medicine.lv skaitļos

Lietotāji online42
Aktīvie uzņēmumi12642
Nozares raksti1327
Ekspertu atbildes20792
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Pazudušas mēnešreizes un strauji izkrīt mati - ko darīt?
Labdien!

Man ir 28 gadi. Mēnešreizes pēdējo reizi bija 3.septembrī. Stāvoklī neesmu, testus taisīju. Bērnu arī vēl nav. Pie ginekologa biju krietnu laiku atpakaļ. Parādījās neliela mioma pie dzemdes kakla. Ieteica palietot "Cyclebalance", ko dzēru trīs mēnešus. Mēnešreizes tad bija. Teica, lai atkal nāku cikla vidū, bet cikla tā arī nav. Turklāt tagad vēl tas Covid bums, kura dēļ nekur netieku. Papildus problēma - strauji izkrīt mati.

Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Mans ieteikums ir pirms ginekologa apmeklējuma pārbaudīt vairogdziedzera funkciju. Covid laikā ginekologi turpina strādāt....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vēdera izejas izmaiņas zīdainim - kā rīkoties?
Labdien!

Baroju savu četrus mēnešus veco zīdaini tikai ar krūti. Ēdu veselīgi - mājās gatavotus ēdienus, nekādus pusfabrikātus, fāstfūdus utt. Bet jau ilgu laiku, kādus divus mēnešus, bērnam ir putojoša gļotaina vēdera izeja - apmēram četras piecas reizes dienā. Nekādu citu simptomu olbaltuma vai laktozes nepanesamībai nav. Kas varētu būt pie vainas?

Bērns neraud daudz, svarā ņemas, attīstās. Vienīgi pēdējo nedēļu slikti guļ naktīs, un dupsis ir apsārtis, kā arī pie anālās atveres ir tādas mazas čūliņas. Kas tas varētu būt un kad ir jāsāk uztraukties?

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Lab'dien! Āda apsārtusi un ar čūliņām ir dēļ šķidrā vēdera. Jums jāpievērš uzmanība savai ēšanai, ko Jūs ēdat. Un es ieteiktu rakstīt dienasgrāmatu, lai Jūs varētu secināt, kas ir par vainu šādai vēdera izejai. Pašreizējā brīdī ieteiktu Jums samazināt svaiga piena daudzumu vai pat nedzert to nemaz. Krējumu un biezpienu izvēlēties ar mazāku tauku procentu. Samaziniet ne vietējos augļus un dārzeņus savā racionā. Vēl es patreiz ieteiktu Jums dot bērnam "BioGaia", kas ir probiotiska viela. Atkal normalizēt...

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc mēnešreizes sākas krietni ātrāk, kad plānota kāda medicīniska procedūra?
Labdien!

Vienmēr, kad ir plānota kāda procedūra, tad mēnešreizes sākas vismaz par 12 dienām ātrāk. Izrāva zobu. Bija kolonoskopija. Bija gastroskopija ar narkozi. Bija arī tomogrāfs ar kontrastvielu. Un vienmēr mēnešreizes sākas par 12 dienām ātrāk nekā vajadzētu būt. Un tā jau gadiem. Kapēc tā, ar ko tas saistīts?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Sieviete nav dators, kuru var ieprogrammēt uz precīzi noteiktu laiku. Organisma darbību vada hormoni, bet šīs sistēmas darbību savukārt vada nervu sistēma. Jebkura procedūra saistās ar stresu, uztraukumu. Tā arī ir atbilde uz jautājumu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Svīšana intīmajā zonā - kā to novērst?
Labdien!

Esmu 20 gadus vecs vīrietis, 174 cm garš un 63 kg smags. Jau ļoti ilgu laiku nomoka svīšana ar aukstajiem sviedriem intīmajā zonā, pat ja atrodos ārā aukstumā, un ar laiku paliek tikai trakāk. Bieži vien galvā ir domas, ka man ir nesaturēšana, bet realitātē tā nav un tikai liekas. Kā novērst šo problēmu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Lai noskaidrotu Jūsu sūdzību cēloni, ir nepieciešama vispārēja izmeklēšana. Lūdzu, aprunājieties ar savu ģimenes ārstu. Ar cieņu,...

Endokrinoloģija / diabēts

Vai šķirbu starp priekšējiem zobiem iespējams likvidēt tikai ar breketēm?
Labdien!

Vēlējos pajautāt, vai zobu priekšējo šķirbu ir iespējams likvidēt tikai ar breketēm? Nav cits risinājums?

Paldies!
Atbild:
Ojārs Kalnozols, "True Smile" zobārsts
Labdien! Katrs gadījums, protams, ir atšķirīgs, tāpēc ir nepieciešama konsultācija, diagnostiskie nospiedumi, lai varētu izvērtēt Jūsu konkrēto gadījumu. Ir, protams, citi varianti, taču breketes būs vairāk saudzīgas Jūsu zobiem. Citi varianti būtu estētiskā plombēšana vai keramiskie venīri (plāksnītes)/kroņi. Šajos gadījumos ir nepieciešams nedaudz noņemt no zoba audiem, lai varētu izveidot Jums nepieciešamo zobu formu, krāsu....

Zobārstniecība / mutes veselība

Sāpes labajā paribē, aizcietējumi - par ko tas varētu liecināt?
Labdien!

Jau kādu pusgadu mokos ar spiedošām, smagnējām sāpēm labajā paribē, regulāri ir aizcietējumi - aptuveni vienu reizi trijās dienās, - izkārnījumi mazām bumbiņām, reizēm ar gļotu piejaukumu. Vakaros vēderā jūtams smagums, nesaistīts ar ēšanu. Smagums nepazūd, mainot ēšanas paradumus. Labais sāns pa dienu nejūtas, bet vakaros atkal ir klāt. Vemšanas, temperatūra nav. USG atradnes nav. Žultspūslim nedaudz saliekts kakliņš. Asins analīzēs iekaisums neuzrādās, ir tikai nedaudz paaugstināts bilirubins. Reizēm sāp arī kuņģis. Uz kājām metās zilumi bez iemesla. Ir pēdējo apakšējo skriemeļu diska trūce un D vitamīna trūkums (14.0). Varbūt varat palīdzēt salikt puzli kopā un saprast procesus vēderā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, Jums visdrīzāk ir problēmas ar gremošanas trakta orgāniem - žultspūsli un zarnu traktu. Kā arī nav izslēgta patogēno mikroorganismu un parazītu klātesamība organismā. Mēs varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas centrā vispārējo organisma pārbaudi, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti iekaisuma procesi organismā, patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, baktērijas, vienšūņi), kuri ļoti bieži ir sliktās...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Grūtniecei PAPP-A rādītājs zem robežas - vai tas var norādīt uz kādām patoloģijām?
Labdien!

Esmu grūtniece, saņēmu pirmā skrīninga analīžu rezultātus, un visi riski uzrādās kā zemi, bet pats papp-a ir 0.44 mom (brīvais hcg 0.98). Ārste saka, ka drošības labad jānosūta mani uz ģenētikas centru, jo papp-a ir zem robežas. Vai šī vērtība viena pati var norādīt uz kādām patoloģijām, un cik ļoti nopietni šādos gadījumos ir sarežģījumi? Kopš uzzināju, nav citu domu galvā, asaras un bailes.

Paldies!
Atbild:
Ģenētikas Centra "iVF Riga" speciālisti
Labdien! Lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem, aicinām pierakstīties uz konsultāciju pie ārsta ģenētiķa Ģenētikas Centrā iVF Riga. iVF Riga Ģenētikas centra tālrunis +371 28658553; e-pasts: genetikascentrs@ivfriga.eu...
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Viens rādītājs neizsaka neko. Tādēļ jau arī tiek veikta papildu izmeklēšana, kā Jūsu ārste saka, ka drošības labad. Nomierinieties un nemeklējiet informāciju par iespējamiem sarežģījumiem. Stress rada negatīvu ietekmi uz Jūsu grūtniecību un patiesi var radīt problēmas....

Ģenētika

Par ko var liecināt ilgstoša smērēšanās un velkošas sāpes vēdera lejas daļā pēc kontracepcijas riņķa lietošanas?
Labdien!

Lietoju "Nuva Ring" riņķi. Bija sekss ar partneri riņķīša pēdējā izmantošanas reizē, nākamajā dienā riņķi izņēmu (3.11.). Mēnešreizes sākās 5.11. un ilga 3 dienas, kas bija neierasti, un 4 dienas turpinājās smērēšanās, velkošas sāpes vēdera lejas daļā, kas bija īpaši izteiktas, kad paceļ ko smagāku.

Ar ko tas varētu būt saistīts, vai tas varētu liecināt par grūtniecību, un vai jādodas pie ārsta?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Grūtniecības iespēja ir apšaubāma. Ir jādodas pie ārsta, jo sāpes un smērēšanās var norādīt uz iekaisuma procesu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Problēmas ar vēderu - kādas vēl pārbaudes nepieciešamas?
Labdien!

Vīrietis, vecums - 27 gadi, augums - 183 cm, svars - 77 kg.
Smēķēju no 8-15 cigaretēm dienā. Alkoholu, var teikt, nelietoju vispār, pusgadā izlietoju no 2-5 x0.5 l pudelēm alus. Atrašanās vieta - Anglija.

Jau gadu mokos ar veselības problēmām. Pirms gada sāka sāpēt pēkšņi saules pinumā un mazliet uz kreiso pusi vēders vēlu vakarā, kam pievienojās arī maza caureja. Domāju, ka no rīta pieceļoties viss būs pārgājis. Nākamajā rītā pieceļoties sāpēja saules pinums, kā arī uz kreiso pusi zem ribām. Klāt pie simptomiem nāca lielas sāpes sirds rajonā, panikas lēkmes, pazuda apetīte, kā arī sajūta bija, ka ķermenis beigs darboties.

Veicot asins analīzes slimnīcā, sirds pārbaude ar uzlīmēm*, kā arī daktera apskatē nekas neliecināja par lielām veselības problēmām. Teica, ka izskatās pēc gastrīta un lika dzert tam paredzētu maisījumu liķiera veidā.

Tā kā viss ievilkās uz pāris mēnešiem - aptuveni 5-6 -, neko vairāk kā vairākas reizes nodotām asinīm un vienu reizi izsauktu ātro palīdzību Anglijā nedabūju.

B un C, un, ja nemaldos, A hepatīta testi ir taisīti - visi negatīvi.
Izkārnījuma testi - negatīvi. Kakla vairogdziedzera asins aina -negatīva. Plaušu rentgens - viss kārtībā. Sirds pārbaude ar uzlīmēm - viss ok. D vitamīns pēc analīzēm bija jādzer.

Bija tādas dienas, ka likās, ka beigšu elpot, šausmīgas lēkmes, sāpes vēderā, mežonīgs stress, ka nevaru dabūt labas pārbaudes. Kritos svarā, jo ieēst nevarēju, slikta dūša no dienas dienā, bija sajūta, ka nav spēka un likās, ka ir reibinoša sajūta citreiz. Tāpat bija karstuma viļņi - pēkšņi uz pāris minūtēm, bet ļoti reti.

Aizlidoju uz Latviju, veicu pa taisno "kobru", atklāja heliobaktērijas un ka kardija slēdzas nepilnīgi. Izgāju tablešu kursus, dzēru antibiotikas un vēl papildus lietoju "Ozprezoli".
Tā kā pēc tablešu lietošanas bija paredzēts lidot uz Latviju uz vēl kaut kādām pārbaudēm, bet dēļ Covida nekur nevarēja tikt, viss ievilkās, un neesmu uz pārbaudēm bijis vēl joprojām.

Simptomi uz doto brīdi: sajūta, ka kaklā būtu kamols vai kāds spiestu, vai tā, it kā kaklā būtu kaut kāds bumbulis - ļoti grūti izskaidrot. Tāpat ir biezas siekalas, grēmas želejas veidā, biežs nogurums. Saule pinumā sāpes ir retas, bet pastāvīgi ir sajūta, ka tur ir gaiss vai kaut kāds pastāvīgs spiediens.

Varbūt varat ieteikt, uz kādām pārbaudēm man vērsties steidzami?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc Jūsu apraksta var secināt, ka Jums ir problēmas ar gremošanas traktu. Meklējiet palīdzību Anglijā pie gastroenterologa. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Sāpes kreisajā sānā vairākus gadus - pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Man ir 58 gadi. Esmu aktīva, daudz staigāju, gandrīz katru rītu vingroju. Ēdu veselīgi.

Jau vairākus gadus ir sāpes kreisajā sānā - apmēram 10 cm zem ribām un uz mugurpusi. Sāpes ir visu laiku. Nav vērojami saasinājumi vai miera periodi, kuri būtu saistīti ar sezonu, pārtiku, stresu. Vienīgā starpība, tās kļūst nepanesamākas, stiprākas - visvairāk sēžot un guļot. Staigājot ir mazliet vieglāk. Bet nav ne brīdis, kad varētu par to nedomāt. Ir ļoti bieža urinēšana - gan dienā, gan naktī. Sāpes tās laikā nejūtu. Reizēm sāpes jūtu arī cirksnī. Beidzamajā laikā naktīs ir stindzinoša salšanas sajūta. Ir veikta ultrasonogrāfija (pirms mēneša) - neko nenorāda. Kolonoskopijā pirms 3 gadiem arī nekas netika atrasts. Urīna analīzes arī neko neuzrāda. Tāpat arī asins analīzes. Vienīgais, ko zinu, ka ir deģeneratīvas izmaiņas mugurkaulājā. Beidzamais MR izmeklējums veikts pirms vairāk nekā 2 gadiem.

Pie kāda speciālista varu griezties, lai uzzinātu konkrētu diagnozi, kādi izmeklējumi varētu to parādīt? Jo sāpes patiešām ir visu laiku.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc Jūsu aprakstītajām sūdzībām varētu spriest, ka Jums varētu būt problēmas ar aizkuņģa dziedzeri, kreiso nieri un, iespējams, ka šādas sūdzības var dot arī Jūsu mugurkaula problēmas. Ja Jūsu problēmas būs saistītas ar gremošanas traktu vai nierēm, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi mūsu medicīnas centrā un noskaidrot šo sūdzību cēloņus, jo izmeklēšanas laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti iekaisuma procesi organismā un patogēnā mikroflora...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kur vērsties, ja ir aizdomas par robežstāvokļa personības traucējumiem?
Labdien!

Vēlos uzzināt, kur es varu vērsties, ja domāju, ka ir radušies pāris simptomi saistībā ar mentālo stāvokli? Man pašai ir sarežģīti noteikt, taču domāju, ka esmu ceļa sākumā uz Robežstāvokļa personības traucējumiem (BPD). Pēdējā gada laikā sāku pamanīt izmaiņas.
Tāpēc jautāju, varbūt varat ieteikt kādu speciālistu, ārstēšanu? Pati uz izmeklēšanām neesmu bijusi, taču ir aizdomas.

Paldies!
Atbild:
Dr. Inita Lēna Goldšteina
Labdien! Ieteiktu Jums vērsties pie ārsta - psihoterapeita un iet psihoterapijā....
Atbild:
Dace Simsone, psihiatrs
Labdien! Šādā jautājumā sākotnēji varat vērsties pie psihologa vai psihoterapeita un tad, ja nepieciešams, arī pie psihiatra. Ar cieņu,...
Atbild:
Linda Žeime, psihologs
Labdien! Robežstāvokļa personības traucējumi ir grūti diagnosticējami, jo norit dažādās formās. Cilvēkiem ar šiem traucējumiem raksturīgas izteiktas emocionālas svārstības, neskaidra identitātes un paštēla izjūta, kā arī impulsīva un nereti pašdestruktīva uzvedība. Kopumā populācijā šī diagnoze ir 2–3% cilvēku, bet dzīves laikā šie traucējumi var būt pat līdz 6% iedzīvotāju. Labā ziņa ir tā, ka daļai cilvēku, gadiem ejot, šo traucējumu izpausmes mazinās, tāpēc viņi sāk daudz labāk funkcionēt....

Psihoterapija / psihiatrija

Elpceļu alerģija ikdienā - kā ar to cīnīties?
Labdien!

Esmu sieviete, 29 gadi. Kopš 2012. gada man pakāpeniski sākās bieža šķaudīšana ikdienā. Sākumā tikai darba vietā (ofisā). Pēdējos gados pāris reizes mēnesī bija dienas kā "lēkmes". Proti, visu dienu šķaudīju ļoti stipri (tā, ka sāp jau krūtīs), kutināja degunu, asaroja acis, tecēja deguns kā ūdens. Nākamā dienā viss kā ar roku noņemts vai atsevišķās dienās deguna izdalījumi bija biezi un trešā dienā pārgāja. Secināju, ka deguns tek no smaržām, veļas pulvera, matu lakas, svecēm, bet citas dienas nespēju noteikt cēloni šīm izpausmēm. Tagad izvairos no šiem produktiem, lēkmju dienas ir mazākas, bet tāpat katru dienu šķaudu. Tagad sākās aukstums un ļoti jūtu degunā pilsētas apkures dūmus. Atkal šķaudu, klepoju, asaro acis, nevaru pat izvēdināt ofisu, jo jūtu dūmus. Kaklā sajūta, ka ir kamols. Pie alergologa taisīti ādas testi, nekas nav atklāts. Nezinu arī kādus līdzekļus lietot. Citu alergologu mūsu pilsētā nav (par elpceļu alerģiju problēmām). Pie kāda cita ārsta varētu vērsties vai ko varētu lietot ikdienas atvieglošanai?

Paldies!
Atbild:
Dr. Ieva Cīrule
Labdien! Biežā šķaudīšana, ko veicina nespecifiski kairinātāji (dūmi, smaržas, ķimikālijas ), ir alerģijai raksturīgi. Var būt lokālais alerģiskais rinīts (iesnas), kad ādas testi negatīvi. Vēl var ģimenes ārsts nosūtīt E. Gulbja laboratorijā uz IgE inhalācijas paneli; ja tas pozitīvs, jāizmeklē sīkāk, ja ne, tad nepieciešama tikai lokāla terapija. Varat mēģināt bezrecepšu antihistamīnu "Allergodil" pa pūtienam katrā nāsī divas reizes dienā. Noderīgas var būt deguna "dušas" - izskalot degunu ar...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Mūsu medicīnas centrā mēs varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma, tai skaitā visi elpceļi - deguna dobums, trahejas, bronhi - un noskaidroti iekaisuma procesi, patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, baktērijas, vīrusi, vienšūņi), kā rezultātā varam spriest, vai elpceļi nav pakļauti infekciozi alerģiskajiem procesiem. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Bērns divos gados vēl nestaigā - ko darīt?
Labdien!

Meitiņai ir 2 gadi, bet viņa patstāvīgi nestaigā. Mēs izgājām 2 kursus pie fizioterapeita. Bet maksimums, kas ir gājis uz priekšu, tas ir, ka viņa vai nu pie vienas rokas iet turoties vai gar sienu. Ģimenes ārsts saka, ka tas ir normāli, jo viņa dzima ar mazu svaru - 1,900 kg, un ka viņa vēl panāks citus bērnus. Neirologs arī saka, jo ilgāk rāpo, jo vairāk mugurkauls nostiprinās. Ko šādā situācijā darīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Labdien! Es varētu piekrist abiem ārstiem, kas Jums ir snieguši padomus. Ar staigāšanu viss būs labi, nesatraucieties! Tikai stabili viņa staigās pēc kāda laika, tie var būt 6 mēneši, 12 mēneši. Te vienkārši ir vajadzīgs laiks. Es vēl ieteiktu izmantot vēl kādu fizioterapijas kursu. Protams, ka fizioterapeitam jābūt ir bērnu speciālistam, ne pieaugušo....
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ja bērns atrodas regulārā fizioterapeita/ FRM ārsta uzraudzībā, viss notiek, kā tam jānotiek. Nav mākslīgi jāstimulē staigāšana. Lai bērns staigā, turoties pie sienas. Svarīgāka ir rāpošana....

Pediatrija / bērnu veselība

Vai tas ir normāli, ka pēc antibiotiku lietošanas pazūd mēnešreizes?
Labdien!

Ja pazudušas mēnešreizes pēc antibiotiku lietošanas, vai tas ir normāli? Dzēru jau ap vienu mēnesi rasaskrēsliņu. Ir pagājuši gandrīz 2 mēneši un pagaidām mēnešreižu nav. Ko tāda gadījumā var vēl darīt? Lietoju arī stipru kumelīšu uzlējumu intīmās zonas apmazgāšanai.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Mēnešreizēm nav saistību ar antibiotiku lietošanu. Jautājums, kas tika ārstēts ar antibiotikām? Varbūt šī saslimšana ir mēnešu iztrūkuma cēlonis? Lūdzu, konsultējietes ar ārstu, kas noteica ārstēšanu!...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai būtu jāsatraucās, ja grūtniecības 18. nedēļā sāp vēdera lejasdaļā un brīžiem rodas spēcīgi krampji?
Labdien!

Man šobrīd ir 18. grūtniecības nedēļa un 2-3 dienas pēc kārtas man sāp vēdera lejasdaļas labais sāns, citreiz arī kreisais - pie gurniem. Sajūta ir tāda, ka dur un brīžiem it kā krampjus spēcīgus rauj. Vai man par to būtu jāuztraucās?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Sāpju cēloņi var būt dažādi, bet grūtniecībā noteikti steidzami jādodas pie ārsta. Nevar attālināti noteikt to cēloni....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir pamats uztraukumam par grūtniecības iestāšanos?
Labdien!

Ir satraukums par iespējamu grūtniecību. Pēdējās mēnešreizes sākās 26.10., beidzās 30.-31.10. (vairs bija tikai neliela smērēšanās). Un tieši šajā naktī no 30.10. uz 31.10. ar draugu, tā teikt, "rotaļājāmies" (nepārgulējām), taču masturbācija tika veikta draugam un no dzimumlocekļa izdalījās vai nu pirmsuzbudinājuma gļotas vai jau sperma.

Neilgi pēc tam draugs ar roku pieskārās manai intīmajai zonai, tikai nedaudz masējot klitoru. 01.11. pēc pulksten 19:00 iedzēru avārijas kontracepciju. Vēlāk, atlikušajā nedēļā, 02.11. notika ovulācija un izdalījās gļotas, kā parasti ovulācijā tas mēdz būt, taču 06.11. vakarā sāka izdalīties sākumā brūngani traipi, vēlāk jau sarkani, kas noprotami ir asinis. Grūtniecības testu veicu 04.11., kas uzrādījās negatīvs. Visu nedēļu ir jocīga sajūta vēderā, varbūt dēļ uztraukuma. Iespējams, vienkārši ar ārkārtas kontracepciju ir izmainīts cikla režīms un mēnešreizes ir sākušās divas nedēļas ātrāk nekā paredzēts.

Ir pamats uztraukumam par grūtniecības iestāšanos?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jūs pareizi domājat. Avārijas kontracepcija izmaina ciklu un menstruāciju izpausmes. Iesaku izvēlēties kopā ar ārstu drošu izsargāšanās metodi....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kāda vecuma jaunais cilvēks var doties pie psihiatra, neprasot vecāku atļauju?
Labdien!

No kāda vecuma jaunais cilvēks var doties pie psihiatra, neprasot vecāku atļauju?

Paldies!
Atbild:
Dr. Gunta Andžāne, ārsts psihoterapeits
Labdien! Ja jaunietis ir nepilngadīgs, saņemt veselības aprūpes pakalpojumu šajā gadījumā nosaka "Pacientu tiesību likuma" 13. un 14 pants. 13.pants. Nepilngadīga pacienta tiesības (1) Nepilngadīga pacienta (līdz 14 gadu vecumam) ārstniecība pieļaujama, ja viņa likumiskais pārstāvis par to ir informēts un devis savu piekrišanu. Nepilngadīgam pacientam ir tiesības tikt uzklausītam un atbilstoši savam vecumam un briedumam piedalīties ar ārstniecību saistītā lēmuma pieņemšanā. (2)...

Psihoterapija / psihiatrija

Vai jāsatraucas par šādu aknu lielumu, un kas rada šādu izmēru?
Labdien!

Esmu sieviete, 31 gads, augums - 171 cm, svars - 57 kg.

Tomogrāfijā uzrādās, ka manas aknas lielums ir gandrīz 23 cm.
Tomogrāfija tika veikta, lai meklētu anēmijas iemeslus. Vai man par to vajadzētu satraukties un kas rada šādu izmēru?

Nelietoju alkoholu, nesmēķēju. Daudz kustos. Dzeru ikdienā normālā daudzumā ūdeni. Ēdiena ziņā neaizraujos ar neveselīgu pārtiku, bet neaizliedzu sev šad tad arī panašķoties.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Apspriediet izmeklējuma rezultātus ar savu ārstu un uzdodiet viņam visus sev interesējošos jautājumus, jo viņš pārzina Jūsu vispārējo veselības stāvokli, vecumu un anamnēzi un zina iemeslu, kāpēc bija nepieciešama tomogrāfija. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Ugunszīme bērnam, kas niez un rad diskomfortu - ko darīt?
Labdien!

Manai meitai uz muguras kreisās lāpstiņas ir ugunszīme. Meitai nu jau tūliņ būs 2 gadi, un visu laiku viss bija labi, taču pēdējās dienās esmu pamanījusi, ka šī ugunszīme viņai niez, rada diskomfortu. Apskatot ar savu neprofesionālo aci, šķiet, ka tā lobās, sausa āda tā kā pāri. Ko darīt šādā gadījumā? Vai ir jādodas pie kāda speciālista atrādīt, vai var nosūtīt bildes neklātienes apskatei, varbūt ir kāda smērīte, kas var palīdzēt pret šo niezi, ņemot vērā visu epidemioloģisko situāciju valstī?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa Klīnika
Labdien! Iesakām griezties BKUS pie bērnu dermatologa. Lai veselība un sirdsmiers!...

Dermatoloģija / ādas veselība

7 dienas ilgas mēnešreizes un izdalījumi dažas dienas pēc tam - vai tas ir normāli?
Labdien!

Mman pirmo reizi bija 7 dienas ilgas mēnešreizes. Un pat nevarēju saprast, kad īsti tās beidzās, jo asiņaini izdalījumi bija vēl pēc tam arī dažas dienas. Un tad turpinājās rozā izdalījumi, šodien jau ceturtā diena, kad šie izdalījumi nav pārgājuši. Šodien pat bija mazliet ar asinīm, tumšāki - vai tas ir normāli?
Jo nekas nesāp un jutos normāli.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, gionekoloģe
Labdien! Ja nākošajā ciklā problēma atkārtojas, jāiet pie ginekologa....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc orgasma laikā izdalās urīns?
Labdien!

Kāpēc orgasma laikā izdalās urīns? Sasniedzot orgasmu, nepiečurāt gultu it teju neiespējami. Tās nav tikai dažas lāsītes, bet viss matracis var izmirkt. Ko darīt, lai to apturētu? Tas, protams, ir visai nepatīkami, apkaunojoši un neērti, tāpēc pat negribas iesaistīties seksuālās attiecībās. Man nav bijušas dzemdības vai kādi citi faktori, lai būtu šī problēma.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! No attāluma, neredzot cilvēku un neizmeklējot, atbildēt nevar. Jādodas pie ginekologa vai urologa....

Seksoloģija / seksuālā veselība

PCOS un endometrioze - kā mazināt šo diagnožu simptomus?
Labdien!

Pēc dzemdībām ķeizargrieziena rētā izveidojās endometrioze. Diemžēl diagnoze man tika uzstādīta tikai pēc 7 gadiem (pirmos 3 gadus nekādu diskomfortu nesajutu - sāpju sākumā nebija, tikai jutu vēdera lejasdaļā bumbuļus). 2018. gadā izoperēja ķirurģiski (perēkļi bija lieli). Tajā laikā paralēli diagnosticēja PCOS. Pēc ivf otrā ķeizargrieziena laikā atkal tika izgriezti endometrija perēkļi (jau atkal lieli). Nekāda medikamentozā terapija nedz PCOS, nedz endometriozei netika nozīmēta (izņemot standarta ivf medikamentus).

Pie kādas specialitātes ārsta (iespējams, varat ieteikt konkrētu ārstu) būtu ieteicams vērsties, lai iegrožotu abas diagnozes un to radītos simptomus (liekais svars, garastāvokļa svārstības, insulīna rezistence u.c.)? Un kāds ir viedoklis par diētas ietekmi uz minētām diagnozēm (salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā neredzu info par diētas nozīmīgumu)? Un vai ar savstarpēji izslēdzošām diētām/ medikamentiem ir iespējams panākt labvēlīgu rezultātu attiecībā gan uz PCOS, gan endometriozi vienlaicīgi?

Ļoti gribētos vēl vienu mazuli (bez ivf).

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Ir pagājis laiks, un Jūsu organisms ir mainījies. Ir jādodas pie ginekologa - endokrinologa. Apšaubu iespēju risināt problēmu ar diētu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ārsts - kosmetologs vai ēstētiskā kosmetoloģija - kādas ir izglītības iespējas?
Labdien!

Apsveru studiju iespējas kādā no akreditētajām estētiskās kosmetoloģijas studiju programmām, pēc kuru beigšanas iegūtu 1. līmeņa augstāko izglītību kosmetoloģijā un nokļūtu arī ārstniecības personu reģistrā, taču neiegūtu ārsta grādu (labprāt vēlētos apgūt medicīnu un kļūt par dermatologu-kosmetologu, taču man jau ir pāri 30 un ir stabils pamatdarbs, kuru nevar savienot ar pilna laika klātienes studijām LU vai RSU).

Vai pēc kosmetoloģijas studiju pabeigšanas un reģistrācijas ārstniecības personu reģistrā man būtu tiesības:
- strādāt Anti-aging un preventīvās medicīnas lāzeriem un enerģijas iekārtām (fraxel, alexandrite, vBeam, thermage u. c. mūsdienu tehnoloģijām)?
- strādāt ar injekcijām (hialuronskābes filleri, botulotoksīns u.c.)?
- nozīmēt uztura bagātinātājus, vitamīnus, minerālus, recepšu medikamentus (piemēram, retinolu saturošus krēmus)?

Ja nē, tad kāds ir labākais risinājums strādājošai personai iegūt nepieciešamos izglītības dokumentus (kādas studiju programmas jāizvēlas un vai Latvijā ir iespējams iegūt ārsta grādu vakara/neklātienes vai kādā citā ar darbu savienojamā formātā)?

Paldies!
Atbild:
Ilze Briža, LU P. Stradiņa medicīnas koledžas lektore
Labdien! Ar visām skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā šobrīd spēkā esošajām kompetencēm varat iepazīties profesijas standartā. Jūsu minētās lāzertehnoloģijas šobrīd ir jāskata pēc būtības - vai aparāttehnoloģija ir vai nav medicīnas ierīce. Ar medicīnas ierīcēm var strādāt tikai īpaši apmācīta ārstniecības persona ārstniecības iestādē. Injekciju procedūras skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā komptenecēs ietilpst tikai biorevitalizācija un...

Kursi, semināri, mācību centri

Galvassāpes, rokas tirpšana un neskaidra redze - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Man ir 19 gadi. Vienu vakaru uznāca savāda lēkme, kāda iepriekš nav bijusi. Vidēji stipri sāpēja galva, notirpa kreisā roka, bija neskaidra redze. Tā ilga apmēram stundu. No kā tas varētu būt? Nekādas galvas traumas pēdējā laikā nav bijušas. Vai būtu jāapmeklē ārsts?

Paldies!

Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka tās ir veģetatīvās parādības, bet ir ieteicams aprunāties ar savu ģimenes ārstu. Ar cieņu,...
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Noteikti jāiet pie ārsta un jāizmeklējas. Var apmeklēt neirologu. Ieteiktu veikt galvas smadzeņu magnētisko rezonansi ar kontrastu....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Sāpes rokā un notirpums -pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Pirms 1,5 nedēļas man sāka sāpēt kreisās plaukstas locītava. Sajūta bija tāda, ka tā ir bijusi nogulēta, vai uz tās ilgstoši balstīta galva. Parasti šāds tirpums un nepatīkamā noslodzes sajūta pēc brīža pāriet. Ir pagājis diezgan ilgs laiks, un sāpes plaukstas locītavā nav pārgājušas, ir pievienojusies smaguma sajūta rokā,un mazliet arī bezspēks rokā. Pagājušajā nedēļā arī dažas reizes novēroju asas sāpes kreisās puses lāpstiņas rajonā (tuvāk mugurkaulam) pie straujas piecelšanās no sēdus stāvokļa.

Vai Jūs varētu ieteikt pie kāda speciālista šādā gadījumā vērsties? Traumatologs/fizioterapeits, vai kāds cits? Vai tomēr jādodas pie ģimenes ārsta un tad tālāk tiks risināts šis jautājums?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Vispirms vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta, lai vienotos par veicamajiem izmeklējumiem (analīzes, Rtg, USS...). Iespējams, ka rokas sāpju iemesls ir kakla skriemeļi, bet var būt arī citi iemesli. Pēc diagnozes precizēšanas Jums ieteiks, pie kura speciālista vērsties....

Fizioterapija