medicine.lv skaitļos

Lietotāji online259
Aktīvie uzņēmumi12085
Nozares raksti1505
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Bungādiņas pulsēšana un galvassāpes - ko darīt?
Labdien!

10. oktobrī pamodos ar parasto saaukstēšanos. Divas nedēļas slimojot, sapratu, ka labā auss ir jutīgāka nekā parasti, dežūrārsts izrakstīja antibiotikas kursu 7 dienām. It kā izveseļojos.

Pēc divām nedēļām saslimu ar iesnām un laringītu, ko izārstēju 4 dienās. Pēc pusotras nedēļas sajutu labajā ausī pulsējošu bungādiņu, nedēļu vēlāk tā pazuda, bet parādījās galvassāpes. Šodien ir otrā diena galvassāpēm un pēkšņi arī otrai ausij ir nepatīkama sajūta un nu jau džinkstoņa.

Ko darīt?

Paldies!
Atbild:
Ārsts P. Naumovs, otolaringologs, homeopāts
Labdien! Spriežot pēc aprakstītā, Jums ir zema imunitāte, kas neļauj ātri izveseļoties. Otrs cēlonis - pārmērīgs iekšējais sasprindzinājums. Rekomendēju apmeklēt ausu, kakla, deguna speciālistu, kā arī izmantot holistiskas metodes, piemēram, homeopātiju, kas modulē imūnsistēmu un paātrina rehabilitācijas periodu. Ar cieņu, dr. Pāvels Naumovs...
Atbild:
Klīnika "Headline"
Labdien! Noteikti ieteiktu atrādīties otolaringologam, lai tiktu diagnosticēts auss pulsēšanas iemesls. To var diagnosticēt apskates laikā, izvērtējot deguna un ausu stāvokli. Ņemot vērā klīniski aprakstīto ainu, visticamāk, ka ir hroniska rinīta paasinājums, kas ir komplicējies ar sekretoru vidusauss iekaisumu. Šo saslimšanu ārstē caur degunu - tajā ievadot nazālos steroīdus, kas noņems tūsku un uzlabos šķidruma izvadi no vidusauss. Papildus terapijā vajag ievērot regulāru deguna higiēnu, to...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai lietot iekšķīgi šādu ūdeņraža daudzumu ir normāli?
Labdien!

Man drauga mamma vakar lika iedzert 10 pilienus ar ūdeņradi 3% 100 ml glāzē ar sulu. Pēc 10 minūtēm ļoti sāka spiest kuņģī un bija slikti. No rīta piecēlos un man reibst galva, vispār nav spēka un joprojām dedzina un sāp kuņģis. Ko man darīt un ko es drīkstu ēst?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Lūdzu, nedzert ūdeņradi iekšķīgi! Tas var radīt nopietnas veselības problēmas (dedzinošs efekts uz gļotādām). Jūsu aprakstītie simptomi liecina par gastrītu. Vajadzētu aiziet pie sava ģimenes ārsta, cik ātri vien iespējams. Īpaši, ja nomoka nespēks un galvas reibonis. Jāveic asins analīzes. Varat nopirkt aptiekā bez receptes "Omeprazol" 20mg kapsulas. Lietot 1 kapsulu 30 minūtes pirms ēšanas no rīta un 1 kapsulu vakarā pirms gulētiešanas 1 nedēļu ilgi. Aicinu pierakstīties pie ģimenes ārsta!...
Atbild:
Ārsts P. Naumovs, otolaringologs, homeopāts
Labdien! Jums ir klasiska intoksikācijas aina. Ūdeņraža pārskābes lietošana iekšķīgi nav pieļaujama, jo nav pierādīti ārstnieciski efekti un ir augsts kuņģa, sirds, plaušu un galvas smadzeņu asinsvadu komplikāciju risks. Rekomendēju Jums nekavējoties griezties neatliekamās medicīniskas palīdzības nodaļā. Ar cieņu, ārsts Pāvels Naumovs...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Straujš mobilitātes zudums Parkinsona slimniekam - kā rīkoties?
Labdien!

Tēvs slimo ar Parkinsona slimību kopš 2011. gada. 2019. gada diagnoze (neizdevās atrast jaunāku): G20 -Parkinsona slimība, hipokinētiskā forma, progresējoša gaita 3.stadija pēc Hoehn&Yahr, 60% pēc England aktivitāšu skalas. Sekundāra autonoma disfunkcija ar ortostāzi.

Lieto sekojošas zāles: "Madopar" 100mg/25mg viena tablete no rīta, "Rolpryna SR" vai "Ropinirole" 12mg no rīta, NAKOM 250mg/25g 5 devas pa pustabletei dienā, PK-MERZ 100mg divas reizes dienā, Pirms 3 dienām sāka arī lietot "Madopar HBS" 100mg/25mg pa vienai tabletei uz nakti.

Papildu novērojumi: nesen vairākas reizes apmeklēja zobārstu un ievēroja, ka anestēzija turējās ilgāk nekā parasti - pat atgriežoties mājās (pieņemu, ka tas bija vismaz 1 stundu pēc zobārsta apmeklējuma), ilgstoši ir problēmas ar miegu, nepieciešamība pēc tualetes apmeklēšanas 3-4 reizes nakts laikā, iepriekš bija problēmas ar pazeminātu asinsspiedienu, šobrīd paaugstināts (161/95).

Problēma: Ikdienā tēvs ir spējīgs veikt dažādus darbus un pārvietoties, regulāri lietojot zāles un pagaidot līdz tās atkal iedarbosies. Šobrīd, iespējams, kopš sāka lietot "Madopar HBS", ir straujš mobilitātes zudums, nespēj pārvietoties (īsus periodus no 20 sekundēm līdz pāris minūtēm ir iespēja staigāt, pēc tam atkal zūd mobilitāte uz nenoteiktu laiku). Pirms gada aptuveni nedēļu bija līdzīga situācija, strauji zaudējot mobilitātes spējas, kas pamazām pārgāja.

Kā rīkoties šādā situācijā, ja pieraksts pie ģimenes ārsta vai neirologa, iespējams, jāgaida ilgāku laiku, bet tēvs ir satraukts un vēlas tikt steidzami izmeklēts?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Pacientam ar Parkinsona slimību jāatrodas neirologa uzraudzībā. Jāsakontaktējas ar savu ģimenes ārstu, kurš ir lietas kursā par pacienta stāvokli un terapiju. Progresējot slimībai, imobilitāte un rigiditāte var pieaugt, neskatoties uz lielām medikamentu devām. Pacients var it kā kļūt nejutīgs uz iepriekš efektīvu medikamentu devu....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai turmalīna jostu ar magnētiem drīkst lietot arī stundu divas?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai turmalīna jostu ar magnētiem var turēt arī stundu līdz divām stundām (atradu šādu info) jeb tikai dažas minūtes, kā tas ir teikts tur, kur pirku- Herbals.lv? Kādas divas dienas turēju gandrīz divas stundas, no rīta un vakarā, jo ļoti sāp mugura un nekas nepalīdz, lai gan izmēģināju daudz ko. Vai tāda ilga turēšana nevar izsaukt kādu snaudošu slimību, kā, piemēram, onkoloģisku, ar ko kādreiz slimoja mani vecāki?

Paldies!
Ar cieņu,
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Nespēju komentēt turmalīna jostas lietošanu. Tomēr magnētterapijai (kā jebkurai fizikālai procedūrai) ir kontrindikācijas (t. sk. onkoloģiskas slimības, sirds ritma trauucējumi, EKS u. c.). Iegādājoties ierīces ne medicīnas iestādēs, Jūs pati uzņematies atbildību par savu veselību. Muguras sāpju gadījumā vēlams veikt izmeklējumus (ģimenes ārsts nosūtīs, atkarībā no iespējamās saslimšanas) un konsultēties pie rehabilitācijas speciālistiem....

Medicīnas iekārtas, instrumenti, preces, piederumi

Pēc sasituma kāju īkšķu nagi nepieguļ pirkstam - ko darīt lietas labā?
Labdien!

Pēc kāju sasituma man abu kāju īkšķu nagu iekšējā sāna daļa nepieguļ pirkstam. Respektīvi - tur ir tā kā tukšums, kā atmirusi āda. Laukums ir - apmēram 1/5 no naga. Fiziski man tas netraucē, taču ir redzams, ka tur ir tāds bālgans. Varu tur iebāzt nagu šķērītes galu un izķeksēt to atmirušo ādiņu (vai kas tas ir). Varu arī to daļu, stūrīti nogriezt. Bet tad, protams, man naga garums ir greizs, nevienāds.
Vai te var ko mainīt vispār? Vai arī, ja šādi ir jau gadiem un pirksts ar nagu tai vietā nesalīp, tur vairs neko nevar darīt?

Paldies un labu dienu jums!
Atbild:
Elīna Putraševica, odoloģe
Labdien! Jūsu situācijā ieteiktu doties pie dermatologa vai podologa un sākumā noņemt uzsējumu uz onihomikozi, lai saprastu vai naga atdalīšanās iemesls ir mehāniska trauma, vai arī nagam ir pievienojusies sēnīte/ baktērija. Pirms doties pie speciālista veikt uzsējuma noņemšanu, ieteiktu naga stūrīšus neaiztikt un to, kas zem naga krājas, atstāt kā ir, lai speciālists var novērtēt patieso situāciju un ir ko paņemt uzsējumam. Kā arī ieteikums vismaz 2 nedēļas nelietot antibakteriālus līdzekļus nagu...

Podoloģija / pēdu aprūpe

Kā lietot vaginālo krēmu vīrietim?
Labdien!

Man ir izrakstīts lietot DALACIN 20mg/g vaginālo krēmu. Šo pašu krēmu jālieto manam vīram. Atvainojiet par jocīgo jautājumu, bet kā tas ir jālieto manam vīram?

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs,
Labdien! Man grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, jo nezinu iemeslu, kāpēc daktere izrakstīja zāles Jūsu partnerim. Labāk lai Jūsu partneris aiziet pie dermatovenerologa uz konsultāciju....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Ja abiem partneriem ieteikts krēms, vīrietim tas jāziež uz dzimumlocekļa galviņas....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā pārbaudīt, kāpēc uztūkst limfmezglus?
Labdien!

Kādu pārbaudi ieteicams veikt, ja periodiski uztūkst un ir jutīgi limfmezgli? Parasti zem zoda līnijas labajā pusē uztūkst viens limfmezgls, bet šoreiz papildus tam ir vēl viens parādījies uz zoda līnijas (starp citu, tajā vietā ir arī neliela pumpa uzmetusies).

Nekādu iekaisuma, saaukstēšanās pazīmju nav, zobi ir salaboti, vienīgi smaganas gan asiņo un ir jātiek pie higiēnista, lai zobakmeni noņemtu... Bet vai tas var būt iemesls limfmezglu uztūkumam? Nesmēķēju arī (pirms 4-5 mēnešiem atmetu), regulāri vingroju, alkoholu nelietoju, neredzu iemeslu, kāpēc tas tā varētu notikt.

Kā var noteikt, vai viss kārtībā un kāpēc tie uztūkst? Kā var izskaidrot, kāpēc tieši labajā pusē?

Jau pierakstījos uz kakla limfmezglu USG, bet vai ar to ir pietiekami un šis izmeklējums var sniegt pilnvērtīgu informāciju? Kādas papildu pārbaudes veikt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Pāvels Naumovs, otolaringologs, homeopāts
Labdien! Jums jāuztaisa pilnu asins analīzi, urīna analīzi ar mikroskopiju un jāatnāk uz konsultāciju. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Būtu jāveic limfmezglu ultrasonogrāfiju un arī asinsanalīzes. Limfadenopātijas cēloņi varētu būt ļoti dažādi, sākot ar bakteriālu infekciju (zobi, āda, deguna blakusdobumi, rīkle), beidzot ar toksoplazmozi un Hodžkina limfomu. Tāpēc nepieciešams izmeklēties. Analīzes veiks ģimenes ārsts pēc konsultācijas un apskates....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai mazasinība ir onkoloģiskās saslimšanas simptoms?
Labdien!

Asins aina uzrāda mazasinību. Vai tas ir tikai un vienīgi kādas onkoloģiskās saslimšanas simptoms?

Paldies!
Atbild:
Aiva Doroško, ģimenes ārste, SIA "Rīgas veselības centrs", filiāle "Bolderāja"
Labdien! Jā, tas var būt viens no onkoloģiskas saslimšanas simptomiem. Bet mazasinība var būt arī citu saslimšanu simptoms. To būtu jāprecizē ar papildu izmeklējumiem....
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Anēmijas var būt dažādas: dzelzs deficīta anēmija, B12 avitaminozes dēļ, asins zuduma dēļ utt. Arī pie onkoloģiskās slimības mēdz pavadīt anēmija, jeb mazasinība, bet tas nav vienīgais vai galvenais raksturojušais simptoms. Biežāk anēmijas cēlonis ir cits, nevis onkoloģija....

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Kāpēc, veicot nelielus tīrīšanas darbus mājās, stipri paaugstinās pulss?
Labdien!

Vēlējos pajautāt, cik tas ir normāli vai bīstami, ja, darot nelielus tīrīšanas darbus mājās, pulss uziet līdz 150 un pat nedaudz vairāk? Sajūtas, ka sirds izlēks pa muti laukā. Man ir 31 gads, ir veģetatīvā distonija, ekstrasistoles, gastrīts un gastroezofageālais reflukss, ir mazkustīgs dzīvesveids. Vai pie vainas ir kaut kas no tā, ko uzskaitīju, vai ir ļoti neuztrenēta sirds un tāpēc pie lielākām aktivitātēm šādi reağē? Sirdi esmu pārbaudījusi ar slodzes pārbaudi, Holteri 24h un ehokardiogrāfiju, viss esot kārtībā. Varbūt vajadzīgas atkārtotas pārbaudes? Ko darīt un kā, lai sirds tik traki netrakotu?

Pateicos jau iepriekš!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama vizīte pie neirologa, lai sakārtotu nervu sistēmu. Paralēli ieteicams nodarboties ar vieglām fiziskām slodzēm, kuras lēnām var palielināt, kā arī daudz atrasties svaigā gaisā, nenervozēt. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Nistagms: Vai šādā situācijā iespējams saņemt nosūtījumu par invaliditātes ekspertīzes veikšanu?
Labdien!

Man kopš dzimšanas ir horizontālais nistagms. Bērnībā invaliditātes pakāpe nebija, nezinu, vai objektīva iemesla dēļ, vai vecāki centās, lai to neiegūstu. Šobrīd ir daži aspekti, kas ierobežo ikdienas dzīvi, tomēr strādāju algotu darbu, redze nav īpaši slikta, ikdienā brilles nenēsāju. Medīcīnas pārbaudē autoskolai atļauju man dod tikai uz 1 gadu, un autovadītaja apliecību neizdodas iegūt tieši nistagma traucējošo faktoru dēļ. Oftalmologs acī neredz tipiskas nistagma pazīmes, arī neirologs nesaskata problēmas, tomēr nistagms man ir un tas ietekmē ikdienas dzīvi.

Vai šādā situācijā ir kāda iespēja saņemt nosūtījumu VDEĀVK par invaliditātes ekspertīzes veikšanu? Kādas pārbaudes būtu jāveic, lai konstatētu nistagma iespējamos iemeslus un tā kaites radītos ierobežojumus? Vai ir ārstu komisijas, kas var izvērtēt veselības stāvokli un nosūtīt uz VDEĀVK?

Paldies!
Atbild:
SIA "Rīgas veselības centrs"
Labdien! Šis ir specifisks jautājums. Varbūt ir jādodas vizītē pie kāda oftalmologa, kurš konsultē arī Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā? Jūsu apraksts izklausās pēc neirooftalmoloģijas vai pat neiroloģijas profila. Invaliditāti nosaka ne dēļ slimības, bet funkciju zuduma. Jūs rakstāt, ka "redze nav īpaši slikta", bet ir aspekti, kas ierobežo dzīvi. Nav zināms, cik ļoti un kā tie ierobežo Jūsu dzīvi....
Atbild:
Dr. Strautmane
Labdien! Pēc Jūsu apraksta izlasīšanas vispirms rekomendētu neirooftalmologa apskati, lai saprastu, ir vai nav nistagms, kāds ir redzes asums, tikai tad tālāk var lemt, vai var domāt par invaliditāti....

Ārstu komisijas

Aizkritusi auss, ārstēšana nelīdz - ko darīt?
Labdien!

Ar stiprām iesnām dabūju lidot ar lidmašīnu, kā arī nospēlēt vairākus koncertus, pūšot pūšaminstrumentus. Vienā brīdī aizkrita auss un nenāca vaļā. Pēc atlidošanas uzreiz devos pie LOR. Noteica diagnozi - vidusauss iekaisums un strutains sinuīts. Bija arī nerva bojājumi, ko noteica audiometrija. Nedēļu dzēru antibiotikas, pilināju efedrīnu saturošus pilienus degunā, "Nasonex" un izgāju "Medrol" kursu. Pēc kursa iziešanas devos atkārtoti pie tā paša LOR uz pārbaudi. Iekaisums skaitījās izārstēts, jo sāpes nejutu un temperatūras nebija. Atkārtota audiometrija uzradīja pozitīvu rezultātu, kas nosaka, ka nervs arī bija izārstēts. Palikusi tikai ļoti aizlipusi kreisā auss. Daktere mēģināja uz vietas izpūst ar gaisu, kā arī ar ūdens norīšanas metodi. Nelīdzēja. Izrakstīja tūskas tabletes "Cirrus". Nedēļu bija jālieto, kā arī paralēli ik pa laikam jācenšas ar aizspiestām nāsīm atpūst vaļā ausi. Un jāturpina lietot "Nasonex". Nedēļu veicu šo procesu, bez rezultātiem. Auss gan ir sākusi mazliet vairāk "kurkšķēt" pie siekalu norīšanas, bet tas arī viss. Kā elpoju, tā sajūta - kā caur tukšu cauruli. Reizēm pat parunāt grūti. Tā pati ārste teica, lai pēc nedēļas dodos atkal uz apskati. Bet tik ilgi neizturēju, devos uz Stradiņu uzņemšanu, kur, izstāvot garo rindu, attiecīgais LORs paskatījas ar mazu 'puļķīti', apskatīja iepriekšējā LORa izrakstus un teica, ka tik ātrā laikā nekas nenotiek. Lai turpinu pūst "Nasonex" un auss atnāks vaļā, bet jādod vairāk laiks. Izrakstīja atkal "Nasonex" uz mēnesi, tikai to pūšanu ar aiztaisītām nāsīm gan nelika darīt. Tagad esmu beigusi dzert tās tūskas zāles, turpinu pūst "Nasonex", bet auss joprojām kā mucā. Nevēlos pa lieko atkal tērēt lielu naudu privātam LORam, nezinu ko iesākt, jo auss problēma smagi ietekmē manu nervu sistēmu un ļoti traucē darbam. Domāju - vai turpināt vienkārši gaidīt, vai meklēt jaunu LOR speciālistu un stāstīt visus stāstu no gala?

Paldies!
Atbild:
Ārsts Pāvels Naumovs, otolaringologs, homeopāts
Labdien! Jūsu gadījumā atveseļošanas process notiek lēnāk. No šā skatu punkta arī jāsāk domāt par tālāko taktiku. Iesaku padomāt par psihosomātisko aspektu - ausis ir baiļu atspoguļojums. Papildu izmeklēšana - pilna asins analīze ar formulu, urīna analīze, kreatinīns, urea, ASAT, ALAT, bilirubīns, TSH, glikozes līmenis, holesterīnu panelis, D-vitamīna līmenis asinīs, vēdera dobuma USG. Ar analīzēm un USG rezultātiem varat pierakstīties pie manis klīnikā PIRAMĪDA3 Kalnciema ielā 27. Mēģināšu palīdzēt...
Atbild:
Dr. J. Kondratiško
Labdien! Jūs ļoti labi visu aprakstījāt, un saņēmāt izcilu ārstēšanu. Jā, diskomforts ausī kādu laiku var saglabāties. Ir svarīgi, lai dzirdes kanāls funkcionē, un to var pierādīt ar timpanometrijas izmeklēšanas metodi, ko veic LOR speciālists....

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Sliktas sajūtas, guļot horizontāli - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Visu dzīvi man ir bijis tā, ka pa dienu, apguļoties gultā uz ilgāku laiku par 15 -20 minūtēm, parādās sagurums, ilgāk gulšņājot, sāk sāpēt galva (neatkarīgi no pozas). Piemēram, pie skaistumkopšanas speciālistiem guļot pāris stundas horizontāli, tas vienmēr beidzas ar "dullu" galvu vai galvassāpēm. Kāpēc tā varētu būt?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Iespējams, Jums ir stājas īpatnības - pastiprināta vai izlīdzināta mugurkaulāja kakla daļas lordoze, kakla skriemeļu nestabilitāte vai muskuļu/saišu disbalanss....

Ergoterapija

Neinteresē dzimumdzīve - vai tas ir normāli?
Labdien!

Vai tas ir normāli, ka vispār neinteresē sekss, kaut pie baudas/orgasma nonākt ir diezgan viegli? Fizioloģiski viss ir kārtībā (pēc ginekologa teiktā) un arī nav nekādu seksuālu traumu. Protams, ka, skatoties seksuāla rakstura bildes vai video, iekāre parādās, taču bez seksa varu dzīvot mēnešiem ilgi.

Paldies!
Atbild:
D. Balodis, seksologs
Labdien! Jā, tā var būt, ka sekss neinteresē! Tas ir pilnīgi iespējams, kā normas variants. Tomēr, kāpēc tā - to ir grūti pateikt, vajag pētīt psiholoģisko pamatu šādam seksuālo vēlmju trūkumam. Ar cieņu,...

Seksoloģija / seksuālā veselība

Kā ārstēt piena sēni mājas apstākļos?
Labdien!

Nu jau nedēļu man ir piena sēne un ļoti liela nieze. Diemžēl nepietiek līdzekļu, lai aizietu pie ginekologa vai iegādātos medikamentus. Vai ir kāda iespēja, ka tā pāries pati no sevis? Ko varētu mājas apstākļos darīt, lai ārstētu piena sēni? Varbūt ir kādi lēti medikamenti, piemēram, svecītes, kas nav virs 10 eiro, lai ārstētu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Tikai pēc apraksta nav pārliecības, kas jums kaiš, jo nieze ir dažādu infekciju gadījumā. Par cenām jāinteresējas aptiekā, ir arī lēti bezrecepšu līdzekļi . Par dažādajiem tautas līdzekļiem var uzzināt internetā meklētājā, ievadot tekstu "tautas līdzekļi sēnīšu ārstēšanai"....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Smadzeņu kontūzija un depresija - kā rīkoties?
Labdien!

Mans vīrs šī gada septembrī, braucot ar elektroskūteri, nokrita un guva galvas traumu, kā rezultātā bija arī samaņas zudums uz dažām sekundēm. Dēls izsauca ātro palīdzību, un vīru aizveda uz slimnīcu. Slimnīcā, veicot datortomogrāfiju, ārsts- neirologs konstatēja smadzeņu kontūziju un asins recekļus abās smadzeņu daivās. Pēc šīs traumas vīrs teica, ka ir pārstājis vēlēties intīmo tuvību, par ko ļoti pārdzīvo, tāpat kā es. Kļuvis depresīvs, vairs neinteresē lietas, ar ko nodarbojās agrāk. Jau 3 mēnešus ir uz slimības lapas, jo uz darbu tomēr pēc tik smagas traumas vēl nevar doties. Vai depresija varētu būt saistīta arī ar to, ka vīrs visu laiku sēž mājās? Ārā iziet pastaigāties viņu nekādi nevaru pierunāt . Vīra vecums ir 35 gadi.

Paldies!
Būšu pateicīga, ja sniegsiet atbildi.
Atbild:
Dace Simsone, psihiatrs
Labdien! Būtu vēlama klātienes psihoterapeita vai psihiatra konsultācija. Principā pēc galvas traumas var būt šādas sekas, un, papildus par šiem simptomiem var runāt arī ar neirologu. Fiziska slodze būtu vēlama, bet ļoti mērena....
Atbild:
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs
Labdien! Gan pati trauma kā psiholoģisks pārdzīvojums, gan traumas izraisītais smadzeņu satricinājums vai kontūzija var būt par iemeslu dažādām psihiskās veselības izmaiņām. Tai skaitā arī interešu un dzīvesprieka zudumam, nomāktam garastāvoklim, koncentrēšanās un atcerēšanās grūtībām un libido pavājināšanās problēmām. Laicīgi vēršoties pēc palīdzības, var ātrāk un efektīvāk novērst traucējošos simptomus. Lai saprastu, vai Jūsu vīram ir depresija un kādā apmērā viņš cieš no šīs slimības, Jūsu...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Depresija var būt saistīta ar visiem Jūsu minētajiem faktoriem, kas ir izmainījuši gan Jūsu dzīves veidu, gan attiecības. Ieteicama vizīte pie psihiatra. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Auss notirpums pēc saskarsmes ar termometra dzīvsudrabu - ko darīt?
Labdien!

Nesen saskāros ar dzīvsudrabu, saplīsa termometrs. Kopš tā brīža ir sākusi tirpt labā auss. Ko Jūs ieteiktu man darīt?

Paldies!
Atbild:
Ārsts Pāvels Naumovs, otolaringologs, homeopāts
Labdien! Rekomendēju apmeklēt neirologu un homeopātu. Homeopāti pārzin toksikoloģiju un spēj "atindēt", attīrīt organismu hronisku intoksikāciju gadījumā. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. J. Kondratiško
Labdien! Tā ir tikai sakritība. Dzīvsudrabs pats par sevi nav kaitīgs, indīgi ir tā tvaiki, taču, lai saindētos, jāieelpo liels daudzums tvaiku, kuri nevar rasties no dzīvsudraba daudzuma, kas atrodams termometrā....
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! No īslaicīgas saskares ar dzīvsudrabu nekādām sekām nevajadzētu būt. Iesaku aiziet uz vizīti pie ģimenes ārsta vai LOR speciālista, lai noskaidrotu diskomforta cēloni....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Sāp vēdera virsma kustoties - ko pārbaudīt?
Labdien!

Kas man varētu par vainu? Kamēr esmu guļus pozā - viss kārtībā, bet, kā sāku staigāt, kustēties vertikāli, tā sāk sāpēt vēdera virsma, sākot no kuņģa daļas, preses, līdz vēdera apakšai. Un, jo vairāk kustās, jo vairāk sāp. Tāpat, staigājot un sēžot, parādījies spiediens uz anālo atveri. Vēdera izeja pārsvarā normāla. Ir arī sirds aritmija, brīžiem sirds dauzās kā negudra. Pirmo nedēļu bija slikta dūša un bezspēks, tagad it kā jūtos labi, bet, kā sāku kustēties vai kaut ko darīt, tā paliek sliktāk un atkal reibst galva. Google neko neparāda par šādiem simptomiem. Ir pieraksts uz gastroskopiju. Tāda sajūta, ka kaut kas varētu būt pārplīsis vēderā. Gribas palīdzēt ārstam, lai nebūtu tik daudz lieku izmeklējumu jāveic un lai ātrāk dotos pareizajā virzienā!

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Jāveic visa vēdera orgānu izmeklējumus, lai izslēgtu somatiskās saslimšanas. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Vispirms vajadzētu iet pie ģimenes ārsta, lai izmeklētu gan vēderu, gan sirdi, veiktu asins analīzes, elektrokardiogrammas pierakstu. Ja būs nepieciešams, tad ārsts iedos nosūtījumu uz gastroskopiju vai kolonoskopiju, kā arī uz vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfiju papildus izmeklējumiem sirdij. Vēderā tik viegli nekas nesaplīst, bet, ja "saplīst", tad situācija ir ļoti nopietna un tiek akūti risināta ar neatliekamo palīdzību stacionārā....

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā atšķirt starpribu nervu sāpes no infarkta?
Labdien!

Esmu 31 gadu veca sieviete, augums 1,69 m un svars 51 kg. Vēlējos pakonsultēties. Man bieži sanāk mosties nakts vidū vai uz rīta pusi ar sāpēm sirds apvidū. Jūtu, ka sāpes ir arī mugurā starp lāpstiņām. Reizēm sāpes ir krūšu kreisajā pusē, bet reizēm gadās arī tā kā pa vidu. Ārsti saka, ka tie ir starpribu nervi, bet - kā pēc sāpēm varu tiešām zināt, ka tie ir tikai nervi? Pēdējo 4 mēnešu laikā esmu bijusi 3 reizes pie kardiologa, ir uztaisīta ehokardiogramma, holters 24h, kā arī slodzes pārbaude. Viss ir kārtībā. Man ir VD un gastroezofageālais reflukss, bet vai tam varētu būt kāds sakars ar šīm sāpēm? Vēl man, ejot gulēt, kreisās kājas augšstilbā zūd jutība, ir jāpamasē, tad jutība atgriežas, tāpat bieži salst kājas un reizēm sāp, lasīju, ka tā ir ar cirkulācijas problēmām, bet tas nav bīstami sirdij. Vai sirds pārbaudēs nevar redzēt, ja ar cirkulāciju ir problēmas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien Tā kā sirds ir izmeklēta un problēmas nav atrastas, tad, visdrīzāk, tās ir neirozes izpausmes. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Vai vajadzētu veikt scintigrāfiju atkārtoti?
Labdien!

Endokrinologs iedeva nosūtījumu uz scintigrāfiju. Biju aizmirsusi, ka tādu veicu pirms desmit gadiem, tāpēc dakteri nepabrīdināju. Jautājums, ja reiz tā ir veikta, tiesa, pirms šiem 10 gadiem, vai tā būtu jāveic atkārtoti, vai derīgs veiktais izmeklējums?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! 10 gadi ir liels laika periods. Ja nozīmēts izmeklējums, tad veicat. Ar cieņu,...

Endokrinoloģija / diabēts

Pie kā vērsties ar šādām sajūtām?
Labdien!

Man 41 gads.

Jau apmēram mēnesi mokos ar dīvainu problēmu. Guļot dīvānā, pēkšņi sareiba galva, likās, ka neredzu un nedzirdu, bija dīvainas sajūtas rokās, likās, ka ģībšu. Nekad neesmu ģībis, bet sajūta bija apmēram tāda. Šādas sajūtas ar dažādām variācijām turpinās jau mēnesi. Pēc tām "lēkmēm" kādu laiku ir tāds kā neliels apjukums, nedroša gaita, stīvums plaukstu locītavās un potītēs, nerealitātes sajūta. Protams, visam pievienojās arī kolosāls uztraukums, pat ar panikas pazīmēm. Šobrīd šīs sajūtas palikušas retākas un nekādu pēcsajūtu arī vairs nav. Zinu, ka pāries, un vairs tā nestresoju. Tomēr ātrums, ar kādu šīs lēkmes uznāk un pāriet, liek domāt par kādu neiroloģisku problēmu. Esmu novērojis, ka, iespējams, tam varētu būt kāds sakars ar kaklu. Piemēram, lēkme var rasties ēšanas laikā. Liekas, ka, intensīvi košļājot vai rijot, tiek kaut kas sakairināts žoklī vai kakla skriemeļos un tad pēkšņi sākas šī sajūta. Es pat nemāku to īsti raksturot - tāda briesmīga, galvā. Liekas. ka būs jākrīt. Bet vienmēr kaut kā izdodas savākties. Pēc tam acis ir tādas dīvainas kādu laiku - nevaru paskatīties uz leju un uz tuviem priekšmetiem vai uz strauji kustīgiem. Dažkārt jūtu sirdspukstus lūpās, žoklī un kaklā / sprandā, un galvā. Liekas, ka kakls ir stīvs. Sāpju pie tā visa nav pilnīgi nekādu. Tikai mēdz būt tāds kā velkošs, sāpīgs stīvums, kad pamostos, mugurkaulā, apmēram pretī saules pinumam.

Biju pie neirologa. Sapratu, ka visi refleksi ir normas robežās. Tāpēc ārsts sliecas uz diagnozi somatoformi veģetatīvi traucējumi. Tomēr man tie ir bijuši sen sen, bet šis, šķiet, ir kas cits - kāda reāla, fiziska problēma. Dzīvot varu, bet ikdienu tas bojā pamatīgi. Pie kā griezties, ar ko sākt?

Paldies!
Atbild:
Dr. J. Kondratiško
Labdien! Pēc Jūsu aprakstītajiem simptomiem var spriest, ka Jums ir somatoformas veģetatīvas disfunkcijas paasinājums, kas varēja izsaukt asinsrites traucējumus kakla - galvas asinsvados. Iesaku Jums caur savu ģimenes ārstu veikt asinsvadu doplerogrāfiju....
Atbild:
Dace Simsone, psihiatrs
Labdien! Ja neirologs ir nokonsultējis un nav konstatējis nekādu patoloģiju, tad viss tomēr varētu slēpties veģetatīvajā distonijā, kas savas izpausmes formas var mainīt, var pievienoties panikas lēkme, tirpšana, reibšana un citi simptomi, kas iepriekš varbūt nav bijuši, bet tagad kļūst aktuāli. Vislabāk būtu vērsties pēc palīdzības pie psihiatra....
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Izejot no apraksta, arī mēs domājam, ka tie ir somatoformi veģetatīvi traucējumi, jo tie var izpausties visdažādākos veidos un atkārtojoties tās izjūtas var būt pilnīgi citādākas. Varat veikt atkārtotu apmeklējumu pie neirologa vai pie psihiatra. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Asiņošana sekas pēc operācijas vai ārpusdzemdes grūtniecība?
Labdien!

1.09. tika veiktas vienlaicīgi divas operācijas - ārpusdzemdes grūtniecība un no dzemdes izņemts polips. Oktobrī ar vīru izsargājāmies ar prezervatīviem. 27. oktobrī sākās mēnešreizes un beidzās 2. novembrī. Pēc nedēļas 7 dienas bija asiņošana ar recekļiem bez sāpēm. Pēc 5 dienām sākās atkal smērēšanās. Nodevu hcg, uzrādīja 1.0. Ārsts saka, ka diez vai ārpusdzemdes grūtniecība. Pēc divu dienu smērēšanās sākās jau lielāka asiņošana un sāpes vēderā kā pie mēnešreizēm. Vai tās varētu būt sekas pēc operācijas vēl? Vai tomēr ārpusdzemdes grūtniecība, kaut izsargājāmies? Vēl man ir problēmas ar vairogdziedzera hormonu, kurš ir ļoti augsts.

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Ar tādu HCG rezultātu, grūtniecība ir maz iespējama. Jebkurā gadījumā Jums vajag uztaisīt ginekoloģisko ultrasonogrāfiju, apskati, lai saprastu iemeslu....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jūsu jautājumā minētas vairākas problēmas un saslimšanas, tādēļ neklātienē bez izmeklēšanas un papildu informācijas atbildēt nevar. Iesaku doties pie ginekologa un endokrinologa....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Trīcošas rokas pēc meningīta potes - kas var palīdzēt mazināt šo problēmu?
Labdien!

Jau gadiem trīc rokas, dažreiz traucē pat darbā. Viss sākās bērnībā, kad bija aizdomas par meningītu un veica poti mugurā, taču ārsts nedaudz aizdūra garām. Vai ir kādi vingrojumi vai kas cits, kas palīdzētu mazināt šo problēmu vai arī vienkārši jāsadzīvo?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Jums noteikti ir ieteicama vingrošana (vingrojumu apmācība pie fizioterapeita). Lai spriestu par pārējām ārstēšanās iespējām, Jums vajadzētu konsultēties pie neirologa vai/un rehabilitācijas ārsta....
Atbild:
SIA "Veselības centrs Medeors pluss-S'' speciālisti
Labdien! Būtu jāveic papildu izmeklējumi, kā arī jāvēršas pie neirologa uz konsultāciju, lai izvērtētu Jūsu problēmu....

Fizioterapija, rehabilitācija

Ko nozīmē fibrozi adenoza krūšu struktūra?
Labdien!

Vēlos noskaidrot, ko krūšu ultrasonogrāfijas aprakstā nozīmē secinājums "fibrozi adenoza krūšu struktūra"? Vai tā ir tā pati mastopātija?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jā, šo atbildi var traktēt kā mastopātiju. Parasti veic arī mamogrāfiju, bet to izlemj ārsts, vadoties pēc sievietes vecuma, sūdzībām utt....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Tas termins apraksta krūts dziedzeru struktūru, kas nav ļaundabīgs un neskaitās kā patoloģija. Vienkārši jāpalpē krūtis katru mēnesī pēc mēnešreizēm, un reizi gadā vēlams taisīt ultrasonogrāfiju krūts dziedzeriem....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai, lietojot pretapaugļošanās tabletes 7 dienu pārtraukums jāievēro katru reizi ik pēc 21 dienas?
Labdien!

31. oktobrī pirmo reizi sāku lietot "Lindynette" pretapaugļošanas tabletes. Izlietoju vienu plāksnīti, kas domāta 21 dienai, un tad ir pārtraukums 7 dienas. Tagad esmu trešajā dienā no 7.

Jautājums - tā kā pēc 4 dienām es atsākšu lietot "Lindynette" tabletes, vai man vēl pēc 21 dienas atkal jāveic pārtraukums uz 7 dienām, vai turpināt lietot bez pārtraukuma? Vai tie pārtraukumi jāveic katru reizi pēc 21 dienas?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! Kontracepcijas tabletes visu laiku lieto vienādi. Jūsu gadījumā - 21 dienu lieto tabletes, tad 7 dienu pārtraukums un tad atkal tā pat - 21 dienu tabletes un 7 pārtraukums. Citiem vārdiem sakot - 3 nedēļas lieto tabletes, 1 nedēļu pārtraukums un tad no jauna tas pats. Pie tam jāatceras tabletes iedzert regulāri - vienmēr vienā un tajā pašā diennakts laikā, lai sanāk vienmērīgs, apmēram 24 stundu, intervāls starp tabletēm. Tātad - vienmēr, piemēram, no rītiem, vai citā variantā vienmēr vakaros. Nevajag arī...
Atbild:
Maija Dace Broš, ginekologs
Labdien! Tabletes jālieto tā, kā teikts instrukcijā un kā norādīja ārsts. Tātad - ar 7 dienu pārtraukumu. Atsevišķos gadījumos ir iespējams lietot citādāk, bet to pastāstīs Jūsu ārsts....

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Augsts koronārās sirds slimības risks - kā kontrolēt savu veselību?
Labdien!

Nesen veicu DNS sekvencēšanu un atklāju, ka man ir ļoti augsts koronārās sirds slimības (coronary artery disease) saslimšanas risks. Mans tēvs nomira pirms 30 gadu vecuma no sirds problēmām (precīzu iemeslu nezinu). Pašlaik man ir 25 gadi un jūtos labi, bet labprāt regulāri sekotu līdzi savai situācijai. Kāds būtu labākais veids, kā monitorēt manu pašreizējo stāvokli? Vai asins analīzes? Kādas tieši? Kardiogramma? Citas pārbaudes? Vai vērsties pie kāda konkrēta ārsta? Vai arī tam visam nav jēgas un vienkārši dzīvot veselīgi un sportot?

Paldies Jums!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Iesaku aprunāties ar savu ģimenes ārstu, veikt asinsanalīzes (visu, kas saistīts ar holesterīnu, homocisteīnu, pilnu asins ainu un plašākas bioķīmiskas analīzes, D vitamīna līmeni). Vēlams veikt elektrokardiogrammu, ehokardioskopiju, iespējams, arī Holtera monitorēšanu. Jāizdara secinājumi pēc izmeklējumiem. Ģimenes ārsts ieteiks, kā ēst un kā dzīvot, vai nosūtīs pie speciālista, ja tas būs nepieciešams....

Ģenētika