērojami uzlabosies ādas stāvoklis un atjaunosies visa organisma imūnsistēma. Izmantojiet tikai oriģinālo produktu. Produktu sauc par CORAL WATER, tas sastāv no Sango koraļļiem (uzmanīgi izlasiet etiķeti). Nelietojiet viltus izstrādājumus. CORAL WATER ir pieejams homeopātiskā aptiekā un citās populārās aptiekās, kā arī interneta veikalā vietnē www.sango.lv. Papildus informācija arī ir pieejama šajā vietnē.

Sango koraļļi aug tikai vienā vietā pasaulē - Okinavas salā. Preču zīme CORAL WATER ir reģistrēta visā pasaulē un ir ražotāja īpašums. CORAL WATER produktu piešķir saskaņā ar Japānas valdības kvotu. Ar Sango koraļļiem bagātinātā ūdens ietekme uz ķermeni ir aprakstīta Japānas, ASV, kā arī vadošo ES valstu patentos. Baltijas valstīs produktu pārstāv firma Sango Imports, kas darbojas kopš 2002. gada. Dzeriet koraļļu ūdeni un esiet veseli!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri