
Pavasara nogurums: 4 mīti un patiesība
Pāreja no ziemas perioda uz pavasari nes neskaitāmas pārmaiņas gan dabā, gan mūsos. Kamēr vieni bauda pirmos saules starus un labo laiku, citi cīnās ar negaidīto pavasara vēstnesi – pavasara nogurumu jeb pavasara letarģiju, kas galvenokārt skar sievietes vecumā no 35 līdz 50 gadiem. Pavasara nogurumu raksturo sarežģīta fizioloģisko, kultūras un psiholoģisko faktoru mijiedarbība.

Kā rīkoties, ja gadās saslimt ar apgrūtinošo vēdera vīrusu? Stāsta speciālisti
Lai gan sliktās komēdijās mēdz izmantot “humoru” ar trakām vēdergraizēm, reālajā dzīvē tas nepavisam nav smieklīgi. Tāpat nav nekādu joku ar norovīrusu, kas, strauji izplatoties, var pamatīgi novājināt saslimušo.

Posturālās ortostatiskās tahikardijas sindroms jeb POTS: Simptomi, cēloņi, kontrole un ārstēšana
Kopš pandēmijas sākuma to cilvēku skaits, kas sirgst ar posturālās ortostatiskās tahikardijas sindromu jeb POTS, ir dubultojies. Daudzi pacienti saņem kļūdainas rekomendācijas atlabšanai, kas viņu ciešanas tikai vairo. Viena no tām ir vingrošana.

Laiks plānot Ziemassvētku dāvanas: 10 idejas veselīgākai un skaistākai ikdienai
Kā ik gadu laiks paskrējis nemanot un tikpat nemanāmi piezogas dažkārt tik sarežģītais jautājums: ko dāvināt? Turklāt vēl jo izaicinošāk, ja vēlies sarūpēt dāvanu veselīgākai un skaistākai ikdienai. "Apotheka" sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane dalās ar idejām, kā palutināt tuviniekus, un, kāpēc gan ne, arī sevi.

5 padomi imunitātes stiprināšanai rudens periodā
Iestājoties vēsākam un drēgnākam laikam, arvien aktuālāks kļūst jautājums par imunitātes stiprināšanu. Jo īpaši tādēļ, ka rudens un ziemas mēneši ir noslogotāks periods gan bērniem, gan pieaugušajiem - vairāk stresa, slodzes darbā un sadzīvē, kā arī biežāka uzturēšanās iekštelpās, kas var vājināt organisma dabiskās aizsargspējas.

Kā rudenī un ziemā justies labi? Iesaka speciālisti
Rudenī un ziemā mūsu ikdiena ievērojami mainās – dienas kļūst īsākas un tumšākas, laiks auksts un mitrs. Kā šie ārējie apstākļi ietekmē mūsu organismu? Kā tumšajā gada periodā rūpēties par savu veselību un labsajūtu, emocionālo pašsajūtu, veselīgu miegu, atbilstošu uzturu un kustību prieku, konsultē ģimenes ārste un farmaceite.

Kā mērķtiecīgi pārvarēt sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanos? Iesaka farmaceite
Labi zinām, ka sezonālā vīrusa infekcija jeb, kā to ierasts dēvēt, saaukstēšanās ir slimība, kas tipiski izpaužas ar sāpošu kaklu, iesnām, klepu. Visbiežāk saaukstēšanās ir nekaitīga – nerada sekas ilgtermiņā, taču tā nav vienmēr, tādēļ ir svarīgi izvairīties no saslimšanas un arī zināt, ka rīkoties, ja tomēr vīruss jūs ir “noķēris”.

Kā stiprināt imūnsistēmu un kādi paradumi to var negatīvi ietekmēt? Stāsta farmaceite
Rudens viltīgie laikapstākļi, kad saulainas dienas mijas ar lietu un stipru vēju, nereti iet roku rokā ar saaukstēšanos, tāpēc ir būtiski izprast, kādi apstākļi un līdzekļi stiprina imūnsistēmu, kā arī, kādi paradumi to var negatīvi ietekmēt.

Rudens ražas un saaukstēšanās laiks – ko ēst, lai neslimotu?
Septembra noslēgums – tas ir ne tikai rudens saulgriežu un daudzveidīgo dārzeņu ražas laiks, bet arī saaukstēšanās sezonas sākums. Tāpēc šobrīd jo īpaši svarīgi piedomāt pie savas veselības, ievērot veselīgāku dzīvesveidu un parūpēties par sava organisma labsajūtu.