Vai Chiari Malformācija ir iedzimta slimība?
Labdien!

Vai Chiari Malformācija ir iedzimta slimība, vai arī var rasties gadu laikā?
Atbild:
Anita Millere, "Klīnika DiaMed", SIA
Labdien!

Chiari Malformācija ir iedzimta galvaskausa pakauša kaula un šī rajona neiroloģisko struktūru patoloģija.
Lai izrunātu Jums šo interesējošo jautājumu un diagnosticētu slimību, aicinu Jūs uz klīnika "Diamed", Brīvības gatve 214, Rīgā uz konsultāciju pie neiroķirurga dr. R. Mikijanski vai dr. J. Slēžiņa

Klientu serviss:
+ 371 27873073
+ 371 67471788

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai ar šādām analīzēm tiešām jālieto antibiotikas?
Labdien!

Esmu stāvoklī (19. grūtniecības nedēļa), jau nedēļu esmu apslimsi. Viss sākās ar kakla sāpēm, iesnām, un tam visam pievienojās sauss klepus, temperatūras nav.

Šobrīd kakls vairs nesāp, un iesnas ir nelielas, moka kairinošs klepus pa naktīm, kas traucē gulēt, no rīta nedaudz atklepojas, bet vairāk tādi kā krēpu gabali. Pa dienu klepoju sausu, kairinošu klepu. Īpaši klepus uznāk, ja cenšos ievilkt elpu dziļi līdz galam. Biju pie LOR, daktere teica, lai dzeru tējas un ka nekas papildus nav nepieciešams.

Ģimenes daketere nozīmēja analīzes:
Leikocīti uzrādās 12,13
Neitrofīli 9,94
CRO 13,83
pārējie rādītāji kārtībā.

Šodien ģimenes daktere pazvanīja un pateica, ka jālieto antibiotikas amoksicilīns. Vai uz šiem rādītājiem tas tiešām būtu nepieciešams?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Pēc analīzēm nav redzama iemesla antibiotiku terapijai. Terapijai varētu pievienot inhalējamus bronhodilatatorus un kādu mukolītiķi, kas drošs grūtniecības laikā.
Tomēr, lai nozīmētu ārstēšanu, nepieciešama izmeklēšana klātienē.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik ilgā laikā izkrīt diegi no zoba šuvēm?
Labdien!

Nesen izrāva gudrības zobu. Sašuva. Teica, ka diegi paši izkritīs, bet pagājušas jau 29 dienas, un diegi joprojām ir. Sakiet, lūdzu, cik ilgam laikam jāpaiet, lai diegi izkristu? Dažubrīd liekas, ka varbūt diegi ir jau ieauguši...
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labrīt!

Iesaku Jums griezties pie sava ārsta, lai noņemtu šuves.
Tas nav sāpīgi un ir ļoti vienkārši.
Esat vesels!

Zobārstniecība / mutes veselība

Vai izdalījumi no krūtīm ir normāli?
Labdien!

Jau ilgu laiku no abiem krūts galiem ir izdalījumi. Esmu lasījusi, ka tas neesot labi. Aizgāju pie ginekologa, taču viņš teica, ka viss ir kārtībā. Tā esot jābūt. Nesaprotu, kā tad tur īsti ir. Vai tiešām nav pamata satraukumam?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Parasti izdalījumu no krūtīm nav, bet, ja ir, tad iemesli var būt dažādi, tādēļ krūšu dziedzeri būtu jāpārbauda ar ultraskaņu (vai mammogrammu), bet pirms tam izdalījumus jāpārbauda citoloģiski
(iztriepes).


Ar cieņu,
Dr.J.Vītols,
SIA "JV klīnika"

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai simptomi saistīti ar menopauzes tuvošanos
Labdien!

Man ir 48 gadi. Mēnešreizes ir regulāras, bet pēdējā gada laikā dažas reizes mēnesī naktīs ļoti svīst kakls (aizmugurējā daļa) un dekoltē zonā. Nevaru pagulēt, jo kļūst karsti, tad nepatīkami, auksti sviedri. Bieži tas notiek tieši pirms mēnešreizēm.
Sakiet, vai tam ir kāda saistība ar pre-menopauzi? Ko var darīt lietas labā?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, tas var būt saistīts ar premenopauzes periodu. Tomēr līdzīgas parādības var būt arī dažu slimību gadījumā. Jums jādodas pie ginekologa, lai novērtētu situāciju un saņemtu ieteikumus turpmākajam.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādus izmeklējumus veikt, jūtot sāpes nieru apvidū?
Labdien!
Man bija cistīts, kurš tika izārstēts, bet sāpes nieru, cirkšņu un olnīcu apvidū joprojām ir, kā arī neliela temperatūra.
Gan asins, gan urīna analīzes neko neuzrāda.
Par ko tas varētu liecināt un kur vērsties tālāk?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Iesaku aiziet pie sava ģimenes ārsta. Iespējams, ka sajūtas ir saistītas ar miaļģiju, kas ir temperatūras dēļ. Temperatūra var parastās analīzes analīzēs neuzrādīties. Diemžēl bez izmeklēšanas un, iespējams, papildu analīzēm, simptomu cēloni noteikt nav iespējams.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc, vadot auto, neredzu to, kas notiek pa malām?
Labvakar!

Man ir tāda problēma, ka, vadot automašīnu, es redzu tikai to, kas notiek taisni uz ceļa, bet, kas notiek pa malām, kaut kā neredzu. Redze man ir ļoti laba, bet, kāpēc tā, notiek vadot auto? Kā es varu attīstīt redzi? Un vai es vispār kādreiz spēšu pilnīgi visu kopumā ieraudzīt?
Paldies!
Atbild:
"Acu veselības centrs", "Acu veselības centrs", SIA
Labdien!

Jums jāveic pilna acu pārbaude, un jāpārbauda Jūsu redzes lauks. Tikai tad varēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem.

Acis, optika / acu veselība

Vai drīkst lietot "Lumigan" pilienus, ja acs spiediens ir normas robežās?
Sveiki!

Internetā uzgāju tādus acu pilienus "LUMIGAN", kas, kā izlasīju, ir vairāk domāti glaukomas ārstēšanai un acs spiediena samazināšanai. Bet vai cilvēks, kam ar spiedienu ir viss normāli, drīkst lietot šāda veida pilienus? Vai tas nevar izrādīties bīstami acu veselībai vai redzei?
Atbild:
Iveta Lārmane (finanšu direktore), "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Jautājums par to, vai būtu jālieto "Lumigan" pilieni, noteikti ir oftalmologa kompetencē. Tas ir antiglaukomatozs recepšu medikaments, kas domāts tieši glaukomas ārtsēšanai. Glaukomai ir dažādi veidi, un viens no tiem ir zema spiediena glaukoma, kad ir glaukomatozs redzes nerva bojājums, neskatoties un it kā normālu acu spiedienu. Tad var tikt izrakstīts "Lumigan" arī pie normāla spiediena, un to drīkst lietot. Nekādā gadījumā nedrīkst "uz savu galvu"' izdomāt lietot šos pilienus!

Kā jebkurai vielai un medikamentam, arī šim preparātam ir iespējami blakusefekti vai zāļu nepanesamība, un, uzsākot lietot šo medikamentu, jākontrolē acu stāvoklis. Vairums cilvēku "Lumigan" panes labi, bet ir iespējamas dažādas blaknes, piemēram, acu apsarkums, kairinājums, sausās acs sindroma attīstība, pārejoša redzes miglošanās, pastiprināta skropstu augšana, varavīksnenes pigmentācijas izmaiņas, ādas apsarkums ap acīm, asarošana, pastiprināts gaismas jūtīgums.

Lai izsmeļošāk atbildētu uz šādu jautājumu, būtu jāzin, kādēļ šis jautājums vispār tiek uzdots - vai kādam ir izrakstīti šie pilieni, un Jūs nezinat, kādēļ, vai arī kāds tāpat vien gribētu šīs zāles "pamēģināt".

Acis, optika / acu veselība

Vai zobu nepieciešams iztīrīt?
Labdien!

Pirms kāda laika man izrāva gudribas zobu. Zobs bija liels, un daktere uzlika šuves brūcei, arī teica, ka kaut ko ieliek brūcē. Diemžēl es nejutos labi pēc tā visa un neatceros, kas tur bija. Šobrīd varu redzēt, ka man brucē ir brūna "masa". Vai tai tur ir jabūt? Vai ir nepieciesams iet pie specialista tīrīt brūci no šīs "masas"?
Paldies jau iepriekšpar atbildi!
Atbild:
Nataļja Hudoļeja (valdes locekle), "NaMejor Dent", SIA
Landien!

Būtu labi zināt, kad tieši zobs tika izrauts - cik sen. Pirmājā nedēļa sāpes, neliels vaiga pietūkums un vājums ir norma vairakos gadījumos pēc gudrības zoba izraušanas. Arī Jūsu minētās dzīšanas "masas" var redzēt iekšā brūcē. Ja jau pagājušas dažas dienas, droši skalojiet muti ar antibakteriāliem lidzekliem, tadiem kā Listerins. Jūsu mieram, varat aiziet pie sava zobārsta uz apskati.
Ar cienu , NaMejor Dent.

Zobārstniecība / mutes veselība

Pie kāda ārsta vērsties, lai cīnītos ar mēles aplikumu?
Sveiki!

Pēc antibiotiku kursa kuņģa čūlas ārstēšanai uz mēles parādījās brūngans aplikums, kuru pavada nepatīkama smaka. Acīmredzot izjaukta dabiskā mikroflora. Lai to atjaunotu, izlietoju jogurta kapsulu iepakojumu, vēlāk Lyl probiotikas un paralēli regulāri tīrīju mēli ar tam paredzētu tīrītāju. Dzēru arī citrocept, lai stiprinātu imunitāti, kura, pēc dermatoloģes domām (jo mani bija pārņēmis foskulīts un Žibēra vīruss), bija pavājināta. Situācija ar mēli uzlabojās, taču nu problēma atkal saasinājusies. Zobi ir veseli, nesen pārbaudīti, veikta zobu higiēna. Pie kāda ārsta man vērsties, lai atrisinātu šo problēmu? No vienas puses, par mutes dobuma veselību atbild zobāsts, taču neesmu redzējis, ka kādu interesētu mēles izskats.

Cieņā,
Ģirts
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!
Domāju, ka Jums vispirms jāgriežas Stomatoloģijas institūta Orālās patoloģijas klīnikā prof.J.Čemas vadībā, lai noteiktu mikrofloru mēlēs aplikumā. Tad, vienojoties ar ģimenes ārstu,
izstrādāt pareizo ārstēšanas plānu.


Zobārstniecība / mutes veselība