Legioneloze: Kā pasargāt sevi no inficēšanās? (INFOGRAFIKA)
Kamēr baudām silto vasaru, dodoties atpūtā, baktērijas nesnauž! Legionella baktērijas atdzīvojas un vairojas siltā un sastāvējušā ūdenī. Lai vērstu uzmanību profilakses pasākumiem, sagatavots informatīvs materiāls par inficēšanās ar legionelozi veidiem, avotiem un profilakses pasākumiem.
Kas jāzina, lai pasargātu sevi no karstuma? Iesaka speciālisti
Karstuma viļņi ir kļuvuši par bieži sastopamu parādību arī Latvijā, un šī vasara nav izņēmums. Augstā gaisa temperatūra var radīt dažādus veselības riskus.
Kā parūpēties par veselību karstā laikā? Iesaka farmaceits
Šogad pavasaris ir pārsteidzis ar karstām gaisa temperatūrām, kas mudina cilvēkus vairāk doties svaigā gaisā, bet jāatceras, ka gan saule, gan karsts laiks ietekmē mūsu veselību. Kā mūsu veselību ietekmē karsts laiks, kas jāatceras cilvēkiem ar sirds vai hroniskām saslimšanām un ko darīt, ja parādās saules vai karstuma dūriena simptomi, stāsta farmaceits.
Padomi veselīgam pavasarim senioriem: Iesaka klīniskā farmaceite
Pavasaris ar tā spožajiem saules stariem un plaukstošajām lapām spēj iepriecināt cilvēkus visus vecumos. Taču kādi padomi ir aktuāli tieši senioriem, lai baudītu šo laiku veselīgi? Konsultē "BENU Aptiekas" klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Kā pasargāt sevi no pavasara saaukstēšanās? Stāsta speciālisti
Lai gan dienas jau ir manāmi garākas un tā vien gribas steigt baudīt pavasari, nedrīkstam aizmirst, ka laiku pēc drēgnajiem un tumšajiem ziemas mēnešiem tradicionāli uzskata par kritisku periodu, jo organisms ir krietni iztērējis savas rezerves, tam trūkst vitamīnu un katra saaukstēšanās epizode novājina imūnsistēmu.
Pavasara nogurums: 4 mīti un patiesība
Pāreja no ziemas perioda uz pavasari nes neskaitāmas pārmaiņas gan dabā, gan mūsos. Kamēr vieni bauda pirmos saules starus un labo laiku, citi cīnās ar negaidīto pavasara vēstnesi – pavasara nogurumu jeb pavasara letarģiju, kas galvenokārt skar sievietes vecumā no 35 līdz 50 gadiem. Pavasara nogurumu raksturo sarežģīta fizioloģisko, kultūras un psiholoģisko faktoru mijiedarbība.
Kā rīkoties, ja gadās saslimt ar apgrūtinošo vēdera vīrusu? Stāsta speciālisti
Lai gan sliktās komēdijās mēdz izmantot “humoru” ar trakām vēdergraizēm, reālajā dzīvē tas nepavisam nav smieklīgi. Tāpat nav nekādu joku ar norovīrusu, kas, strauji izplatoties, var pamatīgi novājināt saslimušo.
Posturālās ortostatiskās tahikardijas sindroms jeb POTS: Simptomi, cēloņi, kontrole un ārstēšana
Kopš pandēmijas sākuma to cilvēku skaits, kas sirgst ar posturālās ortostatiskās tahikardijas sindromu jeb POTS, ir dubultojies. Daudzi pacienti saņem kļūdainas rekomendācijas atlabšanai, kas viņu ciešanas tikai vairo. Viena no tām ir vingrošana.
Laiks plānot Ziemassvētku dāvanas: 10 idejas veselīgākai un skaistākai ikdienai
Kā ik gadu laiks paskrējis nemanot un tikpat nemanāmi piezogas dažkārt tik sarežģītais jautājums: ko dāvināt? Turklāt vēl jo izaicinošāk, ja vēlies sarūpēt dāvanu veselīgākai un skaistākai ikdienai. "Apotheka" sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane dalās ar idejām, kā palutināt tuviniekus, un, kāpēc gan ne, arī sevi.
5 padomi imunitātes stiprināšanai rudens periodā
Iestājoties vēsākam un drēgnākam laikam, arvien aktuālāks kļūst jautājums par imunitātes stiprināšanu. Jo īpaši tādēļ, ka rudens un ziemas mēneši ir noslogotāks periods gan bērniem, gan pieaugušajiem - vairāk stresa, slodzes darbā un sadzīvē, kā arī biežāka uzturēšanās iekštelpās, kas var vājināt organisma dabiskās aizsargspējas.