6 svarīgas minerālvielas un vitamīni organisma stiprināšanai
Lai ikdienā justos labi un spētu veiksmīgāk atvairīt saslimšanas, organismam ir būtiski uzņemt visas nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus. Tādēļ pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir īpaši svarīgs. Tomēr diemžēl ne vienmēr spējam pareizi un pilnvērtīgi saplānot savu ēdienkarti.
Covid-19 tests ir veikts. Ko darīt tālāk? Iesaka farmaceits
Pašlaik vienlaikus slimo daudz iedzīvotāju, un laboratorijas Covid-19 noteikšanai testē lielu paraugu apjomu, vienlaikus sabiedrība liek lietā individuāli veicamos paštestus. Sniedzot noderīgus ieteikumus turpmākai rīcībai, ja simptomi brīdina, ka, visticamāk, Covid-19 ir klāt, atgādina farmaceits.
Kapsula, tablete vai želeja: Kādu vitamīnu formu izvēlēties?
Nogurums, miegainība, nespēja koncentrēties, viegla aizkaitināmība, ādas problēmas –pazīmes, kas liecina, ka organismam trūkst vitamīnu. Ja izlemts par labu vitamīnu lietošanai, farmaceite sniedz orientierus vitamīnu formas izvēlei.
Kāpēc dažos gadījumos vitamīnus ārsts izraksta receptē?
Vairums vitamīnu aptiekās ir brīvi pieejami ikvienam, taču ir arī tādi, kuru iegādei nepieciešama ārsta izrakstīta recepte. Kādēļ tā un kas ir galvenā vitamīnu atšķirība – skaidro farmaceite.
Karstie dzērieni: Kādos gadījumos lietot un kad - labāk ne? Stāsta farmaceite
Šobrīd ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits strauji aug un aktuāli ir arī aukstajā gada sezonā raksturīgās augšējo elpceļu saslimšanas un saaukstēšanās. Gan saslimšanas laikā, gan preventīvi nepieciešams rūpēties par savas imunitātes stiprināšanu.
Multivitamīni: Kam tie ieteicami, kādus un cik ilgi lietot?
Multivitamīnu izvēle ir tik plaša, ka var apjukt – vai un kādus vajag, cik ilgi lietot? Ne katram par tiem būtu jālauza galvu, taču ir iedzīvotāju grupas, kurām atbilstošs multivitamīnu komplekss veselībai ir īpaši noderīgs.
Plāksteri dažādu veselības problēmu ārstēšanā: Kā tos pareizi lietot?
Sāpju, saaukstēšanās gadījumā un iekaisuma mazināšanai aptiekās pieejams ļoti plašs medikamentu klāsts, turklāt aktīvo vielu var iegādāties dažādās formās: tabletēs, kapsulās, ziedēs, gēlos, sīrupā un pat plāksteros.
Ātrā palīdzība kaklam – sūkājamā tabletīte: 10 ieteikumi pirms lietošanas
Kādas – ar Islandes ķērpi, smiltsērkšķu eļļu vai propolisu? Ko – tabletes, pastilas vai ledenes? Ieejot aptiekā ar sāpošu kaklu, pavisam viegli var apjukt. Kā atrast piemērotāko – skaidro farmaceite.
Kad vislabāk uzņemt vitamīnus – no rīta, vakarā, ēdienreizē?
Ja ikdienas uzturam papildus lieto vitamīnus un minerālvielas, iespējams, ir ienācis prātā, kāds īsti ir labākais brīdis vitamīnu uzņemšanai.
4 izplatītas sejas ādas problēmas: Kā dermokosmētika var palīdzēt tās atrisināt?
Vai zināji, ka gandrīz puse Eiropā dzīvojošo cilvēku saskaras ar kādām sejas ādas problēmām?[1] Kad domājam par savu veselību, reti kad to attiecinām uz sejas ādu. Bet sejas āda ir spogulis mūsu organismā notiekošajiem procesiem un tam, vai ādu pareizi kopjam.