Kāpēc pēc antibiotiku kursa igm rādītāji aug, un vai negatīvs igg liecina par Laima slimību?
Labdien!

Man uz kājas bija sarkans plankums. Biju pie darmatologa, kurš uzreiz noteica, ka tā varot būt Laima slimība. Nosūtīja uz analīzēm - igm 44.8, igg 14.5.
Izrakstīja 21 dienu antibiotiku kursu. Izgāju tikai 19 - vairāk nevarēju, jo slikti jutos.

Pēc antibiotiku kursa atkārtoti nodevu analīzes (igm 28, igg 7.9). Ieteica pēc 3 mēnešiem vēlreiz nodot analīzes. Ģimenes ārsts nosūtīja uz igm - 46.5.

Izgāju atkārtotu 21 dienu antibiotiku kursu (ampicilīns).
Pēc tā nekavējoties vēlreiz nodevu analīzes, bet nu jau uz savu galvu - igm 47.5, igg 5.

Kāpēc man tas igm aug? Nesaprotu, ja igg ir negatīvs, vai tas nozīmē, ka man ir Laima slimība?
Kādas ir Jūsu domas un ko Jūs man ieteiktu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
MFD "Iļģuciems", MFD Veselības centrs "Iļģuciems"
Labdien!

Laima slimības gadījumā var būt dažādi IgM un IgG rādītāji. Viņi var svārstīties un arī celties. Tas nenozīmē, ka ārstēšanai nebija jēga. Tas nozīmē, ka Jūsu organisms noreaģēja ar antivielu ražošanu.

Taču gan šādām, gan jebkurām citām konsultācijām piemērotākas ir, tomēr, klātienes konsultācijas, kur ārsts novērtē Jūsu kopējo stāvokli, izmēra asinsspiedienu un ieskatās mutes gļotādās.

Vislabākā situācija ir tad, ja Jums ir nodibināts labs kontakts ar ģimenes ārstu, kurš var izskaidrot šādus un arī citus Jūs interesējošus jautājumus.

Ar cieņu,
Leonīds Viškers
Veselības centra “Možums-1 ”
Galvenais ārsts
Bruņinieku iela 8, Rīga, LV-1010
Tel.Nr. +371 26 318 748
e-pasts leonids.viskers@mfd.lv

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds iemesls varētu būt klepus lēkmēm?
Labdien!

Vēlējos uzzināt, kas par iemeslu varētu būt klepus lēkmēm vīrietim, nesmēķētājam (57 gadi), no rītiem? Šīs klepus lēkmes ilgst aptuveni 10-15 minūtes.
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Klepus iemesli var būt daudz un dažādi. Lai noteiktu klepus lēkmju cēloni, jāvēršas pie ģimenes ārsta, kurš nosūtīs uz atbilstošiem izmeklējumiem.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kāpēc tirpst spranda?
Labdien!

Vīrietis, 25 gadi, augums 1.80 m, svars 75 kg.

1-3 reizes dienā tirpst spranda/plecs kreisajā pusē jau pāris mēnešus. Kad tirpst, parādās sarkans plankums 5x5 cm un, kad beidz tirpt, pazūd plankums pēc 5 min. Tirpšana pazūd, ja kautko uzsmērē. Tirpoņa parādās pie slodzes vai noteiktām kakla pozīcijām.

It kā jau nekas sevišks, bet tā ir jau gandrīz pusgadu.
Galva arī paliek dulla, kad tā tirpoņa uznāk.

Iespējams kaut kas nopietns vai ar laiku pāries?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Plecu un roku inervē nervi, kas ir turpinājums nervu saknītēm, kas iznāk no mugurkaula kanāla pa starpskriemeļu atverēm kakla daļā. Iespējams, problēma jāmeklē mugurkaula kakla daļā. Neskaidra šķiet izsitumu parādīšanās. Varbūt jāapsver herpes zoster infekcijas (vējbaku vīruss, kas persistē veģetatīvos nervu ganglijos) paasinājumi.

Vēlams konsultēties ar neirologu. Pirms tam var apmeklēt ģimenes ārstu, veikt izmeklējumus. Neirologs nozīmēs tālāko izmeklēšanu (neiropātiju, magnētisko rezonansi, papildus analīzes).

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāds var būt hroniska galvas reiboņa iemesls?
Labdien!

Vai šādi kakla daļas rentgena rezultāti varētu būt par iemeslu hroniskam galvas reibonim?

"vC 5 - v C7-vTh2 nelieli spondilofīti. Iztaisnota lordoze.
SECINĀJUMS: Def.spondilozes inic.paz."

Tāpat man arī ir konstatēta mugurkaula jostas daļas spondiloze, spondiloartroze un L4 retrolistēze.
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Kakla skriemeļu spondiloze var būt par iemeslu galvas reiboņiem, bet galvas reiboņus var izsaukt vēl izmaiņas citos orgānos un sistēmās, kā arī funkcionāli traucējumi.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Pie kādiem ārstiem vērties?
Sveiki!

Pēdējās 2 nedēļas es pavisam neizprotu savu ķermeni. Visu laiku pārņem bezspēks, kas traucē strādāt. Nāk miegs, lai gan guļu 7-8 stundas diennaktī. Krīt ārā mati vairāk nekā jebkad agrāk. Šķeļās nagi. Un nekad nav bijis tā, ka vakarā izdzerot 2x0,33 ml alus, sāp galva nākamajā dienā. Liekas, ka zaudēju kontroli pār ķermeni, un sirds sitas par strauju.

Atrodos valstī, kur vizīte pie ārsta ir dārgāka nekā aizbraukt uz Latviju un atpakaļ. Lai varētu visu izplānot, jautājums ir - pie kādiem ārstiem vērsties un ko vajadzētu pārbaudīt? Nezinu, vai ģimenes ārsts te līdzēs. Nekad nekur tālāk nav nosūtījis.
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Nogurums, nespēks, galvassāpes ir nespecifiski simptomi, kas bieži pavada mūs ar pavasara iestāšanos, vitamīnu, neaizstājamo olbaltumu, mikroelementu un enerģijas deficītu.

Tomēr šie simptomi nedrīkst būt ilgāki par 1-2 nedēļām!

MFD piedāvā individuālu risinājumu - sazinoties ar reģistratūras darbiniekiem (67 131 3 11 (MFD Veselības centrs Iļģuciems), 67 13 13 16 (MFD Veselības centrs Pārdaugava), 67 13 13 13 (MFD Veselības centrs Dziedniecība), ir iespējama veselības pārbaude 1-2 dienu laikā!

Iespējas veikt precīzu laboratorisku, radioloģisku diagnostiku, augsti kvalificētu speciālistu konsultācijas 1-2 dienu laikā!

Lūdzu, zvaniet, mēs jums palīdzēsim veikt izmeklēšanu jums nepieciešamā laikā!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Par ko varētu liecināt bumbulis uz aukslējām?
Labdien!

Atklāju, ka mutē ir izveidojies tāds kā bumbulis jeb paaugstinājums - uz aukslējām pa vidu. Vai tas varētu būt kas nopietns? Liekas, ka deguns arī sauss un nav līdz galam vaļā. Tā man ir jau nedēļu.

Pirms tam ilgi slimoju vai nu ar gripu vai bronhītu, vai abiem (jaunā ģimenes ārste nav devusi konkrētu diagnozi, kas mani arī satrauc). Plaušu rentgenā viss kārtībā.

Šobrīd gaidu arī pierakstu pie ģimenes ārsta. Gribu nodot arī analīzes.
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Jūsu problēmu ar veselību jārisina kopā ar ģimenes ārstu, vairāk uzticoties speciālistam, vairāk viņam jautājot, piezvanot.

Tomēr visus veidojumus mutes dobumā ir jāparāda arī stomatologam un otolaringologam.

MFD piedāvā jums šos speciālistus, iepriekš sazinoties ar reģistratūras darbiniekiem - tel.67 131 3 11 (MFD Veselības centrs Iļģuciems), 67 13 13 16 (MFD Veselības centrs Pārdaugava), 67 13 13 13 (MFD Veselības centrs Dziedniecība).

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds var būt iemesls, ja ausī izveidojusies sāpīga pumpa?
Labdien!

Man ausī izveidojusies tāda kā pumpa. Tā nepāriet jau divas dienas un ar katru nākamo dienu kļūst lielāka. Nevaru tai pieskarties - loti sāp. Iepriekš slimoju ar deguna blakus dobuma iekaisumu - vai tas varētu būt kā saistīts?
Lūdzu palīdziet man!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Spriežot pēc Jūsu sūdzībām, auss ejā veidojas augonis. Tā ir ļoti nepatīkama akūta saslimšana, kas prasa otolaringologa konsultāciju.

Rekomendēju nekavējoties griezties pie ausu, kakla, deguna ārsta speciālista pēc palīdzības.

Ar cieņu,
ārsts otolaringologs, Pāvels Naumovs

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai vēdera dobuma ultrasonogrāfijā iespējams ieraudzīt šķidruma sakrāšanos?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai usg vēdera dobumam ir iespējams ieraudzīt, ja vēderā krājas šķidrums? Vai tomēr, lai to diagnosticētu, jāveic citas pārbaudes?
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijā var redzēt brīvu šķidrumu vēdera dobumā. Šī metode ir pietiekama un papildus izmeklējumi nav nepieciešami.

Diagnostika

Kā cīnīties ar nelāgu smaku mutē?
Sveicināti!

Kur vērsties, lai cīnītos ar ļoti nelāgu smaku mutē? Reizēm ir kauns atvērt muti, runājot ar cilvēkiem. Regulāri tīru zobus, lietoju zobu diegu un mutes skalojamo līdzekli, bet tas elpai nepalīdz.

Dzirdēju, ka nelāgā smaka var būt saistīta arī ar kuņģi. Vēdera izeja man ir 1-2 reizes nedēļā. Varbūt tas ir saistīts? Ko iesakāt darīt?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Slikta smaka no mutes var būt vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, mutes dobums - pie zobu higiēnista jāpārliecinās, ka mutes dobums ir sakopts. Ikdienas higiēna pats par sevi saprotams.

Otrs iemesls var būt kuņģa atvilnis jeb gastroesofageālais reflukss. Slikta, neregulāra vēdera izeja var pasliktināt atviļņa slimību. Jāpanāk regulāra vēdera izeja. Diēta ar šķiedrvielām, augļiem un pietiekams škidruma daudzums dienā.

Par atviļņa slimību un aizcietējumiem jāvēršas pie sava ģimenes ārsta vai gastroenterologa, kas nosūtīs uz nepieciešamajiem izmeklējumiem un nozīmēs terapiju (kuņģa skābes mazinošus līdzekļus, vēdera izejas mīkstinošus medikamentus regulārai lietošanai).

Zobārstniecība / mutes veselība