Kāpēc trīc galva?
Labdien,

Man ir jautājums - pēdējā laikā (vairāku mēnešu garumā) novēroju, ka situācijās, kas prasa koncentrēšanos un rada papildu stresu, man sāk trīcēt galva.

Piemēram, kad darbā ir tikšanās ar klientu vai kad vadu intervijas ar kandidātu, kur nepieciešams uzmanīgi klausīties, veidot acu kontaktu, man sāk trīcēt galva. Tajā brīdī cenšos koncentrēties vēl vairāk, izturēt līdz galam, ja jūtu, ka nevaru tikt galā, atstutētju galvu pret roku, lai otrs cilvēks to neredzētu, nejustu. Mainot pozīciju, atslābinoties paliek vieglāk, bet tajā brīdī to nespēju.

Miera stāvoklī, šādu situāciju nenovēroju.

Kāds varētu būt iemesls un pie kāda speciālista vajadzētu vērsties?

Uzreiz teikšu - ir uzlikta diagnoze SVD, vai tas varētu būt iemesls?

Ar cieņu,
Kristīne
Atbild:
Sandra Vestermane (ārste-neiroloģe), Vestermanes S. ārsta neirologa prakse
Labdien!

Visticamāk iemesls varētu būt stresa izraisīts sasprindzinājums.

Tas neizslēdz SVD.

Ieteiktu vērsties pie neirologa (papildus diagnostikai) un psihologa/psihoterapeita, kas palīdzētu apgūt stresa pārvaldīšanas metodes.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc mēnešreizes ir ieilgušas?
Labdien!

Man ir radusies tāda problēma - mēnešreizes ir ieilgušas jau vairāk nekā mēnesi, un tagad arī ir parādījušās sāpes vēdera lejas daļā. No kā tas varētu būt?
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

No Jūsu jautājuma nav skaidrs, vai mēnešreizes turpinās vairāk nekā mēnesi, vai arī kavējas. Ja smērēšanās patiešām ilgst vairāk par 4 nedēļām, nekavējoties vērsieties pie ārsta. Ja menstruācijas kavējas, tā cēloņi var būt dažādi - grūtniecība, stress, ginekoloģiskas saslimšanas, nesabalansēts uzturs utt. Lai noskaidrotu precīzu cēloni, jāveic analīzes.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, lai mazinātu krusas grauda nepatīkamos simptomus?
Labdien!

Krusas grauds strauji progresē, tas ir lielāks un sārtāks, kņudina. Ja cenšos masēt, ļoti stipri nesāp, bet nepatīkami gan. Uz tā ir parādījusies tāda iedzeltena "cepurīte" - varbūt strutas, nezinu.

Pie ārsta stāvu rindā, tieku tikai pēc mēneša. Ko var darīt, lai mazinātu nepatīkamās izjūtas, nebaidoties, ka man tas bumbulis neplīst?

Šobrīd smērēju ziedi, ko ārsts bija izrakstījis jau gadu atpakaļ un šad un tad sildu un masēju, bet to man nedaudz bail darīt.
Atbild:
Iveta Lārmane (finanšu direktore), "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Šādi progresējošs krusas grauds ar vislielāko varbūtību neuzsūksies, un ir nepieciešama krusas grauda ambulatora operācija.

Es tomēr neieteiktu šobrīd masēt un sildīt. Krusas grauds neplīsīs, var atvērties tā dobums uz izdalīties strutains saturs, kas uz kādu laiku to atkal samazinās, tomēr tā kā saglabāsies tā kapsula, tas atkal palielināsies ar laiku.

Ja diskomforta sajūta palielinās un pie āsta nevat tikt ātrāk par mēnesi, Jūs varat griezties kā akūts pacients acu traumu punktā.

Acis, optika / acu veselība

Vai mēnešreižu kavēšanās varētu būt no cistas?
Labdien!

Man ir 18 gadi, dzīvoju regulāru dzimumdzīvi. Man jau veselu mēnesi kavējas mēnešreizes. Esmu uztaisījusi 6 grūtniecības testus, bet visi negatīvi. Ļoti bieži pūšas vēders. Man ir hormonālā cista, bet zāles nelietoju, jo, kā sāku dzert zāles, tā sāp mugura. Nekādas grūtniecības pazīmes nejūtu. Vai mēnešreižu kavēšanās varētu būt no cistas?
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Olnīcu cistas patiešām var izraisīt menstruāciju kavēšanos, taču tāpat cēlonis var būt meklējams citur. Menstruācijas var iztrūkt stresa, nepietiekama uztura, kā arī dažādu hormonālu svārstību un veselības problēmu ietekmē. Tā kā menstruācijas iztrūkst jau mēnesi, vairāk gaidīt nevajadzētu - dodieties pie ginekologa, lai noskaidrotu precīzu diagnozi. Noteikti konsultējieties ar savu ārstu arī par izrakstītajiem medikamentiem. Ja konkrētās zāles Jums izraisa nepatīkamus blakusefektus, ārsts piemeklēs cita veida medikamentu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā pārvarēt bailes no zobārsta?
Labdien!

Lai cik tas stulbi un negudri neizklausītos, bet man bail no zobārsta. Pēc bērna piedzimšanas sakas problemas, kuras vajadzētu labot, taču man kauns vērsties pie ārsta. Neesmu ilgi apmeklējusi zobārstu, jo viss bija kārtībā. Kā rīkoties, kā pārvarēt bailes, ja ir vēlme ko mainīt?

Bail man ir tieši no sāpēm.
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Mūsdienās zobārstiem vairs nav tik drastiskas metodes, kas būtu saistāmas tikai ar sāpēm. Ir pieejami anestēzijas līdzekļi, kurus tad vajag arī izmantot, un zobārsti to labprāt dara. Sāpes mēs bieži pārvaram savā dzīvē - vai nu paciešoties, zinot, ka tas ir uz brīdi, vēlāk pāries, vai mēģinot pārslēgt uzmanību uz citu faktoru tajā brīdī, kad sāp. Svarīgi, ka pēc tam, kad tas ir pārvarēts un zobi salaboti, būs milzīgs gandarījums pašai par sevi, ka spējāt tikt ar to galā. Varat palūgt kādu draugu vai tuvinieku, lai vienkārši atnāk Jums līdzi un ir kā morāls atbalsts Jums uz šo brīdi, kad jāpārvar bailes.

Psiholoģija

Kā uzlabot pašsajūtu, ja ir pazemināts asinsspiediens?
Labdien!

Pastāvīgi ir samazināts asinsspiediens, turas robežās 90/60, sirds sitieni minūtē 45. Pastāvīgi jūtams nespēks, nogurums. Liekā svara nav, aktīvs dzīvesveids, 30 gadi, vīrietis. Nesmēķējošs, alkohols tiek lietots ļoti reti un mazās devās. Iepriekšēju sirds saslimšanu nav, arī nopietnas veselības problēmas nav skārušas. Kardiologs EKG neko sliktu neredzot, arī sirds USG nekā slikta neesot. Kā uzlabot pašsajūtu? Paldies jau iepriekš.
Atbild:
MFD "Dziedniecība", MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Ja paaugstināts asinsspiediens vizbiežāk skar cilvēkus gados, tad pazemināts spiediens vairāk ir jaunu cilvēku problēma.

Nopietnus draudus veselībai tam nevajadzētu radīt, taču
būtu nepieciešams veikt padziļinātu veselības pārbaudi, lai pārliecinātos, ka draudu patiešām nav. Pazemināts asinsspiediens būtiski ietekmē cilvēka pašsajūtu – reboņi, nespēks, vājums u.c. Jūsu uzdotajā jautājumā vairāk uzmanību pievērš tieši nosauktais pulss.

Pie mums MFD Veselības centrā Pārdaugava var veikt velo ergometriju, kura palīdzēs noskaidrot, kāds ir Jūsu organismam atbilstošais asinsspiediens un pulss fiziskas slodzes laikā, papildus tam būtu nepieciešams izskatīt arī padziļinātu analīžu veikšanu.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Ko darīt, ja pēc kautiņa stipri sāp acs?
Labdien!

Pēc kautiņa man ir sasista acs - visa sarkana un spēcīgi sāp. Tajā pašā laikā ļoti stipri sāp un reibst galva. Ko man darīt? Kā lai likvidēju aizpampumu? Vai zem acs kaut kas jāgriež? Ar vienu aci pilnībā neredzu. Man 22 gadi.
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu gadījumā ir steidzami jāvēršas pie acu ārsta. Novilcinot laiku, iespējams saskarties ar nopietniem redzes traucējumiem.

Acis, optika / acu veselība

Vai tirpšanu patiesi izraisa stress?
Labdien!

Vairākus mēnešus cīnos ar spiedošu sajūtu ap ausīm, deniņiem. Vairākkārt esmu bijusi pie neirologa, veikta magnētiskā rezonanse galvai - viss normā. Zāles nelietoju, taču apmeklēju akupunktūru, un ir jūtami uzlabojumi. Šobrīd akupunktūras speciālistam ir atvaļinājums, tāpēc uz procedūrām netieku.

Pagājušajā piektdienā, vakarpusē sāka tirpt kreisā roka, sajūtas turpinājās līdz svētdienai, tad tirpšana aizgāja uz labo pēdu, vakarpusē arī uz deniņu apvidu. Sajūtas pastāvīgi mainās, skarot visu ķermeni, un nepāriet.

Pirmdien biju pie ģimenes ārsta, kas secināja, ka vainojams ir stress. Nosūtīja arī uz mugurkaula rentgenu, kur viss ir kārtībā, un uz datortomogrāfiju kaklam, kur šobrīd vēl gaidu rezultātus. Asinsspiediens ir pazemināts, taču tāds man bijis vienmēr Tāpat ārste ieteica palietot nervus nomierinošo līdzekli Nervostrong.

Jāatzīst, ka kādu laiku man tiešām ir pastiprināts stress - satraucos par katru sīkumu, nestrādāju, audzinu bērnu kopā ar vīru, vecvecāki nepalīdz, par ko man ir neliels aizvainojums. Respektīvi jau 2 gadus kopš bērna piedzimšanas esmu kļuvusi jūtīga, viegli aizvainojama.

Jautājums - vai šo sajūtu cēlonis tiešām varētu būt stress? Vai tiešām problēma nevarētu būt kāda saslimšana, nospiests nervus u.tml.

Vecums - 29 gadi.

Paldies!
Atbild:
Sandra Vestermane (ārste-neiroloģe), Vestermanes S. ārsta neirologa prakse
Labdien!

Jā, stress var izraisīt dažādas sajūtas ķermenī, jo ilgstošs stress rada bioķīmiskas izmaiņas smadzenēs un organismā kopumā, kas var izpausties ar dažādām fiziskām sajūtām.
Tas nenozīmē, ka nekas nav jādara. Aktīvi jāmeklē iespējas un metodes sava stresa pārvaldīšanai, citādi ilgtermiņā var attīstīties ar stresu saistītas slimības ( piem., sirds - asinsvadu, autoimūnas u.c.)
Tādēļ izmeklējumi periodiski ir jāveic, lai izslēgtu organiskas slimības.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Pie kāda speciālista vest bērnu, kuram ir šķība mugura?
Labdien!

Bērnam ir 5 gadi un izskatās, ka ir šķība muguriņa.

Vai bērns būtu jāved uz konsultāciju pie pediatra/ğimenes ārsta vai var vest pa tiešo pie fizioterapeita?

Paldies!
Atbild:
Ilona Balode, "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži", SIA
Labdien!

Pediatrs vai ģimenes ārsts var izvērtēt, cik liela problēma, varbūt nepieciešama papildu diagnostika, bet pie fizioterapeita arī varat vest, arī fizioterapeits, ja būs nepieciešams, nosūtīs uz papildus diagnostiku.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai jādodas pie ginekologa?
Sveiki!

Man no maksts izdalās kaut kas balts. Man tā ir bijis visu laiku, bet pēdējās dažas nedēļas izdalījumu daudzums ir ļoti liels un ir nepatīkams aromāts. Ir arī tāda problēma kā neliela nieze. Esmu noraizējusies, jo nezinu ko darīt.
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu raksturotie simptomi raksturīgi virknei dažādu ginekoloģisku problēmu, tāpēc, lai noskaidrotu cēloni, Jums jādodas pie ārsta un jāveic analīzes.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības